Автор Тема: Обща теория за базовата същност на Вечността.  (Прочетена 35074 пъти)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Обща теория за базовата същност на Вечността.
« Отговор #15 -: Февруари 14, 2015, 11:31:35 pm »
Здравейте,
Предложената схема е гравитационо-термичен двигател. Ако замръзне водата, приключваме с въпроса.
Недостатък трябва голяма дълбочина, примерно 10м. На това разтояние хидростатично налягане е 1 атмосфера.
Най-важно е делта обема, разликата в обема на лявата и дясната част, да има хубава подемна сила.  Следователно е хубаво да се ползва температурния градиент на язовирна стена и обема на кутийте да е запълнен с фреон. Целта е по-осезаемо свиване и намаляване на обема.
Схемата за мен има теоретична стойност, практически е трудно постижима, заради големия мащаб. Мини макет в чаша вода едва ли ще тръгне.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Обща теория за базовата същност на Вечността.
« Отговор #16 -: Февруари 15, 2015, 02:40:36 am »
Радико, на този принцип не изплуват само подводниците, а рибите!
Мехурът, който притежават като орган го прави, променяйки обема и налягането!
Но за това е нужна енергия, която да предизвика свиването или разпъването на обема!
В крайна сметка ЗЗЕ си действа!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Обща теория за базовата същност на Вечността.
« Отговор #17 -: Февруари 15, 2015, 08:09:10 am »
Цитат
Но за това е нужна енергия, която да предизвика свиването или разпъването на обема!
В крайна сметка ЗЗЕ си действа!
При подводниците и при рибите да така е, но при показаната схема не виждам къде е енергията дето ще похарчиш за разпъване и свиване просто не мога да си я представя. Повече от очевидно е, че обема на кутиите във лявото рамо ще бъде по голям от обема на кутиите във дясното рамо и тази разлика ще определя въртящият момент действащ върху колелата.

mi68 съгласен съм че за сериозна енергия ще е нужна доста голяма машинария. но за прототип изпълняващ условието на:http://mazeto.net/index.php/topic,1476.0.html Мисля, че бидон за зеле от 120 литра ще е предостатъчен.

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: Обща теория за базовата същност на Вечността.
« Отговор #18 -: Февруари 15, 2015, 09:04:50 am »
  Постановката на ситуацията е грешна. Ако искате да разберете от къде идва или  не движението разгледайте кофите  в хоризонтална плоскост. В един момент ще се уравновесят.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Обща теория за базовата същност на Вечността.
« Отговор #19 -: Февруари 15, 2015, 09:22:18 am »
Цитат
разгледайте кофите  в хоризонтална плоскост. В един момент ще се уравновесят.
Нещо не мога да схвана какво точно искаш да кажеш. как ще се уравновесят различни обеми.

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: Обща теория за базовата същност на Вечността.
« Отговор #20 -: Февруари 15, 2015, 10:44:35 am »
 Много просто-когато са на еднаква дълбочина двата клона и налягането в ляво и дясно ще е еднакво.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Обща теория за базовата същност на Вечността.
« Отговор #21 -: Февруари 15, 2015, 12:00:10 pm »
Дедо Попе май не си схванал идеята. Не споменах ли по горе че на всяка мембрана е прикачена по една тежест.  върху мембраните от лявата част действа сила равна на силата на налягането минус силата на гравитацията на тежестта. A на тези отдясно  действа сила равна на силата на налягането плюс силата на гравитацията на тежестта.
Ако някой все още не е разбрал, във едното рамо тежестта помага на водното налягане да свие мембраната а в другото рамо му пречи. в следствие на което мембраните в едното рамо ще са по свити от мембраните в другото рамо. в дясното рамо поради намаления обем спрямо лявото рамо кутиите ще имат по ниска плаваемост и ще тежат повече.  защото реално измереното тегло е равно на абсолютното тегло минус теглото на изместената от тялото вода.
За справка попитайте прадядо ви Архимед  Аз лично до доказването на противното със неработещ прототип ще считам това за напълно  работещо.
« Последна редакция: Февруари 15, 2015, 12:10:34 pm от Радико »

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: Обща теория за базовата същност на Вечността.
« Отговор #22 -: Февруари 15, 2015, 12:42:33 pm »
  за допълнителните тежести  не съм го разбрал. Но това не променя нещата.Приемам че това е теглото на кофата. Нека да разгледаме системата отново. Имаме  20 кофички завързани за верига и равномерно разпределени. Тоест на всеки метър имаме кофа. Пускаме ги вертикално. какво се получава? На практика  на всеки метър от 0 до -10метра има имаме по две кофи -една от ляво и една от дясно. и двете са подложени на еднакво налягане. къде я виждаш тая разлика? От къде ще дойде? Изходната постановка е грешна.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Обща теория за базовата същност на Вечността.
« Отговор #23 -: Февруари 15, 2015, 12:46:21 pm »
Радико, прав си!
И понеже долавям ентусиазъм у теб по тази идея, предлагам ти да направиш прост експеримент в домашни условия:

