Автор Тема: Разни идеи на хора с "пламнала глава"  (Прочетена 336493 пъти)

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #120 -: Октомври 05, 2014, 09:52:46 am »
Това е един от най-добрите сайтове за стирлинг двигатели, които съм намерил : http://physicstoys.narod.ru/page/vvedenie.html
Има и практически приложения, а не само играчки.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #121 -: Октомври 05, 2014, 01:48:16 pm »
   Случайно попаднах на името Lee Rogers, изобретател на двигател, работещ с въздух.
http://www.keelynet.com/energy/airmotor.htm
http://www.panacea-bocaf.org/compressedair.htm


   Доколкото разбрах, течен азот (въздух) минава през топлообменник и засмуквайки топлина от околното пространство се разширява 980 пъти. Така се получава налягане, задвижващо буталата. Има и компресор, който сгъстява (втечнява) въздуха. Принципът е подобен на термопомпата, при която може от единица енергия в компресора да получим повече от три единици топлинна енергия.
   За мен обаче това е стара технология и иска доста материали и финанси. Затова съм се концентрирал върху електромагнетизма - там нещата са по-евтини и лесни за направа и употреба.

   Прилагам текст от сайта, преведен с автоматичен преводач. Ако ви се вижда много дълъг, съкратете го. Подчертал съм по-важното. Най-долу съм сложил файл със снимка на 15 годишен изобретател на перпетуум мобиле с въздух.

цитат от
http://www.keelynet.com/energy/airmotor.htm

Lee Rogers Airmotor - 27.10.95
По-долу е от лошо фотокопие взех преди няколко години. Сетих се за това, когато Peter Lindemans отлична статия "Тесла Self-Действайки Engine" е публикувана през третото тримесечие 1995 Borderlands вестник. Можете да се свържете с тях на интернет имейл на bsrf@northcoast.com или се обадете на BBS Borderlands на (707) 825-7739 или да се абонирате за една година от $ 25 от около Borderlands, PO BOX 220, Bayside, CA 95524 USA. Voice (707) 825-7733, факс (707) 824-7779. Кажи Michael сте чували за тях от KeelyNet и те ще се отнасят с теб нали! .................................. ............. >>> Jerry

Обновен URL за Гранична науките.
 

От потребителите Guide (Аз нямам датата)

Inventor отказва милиарда долара оферта. Auto ръна на Air!

от Gilbert Lawrence
".... Всъщност, те ми предложиха над един милиард долара - но аз се страхувах големия три просто ще го купя и никога да не имате някакви намерения от него освобождаване на потребителя!" - Lee Rogers, Inventor следната функция, за много американски потребители, може да изглежда трудно за вярване. Това все пак е вярно! Това не е просто една история на желанието на един човек да се преодолее потушаване на масови коефициенти срещу себе си, но, преплетени в рамките на неговата съдба и в ръцете си, той може да притежава бъдещата съдба на Америка и свободния свят. Вие никога не може да се наложи да поиска отново, "Каквото и да се случи с добрата стара американска изобретателност? Къде са модерни Греъм Bells, Райт Brotheres, Хенри Форд и обича?"

Няма съмнение, че всички ние сме чували израза: "Не гледам кон подарък в устата." Но кой от нас може да изглежда един милиард долара плюс оферта в лицето и да каже НЕ! Е, това може да звучи като добър парцел за телевизионен сериал (всички си спомняме "Милионерът"), но това не е измислица, тя се случва да бъде истината. "Голямата тройка", очевидно събрани техните автомобилни развоя и усилия в размер на над един милиард долара! Всичко, което исках в замяна бяха абсолютни патентни права, собственост и вече е регистриран за Lee Rogers, за автомобил, който буквално работи на въздух. Роджърс, четиридесет и една година жилищен предприемач, от Iona, Флорида имаше един основоположен страх. Той имаше близо обсесивно загриженост, че автомобилната индустрия могат просто да "изостави" революционната си изобретение и я държи на разстояние на пазара. Роджърс може да се окаже прав, ако всички показания доказват правилно! Неговата идея да експлоатира редовни газ проектиран двигател на сгъстен въздух може да намали зависимостта от масивна Америка по чужд петрол. Защото, както казва Lee Rogers, "Това е може би най-близкото нещо до вечно движение машина, която може някога да бъде измислена."

