Автор Тема: Разни идеи на хора с "пламнала глава"  (Прочетена 331827 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #240 -: Февруари 27, 2017, 10:49:22 pm »
Имам някакъв смътен спомен...пробвай сплавите от механиките на старите касетофони, ще намериш учудващи материали :D

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #241 -: Февруари 28, 2017, 09:21:16 am »
Да не се преповтарят нещата погледнете все пак темата http://mazeto.net/index.php/topic,6745.0.html
Стокойно може да се пише там.
http://www.chuden.co.jp/english/corporate/press2006/1107_1.html това мисля, че е обратима машина.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #242 -: Февруари 28, 2017, 04:19:55 pm »
Ами добре и дошъл в моята тема:
http://mazeto.net/index.php/topic,6745.0.html
Впоследствие обаче svetlio760 предпочете пак да пише в тази тема, предполагам понеже си е негова.
Valex Машината в посоченият линк разчита на така нареченият гигантски магнитокалоричен ефект и в тази машина този ефект заменя охлаждането инагряването на фреона при обикновенният климатик. Факта че доста се изписа по темата а абсолютно никой не се сети, че този ефект може да се използва чудесно и тук в тази машина за мен е признак за негативното мислне на пишещите тук. Вече си мисля че е пълна загуба и прахосване на умствени ресурси писането в този форум.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #243 -: Февруари 28, 2017, 08:37:19 pm »
Не, бе хора, бих писал навсякъде, ама предпочитам тука, защото шанса да напиша нещо тъпо е голям и ако е така, предпочитам да е тук в моята си тема. ;D

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #244 -: Февруари 28, 2017, 09:02:29 pm »
Ето идея, която май съм поствал някъде тъдява, но не помня къде!

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #245 -: Февруари 28, 2017, 09:11:53 pm »
Ако към метала с точката на кюри под 300 градуса се сложат два електрода, които да се допират до метала, когато наближи магнита и тези електроди черпят от произведения ток от въртенето, тогава може да се случи чудото. Ако на тази въртележка се сложат не само едни, както съм го направил тук, а няколко, да стане кръга като самолетен двигател, КПД ще се вдигне. Ако материала е с голямо съпротивление и ниска точка на Кюри ще е най- удобно!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #246 -: Февруари 28, 2017, 09:16:54 pm »
Браво Светльо. Аз почти съм направил подобен "боксерен" двигател. Е има известни разлики в конструкцията но боксерния принцип е същия. Радвам се, че и друг мисли по начин подобен на моя.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #247 -: Февруари 28, 2017, 09:39:34 pm »
Ее супер, радвам се че сме на един акъл! Това се случва рядко, наистина! Назад в темата имам един магнитен двигател, който на мен ми изглежда прост, но никой не го схвана, дори Майстора ме беше отсвирил!

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #248 -: Март 05, 2017, 10:28:14 am »
Ако, се има предвид, че съм "отсвирвал" съответната идея (т.е. че съм я считал за невъзможна!!!)- http://mazeto.net/index.php/topic,8265.msg52914.html#msg52914 , съм длъжен да кажа отново, че не съм я "отсвирвал" в този аспект. Просто в последващи мои коментари (виж) съм изказал мнение, че това трябва да се направи, за да се разбере дали е работоспособно или не, а не че е невъзможно въобще (както аз разбирам термина "отсвирване").
Още тогава съм имал предвид именно голямата сложност за изпълнение на подобна конструкция - наподобяваща ми на сложнотиите в конструкциите на ИванБГ - в аспект "точни градуси" - при положение, че те са почти неизпълними поради все различните коерцитивни сили във всяко отделно магнитче и то от един и същи вид.
Стигнал съм до заключението - а и съм го реализирал в работеща конструкция - че трябва да се търси сборният ефект от множество магнити противопоставени на съответно друго множество магнити - или както аз разбирам т.нар. от ИванБГ - магнитна "възглавница" и магнитна "мембрана".
Но това с "точните градуси" според мен са непреодолими препятствия за домашни изпълнения...
Решенията са много по-прости - просто трябва да се търси СЪВЪРШЕНАТА ПРОСТОТА.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #249 -: Март 05, 2017, 11:52:10 pm »
Привет, Майсторе, бях решил, че си тръгнал на някъде и за това те няма тъдява, но съм приятно изненадан да се явиш в темата ми!
Да, върнах се и прочетох поста ти отново, вярно е, че сега забелязвам някой прекалено прости неща в схемата си, които може и да не потръгнат, като например факта, че въртележката дето съм направил има шанс да спре по средата на магнита, без да накара другия магнит да се отлепи от единия край и да се залепи за другия, но схемата определено не е с магнити за по 30-40 хиляди лева. Вгледай се- това са просто два почти полукръга магнита, които са насилствено залепени в единия си край, което ги прави един голям почти кръгъл магнит и това е така докато са залепени- тези магнити нямат особена форма и няма да са скъпи- на електромоторите са почти същите. Другият магнит, който е до двата почти полукръга е най- обикновен! Лошото на това нещо е, че ми трябва някаква хитроумна измишльотина, за да ги прещипя така, че да правят това, което искам от тях- демек стойката, на която ще стоят и ще се движат ми идва нанагорно.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #250 -: Юни 16, 2017, 07:18:32 pm »
Поствам постижение на родните комунисти не видяло бял свят разбира се! https://novotopoznanie.com/kak-sa-izglezhdali-balgarskite-elektricheski-koli-predi-poveche-ot-50-godini-snimki/

