Автор Тема: Обща теория за базовата същност на Вечността.  (Прочетена 35095 пъти)

gkmihov

  • Гост
Видно е, че г-н Михов пише неграмотно, пише глупости и задръства Форума със своите Пред-Исторически теории... Отваря тема с определено заглавие, а пише съвсем други неща... обикновено общи приказки, заучени науко-видни фрази и даже пълни простотии нямащи нищо общо с общата тематика на Форума - а именно - СВОБОДНАТА ЕНЕРГИЯ. Този негов пост, който следва отдолу е доказателство. Моля колегите да вземат отношение, преди да превърнем Форума в научна клоака за нечии мисловни изпражнения.
Модератор
Няма спасение, братя! Пускам анкета и тук - вижте я и гласувайте!
Модератор


Обща теория за базовата същност на Вечността.
-   теоретични и практични аспекти-

Предложение
  Въпреки, че не съм техтически специалист и в тази област на човешкото познание и съм само един обикновен лаик с частично запазени знания от гимназията, от преди много години,  моите неграмотни и полуграмотни публикации в моя блог / gmihov.blog.bg/ до които вече ням достъп да пиша и чета, това, което дуги са написсали в него и в български форум за алтернативна енергия събудиха и продължават да будят определен интерес у не малко читатели.
  Въпреки, че във връзка с това, което публикувам ,в периода 1960 -2012г. твърде много лични обиди и квалификация получих по отношение на моята личност се постарах лична обида към никого да не отпращам. Ако все пак съм направил подобно нещо, то е било неволно.
 След многото забрани да пиша, включително и до 2032г., когато отдавна няма да съм между живите за сега единственият форум в който мога все още да пиша и чета написаното в него е българки форум за алтернативна енергия.
Предлагам
  Да ми разрешите да продължавам да пиша в този форум, като всичко написано, като теория и като конкретна практика, като откритие, изобретение, експеримент да бъде
под общо заглавие:
  Обща теория за базовата същност на вечността – теоретични и практични аспекти.
Очаквам:
-   Увеличение броя на читателите, специалисти и не специалисти.
-   Намаление броя на читателите, които априорно квалифицират моите публикации, като глупости и увеличение броя на тези, които ги приемат за нещо сериозно и значимо.
-   Увеличение броя на читателите, които ще започнат да разбират, че моето твърдение , че гравитационното поле не е консервативно е обективната истина, а не официално приетото в науката, че е консервативно и обективната истина ще намери място в съзнанието на хората, както е намерила място по отношение движението на Земята в пространството, наличието на условия, при които и тежките и леките тела падат с еднаква скорост, деленето на атома и пр.- обективни истини с фундаментално научно значение, в теоретичен и практичен аспекти
-   След неуспешни реализации на варианти на „вечен двигател” на базата на твърдението, че гравитационното поле е консервативно, успешни реализации на варианти на директни гравитационни двигатели, на базата на моето , обективно доказано теоретично и експериментално в 1960г. твърдение, че има условия, при които гравитационното поле не е консервативно.
-   Нарушение на мълчанието на специалисти и лаици пред възможните за реализация енергийни мощности от десетки, стотици и хиляди Гвт, които посочвам с езика на числата, на базата на реални опити,  на база естествен източник на енергия - гравитационното поле  на земята.
-   Аз сам и със съавтори достигнах до стотици конкретни технически решения във връзка с директното използване на гравитационната енергия. Много от тях ще изчезнат заедно с мен, но въпреки това вярвам, че след време техническите специалисти, проумявайки, че гравитационното поле не е консервативно ще стигнат до много повече конкретни технически решение във връзка с директният достъп до енергията на гравитационните полета, като естествени и неизчерпаеми източници на енергия и разликата между вариантите на дгд-ли до които сам и със съавтори достигнах и вариантите до които те ще достигнат ще е по голяма и по значима от колкото между първите автомобили и луноходите и марсоходите, които се движат по Луната и Марс и командват от Земята.
-   Вярвам¸че на базата на гравитационното поле, като естествен и неизчерпаем източник на енергия  техническите специалисти ще реализират и необходимото безопасно производство на енергия за нарастващия брой на населението на Земята, които скоро ще стигне 10 милиарда, както неотдавна съобщиха по медиите.
-   Въпреки наличието на мнения, че моите неграмотни публикации нямат място в такъв сериозен форум, какъвто е за алтернативната енергия , ако това ми предложение се приеме този форум не само няма да загуби от своя авторитет, но и авторитета му и читателите му ще се увеличат. Ще се събудят от летаргичен сън на базата на консервативно гравитационно поле , не само учени, администратори, управници, инвеститори, но и журналисти,  и ще стане ново „чудо” , консервативното гравитационно поле ще стане не консервативно, както неделимия атом стана делим, „вечните” невъзможни двигатели, възможни ще станат възможни дгд-ли.
 
