Автор Тема: Да вярвам ли на очите си!  (Прочетена 29940 пъти)

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Да вярвам ли на очите си!
« Отговор #30 -: Май 02, 2013, 08:51:50 pm »
   g1905, аз пък съм впечатлен. Това е двигател-генераторна група като и в двете машинки има магнити. Трябва да се пробва преди да се отхвърля като възможност. А ако някой знае, че е фалшификация - нека каже как точно.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Да вярвам ли на очите си!
« Отговор #31 -: Май 02, 2013, 10:13:24 pm »
Здравейте,
  Малко история, от лекции на Тесла. Тесла прави връзка с двигател-генераторна група само че с униполярни машини.  Двата диска ги набраздява спираловидно. След след това ги заменя с общ цилиндър и три навивки от спираловиден проводник и това се самоускорява.
 Тъй като нямам хубави униполярки, а съм любител на резонанса, реших да проява творчество. Увеличавам броя на моторчетата на на три или четири да се получи обратна връзка в полето е това го талкувам самостоятелно от обяснение на Тесла.
 Вчера ми изпадна едно асинхронно моторче със съсредоточени бобини и ми станаха две (правя опити с бобини, като навивам четирифилярка, четири проводника едновременно). Бобините са две двойки общо четири. Съчиних схема, една двойка еднотипни бобини на двете моторчета са в GLC резонанс, а другата двойка бобини на моторчетата са в RLC резонас. При три моторчета може да има по-сложна комбинация на резонасите и периодичност на видовете резонас. Примерно GLC- RLC- GLC.
  Направи ми впечетление показаното с DC моторчета, имам три, четири моторчета. Това ме навежда на мисълта за постояннотокови трасформатори. Ще търся електродинамиката на Мотов да прочета какво обеснява.
Благодаря на колегата Йовчев за предложеното третото моторче.
« Последна редакция: Май 02, 2013, 10:26:59 pm от mi68 »

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 220
Re: Да вярвам ли на очите си!
« Отговор #32 -: Май 02, 2013, 11:22:24 pm »
   g1905, аз пък съм впечатлен. Това е двигател-генераторна група като и в двете машинки има магнити. Трябва да се пробва преди да се отхвърля като възможност. А ако някой знае, че е фалшификация - нека каже как точно.

       Ами аз ако исках да направя подобен фалшификат, щях да започна със следното: взимам плоскост и лепя на нея мокет, след което на кабела в средата изрязвам отвор от долната страна, режа проводниците вътре и ги удължавам със запояване (например),удължените проводници прекарвам през дупка в плоскостта, след което през реле (или транзистор) пускам ток към моторчето с малкото зъбно колело, а релето (или транзистора) ще се управляват от генератора с голямото зъбно колело. И ако съм свързал правилно схемата, при завъртането на генератора ще се произведе малък ток колкото да затвори релето, след което от някакво захранване (например: батерия, зарядно за телефон или др. източник) ще завърти моторчето. Ако го бях направил така средата на кабела нямаше да може да се отлепи от мокета. Радвам се, че няма други мошеници като мен да го измислят, и това клипче е самата истина. Така че дерзайте повторете опита, лесно е само един проводник и две моторчета. Не се изискват много средства.

     P.S. Имам един въпрос: Защо голямото зъбно колело е на генератора а не на мотора ??? Не е ли по-логично да е обратно ? Май станаха два за което се извинявам!

Мислете повече, мисленето не е навредило никому.
« Последна редакция: Май 02, 2013, 11:44:57 pm от merlinbg »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Да вярвам ли на очите си!
« Отговор #33 -: Май 02, 2013, 11:42:43 pm »
Така е. Мисля трябват три моторчета. 1-то и 3-тото моторчета се въртят в една посока разбирам спин. 2-ро моторче е с обратен спин. Имаме несиметрия, едноименните спинове се усилват, само си мисля. Остава да свърша експеримента.
« Последна редакция: Май 02, 2013, 11:50:57 pm от mi68 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Да вярвам ли на очите си!
« Отговор #34 -: Май 03, 2013, 09:01:43 am »
Цитат
Така че дерзайте повторете опита, лесно е само един проводник и две моторчета
Точно така момчетадокато поне 30 човека ако не го повторят неуспешно не е доказано, че е измама " А и дори тогава някои вярващи ще продълат да си вярват. Така че ДЕРЗАЙТЕ  защото ТРИ ЧАСА УСИЛЕН ТРУД СПЕСТЯВАТ ПЕТ МИНУТИ МИСЛЕНЕ а мисълта е ценно нещо, трябва да я пестиме.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Да вярвам ли на очите си!
« Отговор #35 -: Май 03, 2013, 02:24:36 pm »
Човек се учи от ОПИТА! Нека опитват момчетата! И ще им стане веднага ясно, че са ги хванали за шарани.
Гледах го тоя мошеник от клипа, прави се и той на голям "гявол", обаче е "майстор" - не може да му се отрече... как хубаво е залепил средата на проводника в една фина вдлъбнатинка... и мърда, и обяснява, и се разчекна да сочи това и онова, да слага и да маха зъбни колелета, ама той мене и Ради не мож излъга. Тая "скала" на която е лепнал кабела е парче плоча (цепеняк) за облицовка, или нещо друго. ЗАД НЕЯ Е ГЕНЕРАТОРА с който индуцира тоци...
Елементарно, Уотсън!
Ако тоя хубавец беше отделил същото време, за което е направил ФАЛШИФИКАТА за нещо полезно, цена нямаше да има!