Новини от Lee Rogers революционен дизайн, постигнато на потребителите Ръководство на редакторите и веднага отидохме да работим, за да се отделят фактите от слуховете. Както аз бързо разбрах, че това не е лесна задача. По някаква причина, има почти изглеждаше да е "носител черно-навън", когато става дума за придобиване на информация за този потенциален блок бюст изобретение. Как би могло да бъде, аз се запитах, ако в действителност, тъй като Лий Роджърс е заявил, неговото изобретение е вероятно най-близкото нещо, което някога за вечен двигател, че никой, включително АП, ЮПИ, NBC, CBS и ABC не е сграбчи до това малко бижу и наистина избяга разстоянието.

За каквото и техните страхове или резерви на баланса на медиите привидно задържани, и като се има предвид инициативата на време, ръководството продължиха да продължат напред, за да откриете гения изобретателни - или измама - на Lee Rogers. Както дните се увеличават в продължение на няколко седмици, малко по малко, парче по парче, историята Роджърс започнаха да идват заедно. Много въпроси без отговор и съмнения бяха разследвани и решения на въпросите от скептиците беше отговорено с твърди факти.

Пример: Защо д-р Лари Bagnall, отбеляза университет на Флорида Agricultureal Engineer, критикуват Роджърс изобретения, казвайки: "Rogers може също толкова добре използвайте кон, за да се превърне вятърна мелница!" Освен това, Bagnall заяви: "Бих грубо изчисли, че това ще отнеме два пъти повече енергия, за да запълни резервоарите и сгъстяване на въздуха и на двигателя може да си произведе. В крайна сметка," Bagnall продължи: "Роджърс ще трябва да се използва повече гориво, за да компресирате резервоарите на въздуха, отколкото на автомобил обикновено използват! "Роджърс, да не един да бъде на загуба за думи, контрира атака Bagnall с кикот, "компресорът ще бъде постоянно подхранван просто чрез силата от самия двигател."

Както по-късно Роджърс заяви в ексклузивно интервю Потребителите Guide, "Аз работя върху един проблем в даден момент. Първо, те ми казаха, че е невъзможно да тече автоматично двигател просто" чист "прост въздух и аз казах:" Защо? ""в края на краищата", както Lee Rogers продължи, "All бензин се е да създадете експлозия" HOT "управление на буталата нагоре и надолу, и единствената причина, че е HOT експлозия е така, защото тя е запалена. Така че, аз трябва да мисля, няма причина, поради която въздухът трябва да се HOT! Защо просто не редовен хладно ежедневието въздух като теб и аз дишам? "

"Звучи добре", всеки ще каже ", но никога няма да проработи!" "Е, направих го да работи Аз се оказа, че не само тя започна, и то на празен ход (за много, много часове), но взех! Им за задвижване в него -. Сега нека ги да ми каже, че може да" T работи! "Членка Rep. Paul Nuckolls, (R) Fort Myers, който просто се случва да бъде на земеделски комитет на House, вижда изобретението Rogers като потенциален революционен пробив за селското стопанство. Без високите разходи за гориво, че земеделските производители са в момента се сблъскват с цените на хранителните продукти може да бъдат намалени.

Rep Nuckolls. Лична помощ, Джим Siford, заяви пред ръководството, "Спомням си деня, в който всичко се свежда до Лий за един поглед. Цяла група от нас са били там. Бяхме чули всички видове слухове, и г-н Роджърс тръгна към гаража си с нас обяснява: "Това просто ПИСТИ ON AIR". Един господин, който беше там с нас, които не смея да назове, каза: "ако това нещо дори ЗАПОЧВА, аз ще го чудо помисли!" "Е, г-н Роджърс отваря вратата на гаража и там седи редовно изглеждаща 1977 станция Dodge вагон. След като ни показва измененията, г-н Роджърс хмел в и не само я стартира, той отстъпи алеята и вълни за нас, тъй като той кара надолу по улицата. Можеше да ни събори цяла с перо! "Siford сключен.

(Редактори Забележка: придружаващ настоящия член е на Guide ексклузивно интервю с Лий Роджърс.)
 

Air-Powered автомобил е реалност!
Джери Keefe

Lee Rogers е местно лице на Iona, Флорида, малка жилищна площ извън Fort Myers. Той вярва, че е изобретил автомобил, който се движи със сгъстен въздух; не гориво, не за горене, само силата на въздуха се опитва да се освободи от цилиндрите на V-8 двигател. Идея на Роджърс да тече автомобил на сгъстен въздух бе предизвикано от енергийната криза преди две години. Тази идея е била подхранвана от техническия си напредък по отношение на двигателя, както и желанието си да промени характера на автомобилната индустрия, като по този начин освобождава потребителя от спираловидно нарастване на разходите на бензина и нарязани от пъпната връв на Америка с богати на енергия арабски народи.

