Автор Тема: Йога, принципи и процедури за здравословен начин на живот  (Прочетена 13961 пъти)

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Здравейте, момчета (и момичета)... Последващият текст е част от мой отговор на колега, но е актуален за всички...
Започнах да се занимавам със системата Йога още през далечната 1963 година (едва десетгодишен) и смятам, че имам какво да споделя... За повече информация относно Йога, освен в множеството всякакви сайтове, можете да прочетете и една от страниците ми в един мой сайт: www.art-omnology-yoga.blogspot.com - зеленото бутонче вляво под аватара ми, после бутончето "Йога- Методи" на самия сайт.
Тук ви споделям свой личен опит с Йогийското ОЧИСТВАНЕ, което би трябвало да е началото на всякакви природосъобразни методи на лечение, ЗАЩОТО, БЕЗ ОЧИСТВАНЕ, НЯМА ЛЕЧЕНИЕ!
Гладолечението е допълнителен бонус към всякакви лечения, но тук го споменавам само бегло, защото Ви обръщам особено внимание само и изключително върху две от физикалните Очиствания с ВОДА в Йога системата.

Самоцитирам се, без да променям обръщението, защото става голямо прередактиране... И така, ТОВА Е нещо, което аз лично практикувам НАЙ-РЕДОВНО:

"Имам предвид на първо място Йога, и нейните канони за ОЧИСТВАНЕ на тялото с обикновена вода, и последващо природосъобразно хранене.

На Първо място е ОЧИСТВАНЕТО: започваш в Събота сутринта в 7 часа.  Предния ден НЕ ВЕЧЕРЯШ... само вода, чайчета, натурални сокове.
Сутринта в Събота приемаш през устата 200 мл вода, в която е разтворено едно пакетче (20-30 мг) Английска сол (Магнезиев сулфат) - с последващо изпиване на 1,5 - 2,0 литра чиста вода в рамките на 30 минути. Горчиво е, гадно е, но ТРЯБВА! - можеш да си оправиш вкуса в устата с чаена лъжичка мед.
След около 2 часа започва изхвърляне на всичко в тоалетната под формата на боза!!! До около час-два след това "акцията" по прочистването на червата е приключило... и целия ден си САМО НА ВОДА.
В следващите два-три дни си само на чай от мента, и/или мащерка, липа, лайка, подсладени с мед по вкус, В КОЛИЧЕСТВА НЕ ПО-МАЛКО ОТ 1,5-2 ЛИТРА НА ДЕН... НИЩО ДРУГО. Никакви кафета, никакви алкохолни, никакви швепсове и прочие измишльотини на търговците. Никакви бонбони, НИКАКВА ЗАХАР, никаква храна изобщо!!! Караш така до ПЕТ ДНИ, и започваш захранване със супички и бульони от каквото ти хрумне... плюс пюрета, салати, натурални сокове - особено ценни са от Ябълки, Моркови, Домати, Краставици и всякакви листни зеленчуци - в сурово състояние изстискани... Трябва да си набавиш една сокоизстисквачка, и да си приготвяш сам всички тези сокове... След 5-6-7-ия ден допълваш ТОВА меню с обичайната си храна - може и месо, особено риба, НО БЕЗ НИЩО ОТ ЗАБРАНЕНОТО ПО-ГОРЕ. ЦИГАРИТЕ СА АБСОЛЮТНО ЗАБРАНЕНИ - ПЕРМАНЕНТНО, ЗАВИНАГИ!!!
След три месеца повтаряш същата процедура, и така можеш до 4-5 пъти годишно, особено в периодите, когато има хубави пресни плодове и зеленчуци на пазара. Особено полезна е салатата от прясно зеле с домати и моркови!
С горната процедура  СЕ ПРОЧИСТВАШ, както се казва до мозъка на костите си. Правил съм го многократно през последните 40 години.

