Автор Тема: Нискооборотни генератори  (Прочетена 76331 пъти)

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Нискооборотни генератори
« Отговор #30 -: Февруари 18, 2013, 07:20:18 pm »
Само едно ще кажа: я вижте в нета как работи ателнатора :)

giunal

  • Гост
Re: Нискооборотни генератори
« Отговор #31 -: Февруари 18, 2013, 07:23:17 pm »
Giunale, назначавам те за моя главна Червена Крушка... извинявай, ама ми стана весело!   
         
Много скъпо ще ти излиза това назначение майсторе!!! И аз семейство храня!!! :) :) :)

giunal

  • Гост
Re: Нискооборотни генератори
« Отговор #32 -: Февруари 18, 2013, 07:25:59 pm »
Само едно ще кажа: я вижте в нета как работи ателнатора !!!!

Това е Динамо, не е Алтернатор!?!?!? Може би, знаеш каква е разликата???

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Нискооборотни генератори
« Отговор #33 -: Февруари 18, 2013, 08:11:38 pm »
Майсторе радвам се, че все пак дойде на моята идея. аз съм приготвил един петфазен алтернатор от "виетнамка" той е за 100 А. ток и то при не много високи обороти.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Нискооборотни генератори
« Отговор #34 -: Февруари 18, 2013, 09:31:38 pm »
giunal
Обясни ми каква е разликата. Не ми е ясна нещо.

Seeker

  • Гост
Re: Нискооборотни генератори
« Отговор #35 -: Февруари 18, 2013, 09:52:42 pm »
Трето: Предвиждам около 2850 rpm на вала, и мощност на въртящият електромотор 2 KW - вие изчислявате въртящ момент.

Aко имаш източник на механична енергия с  2850 об/мин, направо си закачи към него един асинхронен двигател и три кондензатора и генератора ти е готов. 150Вт все ще изкараш. Аз си мислех, че ти трябва НИСКООБОРОТЕН ГЕНЕРАТОР примерно 250 об/мин и затова си харча времето да ти пиша и обяснявам.  Прикачам един паспорт на генератор за 6кВт и снимка на вятърен агрегат.
Ти си направи сметка върши ли ти работа и дали да продължавам да обяснявам.

Неактивен fade

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
Re: Нискооборотни генератори
« Отговор #36 -: Февруари 18, 2013, 10:04:43 pm »
Майсторе не се вкарвай във филм с правенето на генератор. Казвам ти го като човек който е гледал и участвал вече в този филм. Виж това
Работи в двете посоки ефективноста му е близо до 90% няма почити никакъв когинг, леко е и цените на подобни неща също не са убийствени! В Conrad видях подобен хъб мотор за 300 лв мисля. Ся не знам каква мощност e, но мога утре да проверя ако все още стои.
 Ако започнеш да го правиш сам, ще хвърлиш същите пари без да си наясно какво ще получиш. Ако ти трябват по мощни генератори, също могат да се намерят. Един познат от Бургас продаваше (ако не ги е продал разбира се) китайски генератори 5 кв с постоянни магнити за някакви сносни пари за около 1500-2000 лв ако не ме лъже паметта нещо.
Гарантирам ти, че ще налееш в изработването на подобен генератор, не по малко пари пък дори и с материали от скрапа и резултатите ти няма дори да се доближат като ефективност до китайските.
И между другото, ефективността му е в пряка връзка от мощността която теглиш от него. Примерно ако искаш 1 кW генератора трябва да е поне 3кW. Това разбира се е лаишко обяснение, но не ми се пише в момента много по въпроса защо е така.
Друг източник на нещо което можеш да приспособиш за генератор е директ драйв мотор от съвременна пералня. Обаче те не се намират много много, защото всички ентусиасти дето правят разни перки ги изкупуват на момента където и да се появят в e-bay.
Ако покажеш работещ магнитен мотор без товар!
Генератора е най-лесната работа!
« Последна редакция: Февруари 19, 2013, 10:06:38 am от fade »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Нискооборотни генератори
« Отговор #37 -: Февруари 18, 2013, 10:05:40 pm »
Seeker
Въпреки че това не е раздела купувам-продавам. Би ли написал нещо за цени, начини на доставка и така нататък.

giunal

  • Гост
Re: Нискооборотни генератори
« Отговор #38 -: Февруари 18, 2013, 10:14:09 pm »
giunal
Обясни ми каква е разликата. Не ми е ясна нещо.

Разликата е следната! Динамото е генератор на прав или променлив ток който  се възбужда от постоянни магнити(на велосипедите например)!!! А алтернатора е генератор предимно на променлив ток чието възбуждане става със протичане на ток през възбудителната намотка която обикновено е в ротора! Но има и комбинирани генератори който имат възбудителна намотка но, имат и остатъчна магнитна индукция в ротора който служи за възбуждане на генератора!! Като този който е даден от мен в линка по-горе!?!? За това тези старите руски генератори за автомобили са доста търсени защото могат да се само възбуждат стига да има кой да ги задвижи!!!

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Нискооборотни генератори
« Отговор #39 -: Февруари 18, 2013, 10:27:20 pm »
Мерси!
Майсторе,
Ако е за тези обороти то тогава направо това:
http://obiavi.grad.bg/o-219462-Продавам_бензинови_генератори_за_трифазен_и_монофазен_ток
Имам го в къщи и добре бачка. Даже ще ти остане един двигател :)
« Последна редакция: Февруари 18, 2013, 10:33:42 pm от valex »

Seeker

  • Гост
Re: Нискооборотни генератори
« Отговор #40 -: Февруари 18, 2013, 10:28:32 pm »
Seeker
Въпреки че това не е раздела купувам-продавам. Би ли написал нещо за цени, начини на доставка и така нататък.
Нямам представа каква е цената. Инфото съм го събирал преди време и даже не се сещам от кой сайт съм ги дръпнал. 

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Нискооборотни генератори
« Отговор #41 -: Февруари 18, 2013, 11:11:33 pm »
Жалко за сега значи остава първоначалния план. Продължавам с автомобилни алтернатори. Все пак цената им не превишава 50 лв. За 60 амперов. Лошото е , че за повечето от новите коли са доста високооборотни, а от камионите са доста скъпи, но ще се мисли нещо.       

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Нискооборотни генератори
« Отговор #42 -: Февруари 19, 2013, 12:52:36 pm »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Нискооборотни генератори
« Отговор #43 -: Февруари 20, 2013, 07:50:17 pm »
Майсторе,
На теб това ти трябва http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Q9ewxzQgIcI :)

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Нискооборотни генератори
« Отговор #44 -: Февруари 20, 2013, 08:29:03 pm »
Ради, не съм се отказал от моя план "А"! Но вече имам и планове "Б" и "В"... освен автомобилните алтернатори, разполагам с няколко броя различни статори от електромотори и ще ги пробвам с варианти на магнитни ротори - показани в един от линковете на Valex по-горе.
Освен това последното, което предлага Valex, ама там работите ми изглеждат невъзможни за мен... И почвам да се чувствам като "лапнишаран"!