Лий започна от бърникането с неговата 1977 Dodge Aspen комби. Той отстранява всички компоненти на бензин от неговия двигател, включително и карбуратора, свещите, газовия резервоар, горивна помпа и изпускателната система. Първоначално стар Dodge беше подхранвана от резервоарите за въздух под налягане, че Роджърс бяха закупени. Тъй като той е проектиран въздушен компресор, който осигурява непрекъснат приток на въздух към двигателя. A преобразуване комплект, който той развива, се прикрепя към блока на двигателя, изпомпване на въздух под налягане в цилиндъра - и тя работи!

"Просто, той просто работи на въздух, вместо газ", 41-годишният бивш дом строител казва за първата си изобретение, "Вместо на газ, той просто има въздух става, за да карам на буталата нагоре и надолу.
Това е така, по дяволите прост никой не го вярва. "Това включва Джими Картър, Министерството на енергетиката, Ралф Нейдър и най-големите производители на автомобили в САЩ, всички от които Роджърс е в контакт с малко или никакъв отговор.

Rogers контакт големите автомобилни компании през миналата година и се опита да ги заинтересува в негова идея. Но, те очевидно го отписа като гайка и игнорира искането му да дойде и да види своя вечен двигател. Очевидно Голямата тройка му вярвам СЕГА. След като голяма част от публичността и документирани факти, те са обединени усилията им за договаряне и му предлагат "над един милиард долара" за патента си.

"Chrysler и General Motors ме помолиха да го изпратите до тях, но те не вярват, че може да го (двигателят) предаде," Роджърс казва развеселено. "По дяволите, мога да пропусна НЕАКТИВНО по осем часа на ден или повече, за да го вземат на един тест и да достигне скорост до 80 мили в час. И когато се вгледате в двигателя, има хубав мразовит готин външен вид до него и е студен на пипане. "

"Има няколко малки трикове, за да ми invnention, че аз не съм казал на никого. Жена ми дори не знае за тях". Както казах Chrysler, ако сте имали тази идея може да бъде № 1, вместо да са на ръба на фалит. Те казаха: "Ами, да ни го изпратите. Ние не очакваме тя да се изпълнява. "Но те искат на практика да подпише патент над тях. "И Роджърс има своя двигател патентована до дръжката. Той разполага с около $ 7000 от собствените си пари в собствената си изобретение досега, казва той.

Г-н Роджърс се опасява, че ако големите автомобилни компании са си купили творението си, те могат да държат производството на една кола, която работи в продължение на години, без вътрешно горене или мелодия прозорци. "И ако те е направил тази кола, която е на средния потребител ще получи $ 16 000 или $ 20 хиляди да си купя един?" Роджърс иска.

Lee Rogers планира да изгради "конвертор комплект", който ще се адаптира към всяка American вграден автоматичен, масово ги произвеждат и да ги продават направо. Той смята, че ако той се изгражда и ги продава по своя собствена той може да защити патента си, помага на потребителя, спаси страната си от арабския петрол преса и правят удобен сума пари, за да живее. Той хвали изобретението си като едно решение на смог и енергийната криза, и казва, че когато тя е завършена, тя ще върви толкова бързо, колкото бензинови двигатели и направи революция в индустрията.

"Ford Motors ми казаха, двигателят никога няма да се движат по въздух. Казаха, че е проектиран да работи на горене, създаден от гориво," Роджърс добавя, "никой не вярваше, че ще работят, защото те казаха, че ще работят нормално, те биха направили това на преди много време! "

В процеса на проектирането и изграждането на неговата машина "вечни движение", Лий Роджърс трябваше да има всяка част, изработена в различни магазини на машините. Много пъти на различни части трябваше да бъдат променени, преработени или напълно преработен. "Моето изобретение ще се превърне инфлацията ясно наоколо. Ако достатъчно американските хора знаеха за него, те ще настояват за това. Компании авто може да са създали това преди десет години. Франк Кели, моят съсед, който ме подпомага в събранието на двигателя, и аз не мога да променя страната от себе си. Имаме нужда от помощ от всички, за да окаже натиск върху автомобилната индустрия, за да се даде шанс моя двигател.