Вземи една шина от неплаваем материал , пластмаса някаква или алуминий и закачи на нея през 6-7 см. по една капачка от бира (PVC). Мембраните стават идеално от презерватив, а за тежести ползвай еднакви гайки.
Измери теглото и в една кофа с вода в едното направление, после в обратното положение- на 180 градуса.
Ако има разлика в теглото - принципът работи!

Има удобни кантарчета-силомери с кукичка до 1-2 кг.
« Последна редакция: Февруари 15, 2015, 12:49:49 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Обща теория за базовата същност на Вечността.
« Отговор #24 -: Февруари 15, 2015, 12:52:49 pm »
  за допълнителните тежести  не съм го разбрал. Но това не променя нещата.Приемам че това е теглото на кофата. Нека да разгледаме системата отново. Имаме  20 кофички завързани за верига и равномерно разпределени. Тоест на всеки метър имаме кофа. Пускаме ги вертикално. какво се получава? На практика  на всеки метър от 0 до -10метра има имаме по две кофи -една от ляво и една от дясно. и двете са подложени на еднакво налягане. къде я виждаш тая разлика? От къде ще дойде? Изходната постановка е грешна.
Попе, тук се залага на промяна в обема на въпросните кофи и оттам - на общата им плътност като затворено тяло. Оттам пък и промяна в подемната сила на водата, това е идеята като цяло. Остава някой да провери принципа дали е работещ или изпускаме нещо?

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: Обща теория за базовата същност на Вечността.
« Отговор #25 -: Февруари 15, 2015, 01:06:39 pm »
Ама това ти обеснявам от ляво и от дясно налягането е еднакво деформацията на мембраната е еднакво. А това че си обърнал едната с дъното на горе не изменя нещата.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Обща теория за базовата същност на Вечността.
« Отговор #26 -: Февруари 15, 2015, 01:12:44 pm »
Ама това ти обяснявам от ляво и от дясно налягането е еднакво деформацията на мембраната е еднакво. А това че си обърнал едната с дъното на горе не изменя нещата.
Деформацията би следвало да е еднаква, но в ОБРАТНА посока!
Отляво е към увеличаване на обема, а от дясно - към намаляване на обема, което би следвало да породи разлика в подемната сила, такава е теорията!
Само с опит може да се докаже кое е вярно!

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Обща теория за базовата същност на Вечността.
« Отговор #27 -: Февруари 15, 2015, 02:09:17 pm »
Здравейте,
Вместо гайки може поплавъци. Тласкащата (архимедовата) сила е винаги на горе. Защото имаме инвертор, примерно от лявата страна имаме намаляване на обема, от дясната увеличаване на обема. При наличието на инвертор имаме действие-съдействие теглене, безинвертор имаме действие-противодействие бутане.
Принципа работи, въпрос на изчисление колко е разликата и диаметъра на колелото.
« Последна редакция: Февруари 15, 2015, 02:21:34 pm от mi68 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Обща теория за базовата същност на Вечността.
« Отговор #28 -: Февруари 15, 2015, 02:14:19 pm »
Дедо попе прикачам една нескопосана картинка с малки обяснения по нея надявам се да схванеш идеята това е една и съща кофичка но завъртяна веднъж нагоре веднъж надолу с дъното. Сети се че тази тежест може да е от плътно желязо, олово Платина ако трябва даже Осмий и ще натиска на мембраната по силно от водата и успешно ще се противопоставя на водният стълб. Но в случая реалните стойности на тежестта и на водният стълб нямат значение разглеждай ги като променливи защото те могат да са с доста широк спектър от стойности въпрос на желание  от наша страна. В момента разглеждаме принципа.
 atos аз използвах кутийки от шоколадови яйца "Киндер-сюрприз . за мембрана предпочетох да използвам детски балончета, защото не са мазни  ;)
за тях не беше проблем да залепя с лепило за автомобилни гуми по една гайка М12. така полученото устройство когато е с мембраната надолу и гайката я разтяга има положителна плаваемост и не потъва. когато е с мембраната нагоре гайката се опитва да набута мембраната надолу в яйцето и не му стига плаваемост и потъва. 

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Обща теория за базовата същност на Вечността.
« Отговор #29 -: Февруари 15, 2015, 02:21:36 pm »
забравих картинката. Ето я