Автор Тема: Разни идеи на хора с "пламнала глава"  (Прочетена 335910 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #195 -: Февруари 19, 2017, 10:56:22 pm »
Значи щом има сяра няма как да не излезе серен двуокис, е освен ако някой от алхимиците тук не предложи някакъв оргонен способ за как беше думата при която реакция да стане от сярата друго нещо, ама нада ли. при друга алкална среда не се знае точно каква гадост ще излезе на финала докато при калциевата осова "варта" на финала имаш съвсем безопасен и даже екологичен гипс. Точно вчера или онзи ден писаха по новините, че грамадно парче гипс убило работник при неправилно почистване на филтритр в един от тецовете.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #196 -: Февруари 19, 2017, 11:36:53 pm »
Е, не съм се замислял още колко ще горя дневно, но достатъчно, за да си обезпеча енергийните нужди. И ето- трябва ми вар и ще получа гипс. не е лошо! Предполагам, че това е идеален вариант, най- вероятно гипса няма да е качествен. Иначе идеята е да изхвърлям отпадъците на сметището, в случая със Стара Загора на Мандра баир и това ако нищо не излиза от него- тоест ако не мога да ползвам отпадъка за нищо.
 Замислям се за този ГЕЕТ на Пантон, нали накрая излизало нещо дето нямало сажди и това било невъзможно, някакъв студен синтез или нещо, дали ако тук не завъртя нещата някак подобно на този реактор няма да излезе така, че да премахне целия боклук на изхода?

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 416
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #197 -: Февруари 19, 2017, 11:48:39 pm »
Дай пак да ти кажа, саждите са чист въглерод и да изгорят ти трябва висока темпоература и много кислород, не знам колко сяра има в гумите обаче съм сигуре че в тия въглища дето горя в момента е доста повече. Имаш ли на идея как се реализира на практика голям филтър за сажди, как ще се омажеш целия, пък и трудно се отмиват, то са помпи, филтри, утайници, тръби, дюзи и още куп чарколя. Така на картинка и на приказки е лесно, ма ти си знаеш де.
По-добре помисли за високотемпературно изгаряне, хем ще има още топлина от процеса. То хубаво ще направиш некачествен гипс, саждите какво ще ги правиш.
Пак ти казвам на където си тръгнал аз от там се връщам, не става гуми в домашни условия.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #198 -: Февруари 20, 2017, 12:23:28 am »
Добре, мисля за високотемпературно изгаряне. Как може това да стане?!

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 416
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #199 -: Февруари 20, 2017, 12:29:35 am »
Я сподели какво искаш да топлиш с тея гуми пък може да намерим дружно друго решение на въпроса с отоплението.
Една гума 14-ска изгара за към 30-40 минути напълно при осигурен достатъчно много въздух и отделя огромно количество топлина което трябва да успеееш да прибереш някъде, за да го ползваш следващия период в който няма гума в огнището. Ще ти трябва много голям топлообменник ако ползваш вода и също мощна помпа която бързо да ти претака водата през котела иначе кипва, ще ти трябва също и голям буфер в който да събираш топлата вода.
Ще ти кажа аз топлех 250 квадрата стъклена оранжерия посред зима, палех по една гума на всеки час и половина и вътре беше топло към 15-18 градуса това при около -5 до към 0 външна.
Ти се сети колко топли една гума, и за каква топлина иде реч.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #200 -: Февруари 20, 2017, 12:43:25 am »
Идеята ми е да си произвеждам безплатен ток с това http://tpetrov.com/search.php?prod=%D0%95%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82+%D0%BD%D0%B0+%D0%9F%D0%B5%D0%BB%D1%82%D0%B8%D0%B5+TEC1-12710+89W и това става въпрос за къща на село, та и стопляне на оранжерия не е извън плана.
 Зимъска трябва да се отоплявам с това, плюс затопляне на бойлер за къпане и оранжерия, а лятото, или по- скоро пролетта, защото лятото съм зает, най- вече ток от това на линка. Нямам идеята да горя много гума. По- скоро ми се вижда нещо като грамотно направено нещо, което поне отчасти да филтрира мръсотиите и на 100% да усвоява топлината. Ако обаче се получи нещо по- добро, мога да го приложа при производство на повечко ток за една цяла комуна, да речем, дето опитваме да създадем, за сега само във фейсбука.

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #201 -: Февруари 21, 2017, 11:08:48 am »
Светльо приветствам завръщането ти във форума и съм съпричастен с мислите и терзанията които преживяваш. Като отиваш към плажа през лятото отбий се при мен в Бургас и може и да обсъдим някой вариант. Аз все още нямам сглобено СЕ устройство, но имам работещи принципи който лично съм измислил и тествал. И не 1-2-а, а няколко и само липсата на подходящо място ме е спирала да го сглобя. Най малкото ще прибавиш още нещо към твоите идеи. Правенето на ток е най лесната задача от уравнението. А самият ток като енергоносител е най чистото нещо може би. Може да разчиташ на моята подкрепа

