Автор Тема: Обща теория за базовата същност на Вечността.  (Прочетена 35102 пъти)

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: Обща теория за базовата същност на Вечността.
« Отговор #30 -: Февруари 15, 2015, 04:21:21 pm »
  Има логика. Сега остава да се види колко трябва да е тоя обем така че да стигне за завъртане на колелото.

Остана и да  се  определи какво трябва да бъде изменението на обема за да се преодолеят загубите.И възможно ли е.
« Последна редакция: Февруари 16, 2015, 01:05:09 am от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Обща теория за базовата същност на Вечността.
« Отговор #31 -: Февруари 16, 2015, 12:57:17 am »
Здравейте,
Вместо гайки може поплавъци. Тласкащата (архимедовата) сила е винаги на горе. Защото имаме инвертор, примерно от лявата страна имаме намаляване на обема, от дясната увеличаване на обема. При наличието на инвертор имаме действие-съдействие теглене, безинвертор имаме действие-противодействие бутане.
Принципа работи, въпрос на изчисление колко е разликата и диаметъра на колелото.
С поплавъци ще трябва по-обемна установка за измерване. Ако целта на първо време е експеримент за проверка на принципа, тежестите са решението. Поплавъците няма да свършат работа, защото ще повдигат цялата шина и няма нищо да успееш да измериш!
Иначе в голям размер и те са правилно решение...въпрос на техническо изпълнение!
Но правилният краен вариант наистина е лента, не колело, за да се съкратят до минимум "мъртвите (паразитни) зони"!


 atos аз използвах кутийки от шоколадови яйца "Киндер-сюрприз . за мембрана предпочетох да използвам детски балончета, защото не са мазни  ;)
за тях не беше проблем да залепя с лепило за автомобилни гуми по една гайка М12. така полученото устройство когато е с мембраната надолу и гайката я разтяга има положителна плаваемост и не потъва. когато е с мембраната нагоре гайката се опитва да набута мембраната надолу в яйцето и не му стига плаваемост и потъва.
Радико, за да е коректен опитът, трябва и при двата случая да е изцяло потопена кофичката - да няма съприкосновение с въздуха. При теб така ли е?

Dedo pop, ако принципът работи, всичко останало е въпрос на техническо доизкусуряване и на мащаб:)
« Последна редакция: Февруари 16, 2015, 01:06:38 am от atos »

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Обща теория за базовата същност на Вечността.
« Отговор #32 -: Февруари 16, 2015, 01:34:59 am »
Според мен при съставянето на устройството с кофичките е хубаво да има вертикален ограничител, който да държи гайката и кофичката на една ос, а самия ограничител да е закрепен твърдо към веригата, която се върти.
« Последна редакция: Февруари 16, 2015, 02:40:02 am от GreenHulk »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Обща теория за базовата същност на Вечността.
« Отговор #33 -: Февруари 16, 2015, 02:09:17 am »
Хълк, шарнир би убил ефекта!
Чакай да се потвърди принципът първо, после идеи за изработка...

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Обща теория за базовата същност на Вечността.
« Отговор #34 -: Февруари 16, 2015, 02:26:40 am »
Хълк, шарнир би убил ефекта!
Чакай да се потвърди принципът първо, после идеи за изработка...
идеята ми е да не е закрепен на тежестта, иначе да, да е закрепен не шарнирно, а плътно към веригата.
« Последна редакция: Февруари 16, 2015, 02:38:05 am от GreenHulk »

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Обща теория за базовата същност на Вечността.
« Отговор #35 -: Февруари 17, 2015, 01:16:57 pm »
Смятам че една реализация с гумени маншони е много елегантно решения. Необходимо е да бъдат максимално еластични и да има тръбички за изравняване на налягането. При максималното си разпъване почти да се опрат в съседният поплавък. На приложените трябва само да се помисли за начина на закрепване към лентата.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Обща теория за базовата същност на Вечността.
« Отговор #36 -: Февруари 17, 2015, 01:26:09 pm »
Bat_Vanko така както си ги показал цилиндрични маншоните се притеснявам, че налягането ще ги сплеска странично иначе идеята ти с тръбичката е страхотна така въздуха от свиващите се цилиндри ще отива във разтягащите се. Успех

