Автор Тема: Лечение на рак с масло от канабис  (Прочетена 130645 пъти)

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Лечение на рак с масло от канабис
« Отговор #15 -: Март 19, 2012, 05:09:14 pm »
След като става добре с бутан, не виждам защо да не става и с пентан (темп.на кипене=36oC) или хексан (т.к.69oC)- пак са ненаситени въглеводороди, с прави вериги, но заради по-голямата си молекулна маса са си стабилни течности, а не като бутана - да се чудиш течност ли е, газ ли е... (т.к.=-0,5oC)

Става и с петролеев етер (английското му наименование е naphta, но да не се бърка с нафта!), който представлява смес от няколко такива въглеводорода - работи се доста по-лесно и безопасно, отколкото с бутан...
Добре е преди екстракцията разтворителят да се отдестилира, за да не останат гадории в продукта.

Абсолютно не препоръчвам мат'рялът да се смила, бърка и т.н. с метални остриета, лъжици, шпатули и т.н. Също да не се загрява до високи температури (над 60oC) - това окислява, деструктира и катализира разпадането на активните съставки (в частност THC). Работете само със стъклени и порцеланови съдове и пособия. Съхранявайте в хладилник и на тъмно.

Ако някой има проблеми с екстракцията - да донесе половин кило качествен мат'рял и за една вечер му правя мехлема.

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: Лечение на рак с масло от канабис
« Отговор #16 -: Март 20, 2012, 11:51:03 am »
Колега PyroVeso, сигурно си искал да кажеш, че те / пентан, хексан/ са също наситени, а не ненаситени, но както и да е, това не е от значение. Въпросът ми е за самата екстракция. Може би си прав, че става и с другите подобни разтворители, но дали и добивът ще е един и същ? Може би не случайно е избран именно бутан, въпреки неудобствата от работата с него. Както знаеш и в хроматографията е така, уж подобни разтворители, а понякога използваш дори смес от няколко в определени отношения.
Освен това не разбрах от половината килограм, какво количество мехлем ще направиш, а и никои не пише да го е използвал и да разкаже за резултатите от него.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Лечение на рак с масло от канабис
« Отговор #17 -: Март 20, 2012, 12:07:23 pm »
:)) Като погледнеш часа, в който съм го писал това за ненаситените, сигурно съм оправдан...

Не, няма разлика в качеството на екстракцията - разтворимостите в едното и в другото се различават с части от процента, а при такава екстракция "на око" - това няма никакво значение. Разликата е единствено, че флакончето бутан западнякът (пък и тук вече) може да си го купи от всеки магазин - къде като газ за запалки, къде като патрон за примус. А пентанът и пертолеевият етер трябва да си ги купуваш от химически магазин, с което там се изискват разрешителни и е много сложно...

От половин кило суха трева излизат около 10 милилитра масло, което е достатъчно за един курс на лечение. Не съм го пробвал, макар че имам желание, а имаше и подходящ случай, но... - по-горе обясних защо. От други експерименти и наблюдения обаче имам достатъчно основание да смятам, че ще действа много добре до нивото, до което успее да проникне в организма през кожата.

Така че, който иска - можем да пробваме. Финансови претенции нямам изобщо.

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: Лечение на рак с масло от канабис
« Отговор #18 -: Март 20, 2012, 12:24:21 pm »
PyroVeso,
Благодаря за бързия и точен отговор. Ако имаш нужда от някакви реактиви или някой друг от форума, ако има такава..пишете! Не съм търговец и ако мога  бих помогнал.

Seeker

  • Гост
Re: Лечение на рак с масло от канабис
« Отговор #19 -: Март 20, 2012, 04:21:18 pm »
Аз тъкмо се обадих на един познат в Калифорния, да ми прати едно стъкло, около 3-4 грама "hash oil"  и се усетих , че  това в БГ минава за наркотик  :)  и ако го барнат едни хора, ще имам ядове. В Калифорния е разрешено да се продава в дрогериите. Въобще положението е шибано.  Засега мажа с  "hemp  oil", ще видим какво ще излезе. 

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Лечение на рак с масло от канабис
« Отговор #20 -: Март 20, 2012, 07:18:27 pm »
Seeker, пробвай с "honey oil" - хем е по-яко, хем няма да събуди подозрения :)
Макар, че доста митничари вече са се светнали и ползват Интернет...