Второ! - очистване с "клизма" - не говоря за класическа клизма, затова е в кавички. Това е ПРОМИВКА. Става въпрос за следното: Набавяш си един гъвкав маркуч от 1,5-2 метра, най-добре от ония медицинските - керемидените на цвят. Вкарваш го в чешмата И...
На всеки два-три дни ЦЕЛОГОДИШНО - след изхождане - взимаш маркуча и като го допреш до ануса (не е необходимо вкарване навътре като при клизмата) - пускаш водата със свободната ръка, леко, без "водни удари" - водата не трябва да е повече от 25 градуса, и по-малко от 7-8 градуса... на студената се издържа повече. Но по-горещата от 25 градуса вреди на чревната флора.
Така, пълниш правото черво, и като усетиш, че натежава, отделяш маркуча, разклащаш корема с диафрагмата и/или с ръка, и така 2-3 пъти, и изпускаш промивката... естествено седиш на тоалетна чиния. Клеченето е затруднително на тази операция... стягат се мускулите на сфинктера и водата от маркуча влиза трудно.
Правиш няколко напълвания и изпразвания на червото, но гледай да не преминаваш зоната на вертикалната част (не е опасно, но е препоръчително) от червото, защото следва Дебелото черво, а в него има чревна флора, която е И полезна. И така на всеки два-три дни!

Съчетани тези две Очиствания, направо ще те преродят, казвам ти!
...
Общата полза обаче от тези две Очиствания е огромна. Ако ги правиш периодично, ще станеш нов човек, гарантирам ти.
Аз съм на 60 години, и ако обръсна брадата изглеждам като момче. Разбира се, че и мен работа, живот във вредна среда (големия град с хилядите автомобили и болни хора в него) и някои грешки допуснати през годините, ми донесоха някои проблеми, но като цяло съм здрав.
И ти ще станеш. Не се съмнявай, само започни да изпълняваш - постоянно горните препоръки... и ти и твоите близки ...
...
Да не говорим за очистване с глад - като горното, но за време от 2-3 седмици. И него съм го правил. Страхотни резултати има... просто си нямаш на представа...
Това е, братко... направи това като начин на живот... Тя и поговорката допълва: "Всички болести започват на масата"...
... и си измивай ръцете веднага след пипане на разните мръсотии в бита ни и винаги преди ядене или пипане на храна...
Поздрави!