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #251 -: Ноември 15, 2017, 04:12:25 pm »
Днес реших, след поредното си дълго отсъствие, да постна нова идея! Кола с метанова уредба и с ГЕЕТ едновременно. Би ли могло и защо може или не може съответно. Откъм пари сметките са: Кола на бензин делено на 4 е равно на кола на метан. Кола на метан делено на поне 3 трябва да е равна на кола на метан с ГЕЕТ! Това прави приблизително 8 лева в едната посока Бургас- София по автомагистрала Тракия!

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #252 -: Ноември 15, 2017, 05:26:51 pm »
И сега ето го магнитния ми двигател, който не успяхте да разберете предния път- сега съм го разглобил на отделни магнити. Първите две рисунки показват двата магнита. Всеки един от тях представлява полукръг от 170 градуса. Вторите две рисунки показват същите магнити- полукръгове, на които е показан радиуса и центъра му. На третите две съм резнал цялата си предишна, позната вам рисунка на две, за да покажа двата отделни магнита, от които е направен моят перпетомобил. На последната позната ви вече рисунка магнитите са съединени с един общ център(10), представляващ центъра на радиуса на двата магнита- полукръга. Този общ център предполага, че когато горе(1-2) са раздалечени- долу(7-8) ще са съединени и когато долу са раздалечени- горе ще са съединени. Местата(1-2 и 7-8), където се съединяват и раздалечават, са едноименни, така, че ще се отблъскват и ако не ги принудя няма да се допират първо горе, а после долу. Ето защо съм ги принудил да го правят чрез онези малки магнити(3-4 и 5-6) близо до центъра(10). Външният магнит(9) кара двата магнита- полукръга да се завъртят около общия си център, виждате стрелките. Идва момент, в който инерцията стига до мястото близо до магнита (9), където двата магнита- полукръга(1-2) са раздалечени и тогава идва ред на принудителното им допиране. То се случва заради тези двата магнита(3-4) близко до центъра и заради инерцията. Когато се случи, противоположната страна на кръга(7-8) се отваря и двата магнита- полукръгове се раздалечават. кръгът продължава да се върти, правейки полувин оборот, докато дойде до раздалеченото място от другата страна(7-8) и всичко се повтори.
« Последна редакция: Ноември 15, 2017, 11:00:40 pm от dymelsoft »

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #253 -: Ноември 22, 2017, 09:48:38 am »
Стар сурат нов сурат! Заеби. Дайте да видим таа идея с метана и ГЕЕТ. Разглеждано е АГУ и ГЕЕТ на вартбург, ама двутактова машина, пропан бутан... не е същото! А и магнитите ми вече са по- ясни!

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #254 -: Ноември 22, 2017, 08:23:52 pm »
Малко понапомпват нещата по тея клипове. Бензина е 3-4 пъти по- скъп от метана. Те като добавят вода, олио и прочие към оригиналното гориво излиза все едно карам кола на метан. Разхода пада, но той и без това на мен ми е паднал- моя червен дракон изминава разстоянието Стара Загора- София за 12-14 лева на метан! Искам да смъкна тези 12-14 лева на 5-6 да речем! За това търся да я подкарам с ГЕЕТ и с газообразно гориво.