Автор Тема: Как да сглобим евтин ел. велосипед  (Прочетена 192670 пъти)

Неактивен ebiker

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 19
    • OFER.bg
Re: Как да сглобим евтин ел. велосипед
« Отговор #60 -: Април 20, 2017, 02:58:43 am »
Здравейте.
За колегите които се интересуват от батерии, тези не са лош вариант https://hobbyking.com/en_us/b-grade-5000mah-6s-25c-lipoly-battery.html
Аз поне съм с такива, както казва колегата ebiker първо се свързват паралелно по две за 10А пакет, и после в серия за необходимото напрежение.


Поздрави.
Здравей,
От доста време ги знам тези батерии, които трябва да са някакво по-ниско качество литиево-полимерни батерии, но така и не съм купувал, тъй като съм имал съмнения до колко цената оправдава по-ниското качество. Бях и чел някъде рецензии, че изкарвали 15-20 цикъла и вече клетките започвали да губят баланс и да се раздуват.
Ще е интересно да споделиш опит как се справят до момента и на колко цикъла са.

За мен най-практичния надежден вариант към момента го намирам в използването на Samsung INR18650-25R клетки, като цената на крайната батерия би била с около 35-45% по-висока от горепосочената полимерна батерия, но тук имаме гаранция, че ще изкарат поне 500, дори 1000 цикъла с малка загуба на капацитет и са значително по-безопасни. Най-ниска цена от европейски доставчик намирам тук: https://eu.nkon.nl/samsung-18650-inr18650-25r.html
Недостатъка е, че сами трябва да правим запояване, окабеляване и т.н.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Как да сглобим евтин ел. велосипед
« Отговор #61 -: Април 20, 2017, 09:27:58 pm »
ebiker - да попитам! С тези батерии от лаптоп колко километра изминаваш с едно зареждане? Защото аз си купих миналата година октомври месец NiCd от жълтите мисля че, бяха тези - http://www.elimex.bg/product/90559/akumulator-1-2v-5000mah-d-r20-lava.html и въобще не съм доволен от качеството им. Електровелосипеда ми е купешки австрииско производство но старите батерии се скапаха а, тези новите няма да издържат и една година. Дават ги с цикъл заряд-разряд над 700 пъти но, горките и 200-пъти май няма да изкарат. Голям боклук излязоха а дадох за тях над 200лв. разгледах линка който си дал към Самсунг батериите но, като им видях характеристиките, дават ги до 250 цикъла заряд-разряд. При тебе колко време издържат? Аз използвам моето колело почти всеки ден и изминавам около 10км. Но вече не мога да измина и 5км с тези боклуци а със старите изминавах над 20км с едно зареждане.
И още нещо да попитам! Такъв пакет батерии има ли нужда от допълнителна електроника за защита  и как ги зареждаш?
« Последна редакция: Април 20, 2017, 09:49:45 pm от plcsoft »

Неактивен ebiker

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 19
    • OFER.bg
Re: Как да сглобим евтин ел. велосипед
« Отговор #62 -: Април 21, 2017, 04:58:33 am »
Това което е показано в техническата им характеристика е колко капацитет губят след пълни 250 заряда и разряда при максимално натоварване. А това което се вижда е че губят около 25% от първоначалния си капацитет. Мога да кажа със сигурност, че са много по надеждни във времето от към капацитет и вътрешно съпротивление от коя да е литиево-полимерна батерия от hobbyking примерно.
Освен това батериите от лаптопи които ползвам обикновено са над 5-6 годишни и имат стотици цикли, а на повечето клетки капацитета им е загубен само с 20-40% от фабричния.

Разстоянието което ще изминаваш зависи от Ват-часовете на батерията. Моята батерия в момента е 1.6 КВч (което е доста) и мога да измина над 100 км. (мога и доста по-малко с даване на много газ).

