Автор Тема: Генератор постоянен магнит Китай  (Прочетена 25831 пъти)

доминго

  • Гост
Генератор постоянен магнит Китай
« -: Декември 15, 2012, 04:40:46 pm »
Здравейте

Отварям темата , понеже  съм пред покупка на Генератор с постоянни магнити  по точно този
http://jinfanenergy.en.alibaba.com/product/655969024-209742536/low_rpm_50HZ_magnet_generator_for_sale_220V_10kw.html  цената е 3500 евро ,  идеята е да го задвижва друг малък   ел мотор , и по този начин да имам мрежа за домашно постоянно ползване . Причината е че нямам друг източник а от Ел компания за прекарване на линия ми искат 13000 евро тъй като къщата е на 3 км от селото , става дума за Испания Валенсия ,  в зоната има много слънце , малко вятър около 10 м/сек не посояннен , и нищо друго . Дайте мнения и предложения .

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Генератор постоянен магнит Китай
« Отговор #1 -: Декември 15, 2012, 04:47:12 pm »
  идеята е да го задвижва друг малък   ел мотор , и по този начин да имам мрежа за домашно постоянно ползване
А кой ще задвижва другия малък мотор  - който трябва да е поне 15 киловата , след като генератора е 10 киловата?

Seeker

  • Гост
Re: Генератор постоянен магнит Китай
« Отговор #2 -: Декември 15, 2012, 07:48:19 pm »
Ако няма вятър, защо ще харчиш средства за купуване на генератор?  Щом има слънце сложи си фотоволтаични панели + акумулатор + инвертор и така ще си решиш проблемите. Зависи какъв бюджет и  каква консумация предвиждаш да имаш. Зависи и какви познания имаш по електротехника.  Примерно за средно потребление 1кВт (моментно 3кВт макс мощност)  ще ти трябват фотоволтачни панели - приблизително 2000Е , акумулаторна батерия -800Е, инвертор - 500Е . Останалото са познания за да си направиш цялата инсталация. Отделно е добре да имаш дизелов агрегат 4кВт, в БГ се продават за 2000Е. Той е авариен, и ще се ползва ако няма слънце повече от 2 дена.  Темата е дълга и е разглеждана в доста нишки във форума.

доминго

  • Гост
Re: Генератор постоянен магнит Китай
« Отговор #3 -: Декември 17, 2012, 12:06:34 am »
Другият по-малък мотор ще се задвижва от слънчеви панели, и на 24V. Въпросът е истински ли е генераторът на Китайчетата. Вижте данните: 
Rated Power(KW)    10KW
Rated Speed(RPM)   130RPM
Start Torque(N.M)    11.7
Rated Torque(N.M)   862
Rated Voltage(V)     AC220V
Rated Current(A)     26.8A
Insulation Class       F
Rated frequency(HZ) 50
Efficiency(%)           92
PMG Collocation       Three Phase for wires, Alternator
Service Life             More Than 20 years
Mounting Means       Vertical
Shell Material           Aluminum
Winding Temperature Class    150°C
Permanent Magnet Material Temperature Class    150°C
Protection Grade         IP54
Weight(Kg)                222

« Последна редакция: Декември 17, 2012, 06:49:44 am от Maistora52 »

Seeker

  • Гост
Re: Генератор постоянен магнит Китай
« Отговор #4 -: Декември 17, 2012, 07:58:38 am »
Дали е истински генератора, трудно може да се разбере от една снимка и малко данни!  Щом китайците го продават е много вероятно да истински. Те се понаучиха да правят.  Но на мен ми е интересна концепцията ти   - от фотоволтаици ще се върти постояннотоков двигател, а той от своя страна ще върти генератора? При 24 В и 10кВт, излиза  416А ток!  Това е голяма глупост! Извинявай, ама кой ти пусна тази муха? Трябва да го почерпиш за най-глупавото техническо решение за 21век. 

доминго

  • Гост
Re: Генератор постоянен магнит Китай
« Отговор #5 -: Декември 17, 2012, 11:37:32 pm »
Как ви се вижда това реално ли е и има ли КПД повече от 50% .http://www.youtube.com/watch?v=Fv53K9MnDuM.