 
   

« Последна редакция: Февруари 15, 2015, 02:30:40 am от atos »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Обща теория за базовата същност на Вечността.
« Отговор #1 -: Декември 14, 2012, 08:32:43 am »
Колега,
Всичко е много добре даже отлично. Разбери - не те разбираме, по-добре нарисувай схема отколкото 1000 думи. Ако нямаш скенер или фото, то на хартиен носител ми го изпрати по пощата/на лични/, имам скенер. Елементарни неща се учим!
« Последна редакция: Февруари 15, 2015, 02:29:22 am от atos »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Обща теория за базовата същност на Вечността.
« Отговор #2 -: Декември 14, 2012, 08:36:03 am »
Драги Mi68, влез в час - всичко това, което искаш от "радиоточката" е невъзможно! - няма да има никакви схеми, чертежи, пояснения относно РАБОТЕЩО УСТРОЙСТВО, и т.н.
Просто постовете на г-н Михов не трябва да се четат!
Гласувайте в анкетата!

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Обща теория за базовата същност на Вечността.
« Отговор #3 -: Декември 14, 2012, 08:45:28 am »
Независимо, че някой определят г-н Михов за "радио" , постовете му и на Доктора са повод за осмисляне на прави и обратни потоци /тоци/. Явленията Гравитация, Безтегловност/компенсиране на гравитацията/ Реакция на материята /архимедова сила. Реактивни потоци, Фигури на Лисажу. Пулсиращи, въртящи, линейно преместващи/бягащи/ потоци, полета.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Обща теория за базовата същност на Вечността.
« Отговор #4 -: Декември 14, 2012, 08:55:36 am »
Драги, Ми! - хайде недей да превръщаш простотиите в Наука. Знам, че ти и doctora ще гласувате в защита на бълвочите на г-на Михова.
И така - защо още не си гласувал? - поне да се видиш и ти къде си "горе или долу"?!
И спри да пишеш и ти с правописни грешки - редактирай си сам постовете. Не ми е по силите да редактирам всичко и навсякъде. Но мога директно да трия постове, когато не са по същество, когато са спам, когато са простотия и когато не са на нивото на колегите като цяло.
Тук е Форум за ВИСОКО (НАУЧНО) ДИСКУТИРАНЕ НА СВОБОДНАТА ЕНЕРГИЯ, А НЕ ФОРУМ ЗА НЕГРАМОТНОСТ, ПРОСТОТИИ И ОБЩИ ПРИКАЗКИ.
Спри да пишеш сега отново тук, а ГЛАСУВАЙ!

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Обща теория за базовата същност на Вечността.
« Отговор #5 -: Декември 14, 2012, 09:10:26 am »
Майсторе, бастисвай смело г-на Михова, щото това тук не е негов блог. Важните неща по темата са казани, мисля. Разбрахме, повторихме, потретихме и поентихме теорията за гравитационното поле. Въпреки уважението към напредналата възраст на човека, СТИГА вече. Който иска да чете, да отваря блога му. На мен ми трябваше една седмица вадене на очи за да изкопая принципа и стигна до схемата с променливия обем оттам. Разбирам, че на г-н Михов му е проблем да се оправя с компютъра, но не разбирам ЗАЩО той нас не разбира  >:(.
mi68, любезни...не ми стига акъла що ходиш по темите да ръсиш небивалиците си. Струва ми се, че ти също си потенциален кандидат за бастисване от доста време насам. Като се почне от абсолютната ти езикова и каква ли не още неграмотност, та се стигне до изчанчените, извратени и фантастични теории, които натрапваш. А това ОМ накрая е върха отвсякъде  ;D.

Извинявам се за острия тон и отклонението от темата, но стига с тия локуми вече !!!

Не се извинявай, драги Гетц! - културният човек не трябва да се извинява за това, че е възпитан!
Проблемът е само мой - все още не мога да "бастисвам" никого, още повече без резултати от допитване до всички Вас!
Затова, ГЛАСУВАЙТЕ!
Модератор
« Последна редакция: Декември 16, 2012, 04:38:10 pm от Maistora52 »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Обща теория за базовата същност на Вечността.
« Отговор #6 -: Декември 14, 2012, 09:18:56 am »
Maistora52
Гласувах с НЕ защото според мен не трябва да има никаква абсолютна цензура. И в най-безумните идеи може да има зрънце истина или поне подтик към някой друг да измисли нещо ново. Според мен просто на господина трябва да му се остави една тема (да се ограничи да пуска нови) в която да си пише.
Поздрави !

Прави ти чест, колега, да съобщиш гласно вота си!
Искам да припомня, че това което казваш е правилно, и беше направено... резултат нямаше... Завалията пише напосоки където му падне и каквото му падне... Така че - всичко е "от ясно по-ясно!"
Модератор
« Последна редакция: Февруари 15, 2015, 02:32:38 am от atos »

Неактивен MrDeath

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 44
  • Пол: Мъж
Re: Обща теория за базовата същност на Вечността.
« Отговор #7 -: Декември 14, 2012, 09:22:13 am »
Защо има две анкети?
Майсторе, пренасочвай за гласуване само към една анкета. И в двете гласувах еднакво.