Тези NiMH елементи които си посочил ми се струват прекалено скъпи за това което са. Дори ако характеристиката им е вярна за амперчасовете 5Ah x 1.2V = 6 Wh капацитет на клетка. Самсунгите които посочвам са 2.5Ah x 3.7V = 9.25 Wh, тоест имат повече капацитет по-модерна технология са от NiMH, а цената им е дори по-ниска.

А в твоя случай казваш че си дал 200 лв. за тези NiMH клетки, което вероятно означава че си сложил само по един елемент в клетка и си направил 36V 5Ah батерия (30 последователно свързани елемента?). Като им гледа характеристиките им дават максимален разряд от 15 ампера, а ти може и да го превишаваш с колелото. Освен това този капацитет от 5 Ah са го посочили при разряд 1 ампер. Мисля си че им идва твърде висок разряда и затова не се държат според очакванията. Или наистина са много ниско качество.

Много точен въпрос обаче питаш за управлението на Литиева батерия. За разлика от NiMH, които не се нуждаят от балансиране на отделните клетки, защото там всяка клетка може да "изхвърли" излишния ток под формата на топлина и това не я поврежда по никакъв начин, литиевите батерии имат нужда от балансиране. Те си имат определени граници на заряд и разряд, които не трябва да се превишават. От практична гледна точка има два варианта:
Вариант 1: Към готовата сглобена батерия от литиево-йонни клетки се добавя една платка наречена BMS (Battery Managment System), която се свързва по определен начин към всяка отделна клетка, а това й позволява да "вижда" волтажите им, като активно може да участва в балансирането ако това е необходимо (обикновено разрежда клетките които са над допустимия максимум), а за зарядно се ползва захранване на точно определен волтаж според броя на клетките (подобно на лаптопско зарядно). Това обикновено е масовия комерсиален вариант, защото е лесно за крайния потребител - включваш в контакта и се зарежда.
Вариант 2: Батерията се сглобява без каквито и да е допълнителни компоненти и само се извежда букса за балансиране, която включва кабел от всяка клетка и тази батерия следва да се зарежда от така наречените хоби зарядни, които активно балансират клетките по време на заряд. Пример за такова зарядно и то евтино е Imax B6. За мен това е по-добрия вариант, но има недостатък - обикновено този тип зарядни зареждат батерии до 6 или 8 клекти, така че за по-високо волтова батерия, ще трябва да разбием батерията на 2 или повече части. Освен това не всеки би искал всеки път при зареждане да наглася зарядни, включва различни букси и т.н.
Вариант X: Има и други опции - например някои спийд контролери могат да вършат всичката тази работа - балансиране и зареждане на батерията, но цената на такъв контролер не е за всеки. Аз в момента се опитвам да сглобя нещо между горните два варианта - първо да е евтино, да е максимално улеснено за потребителя - включваш и се зарежда, но гарантира качествено балансиране, при горните варианти има още един недостатък - при по-големи батерии, времето за зареждане обикновено е доста голямо (поне 4-6 часа), а моята цел е това да става за под 2 часа при каквато и да е батерия.


Много се отнесох и задълбах отново с дълъг пост, за което се извинявам, но това е защото ми е приятно да обсъждам нещо, което е особено интересно за мен :)

Дължината на поста не е проблем, когато самият пост е конкретен, а всяко изречение носи важна информация за участниците в темата! /А/
« Последна редакция: Април 21, 2017, 01:27:50 pm от atos »

Неактивен lpoik

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
Re: Как да сглобим евтин ел. велосипед
« Отговор #63 -: Април 21, 2017, 10:20:27 am »
plcsoft---Съжалявам,че си дал толкова пари за тези батерии,но аз реших да не рискувам.Колегата явно е уцелил с неговите.Преди 4г.си взех от тези.http://www.stbbg.com//?page_id=21&record_id=8628 от същия магазин,изминавам и аз по 10-15 км.всеки ден,за сега още са като нови,но ги зареждам в паралел всеки ден.Мойте са 3 по 12в.Верно малко са тежки,но не съм имал никакви проблеми. :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Как да сглобим евтин ел. велосипед
« Отговор #64 -: Април 21, 2017, 04:08:38 pm »
Колеги, защо се мъчите с тези боклуци: употребявани батерии, никел-кадмиеви и разни там гелови-оловни? Решението е качествени Литий-Йонни батерии, защото те са с най-доброто съотношение енергийна плътност/максимален ток на консумация или натоварване и брой цикли. Има една поговорка "Старо кърпи, конци хаби". Половинчатите решения излизат по-скъпо винаги.

