Автор Тема: Електромагнитно устройство - патент на Giampaolo Maccanti  (Прочетена 42344 пъти)

The Phantom

  • Гост
Re: Електромагнитно устройство - патент на Giampaolo Maccanti
« Отговор #15 -: Януари 12, 2013, 06:18:51 am »
След като си разбрал къде и в какво лъжат в учебниците, то го посочи и дай пример. И Аз мога да кажа , че половината ни науки са лъжа, и че съм 18 братовчед на Обама.
 Предположенията са началото на разкриването на истината. Но когато някой е напълно уверен в нещо , то той го доказва ! Докажи своята теза и Ти, Ctah!

Това устройство много наподобява устройството на Floyd Sweet, което така и никой до сега не е репликирал ! И още по интересното в случая е , че заедно са работили John Bedini, Tom Bearden, Floyd Sweet !
« Последна редакция: Януари 12, 2013, 06:25:50 am от The Phantom »

Ctah

  • Гост
Re: Електромагнитно устройство - патент на Giampaolo Maccanti
« Отговор #16 -: Януари 12, 2013, 08:34:13 am »
   Историята е дълга The Phantom :(
Какво трябва да доказвам, пред кого и защо?  Изразявам несъгласие ::)
Нима вярваш на профитата от университета... ;D  Аз пък знам, че ел. енергията е безплатна и на всички!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Електромагнитно устройство - патент на Giampaolo Maccanti
« Отговор #17 -: Януари 12, 2013, 12:13:57 pm »
chat
Ако там няма магнит то значи няма и такова устройство а всичко е нагла измама " което не е невероятно" Уверявам те отдавна няма система с няколко бобини и магнитопровод разположени по някакъв начин в пространството която да не е направена вече "за една или друга цел" За повече подробности намери някой по стар учебник по релейна защита и ще видиш за какво говоря. Струва ми се, че системи с комбинация от постоянен магнит и  електромагнит са доста по екзотични и съответно има малко по реална вероятност от попадение на незабелязан досега ефект.
П.П. По добре не търси такъв учебник след разглеждането му цял един раздел в този форум ще ти се вижда като приказките на Андерсен и ще ми тежи на съвестта, че съм убил детското в теб. 

@praktik

  • Гост
Re: Електромагнитно устройство - патент на Giampaolo Maccanti
« Отговор #18 -: Януари 12, 2013, 01:53:53 pm »
Дайте  някаква  схема на генератор за правотокови  импулси , останалото мисля да го пробвам имам пръчковиден магнит и проводник.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Електромагнитно устройство - патент на Giampaolo Maccanti
« Отговор #19 -: Януари 12, 2013, 02:17:02 pm »
@praktik,
Ако ползваш постоянен магнит за сърцевина, то ти ще работиш в хоризонталната част на ВН диаграмата. Там дори много силен ток приложен към голям брой намотки поражда незначително повишение на магнитната индукция. А точно това dB определя какво ще бъде изходното напрежение. Можеш да постигнеш някакъв ефект ако това приложено напрежение фокусира потока от ПМ върху товарната намотка, а след изключването му потока се разсейва в страни от нея. Теоретично това може да се направи като соленоида се използва като тръба, която увлича магнитните линии на магнита. Но ми струва трудно, дори невъзможно да се направи.
Успех!

@praktik

  • Гост
Re: Електромагнитно устройство - патент на Giampaolo Maccanti
« Отговор #20 -: Януари 12, 2013, 03:08:04 pm »
Привърженик съм на пробата и грешките  ;)

@praktik

  • Гост
Re: Електромагнитно устройство - патент на Giampaolo Maccanti
« Отговор #21 -: Януари 12, 2013, 03:14:04 pm »
Това нещо трябва да действа като комутатор на магнитни потоци, важното е поляритета на соленоида да съвпада с поляритета на постояният магнит, може пък да излезе нещо, но трябва да се експериментира. В теорията казват че, ''Повторението е майка на знанието"
а   в    практиката  важи  , " Експериментът е майка на знанието " :)

Ctah

  • Гост
Re: Електромагнитно устройство - патент на Giampaolo Maccanti
« Отговор #22 -: Януари 12, 2013, 06:04:44 pm »
Цитат
chat
Ако там няма магнит то значи няма и такова устройство

    Радико!  Може да си готин, ама бъркаш!
Освен старите книги за релейките, имам и пр. опит ;)

  На картинката от предния ми пост има малка грешка - не първичната, а дросела изпълнява ролята на МАГНИТ
При условията, които съм споменал...

    Нещо да кажеш?   Естествено няма... Защо?  Не искам да си отговарям >:(

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Електромагнитно устройство - патент на Giampaolo Maccanti
« Отговор #23 -: Януари 12, 2013, 07:21:22 pm »
@praktik,
соленоида трябва да се разположи между магнита и товарната намотка, но така се явява част от основната магнитна верига и ще има реакция на Ленц. Освен това при липсата на магнитопровод полезния магнитен поток силно ще намалее. И не на последно място за да се създаде достатъчно магнитно поле са необходими много ампер-навивки, а това означава висока индуктивност и ниска работна честота.
Chat,
Тествах на симулация подобна конструкция, при която ролята на магнита изпълнява бобина с много намотки и висока индуктивност (за изглаждане на пулсациите). Резултата беше тотален срив на магнитния поток. Конструкцията действа като трансформатор. На този принцип би могло да се направи DC-AC инвертор без използване на мощни високоволтови транзистори и с директен трифазен изход 20 kV, но не и да се получава СЕ. Относно използването на земното магнитно поле - нека припомня, че то е с интензитет по-малък от 60µT (микротесли).
Успех!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Електромагнитно устройство - патент на Giampaolo Maccanti
« Отговор #24 -: Януари 12, 2013, 09:30:12 pm »
Публикувам тук книжката за която споменах по горе.
Пак напомням на Ctah а и на всички останали:
ЧЕТЕТЕ НА СВОЯ ОТГОВОРНОСТ Предупредени сте за възможни негативни последствия върху психиката.