ПП! - който има по-специални въпроси - на лични!
« Последна редакция: Февруари 08, 2013, 10:33:44 am от Maistora52 »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Майсторе, понеже и аз съм малко йога, нека да кажа две думи. Аз съм привърженик на по-плавните и неинвазивни методи. Ако някой с ниско кръвно почне да гладува, на втория ден няма да може да стои прав. По-добре е според мен да мине на плодова диета - все едно, че е в джунглата.
   Що се отнася до тези маркучи изотзад, не се знае дали водата няма да навреди механично и дали ще е достатъчно чиста. По-добре е да се прави прочистването с подсолена вода. Аз слагам една супена лъжица сол (NaCl) в малко над 1 литър вряща вода и като спадне малко температурата я изпивам за 20 минути. Горещата вода по-лесно се пие от студената. След това лягам и с разклащане на корема от време на време изчаквам около час, два до започване на "ди-арията". След 5 - 6 посещения до тоалетната в продължение на още около 2 часа всичко приключва без никакви свръхчовешки напъни. Тази процедура я правя два пъти годишно - през пролетта и в края на лятото. Досега някъде около 50 пъти. Освен това, никога не съм пушил и не съм употребявал алкохол, въпреки че като ученик ми подариха дървена кутия-цигаретник като поощрение за добре свършена работа в младежка трудова бригада (тогава бях 13-14 годишен).
   Тук във форума май бях публикувал така наречената РЕЦЕПТА за солевата промивка, която описах по-горе. Прилагам я с файл.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Съгласен съм с теб Джон! :)
Но пък всичко е въпрос на телесна конституция, на природни дадености и предпочитания... на вкус, на избор... Нали сме със свободна воля... На времето често съветвах сина си  - "Пробвай бе, първо пробвай! После ако не ти харесва... а пък ако ти хареса..." и т.н.
Аз самият по рождение съм с ниско кръвно (120/80) и ускорено сърцебиене - в спокойно състояние 82 удара в минута... но пък средно вдишвам и издишвам 7-8 пъти в минута (в спокойно положение)... За английската сол - може наистина да е твърде ударно действието, но ... въпрос на избор... На мен например от солената вода ми иде тутакси да я повърна, докато гадната английска сол влиза единствено с гадна гримаса... Пробвал съм и аз всякакви дивотии, но препоръчвам само, което виждам, че работи и няма проблеми...
Колкото до "водата из-отзад" - това е нещо уникално! Премахва почти незабавно дори изхвръкнали (изпаднали) ХЕМОРОИДИ! - БЕЗ ЛЕКАРСТВА. На времето работата ми на едно място беше доста уседнала, а бях занемарил и Промивките, и ... изведнъж - Ба-а-а-си Мам-ута! - опря ми се отзад! - бях се попресилил със секс, с люто, с обездвижаване и доста се стреснах... Докторите се ошашавиха с мен... Рекоха и операция да ми правят... Ама аз - Не! Веднага едно пакетче Английска сол, веднага промивки през час (отзад), веднага ударни дози Пчелен Мед разтворен в чай от мента, маточина и мащерка, и за два дни бях чисто нов... Факт! И досега нищо ми няма, имам дупе като на младенец!!! Ха-ха!
Така че, както писах по-горе, доста грешки съм направил и аз, но гледам бързо да си взимам поука, че ... Мъка-а-а!
Колкото хора на земята - толкова и методи... И всеки има право да се мъчи, както му е угодно!
Поздрави!
« Последна редакция: Февруари 07, 2013, 04:50:30 pm от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Това което съм забелязал е, че господ не обича крайностите и истината никога не е в крайните мнения. Ако някое крайно мнение се окаже вярно, то после се оказва, че представата ни за крайност по въпроса е била много неточна.
Ако наистина гладуването пречистваше организма и с това нещо удължаваше живота. То защо в онази страна където гъзарите се познават по ролекса около кръста средната продължителност на живота е 45г. А не 120 примерно. 
Свикнал съм да подлагам всичко на съмнение, най вече причинноследствените връзки, изменението на които е любим похват на обществените манипулатори.  Те оправдават действията си, че на човек който не разбира трябва да му се обяснява с прости или „опростени“ примери, при което ловко заменят истинските изводи с неверни и успешно вкарват обществото в „трета глуха“ Малко странно, но и при йогите се получава нещо такова.
Ето например дихателните упражнения със забавяне на дишането. Не се хващам да коментирам до колко ефективно е събирането на „прана“ в този случаи и какво въобще е праната, но сигурен съм, че силният ефект на тези упражнения се дължи на активирането чрез тях в организма на производството на един характерен ензим в организма който на клетъчно ниво транспортира кислород през мембраната на клетките. „ забавих се с тази публикация защото цял ден упорито търсих името му из интернет, но всичко е изчезнало“
Единствено една американска козметична фирма  се бият в гърдите за някаква тяхна разработка.  „крем против стареене на кожата“ вкарващ кислород в кожните клетки с препарат с тяхна търговска марка.
Иначе този ензим „който при човека се отделя от сливиците“ прави възможно оцеляването на алпинистите в зоната на смъртта  където поради ниското парциално налягане кислорода не може да премине през клетъчната мембрана.  Благодарение на същият ензим гъските успяват да прелетят над Хималайте. Пропуснах само,  че обикновено действа в комбинация с друг вече не толкова таен ензим „L карнитин“ който пък осигурява директно преминаване и изгаряне на мазнини в клетките „вместо глюкоза“ Тези две вещества съчетани правят чудеса.
Чудеса, чудеса изкачване на Еверест без кислород. Всеки друг животински вид загива там. Включително якове бикове планински кози овце. А за какво са му на човека тези ензими в организма само един господ знае, е има известни неудобни теории по въпроса.