Rogers ''77 Dodge в момента работи на 96% HP ефективност в сравнение със само 26% за газови превозни средства, задвижвани. Lee Rogers пневматична преобразуване комплект (когато са произведени), може да се адаптира към всяко американско производство авто и ще се продава за около $ 1,000. Комплектът може да бъде инсталиран от вашия местен механик в близкия бензиностанция. Колата запазва батерия за захранване на осветлението, аксесоарите и за стартиране на компресора.

Сега, като се предполага сте си купили комплекта за преобразуване, беше инсталиран, вие сте готов за вашата първоначална тест. Но първо трябва да похарчи $ 14 за един резервоар от азот да се зарежда всичките четири въздушни резервоари, които са монтирани където резервоара газ да бъде използван. Имате основния резервоар, а останалите три са резерви. Компресорът се захранва само с мощност от двигателя AS двигателят работи, това е постоянно Възстановяването на собствената си подавания въздух.

Като един резервоар се изпразва, друг се пълни .... и така нататък. Когато таксата получава до 500 PSI, авто е готов за магистралата. Азотът е покупка един час. Той също така почиства, навършва всички мазут и газ, почистване на клапаните, двигателят и всичко останало, направо на изпускателната тръба.

Сега, стъпка в колата, включете ключа, тя даде някои AIR (стъпка на бившия педала на газта) и си отиде. Цялата концепция на машината за вечно движение се базира свободно на същата теория на въздушна пушка. Бивш педал газ действа като спусък и ви дава различни скорости, когато натиснете надолу върху него.

Актуален проблем Какво стои между Lee Rogers маркетинг комплектите конвертор сега или по някое време в близко бъдеще, е малък проблем, че се надява скоро да се реши. При ниски скорости, авто използва въздушното налягане за около 20 минути.

"Двигателят не работи достатъчно бързо при 5 до 15 mph за възстановяване на подаването на въздух. Атмосферното налягане трябва да достигне около 2000 RPM за римейк собствената си доставки." Lee подсмихва и добавя: "Но това е само въпрос на зъбни предавки и някои незначителни промени. Аз съм много близо до решаването на проблема. В непосредствена близост", добавя и усмивки той. И се ухили той трябва. Лий е на прага на създаването на пълен хаос в автомобилния свят, че в продължение на години е бил зависим от петролните и газовите компании. И трябва да си дизайн работа, свистенето на въздушните му ауспусите метат в цялата страна ще бъдат покрити само от крещят и викат на пари гладен нефтени и газови магнати дърпа косата си навън.

MODERN DAY HERO В този ден и възраст, когато героите са рядкост, Lee Rogers е със сигурност, предназначена да бъде култов герой. 41-годишният строителен предприемач The набира в култ с инженери, механици и земеделски производители, които се обаждат на ден и нощ и дори спират от дома си, местоположението на които Роджърс се опитва да запази "Top Secret".

The обикновено спокоен, любезен човек понякога се разпада в един сърдечен смях, когато той си спомня това, което някои хора са преминали през да просят един поглед на въздуха захранва двигателя, или просто за да стисне ръката на изобретателя. Един фермер долетя от Уисконсин и исках да си купя му преобразуване комплекти за своите трактори, когато той пристигнал, той все още е на неговите панталони гащеризони. Една възрастна двойка на име Роджърс потегли от Северна Каролина просто да поздравя още Роджърс. А и така нататък, телефонни обаждания, посетители, телевизия, радио и репортери от вестници ... всичко това с надеждата да зърнат на Dodge работи на въздух. All вниманието е изградена на мястото, където Роджърс е намирането на малко уединение трудно да дойда. Той има скрит телефонен номер, както и за някои от тях, пътуването да види машината вечното движение завършва с разочарование. Lee Rogers адвокат настоява, че всичко при гледане, като неизвестни бъде спрян и че неговата "тайна" се охранява и се държат под ключ.

Години от сега, ние може да се дишат чист въздух, тъй като ние седим на верандата в люлеещ се стол .... казват нашите внуци за легендата на Lee Rogers и как той уби gianst на автомобилната индустрия с неговото творение на вечно движение машина, която направи революция в автомобилната индустрия и просто вероятно спаси човечеството от ходене по лицето на земята с противогаз и резервоар с кислород закъсал гърба си да диша с. Забележка: В разговора ни с г-н Роджърс той е изразил загриженост за опазването на личния му живот, така че той може да поддържа някакво подобие на нормален живот. По този начин, в съответствие с г-н Роджърс пожелания, потребителите Guide НЯМА да публикува всички DIRECT информация за контакт.