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Обща теория за базовата същност на Вечността.
« Отговор #37 -: Февруари 17, 2015, 02:18:13 pm »
Да за сплескването на външният диаметър от водното налягане си прав. На малки дълбочини няма да се получи, а за по-големите има маншони с подсилена външна периферия. Правят се от изрязани гумени пръстени, които се лепят върху метални шайби. Така може да се получат много еластични маншони от тънка гума. Същото важи и за по-големите диаметри на гумените пръстени, там е почти задължително външната периферия да се подсили.
Аз мисля, че оптимална работа ще се получи когато допълнителното водоизместване е равно на теглото на тежестта. Подобна конструкция много добре ще стои на секцията вместо аквариума с рибките.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Обща теория за базовата същност на Вечността.
« Отговор #38 -: Февруари 18, 2015, 10:07:39 am »
Вчера взех някакъв гумен маншон от магазин за авточасти. Първото ми впечатление беше, че е прекалено твърд за целта, но такива има. Вътрешен диаметър около 50 мм, среден диаметър - 60 мм. Ефективна дължина - 110 мм. От едната страна му набих пластмасова втулка с отвор за тръбичката. От другата - желязна ос с маса 950 гр. При запушен отвор, маншона се деформира много малко и много трудно, което означава, че без изравняване на налягането няма да работи. Тази тежест от 950 гр. деформира гумата при натиск до дължина 94 мм, а при опън до 121 мм. Разликата от 27 мм при среден диаметър от 60 мм означава промяна на водоизместването от 76 гр. При потапяне във вода масата на желязото би станала - 830 гр, пропорционална промяна на водоизместването - 66 гр. Значителна разлика между изчислените и измерените стойности би означавала че има неотчетени фактори за работата на конструкцията.
Изводи за етап едно:
1. Задължително е предвиждането на тръбичка за изравняване на налягането във всеки цилиндър. За по-големите диаметри на цилиндъра е необходим и по-голям диаметър тръба, в противен случай пада скоростта.
2. Необходимо е маншона да бъде изработен специално за целта от по еластична гума, с предвидено оребряване по периферията. По-големият среден диаметър ще даде и по-голямо водоизместване.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Обща теория за базовата същност на Вечността.
« Отговор #39 -: Февруари 18, 2015, 11:59:33 am »
моята идея беше за 2 алуминиеви тръби, като външния диаметър на вътрешната е равен на вътрешния на външната - тоест тръбите да се плъзгат една спрямо друга. На вътрешната има тежест, на краищата на външната са закрепени мембрани, които са свързани с краищата на вътрешната. - в този случай разликата в обема може да е площа на вътрешната тръба умножена по височината - V = pi .r^2. h -  Промяната в радиуса е от по-голямо значение, понеже е на квадрат, но при много голям радиус предполагам че и съпротивлението ще е повече, така че е хубаво да се търси най-ефективното съотношение r/h.
Имам такива алуминиеви тръби и ако някой в София му се занимава може да пробваме. Мембрани може и от аптеката  ;D
 

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: Обща теория за базовата същност на Вечността.
« Отговор #40 -: Февруари 18, 2015, 01:54:05 pm »
Bat_Vanko Разгледах внимателно показаните чертежи (скици). След като помислих малко повече стигнах до заключение (само мое), че на практика показаното може да работи при положение, че се направи едно малко изменение в чертежа. Ето и моето виждане по чертежите:
 Двете страни с тежести потопени във вода имат еднакво тегло без значение дали маншона с тежестта е пълен с течност или не е пълен. Това няма да изкара системата от баланс и тя няма да се завърти. Тава е така. Сега едно голямо НО?? Ако тръбичките за изравняването на налягане се направят "s" образно, или двойно на показаните в чертежа вече поставени така че външните им краища от където засмукват и изпускат течността сочат не към лентата, а към стените на съда и по точно (гледам от ляво) отвора да сочи на горе, съответно от другия край ще сочи към дъното на съда. Така изработени се получава нещо много интересно, а именно когато единия маншон се пълни с вода, другия започва да се празни и се получава нещо като реактивен двигател работещ с течност. То единия край се получава тяга от засмукването, а то другия край се получава тяга от изтласкването на течността. Ето това ме кара да мисля. че установката може да работи и по описания начин ще се върти по часовниковата стрелка.

Дано да разсъждавам правилно и да съм ти бил в помощ?

Атанасов_Хасково

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Обща теория за базовата същност на Вечността.
« Отговор #41 -: Февруари 18, 2015, 03:37:02 pm »
lda_has, идеята тук е не да има течност в маншона, а въздух!
Ако има течност, няма как да работи - отпада изобщо подемната сила на водата като фактор!

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Обща теория за базовата същност на Вечността.
« Отговор #42 -: Февруари 18, 2015, 03:47:09 pm »
Здравейте,
Прикачвам друга идея с маншон. Прелива се вода от един маншон в друг с водач, да няма изкривяване на маншона. За по-равномерно движение броя на S-вете може да е 3 или 4, съответно маншоните 6 или 8 броя.
« Последна редакция: Февруари 18, 2015, 03:58:40 pm от mi68 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Обща теория за базовата същност на Вечността.
« Отговор #43 -: Февруари 18, 2015, 03:59:06 pm »
моята идея беше за 2 алуминиеви тръби, като външния диаметър на вътрешната е равен на вътрешния на външната - тоест тръбите да се плъзгат една спрямо друга. На вътрешната има тежест, на краищата на външната са закрепени мембрани, които са свързани с краищата на вътрешната. - в този случай разликата в обема може да е площа на вътрешната тръба умножена по височината - V = pi .r^2. h -  Промяната в радиуса е от по-голямо значение, понеже е на квадрат, но при много голям радиус предполагам че и съпротивлението ще е повече, така че е хубаво да се търси най-ефективното съотношение r/h.
Имам такива алуминиеви тръби и ако някой в София му се занимава може да пробваме. Мембрани може и от аптеката  ;D
Хълк, ти искаш да направиш кухи бутала, доколкото разбирам? Но при постигането на добра херметичност между движещите се части, значително ще се увеличи силата, нужна за разпъване или свиване на буталото - представи си спринцовка. Затова най- доброто решение наистина са мембрани или цели маншони. Тръбите за изравняване на налягането могат да са вкарани в общ маркуч, който е залепен за лентата, въпросът е да се намери достатъчно еластичен такъв. Не се знае също и как ще влияят мъртвите точки - моментът на преобръщането.

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: Обща теория за базовата същност на Вечността.
« Отговор #44 -: Февруари 18, 2015, 04:11:08 pm »
atos навярно греша няма да споря. Но гледам първата скица (чертеж) там всичко с скрито под течността. Няма показано никъде подаване на въздух. Затова дадох моето виждане за принципа на работа за да е работещо устройството. За подаване на въздух се заговори в чата, имаше и скица, там не съм давал мнение.

Атанасов_Хасково