доминго

  • Гост

Неактивен oneman

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Направи го за да го разбереш
Re: Генератор постоянен магнит Китай
« Отговор #7 -: Декември 19, 2012, 02:39:40 am »
доминго,
На това видео единственото което виждам е как постоянно токов двигател върти генератор от акумулатори.
Един вид това си е електро-механичен инвертор на напрежение 12/220V - много скъпо и шумно решение.
Има евтини електронни инвертори, но на теб това може да ти върши работа, едва след като си заредил акумулаторите.
Освен ако не си решил всеки ден да ги караш на зарядка до място, където има ел. мрежа.

А за схемата на ротовертер ( Rotoverter ) прочети първо подробно тази тема във форума http://mazeto.net/index.php?topic=287.0

Моето мнение е да послушаш съвета на Seeker.
Ще спестиш време, нерви и пари и ще имаш гарантирано електричество.
« Последна редакция: Декември 19, 2012, 05:40:46 am от Maistora52 »

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Генератор постоянен магнит Китай
« Отговор #8 -: Декември 19, 2012, 11:52:14 am »
Не си ти първия, който се е вързал. Виж това! Този сукин син лъже, та се не трае. Но както виждам има някои идиоти, които му вярват (Sterling Allan). " Не е луд, който яде баницата а този, който му я дава" . Този вариант със сигурност спечели жълтата фланелка за 2012.

доминго

  • Гост
Re: Генератор постоянен магнит Китай
« Отговор #9 -: Декември 20, 2012, 12:44:26 pm »
 Ситуацията в която се намирам е , че освен 13000 евро които ми искат от енергото за прекарване на ток трябва да изкарам документ за обитаемост който е изтекъл и изкарването му наново е ходене по мъките , изобщо не съм мислил да откривам топлата вода , трябва ми стабилно постоянно захранване , и ми е ясно че няма да е евтино , моля за идеи и решения които да функционират , ако някой може да ми инсталира система съм готов да си платя услугата . Пак се повтарям , на мястото има достатъчно слънце умерен вятър и няма вода.

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Генератор постоянен магнит Китай
« Отговор #10 -: Декември 20, 2012, 03:16:37 pm »
Класическата комбинация: слънчеви панели - цената падна (около 1$ за W), акумулатори, инверор 24/220V, малък вятърен генератор - 0.5 до 1 кW. За отопление на водата - слънчев бойлер и си готов.Всичко това се купува "on shelf". Нищо не трябва да се измисля. Контролерите за зареждане на акумулаторите също не трябва да се измислят. По нататък ще мислиш за "back up" генератор - дизелов с мощност от порядъка на 1 до 4kW.

CPU

  • Гост
Re: Генератор постоянен магнит Китай
« Отговор #11 -: Декември 20, 2012, 03:25:25 pm »
Ако редуцираш консумацията на електричество в разумни граници, а енергоемките потребители като бойлер, отопление, готварска печка направиш на газ, то едно такова нещо може да ти реши задачата
http://www.whispergen.com/

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Генератор постоянен магнит Китай
« Отговор #12 -: Декември 20, 2012, 04:27:51 pm »
http://www.chepakov.com/
https://sites.google.com/site/riselektrobg/produkti/viatarni-generatori
http://skladbg.com/sresult.jsp?IdStk=238
Има и още много които продават. Според мен ти трябва комбинация фотоволтаик+вятърен генератор (съответно : акумулатори, инвертор за нещата които са на 220 и контролер който да ги управлява), котел на твърдо гориво, вакуумен слънчев панел, LED осветление на ниско напрежение и мнооого кадърен техник, който да проектира и изпълни всички тези системи (не познавам толкова широкообхватен човек :) ). Туй може да  го направи някоя фирма. Проблема е, че ще струва доста пари. Но може да почне от някъде и после да се добавят отделни системи. Естествено трябва да има някакво предварително проектиране.
« Последна редакция: Декември 20, 2012, 04:31:47 pm от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Генератор постоянен магнит Китай
« Отговор #13 -: Декември 20, 2012, 09:18:13 pm »
Доминго
Този генератор като го смятам по момент и обороти ми излиза като за киловат и нещо. Може би е до 10 киловата при доста по големи обороти. Доколкото схващам това е агрегат за директно връзване към перката на вятърен генератор. 

Seeker

  • Гост
Re: Генератор постоянен магнит Китай
« Отговор #14 -: Декември 20, 2012, 09:57:01 pm »
Мисля, че мощноста излиза точно.  Р=2пМw/60=2x3,14x862x130/60= 11728W, приблизително 10кW