Ако имате желание да се отговаря с г-н Роджърс, моля пишете на:
Lee Rogers
в / о Потребителите Guide
PO BOX 2700
Toledo, Ohio 43606

Справочникът ще предаде цялата кореспонденция с г-н Роджърс.

 
Vanguard Бележки

Може би искате да се учат файл Boese на, там е текстов файл и .GIF показва двигател, който работи на азот. Искът е течен азот, когато се разшири до газообразно състояние, се разширява от 960 пъти обема си. Това се превежда като налягане, което кара въздушен мотор, за да стартирате автомобила. По-долу е откъс от BOESE.ASC на Keelynet:

Двигателят използва "турбо-разширител", който функционира като топлообменник. Това позволява на течния азот средство за бързо разширяване от отопление поради външни температури> 30 градуса Е. "турбо разширител" е основно дълъг кух медна тръба, която е или спирала или закрит по такъв начин, че да се получи най-голямото експозиция повърхност.

Като течен азот преминава през това разширение тръби, топлина на околната среда ще доведе течността да се промени газ чрез фазова промяна. Течен азот разширява от 980 пъти обема си, когато се преминава от течно в газообразно. Expansion означава налягане, което се превежда като мощност.


1 галон = двеста тридесет и един кубически сантиметра

Разширяване на един галон на течен азот в газообразен азот 980 X 231 = 226 380 кубически инча

След като течността се разширява от 980 пъти обема си, тя се подава в радио-и телевизионни шелф AIR MOTOR. Въздушният двигател е нещо като колелото на един стар стил Riverboat. Както сгъстен въздух се издухва срещу лопатки, вал се върти, който задвижва независимо е прикрепен, в този случай, предаването на превозното средство. Boese каза, че само лека модификация на двигателя на въздуха е необходимо да се направи го изпълним перфектно с разширени и много готино азотен газ.
Има и друга хартия на един човек в Коста Рика или Пуерто Рико, който също има въздух на двигателя. Когато намерите тази информация, аз ще го публикуваме също, че доколкото си спомням, той не дава същото качество на информацията, която г-н Роджърс прави в интервюто си. Един друг въпрос, който е от интерес и което корелира с този файл, една история, разказана от Джон Сърл да Rueben Joswiak, когато няколко от нас отиде до "Tesla симпозиум в Колорадо Спрингс 94. Джон каза, Rueben, че изобретател в Англия е открил начин да се използва малко количество бензин в двигател evacuted на въздуха, в продължение на години, без да "консумират" бензина.

Както Rueben това разказва, бензин се разпръсква като фина мъгла в горивната камера, след това се подлага на 30 000 волта искра. Това ще направи мъглата на бензин бурно отделно, вкарвайки на буталото да се отблъсна. Газът след това да се събират и да се комбинират, инжектирани отново в камерата отново и отново. Джон каза изобретателят е бил поставен под заповед за секретност и в крайна сметка умира в мистериозен начин. Открихме тази интригуваща идея в момента, защото, ако бензина не са били консумирани от присъствието на кислород и други газове, тогава какво ще я накараш да се изгори? Така че това, което ще предотврати повторно използване, както се твърди? Ако Rogers машина работи, както той твърди, че въпреки неверието на мнозина, то това може да работи.

Един последен корелация които отговарят на въздух двигателят с смесването на външния въздух с газ Браун, състояща се от водород и кислород, както са получени от директна хидролиза. Това не се отрази значително на експлозията на сместа съгласно файла Garrett Water карбуратор и решава няколко проблема, свързани с изгарянето на водород. Скорошни експерименти от Майк Randall с генератор на газ домашно Browns потвърждават някои от най-необичайните свойства на газа, когато изгарят или изгарят в двигателя. Ако решите да експериментирате в тази област или да има документи или друга информация, която може да се добавят към базата данни KeelyNet, ние определено ще оценявам това, че споделянето на такава информация с нас тук в KeelyNet ... благодаря! .... >>> Jerry


Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #122 -: Октомври 05, 2014, 02:35:41 pm »
Това със сгъстения въздух отново опира до автономността на превозното средство. Това е и единия от проблемите пред електромобилите (освен цената на батериите).
Какво става при електромобилите? Караш си цели 2-3 часа, минаваш 200 км и трябва да спреш за 2-4 часа за да заредиш батериите. Това е практически неприемливо. Това означава да имаш МПС със максимална скорост 50 км/ч. Това означава да имаш кола, която ти е на разположение само половината от денонощието. Това означава да се откажеш от едно от основните предимства на това да имаш лека кола - свободата "да скочиш и да потегли в момента, в който ти щукне някаква идея". Не, ще трябва да изчакаш батериите да се заредят... а междувременно мерака да ходиш на дискотека, или да закараш някой до болницата вече няма да е актуален.
Това със сгъстения въздух е доста подобно. Предполагам че зареждането ще е по-бързо отколкот оелектромобила, но ... ще трябва да имаш място за зареждане на всеки 10-20 км или да превърнеш леката кола в някакъв ТИР, дето влачи огромен резервоар след себе си. Отново е неприемливо да ползваш машина тежаща 5-10 тона само за да закараш 4 човека на 100 км разстояние.
2 литров мотор при 6 000 об/мин и налягане над буталата от 5 бара (абсолютно нищожно) ще изисква ... 10 нормални литра за оборот * 100 об/сек = 1000 литра въздух в секунда. Ако съхраняваш тоя въздух при налягане 100 бара ще ти трябва резервоар ... 10 литра. Ако ползваш метанови бутилки и им надвишиш значително налягането до 500 бара ще ти трябват ... 2 литра обем за всяка секунда работа на мотора. За една минута возене ще отиват 120 литра.
ОК, ще возиш течен азот... Цената на течния азот няма да я коментирам, но пак опираме до вместимостта на резервоара. Опираме и до безопасността на това превозно средство. Опираме в края на краищата и до цената на това превозно средство.
Имате ли идея как ще се кара такова превозно средство при температура от +5 градуса и влажност на околната среда над 95%? Ми ... никак. Радиатора който ще изпарявя тоя азот ще замръзне за секунди. А няма откъде да вземете топлина за да го топлите - процеса в тоя мотор е толкова яко ендотермичен, че ще предизивквате локална ледена епоха покрай колата...

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #123 -: Октомври 05, 2014, 04:56:55 pm »
Благодаря ти, майсторе, аз разбира се съм гледал клипчето и то именно от тук някъде- беше постнато в някоя от темите, но гледам че тук нещата са доста опростени- дали липсата на връзка между коляновия вал и второто бутало смъква КПД?

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #124 -: Октомври 05, 2014, 09:10:27 pm »
Клипчето на Майстора е интересно, но имаше някъде из нета любителски проект (на 4-5 години вече), където група ентусиасти се опитват да направят стърлинг за домашно приложение, вързан към генератор, който произвежда електрическа мощност 3KW като гори дърва и разни други боклуци (стърлинга го наричат още "двигателс ВЪНШНО горене", за разлиак от ДВГ). По-късно намалиха проектната мощност на 1KW, макар, че "печката", която го храни е с 15-20KW топлинна мощност, но постоянно имаше някакви проблеми на любителската изработка - я буталото стържеше неравномерно едната стена и я претриваше, я други неудачи... Не мога да си спомня в kiskstart ли беше и на някакво друго място...

Навремето (~1971-72 г.) дори е имало опити да се инсталира стърлинг двигател на автомобил (Форд Пинто мисля че се казваше), проблемът е бил, че много бавно ускорява такъв двигател и, примерно, по кръстовищата никой няма да те чака да потегляш с ускорението на товарния влак...

И не на последно място - стърлингът наистина е по-ефективен (термодинамически) от ДВГ и е съизмерим с този на парната машина, макар че и той не е панацея - теоретичният му максимум е около 45% КПД някъде (на практика - 30%). Ограниченията на всеки термодинамичен цикъл идват от това, че се опитваме да произведем от топлина (забързано хаотично движение или трептене на микро-частици) целенасочена механична или електрическа работа (подредено, насочено движение на микро- или макро-частици), а това води до намаляването на безпорядъка (ентропията) в системата - процес, който никога в природата не протича спонтанно (ако протичаше - огънят щеше да ражда дървета, а не да ги изгаря... или млякото с какао щеше спонтанно да се разделя на бяло мляко и кафяво какао).
« Последна редакция: Ноември 23, 2014, 05:09:08 pm от atos »

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #125 -: Октомври 05, 2014, 11:06:26 pm »
Здравейте,
ето един Стирлинг двигател, който произвежда електрическа енергия.
Продава се и струва 48$.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #126 -: Октомври 06, 2014, 01:09:07 am »
Смятам че ще ви е интересно да хвърлите едно око на старите стърлинг-разработки на Philips:
https://www.youtube.com/watch?v=GqIapDKtvzc
КММ е решен много елегантно и донякъде напомня разработката на Ст. Стоянов...

