Автор Тема: Електромобил в домашни условия  (Прочетена 131664 пъти)

Тони

  • Гост
Електромобил в домашни условия
« -: Декември 04, 2008, 11:00:54 am »
Tема за конвертиране на конвенционален автомобил в електромобил в гаражни условия.

www.ev-bg.com - сайт на наш приятел за български частен проект за електромобил

http://www.evalbum.com/ - един от най-големите сайтове в света за преработка на автомобили в електромобили

http://www.google.org/recharge/overview.html - проектът на Google

http://forum.126p.info/viewtopic.php?t=1210&postdays=0&postorder=asc&start=0 - електроавтомобил от фирма Капрони АД - Казанлък

Цитат
Капрони АД - Казанлък, произвеждат и правотокови мотори до 10KW
6100 Казанлък , бул. `Ген. Столетов` 45
Факс 0431 62 230 ; 0431 63 134
e-mail: caproni@caproni.bg
web : www.caproni.bg 

Отдел  "Продажби"
Български: 0431 63 364, факс 62 603, y.petrovcaproni.bg
Английски: 0431 63 638, mganchevacaproni.bg
Немски: 0431 62 740, mstarchevacaproni.bg
Италиански: 0431 63 670, skatsarovacaproni.bg
Отдел  "Снабдяване" 0431 64 692; 63 362 факс 63 771 ; mtccaproni.bg
Работно време: 8:00 - 16:30 пон. - петък
« Последна редакция: Юни 23, 2010, 10:29:48 am от altium »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Ще борим кризата с наша кола на ток
« Отговор #1 -: Декември 04, 2008, 06:06:04 pm »
Ако има частно лице готово да инвестира много пари за разработката на ел.автомобил и ако това лице (бизнесмен) има правилният екип от хора работещи в тованаправление - може да се получи. Въпрос на организация - нищо че ще е на акумулатори. Така или иначе може да се печелят много пари от производство и продажби на електромобили, които мнозина ще си купят. Друг е въпроса доколко държавата би имала участие в това и реално ще се размърда това да стане факт.   
    Прблема на нашите български изобретатели все едно къде живеят, на запад или са си у нас, не е отношението на държавата а това че не разпостраняват свободно информацията за разработените от тях технологии на свободна енергия. Така е с Юл Браун и не по-малко с д-р Чуканов. Все пак надявам се в един момент да му писне и то преди да се  е споминал и да разскрие в подробности технологията която е разработил.  Проблема с отношението към изобретателите не е само в България но и по целия свят. Склонен съм да мисля че Китай е по-добре в това отношение и там са склонни да подкрепят както изследвания така и разпостранение на работеща технология на свободна енергия. Причината донякъде е че това дава предимство и конкурентноспособност на нацията и правителството им спрямо западните и близкоисточни правителства и безнесмени. Няма да се учуда ако Китай за не повече от пет години изкара свободно на пазара антигравитационни технологии и такива на свободна енергия, и дори започне да изпреварва постигнатото от запада което е все още засекретено... Това е война на бизнес-интереси в която най-смелите печелят. Времето ще покаже.  Проблема на нашите изобретатели  е че твърде много държат да печелят много пари от изобретенията си и държат на признанието на правителството ни.   Нормално е когато , някой изобрети нещо наистина революционно да печели и то много от това но със сигурност няма да останят бедни ако разкрият пред целия свят постигнатото . Не е лошо да има много производители на дадена технология които не дават отчет или дял от печалбите си на изобретателя, ако наистина имат съзнанието че това което са постигнали е за благото на човечеството. Със сигурност много клиенти ще предпочетат да имат бизнес отношения с изобретателя и така никой не губи а всички печелят. Поне аз така мисля. Всичкото това засекретяване и подтискане на дадена технология от самите изобретатели заради печалби и търсене на признателност и слава от правителства и бла-бла и прочее е голям срам за цивилизацията ни. Все повече се убеждавам че колкото и да е имало преследване , заплахи и подтискане на велики изобретатели в историята ни от тайни и явни организации и конспирации, то това е по-млкото зло. По голямото зло е това че самите изобретатели крият изобретнията си.  Едно знам - ако мога да постигна нещо, което да помогне на много хора или да разреши много проблеми , ще го направя и няма значение дали ще получа нещо в отплата. Мисля си че най-голямата награда на един изобретател е успешното завършване  на делото му и това , то да достигне хората. Всичко друго е без значение. ...

