Автор Тема: Центробежните сили - тяга за транспортни средства с КПД>1  (Прочетена 84352 пъти)

@praktik

  • Гост
Цитат
Ако става въпрос за абсолютно затворена система, то такава е само вселената като цяло.
Ако вселената е безкрайна, няма абсолютно затворена система.
Цитат
Bat_Vanko, говорим за идеални еластични удари между тела. Ако една билярдна топка удари две топки и спре - имаме удвояване на движещата се маса,
Няма такова нещо, все едно аз като ударя по топче, поставено на кантар, масата му да нараства и топчето да стане по тежко, от преди удара .

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   @praktik, чети задълбочено и мисли логично. Една топка се удря в две. Ако преди удара имаме движение на само една топка, а след удара имаме движение на две топки - нямаме ли удвояване на движещите се топки? 2 > 1. Значи първо се движи една маса (1 топка), а после се движат две маси (2 топки). Сами за себе си топките не променят масата си, но ние разглеждаме експеримента в цялост. Импулсът се запазва, но енергията не - ЗЗЕ се нарушава, 3-ти Нютон също. Сложи във формулата за енергията mV^2 / 2 примерни числа и сам се убеди. При това mV1 = MV2 е закон за запазване на импулса. М = 2m, а V1 и V2 са скоростите преди и след удара.

@praktik

  • Гост
Иване, имаме три билярдни топки с еднаква маса, едната от която удря помежду двете, със скорост примерно три метра в секунда.
Вследствие на което, двете покоящи се топки, се разлитат в противоположни посоки,  всяка една със скорост1,5 метра в секунда.
Не виждам нарушение на ЗЗЕ , скоростта се разпределя на повече маса. Ако в отправната система на една от разбягващите се топки, измерим скоростта на другата, ще получим скоростта на  удрящата топка, 3 метра в секунда, при една и съща маса с нея , кинетичната енергия преди и след удара, не се изменя.

GTV

  • Гост
Иван Димов, във формулата за енергията имаш две променливи. Масата и скоростта. Ако увеличиш масата два пъти, както е в твоя пример, какво става със скоростта? Между другото импулсите са два.
  Едно интересно видео.

  http://www.youtube.com/watch?v=xoUNyGUCzqs
« Последна редакция: Август 26, 2013, 03:19:56 pm от Maistora52 »

Velektra

  • Гост
Колеги, не си губете времето с колегата Иван Димов и неговия ЗЗЕ. Той е неспасяем случай. Аз лично се отказах да му обяснявам. Все едно говоря с радиоточка.
Кажете му, че ЗЗЕ не действа и 4-ти, 5-ти и 6-и Нютон също не действа, за да се успокои човека.
Нестига, че го преследват извън земни и чужди разузнавания, ами и вие го ядосвате със ЗЗЕ.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Не е така Velektra, проблема не е в човека а в анимацията! Тя е средство за адаптация на сложни процеси, като за прости хора! Винаги съм се чудил какво е онова хапче от анимацията, което само определя болното място и го лекува... Явно не съм достатъчно прост за да го разбера.

GTV

  • Гост
 Иван Димов, решението на задачата става чрез квадратна функция от вида:

        Y = a.X.X
 където
       Y - e енергията
       а = 1/2.m
       X = V

  http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B2%D0%B0%D0%B4%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BD%D0%B0_%D1%84%D1%83%D0%BD%D0%BA%D1%86%D0%B8%D1%8F
  http://www.math10.com/bg/algebra/quadratic-equation.html
« Последна редакция: Август 26, 2013, 02:11:57 pm от GTV »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   А бе @praktik, започваш да ме разсмиваш. Откажи се от този Айнщайн и разни теории. Мисли като практик. Имаме числа, имаме формули за кинетичната енергия и за запазването на импулса. Грубо казано, може да разгледаме опита първо като движение на една топка с маса m, а после като движение на топка с маса M = 2m. Импулсът преди удара е mV1, а след удара е MV2. Щом M = 2m, значи V1 e два пъти по-голяма от V2 за да се запази импулса (произведението на маса по скорост е едно и също преди и след удара). Във формулата за кинетичната енергия скоростта е на квадрат, а масата е на първа степен. Именно там е причината за нарушението на ЗЗЕ. Имаме удвояване на масата, но имаме и два пъти по-малка скорост, която като вдигнем на квадрат дава четворка в знаменател. Или имаме двойка в числител и четворка в знаменател - така енергията е два пъти по-малка.
   И хайде да не философстваме за видове удари (еластични, пластични, въртеливи и т. н.). Това е мислен идеализиран опит за онагледяване на принципа. Вече стана банално да повтаряме, че СВОБОДНАТА ЕНЕРГИЯ СЪЩЕСТВУВА. Остава някой да направи експеримент с моята жироскоп-спирачка и да се докаже, че енергия може да се превръща в НИЩО, т. е. да се унищожава. Въобще енергията е математическа фикция, в Природата има само маса, движение, размери и информация.

