Автор Тема: Лечение на рак с масло от канабис  (Прочетена 130726 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Лечение на рак с масло от канабис
« Отговор #75 -: Февруари 19, 2016, 02:14:28 pm »
Подкрепям напълно горния пост и го допълвам с пример от моя опит с лекарите и натуропатията:
Личният ми лекар, с когото сме приятели /може да се каже/ му бях споделил още преди 13-14 г., че се занимавам с гладолечение и природосъобразен начин на живот. Тогава това звучеше еретично и виждах как в неговите очи изглеждах странно. В разговори все деликатно ми е казвал "абе остави ги сега тия работи......", демек нека ти кажа аз, лекаря ИСТИНСКИЯ начин за решение на даден здравословен проблем. Не щеш ли, минаха 10 години от тогава и го гледам /той иначе беше леко пълничък, но не дебел/ и тоя човек си промени отношението към моите изповеди по натуропания, не щото търсих трибуна на изява, а щото исках да му отворя очите за една алтернатива, която той конклудентно отричеше. Разбрах, тоя човек е позакъсал със здравето /нормално за възрастта/ и ИНКОГНИТО чете еретична натуропатска-холистична медицина. Забелязал, но си трая и повече не повдигам тая тема за по-голямо напрежение, но усещам, че той търси дискусия. Инат, мълча. Един ден го срещам на пътя, а той бая отслабнал. Нямаше нужда да питам - не е от хапчета, а от глад. Не издържа и сам ми сподели, че преминал да другия бряг /предвид медицината/. Какви хвалби бяха, че вече в библиотеката му имал над 120 книги по холистична медицина. Това направо ме засрами, аз нямам толкова. После го срещам от време на време, бяга по баирите, тренира - станал е нов човек.

Но да не се заблуждаваме, дори холистичната медицина не може всичко. Не бива да отричаме напълно и тази дето плюем. Всеки случай най-правилния подход е натуропатията, спорта, веселбата, купона, айде и секса и т.н. позитивно мислене. И превенцията най-вече.....

Неактивен kall

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 129
Re: Лечение на рак с масло от канабис
« Отговор #76 -: Февруари 19, 2016, 06:39:08 pm »
Ангеле, гледам, че се оплакваш от липса на достъп до реферирани работи, ето нещо от мене:
http://sci-hub.io/
Ползвай го с мярка

Неактивен kall

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 129
Re: Лечение на рак с масло от канабис
« Отговор #77 -: Февруари 19, 2016, 11:21:39 pm »
А, и още нещо- за БГ науката си доста прав. Особено откакто направиха Южняка модератор просто положението е трагично- постовете му са все едно човек чете пропаганда от соца, с тая разлика, че тая вече е ориентирана към дясното консерваторство. Даже считам, че точно той е един от хората, заради които бях баннат. Абе трагедия...

angelmr

  • Гост
Re: Лечение на рак с масло от канабис
« Отговор #78 -: Февруари 23, 2016, 11:36:33 am »
Ангеле, гледам, че се оплакваш от липса на достъп до реферирани работи, ето нещо от мене:
http://sci-hub.io/
Ползвай го с мярка

Мерси за линка.

И още нещо малко извън темата, но в момента в който го видях, бях сигурен че трябва да го пусна тук. Покрай едни други мои проучвания попаднах на ето този патент:
http://www.google.com/patents/US20120288588
За който не му се чете, става дума за комбинация от протеин извлечен от кафяв ориз и протеин извлечен от коноп, за които се знае че са хипоалергенни. Така комбинирани тези протеини получават оптимален аминокиселинен състав, така че да се изравнят като хранителна стойност със протеина от месото. Чрез тази протеинова смес се правят хипоалергични високопротеинови храни за хора занимаващи се със сериозна физическа активност. Фитнес маниаците са целевата група, но ако пробие чрез тях, идеята може да получи разпространение.

Ми да беше дал някой линк да прочетеме и ние какво има открито по въпроса. Другите потребители обикновено така правим.

