Автор Тема: Как да сглобим евтин ел. велосипед  (Прочетена 192652 пъти)

Неактивен tosho

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 26
Re: Как да сглобим евтин ел. велосипед
« Отговор #30 -: Октомври 23, 2014, 07:36:34 pm »
На моя кит няма рекуперация, но и не ми и трябва тъй като съм чел мнения, че честото зареждане прецаква по-бързо батерията, нали все пак им дават определен брой презареждания. Но пък не съм специалист, така че, не обръщай внимание на мнението ми.
« Последна редакция: Октомври 24, 2014, 08:47:16 am от Maistora52 »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Как да сглобим евтин ел. велосипед
« Отговор #31 -: Октомври 25, 2014, 03:20:05 pm »
Всички акумулатори с изключение на NiMh и NiCd обичат да стоят заредени. Хубава опция е регенерацията - от опит ти го казвам, всеки ден карам електровелосипед до работа.
Циклите се дават ориентировъчно живота на батериите. /при батериите на лаптопите слагат броячи, и понеже събирам да попадам на батерии с напълно здрави елементи./
Трябва да се има в предвид че разряда до 0% на литиевите батерии им скъсява живота.
Примерно за LiFePo4 при остатъчен разряд 30% им дават дори над 3000 цикъла. След тези цикли капацитета им пада с 20%.

Неактивен lpoik

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
Re: Как да сглобим евтин ел. велосипед
« Отговор #32 -: Октомври 25, 2014, 05:53:19 pm »
Колега Радев аз сега съм с гелови батерии 12 амперчаса, всеки ден ги зареждам по 3-4 часа като карам колелото само на ток по 10км. досега нямам проблеми цяло лято. Моя контролер KT36WSM XPC08C явно няма регенерация та молбата ми е можеш ли да провериш някъде в нета има ли схема и как може да се преработи защото аз не можах да намеря нищо. Благодаря.
 
« Последна редакция: Октомври 26, 2014, 07:04:01 am от Maistora52 »

hakama

  • Гост
Re: Как да сглобим евтин ел. велосипед
« Отговор #33 -: Юли 08, 2015, 09:22:48 pm »
Колега Радев аз сега съм с гелови батерии 12 амперчаса, всеки ден ги зареждам по 3-4 часа като карам колелото само на ток по 10км. досега нямам проблеми цяло лято. Моя контролер KT36WSM XPC08C явно няма регенерация та молбата ми е можеш ли да провериш някъде в нета има ли схема и как може да се преработи защото аз не можах да намеря нищо. Благодаря.
 

Виж тук, но не знам как и при кои батерии се оказва пагубно тези частични заряди, по-добре ще е тази енергия да се съхранява отделно в кондензатори и да се използва за потегляне.http://mazeto.net/index.php/topic,9304.0.html

Неактивен tosho

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 26
Re: Как да сглобим евтин ел. велосипед
« Отговор #34 -: Юни 10, 2016, 09:26:05 pm »
настоящ изглед

velko

  • Гост
Re: Как да сглобим евтин ел. велосипед
« Отговор #35 -: Юли 31, 2016, 05:35:44 pm »
Моят ел.велосипед излезе окло 500лв.Карам го вече 6 година .Батериите са 3*12#12още работят.Колелото е втора ръка 350лв.250w.Минал съм около 6000км.Единсвения проблем е че предната капла на която е мотора започна да бие много особено.Това е ,лятото си ходя на работа 13км.без проблем.

Неактивен tosho

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 26
Re: Как да сглобим евтин ел. велосипед
« Отговор #36 -: Август 06, 2016, 08:36:43 pm »
провери центровката на каплата,шпиците и гумата,може биенето да е от там

velko

  • Гост
Re: Как да сглобим евтин ел. велосипед
« Отговор #37 -: Август 06, 2016, 09:31:14 pm »
Tosho,тъкмо мислех да питам във форума за мнения и подобни проблеми...Историята на проблема е следната:Един камион ми засече пътя и се блъснах в него.Слава Богу само предната капла стана на осмица..занесох я на майстор сложихме нова капла центровка спици.Има една дистанц.втулка която направих на струг.В начало ок.но като не оригинал и бие понякога и само когато е натоварена.Ако я движа на празен ход е ок.Ако се влоши мисля да търся нова заедно с ел.мотора....Моля за съвет и мнения.

Неактивен tosho

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 26
Re: Как да сглобим евтин ел. велосипед
« Отговор #38 -: Август 09, 2016, 06:56:07 pm »
при мене най често се получава биене от изкривяване на гумата,примерно някоя по стара гума я напомпя с повече атмосвери отколкото може да понесе,това я изкривява и започва да бие ,няма друго лечение освен смяна на гумата,смени ли гумата след сблъсъка ,ситуацията може да е сходна

Неактивен tosho

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 26
Re: Как да сглобим евтин ел. велосипед
« Отговор #39 -: Декември 11, 2016, 07:59:06 pm »
малко информация за тези които ползват литиеви батерии - избягвайте да ги изразходвате докрай,ако това се случи ,зареждайте я веднага,ако стои празна батерията повече от няколко часа ще дефектира и ще сменяте елементи.Когато не използвате колелото дълго време батерията е добре да се държи на 70% заредена а не напълно заредена.Примерно 48в батерия напълно заредена е 54,8-55в,значи се "зазимява" на 51-52волта

Неактивен lpoik

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
Re: Как да сглобим евтин ел. велосипед
« Отговор #40 -: Декември 31, 2016, 04:14:45 pm »
Колега Радев аз сега съм с гелови батерии 12 амперчаса, всеки ден ги зареждам по 3-4 часа като карам колелото само на ток по 10км. досега нямам проблеми цяло лято. Моя контролер KT36WSM XPC08C явно няма регенерация та молбата ми е можеш ли да провериш някъде в нета има ли схема и как може да се преработи защото аз не можах да намеря нищо.

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Как да сглобим евтин ел. велосипед
« Отговор #42 -: Март 20, 2017, 07:08:40 pm »
Те така https://fakti.bg/technozone/229065-kak-da-si-napravim-elvelosiped-za-60-sekundi

Теню, това е добре, само дето мааалко се разминава с "евтин", поне за нас - българчетата ;D

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Как да сглобим евтин ел. велосипед
« Отговор #43 -: Март 20, 2017, 07:38:36 pm »
Не виждам никакъв смисъл от това да си правиш колелото на електро, все пак нали затова си го купил, да се раздвижиш малко. Иначе цената от 400$ не е много висока, все пак едно средно колело е около 1000 лв, нищо не ти пречи да дадеш още толкова да имаш и електро вариант, но за мен е безсмислен, и от друга гледна точка, малко ще му е трудно на това колело да качиш примерно 5 или 10 км баир
« Последна редакция: Март 21, 2017, 04:46:56 am от Maistora52 »

Неактивен geordgeo

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 63
Re: Как да сглобим евтин ел. велосипед
« Отговор #44 -: Март 26, 2017, 10:05:11 pm »
Не виждам никакъв смисъл от това да си правиш колелото на електро, все пак нали затова си го купил, да се раздвижиш малко.

За големия град електровелосипеда си е транспортно средство, та има смисъл от електрификацията. Моето е на ток от 2013 година, без ток съм изминал 13000 км и на ток оттогава досега още толкова - ми то си е кеф, бързина и удобство. Освен това можеш да въртиш педалите, когато искаш,а може и само да се возиш, важното е на работата да не смърдиш на колегите. Та така, всичко се прави според приоритетите...