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #127 -: Октомври 06, 2014, 07:49:48 am »
juliang
Проблема със зареждането на акумулаторите на електромобилите се решава много лесно. На всяка станция за зареждане да има модули със вече предварително заредени акумулатори и просто се сменят за секунди разредения модул с зареден такъв. Е проблема е в стандартизация на акумулаторните модули. Не съм сигурен, че фирмите работят за унификацията (стандартизацията).
« Последна редакция: Октомври 06, 2014, 11:22:00 am от atos »

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #128 -: Октомври 06, 2014, 07:28:10 pm »
Клипчето на Провесто е готино и сложно, ма поне успях да го разбера от третия път- особено тази тръба дето излиза отгоре и свързва студената и топлата част :-[ Тук КПД наистина е високо и двигателя би работил и на слънчева и на всякаква енергия. Фабричното си е фабрично и Филипс са си Филипс! Моите цели обикновено са по- скромни и те обикновено са Стърлинг хибрид дето работи и на дърва и на слънце. Доста съм мислил около широк цилиндър с дъно с голяма площ, който да се загрява с нещо топлодържащо, което да е обърнато към слънцето и цяло лято да не изстива ни денем ни нощем, а ако вземе да изстива просто да го обърна обратно и да запаля един огън под него за, да речем 6-7 часа и отново да държи температура и работи поне денонощие, а през зимата, просто да го кача на комина, а това топлодържащо вещество да е добре изолирано и да отдава топлина, само на широкоповърхностният цилиндър. Зимата КПД ще е по- високо, но пък слънцето ще е кът, а лятото ще е обратно. Мисля си за огнеупорни тухли, пясък, сол, която да се втечнява за малко и така да прави по- добър контакт с цилиндъра, машинно масло, обикновена пръст......списъка става дълъг. Иначе КПД на това което мисля ще е толкова по високо, колкото са повече и по- добри цилиндрите(с по- малко загуби по лагери и търкане)- от там и повече биели на коляновия вал и по- точен момент на завъртането......Обикновено много мисля......... :o
http://www.shopmania.bg/other/p-dvighatiel-na-strlingh-niskotiempieraturien-modiel-12604544

А това за акумулаторите е хем така, хем не е така- една такава зарядна станция трябва да има бая акумулатори в аванс, за да може да насмогне на всички, което не е невъзможно, разбира се! А какво би станало ако просто се поставят по две железни лайсни по улиците и се пусне безопасен ток по тях, като по средата между тях се сложи някакъв улей за отводняване при дъждове да не дават на късо- тогава биха се случили две неща- ще отпадне нуждата от големи акумулатори и електрониката ще настрои колата сама да следи лайсните, без да е нужно шофьора постоянно да държи пътя.......Много мисля........!!!!
« Последна редакция: Октомври 06, 2014, 07:34:25 pm от svetlio760 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #129 -: Октомври 06, 2014, 08:28:42 pm »
Светльо, относно търсеното от теб топлоотдаващо аморфно вещество, най-доброто засега е силициевата паста.Ползва се за плътна връзка между радиаторите и елементите във всички електронни схеми-процесори и т.н...едно време руските транзистори SFT бяха пълни с такава:)

Колкото до акумулаторите по станции, ще стане както е сега с битовите газови бутилки-даваш празно-вземаш пълно (и плащаш, разбира се), както и спомена valex. Шел и ОМВ са пример за това. Къде и как ги зареждат, че и по колко им е дебитът на зареждане - теб като краен клиент не те интересува:)

Но с "откриването" на " личните"  трамваи-тролеи...е, направо ме уби ;D
Ти като спиш, мислиш ли пак, бе, братле?Почивай си от време на време :D

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #130 -: Октомври 06, 2014, 11:21:54 pm »
 ;D ;D ;D Атос, страдам от безсъние, братле ;D Пази боже от тъкъф мозък кат моя! Цялата работа идва от там, че съм много стиснат! На времето, па и сега, наш,те постоянно ми набиват в главъта е,на поговорка "Накарай мързеливия на работа, та да та научи на акъл"!