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Ще борим кризата с наша кола на ток
« Отговор #2 -: Декември 04, 2008, 09:05:22 pm »
Радвам се че мислиш така, и знам че ще го подариш на всички. Ако имам постижения в някоя насока ще направя същото, бъди сигурен. Малка идея от мен за електромобил От стар тролейбус мотора с управлението,остава акумулаторите. Около 200 kWt е мотора но с какво ще се храни нямам решение. Литиево йонни,полимерни...По важно е да се самозареждат .По принцип може да се започне с стари коли,бол има .Да подкараме една и ще видим натам

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Ще борим кризата с наша кола на ток
« Отговор #3 -: Декември 04, 2008, 10:36:37 pm »
На един нормален електромобил и 20Квт. ел.двигател е достатъчен.  Подходящи са акумулаторите които се ползват за вътърните генератори понеже са с многократен а също и дълбок цикъл на зареждане и разреждане. Просто те са по-евтиният вариант. Зареждането може да става отчасти и с слънчеви батерии на покрива на автомобила и посредством зарядно ала-Бедини. (зарядното естествено без движещи се части). Мисля че комбинацията ще е доста добра. И поне е нещо докато разработим генератор на свободна енергия...

Peacekeeper

  • Гост
Re: Ще борим кризата с наша кола на ток
« Отговор #4 -: Декември 05, 2008, 10:04:10 am »
На един нормален електромобил и 20Квт. ел.двигател е достатъчен.  Подходящи са акумулаторите които се ползват за вътърните генератори понеже са с многократен а също и дълбок цикъл на зареждане и разреждане. Просто те са по-евтиният вариант. Зареждането може да става отчасти и с слънчеви батерии на покрива на автомобила и посредством зарядно ала-Бедини. (зарядното естествено без движещи се части). Мисля че комбинацията ще е доста добра. И поне е нещо докато разработим генератор на свободна енергия...
Професор Джон Сърл планира 15 Квт. ел. кола, задвижвана с SEG около 2010-2011. Полет до Марс с IGV след 2017.

П.П. НАСА ще спира разработването на новата Аполо ракета, с която щеше да ходи на Луната през 2020. Живота на совалките се удължава с 5 години, т.е. ще ги пенсионират през 2015, а станцията ще се задържи до 2020. Това е идеална възможност агенцията да се пречупи, и когато излезе антигравитационната технология да я приложи веднага, а не да пилее парите на данакоплатците за безсмислени и скъпи проекти.

Тони

  • Гост
Re: Ще борим кризата с наша кола на ток
« Отговор #5 -: Декември 05, 2008, 11:18:50 am »
 Не са нужни повече от 20кВт правотоков двигател нито литиеви батерии. Стигат 4бр. стандартни 165Ah акумолатури
и няколко алтернатора, които се въртят от бензиново моторче. С 15кВт бензинов двигател можеш да се движеш доста добре. А този двигател работи в стационарен режим и лесно може да се захрани с оксиводород.