Всъщност всички тези словоизлияния бяха за да кажа, че ако човек знае точната причинноследствена връзка за нещата може да действа по много по рационални начини. В това число и за гладуването   Ако знаеш, че целта на гладуването е активирането на определен ензим можеш да изтренираш организма си да го отделя и без да гладуваш. Разбира се за целта е необходимо известно количество цикли на гладуване,но с ясна цел тренировка.
Факт е, че професионалните хималайски алпинисти достигат до двудневна аклиматизация при обичайни 30 дни.

Trailblazer

  • Гост
 Радико, уважавам твоето мнение, но се чуствам длъжен да внеса едно уточнение в твърдението ти, че гладуващите в Африка непременно трябва да са дълголетници, поради постоянното недохранване. Погрешно разбираш лечебното гладуване и хроничното такова. Освен това основен фактор е и хигиената, която очевидно липсва или е на много първично ниво, в по-голямата част от Африка. Периодичното гладуване засилва имунната система на човека. При постоянно недохранване - ефектът е обратен - тя отслабва и не може да се бори с постоянните атаки, на различни болестотворни патогени. Очевидно гладуването помага, когато се прилага периодично, а не постоянно. Ти самия пишеш, че крайностите не са за предпочитане  ;).
 За лечебното гладуване има много изписано и страшно много положителни отзиви от хора, които са изпитали ползотворния ефект от него. Действително, вярвай най-вече на себе си и подлагай всичко на съмнение - това е верният път. Но без да си опитал сам "на гърба си" нещо, не е сериозно да правиш анализ доколко е полезно или не.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Trailblazer
Съгласен съм напълно с теб, но какъв е механизма с който периодичното гладуване влияе положително. Верните изводи относно подробностите са много важни защото малките камъчета обръщат колата.  Освен това не може всичко да се пробва на собствен гръб. живота е твърде кратък за целта. На французина Жак Майол му бяха необходими 7 години тренировка за да докаже с тялото си хипотезата си и пак го оплюха и отрекоха. нарекоха научния му експеримент спортно постижение за да го омаловажат.
"За тези които не знаят става дума за потапяне на дълбочина 150 метра без акваланг и без никакви помощни средства"   Цялата тази тема изглежда много далеко от свободната енергия, но е много свързана всъщност заради необходимостта от различен подход и начин на мислене за разбирането и.   

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Моля, който не се е занимавал поне 10 години с Йога, или изобщо източни и западни учения за ЗДРАВОСЛОВЕН НАЧИН НА ЖИВОТ, да не спами.
Става въпрос най-вече за ПРИНЦИПИ И ПРОЦЕДУРИ, , с които можем да си помогнем за подобряване и поддържане на личното си здраве, а не за постижения от спортен характер и подобни.



Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
......какъв е механизма с който периодичното гладуване влияе положително. ......

Просто е: Ако за отопление вкъщи ползваш печка с дърва, не след дълго тръбите на печката ще започнат да се запушват от отпадните вещества при горенето. Ще е необходимо да се почистят. Ако ли не, печката ще започне да пуши най-напред, после ще угасне. Ако тази печка се почиства редовно, тя и ще грее по-добре и много по-дълго.

Гладолечението е метод познат на арийската раса много преди Хипократ и Авицена, т.е. преди повече от 2 500 г. В древен Египет се е практикувало масово, както го правят за себе си животните, тъй като други мощни лекове не е имало.

Ако търсиш доказателства, потърси из Интернет какво пише за доаена в съвременното гладолечение - Пол Брег. Как се е родил/с какви заболявания/, как се е излекувал, къде и колко е живял? И тъй като /ще подскажа/ умира при нещастен случай на 95 г., при аутопсията съдебния медик отбелязва по чудо, че органите на стареца отговаряли на 25 год. младеж.