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: Лечение на рак с масло от канабис
« Отговор #21 -: Март 21, 2012, 05:41:36 pm »
Колеги, нещо не разбирам. Първо за какво точно се използва маслото. Колегата Весо казва за мазане. Мажем какво? Рак на кожата? Или зъбите- за което е писал колегата Seeker? Освен това уж мажем, а човека от клипа го слагал в храната на детето за лекуване на тумор в мозъка.
   След това, не знам освен от семената, дали се добива примерно и от листата на растението. Технологията ли е различна, но едното ми прилича на смола, а другото е нещо много по-рядко, подобно на олио. Освен това и цените са много различни. PyroVeso казва 400 лв./ 0,5 кг. Аз гледам в нета 25 лв. / кг. в Биомагазин в София. Това дали е вярно незнам, не съм се обаждал. А продават и масло 15 лв/ 50 мл.
  Накрая искам да попитам, някой знае ли нещо, което да помага при мускулна дистрофия. За излекувани от рак съм виждал, но от това нещо май не. Разбира се двете неща са съвсем различни. За сега незнам някой да е пренаредил гените. Все пак може би има начини поне за забавяне на процеса.

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: Лечение на рак с масло от канабис
« Отговор #22 -: Март 27, 2012, 04:35:14 pm »
????
Тишина! Никой ли няма какво да каже?

Seeker

  • Гост
Re: Лечение на рак с масло от канабис
« Отговор #23 -: Март 27, 2012, 05:14:28 pm »
@ piton2012
Чети внимателно постовете и няма да задаваш излишни въпроси.

Зъбите са отделно, те не се третират с конопено масло. За зъбите се ползва определен режим на хранене описан във филма.
Конопа е за мазане при различни форми кожни тумори. А за детето с тумор в мозъка е дадено само  едно инфо и нищо повече.
За сега аз ползвам конопено масло, получено от семки, но се оказва че съдържанието на ТНС и някой смоли е недостатъчно за да се получи показания на клипа ефект.

broiko

  • Гост

shofilev

  • Гост
Re: Лечение на рак с масло от канабис
« Отговор #25 -: Април 19, 2012, 12:20:57 pm »
Piton2012, не мога да гарантирам, че точно за мускулна дистрофия върши работа, но поне може да се опита - няма да навреди. Имам предвид водорасли АФА (aphanizomenon flos-aquae). Това са синьо-зелени микроводорасли, които растат само в езерото Горен Кламат в щата Орегон. Най-същественото им действие е активирането на собствените стволови кллетки на организма (а не присаждане от донор), като по този начин могат да се възстановят безвъзвратно увредени тъкани, нерви, органи.
За да не преразказвам информацията, който има интерес може да прочете тук:
http://www.vodorasli.com/Patent_za_stvolovi_kletki_i_AFA.pdf
http://www.diva-energy.com/index.php?option=com_content&view=article&id=6&Itemid=5&lang=bg
Посочените по-горе линкове са към търговци на тези водорасли, но няма откъде да намеря подробна информация на български език. На англ. има много - който го ползва, ще е с предимство.

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: Лечение на рак с масло от канабис
« Отговор #26 -: Април 19, 2012, 12:55:49 pm »
Благодаря shofilev,
Интересно е. Както казваш може и да не помага, но важното е, че и не вреди. Когато човек е в безисходно положение опитва всичко.