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Ще борим кризата с наша кола на ток
« Отговор #6 -: Декември 05, 2008, 11:54:46 am »
Здравейте...Не знам дали сте запознати с товарните характеристики на ел. моторите за постоянен ток, но те имат страхотен въртящ момент от много ниски обороти. Така че тия 15кВт могат да ти откъснат главата на старт, сравнени със същата мощност ДВГ. Това важи още повече за съвременните такива с постоянни магнити и редуцирани габарити. Големият проблем са батериите и поддръжката им, докато не се измисли нов надежден енергиен източник. А идеята за зареждането им с малък ДВГ, захранен с водород ми харесва. Ами остава народа клатещ електролизата да се забърза малко и догодина да правим прототипа... ;D

Неактивен oniatam

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 106
Re: Ще борим кризата с наша кола на ток
« Отговор #7 -: Декември 05, 2008, 02:36:33 pm »
Казвал съм го и преди, но ще повторя.
Докато всеки си чопка сам поредната главоблъсканица, нищо няма да се направи. Шанса поне един от този форум да направи нещо смислено и качествено и най-вече ефективно, е равносилно на това да спечели 6-ца от тотото ако жсеки от форума си пуска фишче всяка седмица.

Истината е, че трябва обединение на сили, знания, време, средства и каквото друго се сетите.
Едната идея е да се съберат пари за да се осъществи един такъв проект, в случая електромобил, но по мое мнение това не е много удачно, причините покраи парите всеки ги знае.
Другия вариант е, да се отвори една тема и да се изкоментира какво трябва за да се сглоби един такъв електромобил, да се направи един списък, после по списъка всеки да си каже какво от своя страна може да осигури. После ще е много добре ако някой от форума има автосервиз където всичко това да бъде сглобено.
Знам че ще трябват доста неща и всичко това ще струва доста пари, но едва ли някой ще успее да го постигне сам, а и тази кола после може да бъде продадена и с парите да се направи нова много по-добра, а и по този начин ще може да се изпробват и развият доста идеи които само се обсъждат във форума.

Мисля че това което може да сглобиме с общи усилия ще бъде една невероятна машина.

Сега ни трябва само желание и време.

mi68

  • Гост
Re: Ще борим кризата с наша кола на ток
« Отговор #8 -: Декември 05, 2008, 06:14:51 pm »
Трябва да се използва опита от електромобила на Н.Тесла двуфазен асинхронен(синхронен) двигател.Най-хубавото му свойство е,че ротора се върти с постоянни обoроти
зависещи само от честотата и по-малко от напрежението и тока.2 Лесно се резонира(параметричен,обикновен).3Лесно се дигат високи обороти12000-18000об/мин слага се
редуктор(скоросна кутия).Ако се вземе предвит,че ЛАДА на първа скорост дига 32км/ч при
5600об/мин следва,че при 18000об/мин се дигат 100км/ч без да се превключват скоростите.Значи от 0до 100км/ч електромобилът прави под 10сек и е отличен резултат.
« Последна редакция: Декември 10, 2008, 11:58:57 pm от mi68 »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Ще борим кризата с наша кола на ток
« Отговор #9 -: Декември 06, 2008, 12:03:14 am »
oniatam   Напълно съм съгласен с теб и те подкрепям. Неразполагам с пари за целта но бих помогнал със всичко което е по силите ми като работа , част от електрониката и кактвото ще е полезно за един такъв проект.  По отношение на двигателя за електромобила смятам че най-подходящ ще е импулсен двигател като ротора е възможно да е с мощни постоянни и големи магнити или електромагнити . Самият двигател трябва да е с  нов тип импулсно управление и това като цяло не е нещо сложно и твърде трудоемко. Не пренебреквам и въможностите на познатите ни двигатели но дори някои от обикновените видове двигател може с малко работа по него да се преработи в импулсен вариант който ще е и по-иконвомичен и по-ефективен. Все пак нужно е да имаме екип който да работи по един такъв проект и да има енвестиране в него. Хората които работят в това направление трябва също да са съсредоточени основно в него , което означава да получават заплати именно за работата си по него. Мсля че двама - трима човека максимум биха се справили добре , стига да разбират от работата си и това което ще правят.  При всички случаи пак е нужно някой да инвестира в тази работа и максимум за година да имаме готов прототип. Може да се обяви като проект в сайта и форума пък и ние да направим каквото е по силите ни, пък ще видим ...
   Иначе малцина от присъстващите в този форум експериментираме , и това че постваме по нещо за какво ли не не означава че нищо не правим. Нормално е всеки да следва някаква своя цел и да работи по нея и нормално е и е въпрос и на зрялост , да стигнем положение в което правилните хора да се обединим в едно обща и конкретна цел . Понякога начина да постигнем личните цели е като си поставим общи цели...