Ето един линк от който може да си поръчате всякаква батерия по задание на клиента на най-изгодна цена, като тя дори излиза по-евтино, отколкото сам да си купи човек елементите, да си направи БМС-модула и другите чаркалъци за сглобката: https://www.olx.bg/ad/litievo-yonni-akumulatori-baterii-za-rikshi-trikolki-el-velosipedi-ID21Y1x.html

Цената излиза около 0,80 лв. за ват/час енергия с вградения ВМС-модул. Ползват се най-добрите литий-йон елементи 200Wh/kg. - Panasonic NCR 18650PF. Тези елементи ползват и за електромобилите Тесла. Правил съм сметка, ако си направя сам батерията ще ми излезе 100-тина лв. по-евтино, но си спестявам много-много време и труд.

Има елементи с по-голяма енергийна плътност, но те са за ниско натоварване и по-малък брой цикли. Посочените по-горе са най-добрите елементи в споменатото отношение на планетата Земя, за сега!

Скоро си поръчах една батерия на 33,6 В и 45 Ач или 1 300 Вт/ч за 1 200 лв. със зарядното 4А с алуминиева кутия. Батерията има минимум 500 цикъла и тежи 6 кг.. Като изчисля, че на година ще я зареждам около 30 пъти, това означава, че ще ме кара повече от 10 г. А след 10 г. "я камилата, я камиларя".
« Последна редакция: Април 25, 2017, 09:04:21 am от Maistora52 »

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Как да сглобим евтин ел. велосипед
« Отговор #65 -: Април 21, 2017, 07:22:08 pm »
Благодаря за изчерпателният отговор ebiker.
Ipoik преди да тръгна да подменям оригиналните батерии на моят електровелосипед обмислих и твоят вариант. Но се отказах от оловните акумулатори защото първо кутията ми не отговаря за такива размери и второ тежат доста. За това минах на този вариант с подмяната на NiCd  като се надявах, че ще издържат поне година две. Но, за съжаление излязоха голям боклук. Просто при мен самата кутия е направена за такива елементи (както се вижда от снимките). За това се реших! Иначе цената на хубави NiCd батерии в момента излиза колкото на литиево-полимерните. Единственото предимство е, че нямат допълнителна електроника
като ВМС модули за контрол на заряда. Но оригиналните батерии си бяха доста добри макар и само на 5Аh.
EDM преди да ги подменя моите батерии, водих кореспонденция и с тази фирма. Тогава ми предложиха цена 395лв за 36V/10Ah като зарядното отделно струваше около 80лв + доставка, абе около 500лв. За това предпочетох варианта с NiCd батерии защото ми излизаха два пъти по евтино, но явно както се казва - евтиното, винаги излиза скъпо, та и моята работа. За това сега ще си карам колелото с тези батерии докато се скапят напълно >:( а, след това ще си поръчам литиево полимерни. :(   
« Последна редакция: Април 25, 2017, 09:19:14 am от Maistora52 »

Неактивен lpoik

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
Re: Как да сглобим евтин ел. велосипед
« Отговор #66 -: Април 21, 2017, 08:08:00 pm »
plcsoft---Благодаря за отговора.Да така го сметнах и аз около 500 лв.Преди време можеше и аз да си взема от полимерните,но сега не.Мерак имам, възможност не.Жив и здрав.
« Последна редакция: Април 21, 2017, 11:06:39 pm от atos »

