Автор Тема: Теория на заряд на акумулаторните батерии  (Прочетена 35031 пъти)

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 3 335
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Теория на заряд на акумулаторните батерии
« Отговор #75 -: Септември 23, 2018, 03:19:43 pm »
ЩО-то...самият ДВГ е проектиран не за газ, затова :D
Не се обиждам, просто казах - нека е по твоята...
Значи твърдиш, че бензин с различно октаново число няма различна "енергийна калоричност", така го разбирам? Ок, няма да споря, темата не е за това!
Просто дадох един пример(доколко е удачен - друг въпрос), а ти се хвана в конкретиката и задълба...
Ако си силен в областта на горивата - няма лошо, само недей да вадиш странични вметки по някоя тема и да ги разгръщаш в дискусия(спестявам "спор"), измествайки цялата тема по този начин (това е запазена схема на Юлиан, не плагиатствай) ;D
Стигаше да кажеш - "Примерът не е подходящ" и да предложиш по-добър, нали?

Неактивен технократ

• Активен
  • **
  • Публикации: 253
Re: Теория на заряд на акумулаторните батерии
« Отговор #76 -: Септември 23, 2018, 08:02:17 pm »
Е, вземи едни амперклещи и го измери, така поне няма да говориш наизуст...
Какво значи "гори икономично"? Ти просто не му подаваш нужния ток, толкоз!
Все едно да си заредиш бензин 50 октана в колата и да кажеш - ма тоя, моя мотор е много икономичен, бе...
нищо, че повече от 50 км/ч не вдига...

П.П. Изобщо имаш ли идея какво е постоянно натоварване от 100 ампера? Знаеш ли, че само проводниците (ако ползваш акумулаторен блок)трябва да са с такъв диаметър, че сборното им тегло ще е 1/4 от това на акумулаторите?

Ми смятам така защото на един мой приятел двигателят му харчи повече при все че караме заедно, от това си правя и заключението че моят двигател е по икономичен от неговият, при условие че караме с еднакви акумулаторни батерии. Освен неговата да е по скапана, а моята по "прясна". Както и да е , мисля да зарежа електричката и да си купя бензинов, много по добър е, единственият недостатък е че е шумен. И най важното е че ще се лиша от мъкнене на тежки оловни акумулатори.