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #202 -: Февруари 21, 2017, 10:15:51 pm »
Цитат
Идеята ми е да си произвеждам безплатен ток с това http://tpetrov.com/search.php?prod=%D0%95%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82+%D0%BD%D0%B0+%D0%9F%D0%B5%D0%BB%D1%82%D0%B8%D0%B5+TEC1-12710+89W и това става въпрос за къща на село, та и стопляне на оранжерия не е извън плана.
Забрави за това нищо не става от него мога да ти го снимам дори и клип да ти направя с такова устройство със 4 такива елемента да видиш каква мизерна енергия произвежда. тези елементи са малко по ефективни само в обратният вариант когато консумират ток за да правят студ. МАЛКО по ефективни, но не по ефективни от компресорите. когато минималният обем е по важен от ефективността стават но ако забелязваш са с мощност   90 вата и ставт колкото за чанта а един съвременен хладилник от 200 литра е с мощност 60 вата.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #203 -: Февруари 22, 2017, 07:50:32 pm »
Благодаря ти, Теньо, ще се възползвам от поканата ти, благодаря ти за съпричастието. Ако някой твой модел може да се задвижи от слънцето или от температурни разлики ще е супер! Аз бях голям теоретик и философ тука, давах много акъл, но сега съм на крачка да започна да правя нещо и най- сетне да проходя!
Аз съм запален по Стърлинга, както се вижда от предни мои постове тук, така че ок, за мен най- успешният метод човек да се възползва от разликата в температурите е с онези магнити дето съм постнал нейде по- напред. Метал, който се привлича от магнита при определено нагряване спира да се привлича и разликата в температурите между привличането и не привличането е изключително малка.
Удивлявам се на Стърлинга, защото липсват всякакви течности и флуиди- използва атмосферен въздух за да си върши работата и смея да твърдя, макар да не съм правил, лесен е за направа! Интернет е пълен с работещи двигателчета направени от подръчни материали.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #204 -: Февруари 22, 2017, 08:28:46 pm »
Цитат
Метал, който се привлича от магнита при определено нагряване спира да се привлича и разликата в температурите между привличането и не привличането е изключително малка.
Ами добре и дошъл в моята тема:
http://mazeto.net/index.php/topic,6745.0.html

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #205 -: Февруари 23, 2017, 09:57:18 pm »
А какво би станало ако това нещо се направи голямо и на мястото на пламъка насоча събрани слънчеви лъчи с лупа? Слънчев двигател? Колко струваха слънчевите батерии? https://www.youtube.com/watch?v=LexcwNDW-2s&feature=related

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #206 -: Февруари 23, 2017, 10:06:33 pm »
Ами ще се получи проекта "Solarpump" Върху който работя от известно време.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #207 -: Февруари 23, 2017, 10:55:23 pm »
Ее, а аз си мислех, че ми е щукнало само на мен! И как е, сподели малко ТТ данни- какво излиза накрая- слънчева батерия с по- голямо КПД, или поне евтина слънчева батерия, или ако нагряваме с огън когато нямаме слънце става хибрид, а това нагряване не би ли могло да става и с произвеждания ток...?
Главата ми отдавна не беше пламтяла!
Ако произвеждания от това ток загрява целият диск до температура съвсем близка до губенето на магнитните свойства и са нужни само няколко стотни от градуса, за да отпаднат и докато иде от другата страна отново да се охлажда достатъчно.....

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #208 -: Февруари 24, 2017, 08:32:13 am »
Светльо аз мисля, че трчбва да я карам стъпка по стъпка пътво по лесните после по трудните
първо да работи със слънчева топлина после е много лесно да се направи ДОподгряване за липса на слънце А пък ако успея да го накарам и само да се подгаряа "за което съм дал 2 примера в темата"
Примерно подгряването да става от сгъстяването на газ.
тогава вече не ми се мисли.
П.П. то и на мен ми е пламнала главата от това нещо.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #209 -: Февруари 24, 2017, 08:11:22 pm »
Евала! Евала! Май ще отсвиря стърлинга!!! Изключително просто и работещо!
 Тука има такава готина заигравка с това КПД!!! И като се замисля къф тъп съм бил до сега- тези клипчета преди време ги гледах поне 50 пъти и понеже съм прозд, търсих начини да постигна поне на теория КПД над 100%, без да се замислям, че това може не само да се свърже така, че да нагрява сегменти от металния кръг с ток(ако се сложат две четки от двете страни на кръга, които да го опират, а кръга да е разделен на сегменти и се пусне плюс и минус на четките и така нагрява сегментите, като тока идва от самото динамо което задвижва кръга разделен на сегменти), ами и така, че да преобразува топлинна енергия в електрическа! Сега си мисля за сгъстения въздух и не мога да си го представя, освен ако движението е свързано към компресор и нагнетява в бутилка въздух, който като се нагрява, в определен участък нагрява и кръга. Така самото нагнетяване излиза безплатно, а после вкарваме нагнетения въздух някъде в бутала да речем и той ги задвижва.
 Става сложно, едва ли това ти е идеята, но аз за това се сетих.
 Леле ако знаеш какви схеми си вкарвах със стърлинг да опитвам да си представя хибрид, който да произвежда ток и от слънце и от огън... Прогърмяваше ми тамбурата!