shofilev

  • Гост
Re: Лечение на рак с масло от канабис
« Отговор #27 -: Април 19, 2012, 01:50:10 pm »
Аз имам личен опит с тези водорасли от есента на миналата година, но не за такива тежки проблеми. Вземам ги профилактично за предпазване от респираторни инфекции - те са много мощен имуномодулатор (не стимулатор). Мога да потвърдя, че в случай на разболяване, с увеличаване на дневната доза симптомите или изчезват в рамките на няколко часа (ако се хване в самото начало), или възстановяването протича леко и доста по-бързо - за 2-3 дни (иначе мен такива инфекции ме държат най-малко по една седмица).
Препоръчах ги на моя позната, която има шипове на шийните прешлени и високо кръвно налягане, което регулира с два вида лекарства. Макар, че за шиповете по-скоро не може да се очаква ефект, но все пак тя реши да пробва - ще видим дали ще помогнат за целта. Но това, което се случи още през първите дни след началото на приема е, че кръвното й взе много да пада, спря лекарствата и пие само водораслите - сега кръвното й е нормално без лекарства. За другото ще трябва поне неколкомесечен прием, за да се види дали действат при такива проблеми.
Друг случай мога да споделя - с моя бивш началник, който също започна да ги взема от около три месеца. Той имаше проблеми с жлъчката и стеатоза на черния дроб. В момента няма такива - това е решено като проблем и няма никакви оплаквания.
И последния случай, което е съвсем в начална фаза и с неясна прогноза: моя позната на около 65 год. е отдавна пенсионирана по болест поради неврологично заболяване, предавано по наследство по женска линия (майка й е починала от това, сега и дъщеря й е с първи симптоми на заболяването). Не зная точната медицинска диагноза, тя успя само да ми обясни, че лекарите са й казали, че нищо не може да се направи - нервните влакна, които активират мускулите, необратимо се увреждат и не могат да изпълняват функциите си. В резултат тя много трудно ходи, няма никаква чувствителност по краката, особено ходилата, пръстите на краката си не може да ги движи, получава силен световъртеж, пада, трудно се изправя от седнало положение. Тя започна да взема водораслите в малки дози (те не са евтини) и на осмия ден от приема ми се обади и каза, че е започнала да усеща ходилата си и е раздвижила пръстите на краката си, започнала е по-лесно да се изправя от седнало положение. Това беше преди около месец, оттогава няма напредък, но и тя не може да си позволи да взема необходимата дневна доза за нейното състояние - пенсионерка е, с ниски доходи. Дали ще продължи да приема водорасли и какво ще се случи, времето ще покаже.

gomi

  • Гост
Re: Лечение на рак с масло от канабис
« Отговор #28 -: Април 19, 2012, 06:04:18 pm »
И каква е цената на водорасъла ?

shofilev

  • Гост
Re: Лечение на рак с масло от канабис
« Отговор #29 -: Април 19, 2012, 11:30:46 pm »
Зависи откъде ще го купиш и в какво количество.
В България има няколко фирми, които ги продават чрез линеен мрежов маркетинг (можеш да си купиш само от дистрибутор) и там цените определено са доста високи - трябва да има процент за всеки от дистрибуторите в йерархията, което прави цената ненормална и неморална. Аз си ги купувам от тази лекарка, която е направила подробно описание на своя опит с тях (д-р Стоянова) - за момента не съм намерил по-ниска цена на нашия пазар. В интернет има много по-добри ценови възможности, но аз лично никога досега не съм пазарувал от чуждестранни сайтове. Цената зависи много и от обема на разфасовката, като разликите могат да достигнат до 50%. От предложенията в интернет има вариант за водорасли на прах и в желатинови капсули (най-предпочитаният вариант заради неприятния вкус).
За качеството на водораслите има една важна особеност - методът на сушене. При неправилно сушене с температура над 41 градуса по Целзий най-ценните им съставки се разрушават. В този смисъл има значение коя е фирмата производител. Обикновено фирмите, доказали се с качествена продукция, продават на горе-долу сходни цени, които през интернет варират около 170$ за около половин килограм на прах. (Тук трябва да се прибави и цена на доставката, евентуална митническа такса и др., ако има). Цени, много по-ниски от тази, освен ако не става въпрос за промоция, са доста съмнителни, още повече, че има много фирми, които купуват на едро от производител и само разфасоват и продават, т.е. не е съвсем ясен първоначалният доставчик. Досега аз съм ползвал водорасли на "Аквасорс" (качествени, но неоправдано скъпи), на Power Organics (макар да са био сертифицирани, според мен имат проблем със сушенето - цвета на праха в капсулата беше нехомогенен), на Vision (произведени за Green Earth Naturals и продавани от тях под марката Crystal sweet algae) и на E3Live (препоръчвани от Дейвид Улф в книгата "Суперхрани" като едни от най-добрите). От тези на E3Live съм най-доволен заради доброто качество и най-ниската засега цена, на която съм намирал тези водорасли в България - директно от д-р Стоянова, без посредници и дистрибутори. Ако не ме лъже паметта, последната опаковка, която купих от около 450 или 500 капсули (225 гр.) беше към 250 лв., но не съм сигурен.