Майсторе, ако можеш, мести му темите в неговата рубрика. Не си играй да оправяш правопис, смисъл... Нека си стои както го е постнал. Знае ли се! Може в някакъв момент да реши да си прочете постовете и тогава... Ужас  :-\

Двете анкети са нищо работа, трябва да бъдат двеста, защото г-нът Михова току що постна нова тема, която трябваше светкавично да отиде директно в Кошчето... Търсете го там!
Еднаквото гласуване в две различни теми на практика спестява усилията на всички ни, да търсим нови решения на проблема - резултатът ще е един и същ - г-н Михов си отива, изпращаме го с почести и фанфари.
Приятно прекарване г-н Михов - в лудницата!
Модератор
« Последна редакция: Декември 14, 2012, 09:42:17 am от Maistora52 »

Velektra

  • Гост
Re: Обща теория за базовата същност на Вечността.
« Отговор #8 -: Декември 14, 2012, 09:33:35 am »
Аз се извинявам на форума, че задавах въпроси на г-н Михов. Все се надявах, че ще отговори нещо смислено.
В един пост за мое учудване отговори, но стила на писане и липсата на грешни букви и изрази ме навява на мисълта, че или Майстора му е редактирал поста, или някой друг му го е написал.
Гласувах да се забрани, но сега смятам, че наистина не трябва да има забрани в свободен форум.
По-добре е ако може да се ограничи писане по неговата тема и ако отваря нови теми, а писанията са същите, да се прехвърлят там.
Или в нова тема за отдих, развлечение и весели теории.

Да, братко, Velectra! - в началото успявах донякъде да редактирам Миховото "судоку" - после се взе решение, да му оставим тема само за него... после той започна да отваря тема след тема с един и същи текст където му падне и ... изобщо, видя се, че си имаме работа с човек "ударен от мълния" - Феномен, Екстрасенс... Гений!
Идеята ти за една развлекателна тема с всякакви "бисери" в нея е хубава, но не върши работа - "Радиоточката" е с извънземен произход!
Модератор
« Последна редакция: Декември 14, 2012, 09:51:20 am от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Обща теория за базовата същност на Вечността.
« Отговор #9 -: Декември 14, 2012, 06:28:48 pm »
Дотук с "общата теория за базовата същност" на Лудостта!
Гласуването е показателно!
Заключвам темата.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Обща теория за базовата същност на Вечността.
« Отговор #10 -: Февруари 14, 2015, 06:52:22 pm »
Това се явява естественното продължение на темата от:http://mazeto.net/index.php/topic,9424.msg69445/topicseen.html#msg69445
продължавам тук защото смятам, че тук е правилното място по причини вече описани.

Обяснявам чертежа ако случайно някой не е разбрал нещо. Това са две колелета с верига между тях. на веригата са закачени съдове на които от едната страна отвора е затворен с гумена мембрана. Към мембраната в средата е прикрепена стабилно подходяща тежест. Обема на съда и теглото на тежестта може да са така подбрани, че в рамото в което съдовете са с тежестта надолу да бъдат с положителна плаваемост "сиреч да се опитват да изплуват" А в другото рамо в което са обърнати така че тежестта намалява обема на съда съдовете да са с отрицателна плаваемост.
Това беше идеята на Гн. Михов, но той я обясняваше така, че дълго време никои не разбираше какво в същност  иска да каже. както и да е. Аз от доста време се опитвам да намеря причина поради която идеята да не проработи "поради причини споменати от Макса1962" Но не мога да се сетя за доводи доказващи несъстоятелността на тази идея. Още повече, че вече бях на едно място където видях неща които ме карат да си мисля, че идея на този принцип вече работи с пълна сила.

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Обща теория за базовата същност на Вечността.
« Отговор #11 -: Февруари 14, 2015, 07:02:17 pm »
Не работи защото въздуха, компресиран или не, тежи еднакво.  8)

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: Обща теория за базовата същност на Вечността.
« Отговор #12 -: Февруари 14, 2015, 07:17:30 pm »
Не работи защото въздуха, компресиран или не, тежи еднакво.  8)
Не съм съгласен. Да кажем че съдовете от дясно са с неутрална плаваемост, тоест тежеста компенсира въздуха вътре. Когато се завърти този съд. Тежеста опъва мембраната и обема се увеличава като масата е една и съща. Тогава плътноста намалява и би трябвало да се получи плаваемост, демек съдът да изплува на повърхноста.
Друг е въпроса че за да се получи някаква мощност разликата в обемите трябва да е голяма.

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: Обща теория за базовата същност на Вечността.
« Отговор #13 -: Февруари 14, 2015, 07:49:13 pm »
    А хидравличното съпротивление къде го слагаш?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Обща теория за базовата същност на Вечността.
« Отговор #14 -: Февруари 14, 2015, 09:02:52 pm »
nizo Въздуха тежи еднакво но обема се променя и какво става Точно на този принцип се потапят и изплуват подводниците.
Dedo pop хидравлично съпротивление има когато вече има движение, тука въпроса е дали има реална сила която да предизвика това движение. Ако движението започне хидравличното съпротивление може да го забави но не и да го спре. То се явява като реактивна енергия в случая. Дайте ако има по математически обосновани доводи. Естественно интересуват ме доводите "против" тези "ЗА" са ясни.