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
Re: Ще борим кризата с наша кола на ток
« Отговор #10 -: Декември 06, 2008, 02:01:45 pm »
Ето моята идея:
На стар Трабант му се маха ДВГ. На негово място двигател от електрокар. Мисля, че са на 36 или 48 В. Два или четири акумулатора и Tesla Switch.

Неактивен oniatam

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 106
Re: Ще борим кризата с наша кола на ток
« Отговор #11 -: Декември 06, 2008, 03:04:46 pm »
@Петър - Да, точно и аз за трабант си мислех, щото е най-лек, трабанта е идеалния електромобил.
А мотора от електрокар мисля, че не е много добро решение, карал съм такова чудо и определено не е икономичен, поне за тези от комунизма, а за новите едва ли можем да си го позволим.

Но моята идея беше да се използват и други машинки, като МЕГ, ГЕЕТ и т.н. като идеята ми е да има малък двигател( възможно най-малкия ) за да зарежда акумулаторите, по този начин става истински независим от горива, а дори и от контакт за да заредиш акумулаторите. Примерно ако се сложи една клетка за оксиводород която да захранва малък двигател който да зарежда акумулаторите.
Също ми се върти идея, да се използва вятъра породен от движението, който с една турбина ала Тесла може да произвежда достатъчно ток за разни консумативи от рода на музика и подобни.

Идеята е не просто да се свали мотора на един трабант и да се сложи ел.мотор и готово, въпреки че и това е едно начало.

koce93

  • Гост
Re: Ще борим кризата с наша кола на ток
« Отговор #12 -: Декември 06, 2008, 03:56:36 pm »
Ето още за Трабант на ток:
http://www.2tpower.com/forum/viewtopic.php?f=33&t=1101

Неактивен oniatam

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 106
Re: Ще борим кризата с наша кола на ток
« Отговор #13 -: Декември 06, 2008, 04:59:59 pm »
@koce93 - Това като скорост 80км/ч е добре, но 50-60км са едно голямо нищо, за пример ако вземем София, от люлин до Младост и на обратно не се знае до къде ще се върнеш, единия вариант е да стигнеш до люлин но може и да стигнеш до центъра, което е много лошо.
Иначе казано това си е едно забавление за примерно 5000лв.  ;)

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Ще борим кризата с наша кола на ток
« Отговор #14 -: Декември 06, 2008, 07:05:08 pm »
Не е така, разходът зависи от километража, не от престоя. Люлин-Младост ще ги вземеш, особено ако е по околовръстното.

Вярно че има много шофьори в София, които правят над 50 км дневно, но това е допустимо. Електромобилът в задръстване не гори нищо- освен за музика на шофьора и други консуматори.

Въпросът е защо не запретнем ръкави и не направим нещо за захранването- единия вариант е МЕГ, който в нашия форум Геца е подкарал с КПД 1.3, а другото за което се сещам е Teslа switch.

PS: перката за допълнителните консумативи само ще забавя колата. Както и аеродинамиката. Трябва да се имат предвид. Видях един полски фиат кабрио някъде- идеята ми се струва удачна.
Генератор на оксиводород няма да стане, защото трябва ток за разлагането, което няма да е ефективно.

Възможно начало е малък генератор на газ и оксиводород или плазмено запалване, защото ме съмнява колко ще е евективен водородът като добавка към ел. генератор с плазмено запалване и на постоянни обороти !!!
« Последна редакция: Декември 06, 2008, 07:07:48 pm от mzk »