   Velektra и Bat_Vanko, отправям ви ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВО. Ще ви задавам въпроси, а вие ще ми давате конкретни отговори. Ако не го направите, просто ще ви сложа в графа "дърдорковци" и в бъдеще въобще няма да ви отговарям. Тези въпроси не са самоцелни, а са за изясняване на научната истина и са елементарни:
  Въпрос 1: Топче с маса 1 kg лети в космоса със скорост 20 m/s. Удря две неподвижни топчета, всяко с маса 1 kg и в момента на удара спира. Двете първоначално неподвижни топчета след удара имат еднакви по-големина скорости. Въпросът е: Колко m/s е тази скорост?
« Последна редакция: Август 26, 2013, 02:14:32 pm от Иван Димов »

@praktik

  • Гост
Цитат
. Във формулата за кинетичната енергия скоростта е на квадрат, а масата е на първа степен. Именно там е причината за нарушението на ЗЗЕ. Имаме удвояване на масата, но имаме и два пъти по-малка скорост, която като вдигнем на квадрат дава четворка в знаменател. Или имаме двойка в числител и четворка в знаменател - така енергията е два пъти по-малка.
Но двойките в числителя и знаменателя в формулата за кинетична енергия, се съкращават.
T=m.v^2/2 и получаваме импулса P=m.v

Velektra

  • Гост
14.142135623730950488016887242097 m/s

GTV

  • Гост
   ...... Имаме числа, имаме формули за кинетичната енергия и за запазването на импулса. Грубо казано, може да разгледаме опита първо като движение на една топка с маса m, а после като движение на топка с маса M = 2m. Импулсът преди удара е mV1, а след удара е MV2. Щом M = 2m, значи V1 e два пъти по-голяма от V2 за да се запази импулса (произведението на маса по скорост е едно и също преди и след удара).....


  Иван Димов, що не четеш линковете които съм ти дал? ???
    Функцията не е линейна а параболична. :D
« Последна редакция: Август 26, 2013, 02:37:08 pm от GTV »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
    Velektra, това число като го умножим по 2 kg ще излезе, че в космоса ще имаме вече повече импулс (повече количество движение). Това дали е възможно? Прилагам файл със схема за евентуален експеримент. Двете топки след удара закривяват траекториите си без триене и вече се движат успоредно в същата посока като на черната топка преди удара. Такова закривяване може да стане с гравитационно, магнитно или електростатично поле, т. е. чрез "центростремителната" сила на spirit1. При това ще имаме само отклоняване без ускоряване (големината на кинетичната енергия преди и след завоя е една и съща).

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Въпрос 1: Топче с маса 1 kg лети в космоса със скорост 20 m/s. Удря две неподвижни топчета, всяко с маса 1 kg и в момента на удара спира. Двете първоначално неподвижни топчета след удара имат еднакви по-големина скорости. Въпросът е: Колко m/s е тази скорост?
А някой забеляза ли въобще, че импулса е леееееееко в страни от първоначалната посока на топчето. Какво тука значат някакви си 45 градуса!
Абе... я по-скоро да взема да поспоря с радиото.
Иване щом един неуспешен опит не ти стига да проумееш заблудата... не-ам думи.

Velektra

  • Гост
    Velektra, това число като го умножим по 2 kg ще излезе, че в космоса ще имаме вече повече импулс (повече количество движение). Това дали е възможно?
Иван Димов, отговорих ти само защото си ми симпатичен.
Просто нямам думи за това, което пишеш и твърдиш.
Явно не съм достигнал твоето ниво на разсъждения!
Последно искам да ти кажа: Язък ти и за елетрожена и за ъглошлайфа, и за свободното ти време!
Незная дали ме разбра?
 

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Bat_Vanko, имам повече от един неуспешни опити, но имам един успешен, но тогава го подцених и недоразбрах. Подобен е на схемата, с която започнах темата най-горе. Да се надяваме следващият да е успешен - няма да изоставаме от "международното положение" я. А според Velektra излиза, че ЗЗЕ се спазва, но законът за запазване на импулса се нарушава.
Може би този експеримент го доказва http://www.youtube.com/watch?v=Bop5l1h-6R0
  Въобще теорията трябва да се доуточнява и като въведем и ЕФИРА можем да почнем да разбираме откъде идва СЕ-то и как се движат "летящите чинии". Прилагам файл с друг мой неуспешен опит (това, което е останало от него).