И понеже си по хормоните: След физическо натоварване и особено след гладуване се отделя мощно хормонът на щастието - ендорфин. Само гладувал може да изпита как се е чувствал в детските си години, каква лекота в тялото и каква гъвкавост в сухожилията и ставите и мн. др.

Томове с учебници има изписани по този въпрос за ползите и механизмите на глада. И практиката вече е огромна.
Добре е когато се спори да бъде аргументирано, например: глада е вреден защото........, умрелите или увредилите се от лечебен глад са ето тези.........., по време на глад настъпват следните вредни процеси за организма - защото!......... и т.н.
« Последна редакция: Февруари 08, 2013, 09:40:26 am от EDM electronics »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Гладолечението е велик природен инструмент за възстановяване на организма, включително и за лечение.
Наблягам обаче на предшестващото очистване. Ако се започне гладолечение без очистване на червата става много-много зле... Отровите в червата си стоят, всмукват се от организма, и човек може да стигне до самоотравяне и смърт. Внимавайте!
Така нареченото тримирене - 3 дни само на вода - обикновено се е правело без никакво предварително очистване на червата и резултатите не винаги са били добри. Наблюдавани са случаи на световъртеж, загуба на съзнание, коремни болки - особено в черния дроб...
EDM - ти си печен в тези теми, и благодаря, че се включваш с допълнителна информация...
Разбира се, че знам и за Пол Брек, и за неговите експерименти, но при него има една крайност, която е хубаво да се знае от всички, че използва вместо обикновена вода - дестилирана такава...  Това е неправилно, защото води до деминерализация на организма и то в опасни размери... Приемам го това с дестилираната вода само за ден-два, но след това трябва да се мине на минерална такава, изворна и т.н.
Знам в подробности препоръките и "методите" и на нашата Лидия Ковачева (лека й пръст!), но и с нея не съм напълно съгласен...
Аз лично приемам (за себе си) вариант на "гладуване" без прием на обичайната храна, но с поемане САМО на натурални плодови и зеленчукови сокове, И НА МЕД РАЗТВОРЕН В МЕНТОВ ЧАЙ... Така съм карал няколко пъти до 21 дни през годините.
Естествено след предварителното ОЧИСТВАНЕ, което за съжаление при методиката на Лидия Ковачева ОТСЪСТВА!!!
« Последна редакция: Февруари 08, 2013, 10:50:24 am от Maistora52 »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Аз до колкото си спомням, Пол Брег въобще отрича приемането на сол (NaCl) с храната. По мое мнение това не е съвсем правилно, дори животните ближат сол. Има ли научни изследвания колко трябва да е дневния прием на сол с храната?

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Научните изследвания твърдят, че до 2 грама сол на ден е допустимата пределна доза, но в нея влиза и солта вложена в разните продукти, хляб, консерви и пр. Говорим за каменна сол - NaCl.
Натрия и, Калия особено, служат в много висока степен за правилната дисоциация на електролитите в кръвта, и правилната инервация на електрическите сигнали от мозъка към мускулите и обратно.
Смея да твърдя, че въвежданата в последните години на трапезата ни Мляна Морска сол, която аз ползвам още от 2003 година е най-доброто решение. Каменната сол се твърди, че била "мъртва сол"... и затова увреждала организма (при завишени количества особено), докато при Морската - с нея се приемат и множество други микроелементи във възможно "най-живо" състояние.
« Последна редакция: Април 20, 2014, 04:31:21 pm от Maistora52 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Ми прав е Пол Брег. Това се твърди и от всички лекари по гладолечението.
Има научни изследвания и те са: солта находяща се в прясната растителната храна и хляба е достатъчна за организма, всичко останало в повече води до обезводняване на клетките, заради осмозата и бавно но сигурно стесняване на всички кръвоносни съдове. Който прекалява със солта може да бъде сигурен, че рано или късно ще му е необходим апарат за кръвно налягане, особено предразположените генетично със слаба кръвоносна система. Когато се стеснят тръбопроводите, помпата си вдига налягането, за да доставя необходимия дебит.

