Автор Тема: Разни идеи на хора с "пламнала глава"  (Прочетена 331753 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #285 -: Юни 16, 2018, 08:33:40 pm »
Еи сга ги погледнах само в едното чекмедже извадих точно 30 броя разни дискове.
Твой са, но все пак първо пробвай със един два само да не се окаже труда нахалос.
Със медна тел не мога да те уредя сори нямам вече. Останала ми е гледам една макаричка 0,09 мм. Дали няма да ти дойде много тънка. Ако не беше и 0,06

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #286 -: Юни 16, 2018, 09:28:23 pm »
Gauge 21 е 0,71 мм тел - показано е във видеото. Само уточнявам  :)
Успех, Светльо!

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #287 -: Юни 16, 2018, 10:23:56 pm »
Хах, изглежда работи :) Преди малко го спретнах набързо и от светлината на обикновена крушка с нажежаема жичка за 220V вади около 80mV (това на 4-5см от крушката).
Обаче при осветяване с 3W UV диод изкарва над 300mV. Това означава, че се "напомпва" предимно от UV и на Слънце би трябвало да е много повече. Утре ще се пробва.
Изработката не е трудна (намотката направих с 0,5мм проводник), но накрая може да е малко играчка с нацелване посоката на диодите заради евентуално преплитане на проводника на места.

Ползвайте CD вместо DVD, защото е по-лъскаво. Според мен трябва повърхността да е колкото се може по-отражателна, за да работи добре.
« Последна редакция: Юни 16, 2018, 10:47:58 pm от hyparh »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #288 -: Юни 16, 2018, 11:11:19 pm »
Всъщност май се оказва уловител и изправител на енергия от околния електромагнитен фон, т.е. нещо като антена... Волтажа изглежда се покачва заради доближаването до проводници, по които тече ток, а не заради светлината. Но утре ще си покаже най-добре.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #289 -: Юни 17, 2018, 01:19:01 am »
Ха така, видяхте ли бе! Най- сетне направихме нещо работещо! ;D

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #290 -: Юни 17, 2018, 01:26:49 am »
Сега плана е от тези дискове и медна тел, които се надявам да се изплатят лесно предвид на това, че поне дисковете ще са аванта, ще трябва да си направя и домашна батерия, която вечер да съхранява тока и да стига. Така ей ти на- солар с батерия без пари и ток колкото си щеш! Това ще става бавно с месеци, може и с години, но ще стане! ;D Мноо се кефя че се кефите! ;) ;) ;)

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #291 -: Юни 17, 2018, 01:31:10 am »
На същата поредица от клипове гледам някакъв прави същото, само че с огледало. Ако вземе да стане и с огледало, нещата се улесняват. Нямам огледала тъдява, но имам идеи отде да намеря!

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #292 -: Юни 17, 2018, 03:21:54 am »
Ма ти верно ли вярваш че с това ЦД и малко тел мое да се прави ток от слънцето. И тва по кой закон ще работи, и каква е ролята на тия диоди посред навивките. И що трябва на ЦД да се мота, вземи една дъска и ковни пирончета и направи намотката, хем по-лесно и бързо и пъхни ЦД-то под телта, не знам мое да в важно за производството, после може и огледало да пъхнеш.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #293 -: Юни 17, 2018, 07:46:37 am »
!00 % фейк!
Също и на свързаните към този клип други такива - с магнити както тук https://www.youtube.com/watch?v=paQApHsSL8Q  и прочие...

Само като видя мургавите пакистански ръчички как лепят със силикон и ми става ясно...

Ако ставаше така - с тия ампери да въртят моторчета и да светят крушки - цял луна-парк могат да захранят!!!

Номера е в системата Ad Sense - да се гледат клиповете и да се прибират мангизите ...
Голям смях!

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #294 -: Юни 17, 2018, 09:08:05 am »
ХаХаХа. Ама наистина ли някой би се вързал на това????? Значи да знаете, задължително да сложите двата диода на изхода, че иначе няма да се получи  :P . И задължително DVD при това RW, че с друго не става.

П.П. извинявам се за сарказма, ама това чупи "тъпомера" от всякъде.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #295 -: Юни 17, 2018, 09:21:18 am »
Dymel, не се притеснявай, форума е Мноооооого ДУРАКОУСТОЙЧИВ.
И доста хора разполагат със Самопишещи клавиатури.

СЕ от Смолян - Коцето.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #296 -: Юни 17, 2018, 10:49:20 am »
Не ми пука- давайте СД и ДВД- та който има!

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #297 -: Юни 17, 2018, 12:26:30 pm »
Ха така, видяхте ли бе! Най-сетне направихме нещо работещо! ;D

Адаш, това прозвуча като репликата на Док Браун от "Завръщане в бъдещето", когато осъзна, че е направил машина на времето :D

Но да не избързаме с радостта и CD-тата :) Нека първо отсеем истината от плявата. А истината е, че това нещо генерира някакво ЕДС когато бъде доближено до електроуреди, включени към мрежата (може и да не са на "On"), както и до контакти и ключове за осветление. Напомня ми на китайските детекторчета на електромагнитни вълни, които се държат по същия начин, само дето при тях има светлинен и звуков сигнал.
Плявата (или заблудата) в случая, е, че това нещо генерира ток от Слънцето. Това не е вярно - не се генерират дори миливолти.

При доближаване до контакти и ел. уреди, произведеният волтаж варира между 200mV и 4V. Но се оказва, че го докарва само на волтаж... амперажът е 0,00, т.е. не може да светне и един малък светодиод. Имаме някакво напрежение, но след като няма ток джаджата се оказва безполезна.
Прикачам снимка на генерирани "празни" 3,6V при поставяне на CD-то върху кутията на настолния комп.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #298 -: Юни 17, 2018, 03:20:06 pm »
Е, аз от там съм го изплагиатствал- тва беше миналата версия на Еммет Браун, който се възхищаваше на колата изобретена от неговото бъдещо "аз" във втория епизод! ;D И другото нещо за неработещия диск- ве давайте, явно трябва и аз да го пробвам, ма СД та без това не ви трябват! ;)

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #299 -: Юни 17, 2018, 04:19:53 pm »
Не си заслужава (освен ако не искаш неудобен детектор на ЕМ полета). Но щом те човърка, го направи с един диск.
Малко използваем ток може да се изкара от термално обработени медни пластини, така че върху тях да се образува слой меден оксид (cuprous oxide), който има червеникав цвят. Поставени на слънце и потопени в солен разтвор, от пластините може да се изкара ток като за един LED, но само толкова. Ефективността е прекалено ниска.

Лично аз някой път бих изпробвал системата на Тесла - Radiant Energy Collector - яко заземяване с няколко заземителни пръта (поне по 1,5м дължина) и полирана до огледален блясък метална плоскост, поставена на слънце на изолирана височина. Плюсът взимаме от Слънцето, а минусът от телуричните земни потоци и така може да се получи използваемо електричество.