п.п:Майсторе не ми поправяй правописа да се запази колорита! ;)

Уважавам колорита, приемам жаргона ... но... и той си има правилен правопис - забележи тънката разлика между "наще" (което е неразбираемо) и "наш,те"... Ти кое избираш?
Мен ако питаш, бих изписвал думите само с първа и последна буква!!!  ;D ;D ;D
М52

« Последна редакция: Октомври 07, 2014, 08:26:41 am от Maistora52 »

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #131 -: Октомври 14, 2014, 06:40:12 pm »
Добре, съгласих се за правописа- сега нова идея дето обмислях преди година, отново непубликувана- вкарване в карбуратора на чист кислород чрез цеолит(минерал използващ се за извличането на кислорода от останалата атмосферна смес) какво би станало, ако в цилиндрите на ДВГ вместо атмосферен въздух се вкара кислород? Според мен горивната смес ще изгори по- пълно и по- бързо, което би повишило КПД- предполагам че това ще върши работа най- вече при бензина- за метана и газта знам, че изгарят доста по- пълно?
 А какво би станало ако запазим съотношението на кислорода и вкараме изгорелите газове отново в двигателя- от 100 единици въздух, който вкарваме в двигателя 21 единици да са чист кислород, а останалите 79 единици да са нагрятите, изгорели газове от колекторните тръби?!
  Около седмица ровичках из нета да намеря фирма, която да продава само цеолит от вида, който ми е нужен, защото цял кислороден апарат струва безбожно скъпо. Не намерих. По- натам ще си купя само кислородна бутилка и ще експериментирам- както вече знаете стискам парите си за хляб и в момента уча и съм в пета глуха откъм експерименти, но ми се стори добра идея да споделя още нещо обмисляно преди!  ;)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #132 -: Ноември 23, 2014, 05:15:23 pm »
Светльо, мислил ли си какво става ако впрегнеш по някакъв начин изразходваната енергия от фитнесманиаците в някоя голяма зала, а? Има зали, в които за велоергометрите на опашка се чака...
Че то си е направо чисто СЕ, хахаха:)
И без това се вдигат стотици тонове всеки ден, защо да отива тази енергия нахалост?

Имаше на времето една легенда за някой от старите американски милионери, Ротшилд ли беше, Дюпон ли, Рокфелер ли...не помня вече?
Та въпросният тип си направил офиса на "N"-тия етаж и без асансьор, та да може посетителите му, изкачвайки стъпалата да задвижват вградените под тях матрици за отрязване на изделия от тънка ламарина и по този начин да си "заработват" изразходеното му от тях време за аудиенция:)
Не знам колко истина и легенда има в това, но е интересна концепция ;D
« Последна редакция: Ноември 23, 2014, 05:25:38 pm от atos »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #133 -: Ноември 23, 2014, 05:31:21 pm »
Абсолютна истина е.
Става дума за доста недолюбваният в този форум Едисон.
Къщата с тези хитроумни механизми все още я има като музей на Едисон.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #134 -: Ноември 23, 2014, 05:38:48 pm »
Ок, така да е, само идеята помня...
Та в тоя ред на мисли, представям си офертата:
"Нашата фитнес зала ви предоставя безплатна двучасова тренировка, при 30 минутно непрекъснато ползване на велоергометъра при настроен от нас режим!" - хахаха ;D

Вижте какво ми хрумна междувременно за усвояване на част от разхищаваната топлина при автомобилите...Топлинно-електрически конвертор (в реален размер):



Елементите са 8 в окръжност, но може и да са 6 за по-малък краен диаметър на конвертора. Цялото устройство може да е цилиндър с големината на гърне за ауспух. В зависимост от дължината му може да съдържа около 4-6  окръжности елементи на Зеебек.
Вярно, че излиза на цена около 5-600 лева, но почти напълно би отпаднала нуждата от генератор и по този начин освободеният от този товар двигател би реализирал значителна икономия, минимум над 15-20% мисля...
http://tpetrov.com/search.php?prod=%D0%95%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82+%D0%BD%D0%B0+%D0%9F%D0%B5%D0%BB%D1%82%D0%B8%D0%B5+TEC1-12704+36W
« Последна редакция: Ноември 24, 2014, 10:02:48 pm от atos »