Премахването на солта от менюто до максимум, стабилизира веднага кръвното налягане и пулса става бавен, ясен и отчетлив, което потвърждава горното. Животните не ядат сол и нямат високо кръвно налягане, инфаркти и инсулти.

Дестилираната вода по-добре обира токсините и по-бързо ги извежда от тялото. Да обира и минералите, но това е временно и не е опасно. Аз лично съм гладувал на протиева вода - замразена нацяло и размразена до 2/3. Тази вода не съдържа варовик и е почти дестилирана. Минерална вода не се ползва по време на гладуване, тъй като има алкален характер и неотрализира желаната ацидоза, която всъщност разтваря токсините и мъртвите клетки. Минерална вода се пие единствено, когато интоксикацията става нетърпима, за намаляване на ацидозата.

По принцип няма единна формула за гладуване. Прилага се индивидуалния подход, според конструкцията на тялото, особеностите в здравето и най-вече "дошите". Именно за това има учебници, кой как точно да го прави и най-правилно.

Аз също съм имал понякога болки в стомаха и черния дроб по време на гладуване, за което веднага го пракратявам. Причините са неправилно навлизане в гладуването, неправилно хранене преди гладуването.

Пол Брег е навлизал в гладуване, като е ял няколко дни прясна растителна храна, за което не е правил клизми, бил е против насилствените процедури върху тялото. Вървял е всеки ден по 10 км и е имал перфектна чревна моторика и нормално, без клизма всичко е излизало.
« Последна редакция: Февруари 08, 2013, 03:55:07 pm от EDM electronics »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Първо да уточня:
 Аз самият ям много безсолно "според околните ми" поради тази или друга причина кръвното ми никога не е мръднало от 120 / 80
Въпреки това се чувствам длъжен да кажа:
не вярвайте на този мошеник Пол Брег. Който смята, че говори истината нека за да докаже да си влее 200 милилитра чиста тройно петорно дестилирана вода венозно. Аз пък ще си влея в отговор 2 ДВА ЛИТРА вода със 0.2 % натриев хлорид.
ЕЙ ПОШЕГУВХ СЕ НЕ ПРАВЕТЕ ТОВА ЧЕ ЩЕ БЪДЕ ПОСЛЕДНОТО КОЕТО СТЕ НАПРАВИЛИ.
Ескимосите консумират сол ужасно много над нормата и не умират от инфаркт. Специално за България особенно пък там където се консумира вода от  Рила и Витоша 80% от хората имат увеличена щитовидна жлеза "гуша" поради липса на йод "можем да си го доставиме само с йодирана сол" така че не прекалявайте с безсолната храна. Може и по по малко но е нужна.   

Неактивен ivobg

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 36
  • Пол: Мъж
    • http://newenergybg.com/
  • Скайп: ivo.bg2006
Напълно споделям мнението на Maistora!
Преди години се забавлявах с разни проучвания и събрани от хакери бази данни!
Може и да не се изненадате, но на Земята живеят около 30 000 до 50 000 души които не се хранят с нищо друго освен слънчева светлина!
Лично познавам 2 такива души при това в БГ
Имам основание да вярвам че поне единият е абсолютен "слънцеяд"!
И човекът го е постигнал сам при това само за около година и половина тренировки!
Косата му беше започнала да си възстановява естественият ЧЕРЕН цвят и изглеждаше поне 15-20 години по млад, а ми е почти набор!
Ами толкова с коментарите!
Всичко останало е въпрос на ЛИЧЕН ИЗБОР!
"Това което е добро за Буда, може да не е добро за Вас"!
БУДА

« Последна редакция: Март 19, 2013, 09:56:22 am от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Ето това подчертаното по-горе много ми хареса...
Ле-ле колко е вярно! ...
... то и за това казват, че Буда е Велик!