Неактивен ebiker

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 19
    • OFER.bg
Re: Как да сглобим евтин ел. велосипед
« Отговор #67 -: Април 22, 2017, 01:26:42 am »
Аз съм убеден, че мога да изработя 36V 10+ Ah литиево-йонна батерия с BMS модул от самсунг или сони 18650 елементи, способна да отдава поне 40А ток за под 350 лв., като това включва 2А зарядно, букси, кабели, точково заваряне и т.н., без да включва труд или надценка.
И всъщност ще се радвам да я изработя за колега от форума (plcsoft с приоритет ако има желание) безплатно като само да си плати горепосочените разходи срещу мнение/ревю за крайния "продукт" след дълго ползване :)

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Как да сглобим евтин ел. велосипед
« Отговор #68 -: Април 22, 2017, 07:26:34 am »
ebiker - примамливо предложение. Ще го обмисля и при първа възможност ще си поръчам. Само ми изпрати на лични, данни за кореспонденция. Да не запълваме форума с лични неща. Лек ден! :)

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Как да сглобим евтин ел. велосипед
« Отговор #69 -: Април 24, 2017, 08:11:10 pm »
Един съвет за откриване на фалшиви литево - йонни батерии. По теглото - фалшивите са с 9 до 15 грама по - леки.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Как да сглобим евтин ел. велосипед
« Отговор #70 -: Април 24, 2017, 08:41:32 pm »
Един съвет за откриване на фалшиви литево - йонни батерии. По теглото - фалшивите са с 9 до 15 грама по - леки.

По-леки от кое?
Все пак трябва да има база за сравнение?

Неактивен lpoik

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
Re: Как да сглобим евтин ел. велосипед
« Отговор #71 -: Април 25, 2017, 06:22:50 am »
По-леки от кое?
Все пак трябва да има база за сравнение?
         Сигурно от истинските!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Как да сглобим евтин ел. велосипед
« Отговор #72 -: Април 25, 2017, 06:55:38 am »
Такава батерия трябва да тежи от 42 до 48 грама.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Как да сглобим евтин ел. велосипед
« Отговор #73 -: Април 25, 2017, 08:40:35 am »
Panasonic NCR 18650 тежат 45 гр.
Не си струва да се купуват ментеливи батерии, те излизат по-скъпо, ако човек може добре да смята, да не говорим че нямат никаква енергийна плътност, а за броя на циклите въобще да не говорим. Sanyo и  Panasonic, това са марките, като вторите са по-добрите.

В колата имам два фенера, които са с  Panasonic NCR 18650, бях ги забравил и реших след около 1,5 год. до проверя саморазряда им. Бяха мръднали само с 0,1V. Това говори за качеството! При тези марки обявения капацитет е най-малкия, обикновено капацитета е по-голям от обявения. При китайските марки е точно обратното и там всичко е лъжа и измама.

Да кажа нещо важно за съхранението:
Батерията трябва да се съхранява на полузаряд или 3,6V и по възможност при температура около 15 гр. При тези условия батерията почти не старее. Студеното, топлото, пълния заряд, екстремния разряд, скъсяват живота на батерията.

Неактивен ebiker

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 19
    • OFER.bg
Re: Как да сглобим евтин ел. велосипед
« Отговор #74 -: Април 25, 2017, 09:26:57 am »
При тези китайски фалшиви 18650 батерии скоро разбрах че имало и друга мода - да прекупуват стари лаптопски батерии, вадят елементите и слагат нова "корица", дори без да ги тестват. Затова понякога се случва да се улучи читава бройка (но все пак много далеч от обявения невъзможен капацитет). Други варианти са съдържанието на батерията да е основно пясък, с реално много по-малка батерия вътре или просто много ниско качество батерия.
Общо взето ако цената изглежда твърде хубава за да е истина, а капацитета невъзможен (над 3500 Mah), значи вероятно е така. Някои от тези ментеливи марки са: UltraFire, TangsFire, FirePeak, GTL, TOMO и безброй други измишльотини.
Аз лично не бих рискувал да купя нещо различно от Panasonic, LG, Samsung, Sony или Sanyo, но пак трябва да е от реномиран източник, защото ментета има навсякъде.
« Последна редакция: Април 26, 2017, 07:33:00 am от Maistora52 »