Успях да открия една статия с отворен достъп:
http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0278584615001190

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Лечение на рак с масло от канабис
« Отговор #79 -: Март 17, 2016, 08:24:00 am »
Тази статийка е в малко "жълт" стил, но води към реален източник:

Най-голямото откритие в медицината: Този човек излекува 5000 души с конопено масло

Става въпрос за находката на един обикновен човек - канадецът Рик Симпсън и собствения му опит в лечението на 2 вида рак с въпросната субстанция.

Ето и линковете, дадени в статията:
- рецептата;
- сайтът на автора (на английски);
- още разяснения по темата.

Неактивен kall

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 129
Re: Лечение на рак с масло от канабис
« Отговор #80 -: Март 18, 2016, 08:50:12 pm »
Малко корекции към sci-hub-а, щото не работи като хората. Трябва да се изтегли от дадения линк и инсталира специална приставка към браузера, за да може да се използва sci-hub.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Лечение на рак с масло от канабис
« Отговор #82 -: Април 21, 2016, 09:52:52 pm »
Искам да споделя, че на моята позната и брат и, след направените изследвания, няма и помен от раковите образувания и метастазите. Всичко това, благодарение на маслото от канабис.  Ура :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Лечение на рак с масло от канабис
« Отговор #83 -: Април 21, 2016, 10:46:20 pm »
Това масло продава ли се по принцип или трябва да се приготвя самостоятелно, като се снабдява човек с марихуана?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Лечение на рак с масло от канабис
« Отговор #84 -: Април 21, 2016, 11:43:36 pm »
Законно е в някои американски щати и е под медицински надзор. Има и специални лицензирани производители на "медицинска марихуана" с повече от десетина сорта, в зависимост от нужните преобладаващи вещества в продукта (за различни болести и рецепти).
У нас - не!

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Лечение на рак с масло от канабис
« Отговор #85 -: Април 22, 2016, 08:09:05 pm »
Маслото, в случая беше приготвено лично. Всеки, сам трябва да намери начин, да се снабди със суровината. Не е лесно, но не е и невъзможно.

ginka

  • Гост
Re: Лечение на рак с масло от канабис
« Отговор #86 -: Август 03, 2016, 09:38:57 pm »
А има ли в България производство на "суровина" от конкретните сортове? Конкретно Индика? И как човек да ги открие....  :-\

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Лечение на рак с масло от канабис
« Отговор #87 -: Август 03, 2016, 09:46:47 pm »
А има ли в България производство на "суровина" от конкретните сортове? Конкретно Индика? И как човек да ги открие....  :-\
Ще си щастлива ако изобщо откриеш качествена трева тук (за сортове да не говорим).
Но сортовете не са толкова от значение, ако си намериш "сух, непреработен" материал.
Колегите по - горе са описали технологията и рецептите...
Начинът е един - пласьор или производител (естествено, не можеш да си пуснеш обява или да разчиташ да намериш такава)!

ginka

  • Гост
Re: Лечение на рак с масло от канабис
« Отговор #88 -: Август 03, 2016, 10:50:20 pm »
Благодаря ви за отговора :-) Изчетох доста материал, и тук и по други места, филми гледах, клипове, горе-долу на теория съм подготвена да направя маслото, но до колкото се ориентирах, за лечение на рак, се ползва сорт Индика, а сатива е по-скоро за забавление :-) А може ли човек в България да си купи от някъде семена за конкретен сорт? Семената незаконни ли са? Щом дори в зоя.бг можеш да си поръчаш олио от конопено семе, с което да си заливаш салатата, значи семената не са проблем, така ли?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Лечение на рак с масло от канабис
« Отговор #89 -: Август 04, 2016, 10:39:49 am »
Незаконни са, да, понеже се ползват за посев.
Виж сега...различните сортове на това растение са с акцент върху по-високо съдържание на определено активно вещество. Няма сорт, в който изобщо да липсва дадена съставка, просто може концентрацията и да е по-малка в него.
Кое е за забавление и кое за лечение, зависи от начина на изготвяне на крайния продукт и приемането му.
Смятам, че добро масло може да се направи от всеки сорт, останалото е въпрос на дозировка.

Иначе семена можеш да си поръчаш и по интернет, но нямаш 100% гаранция, че ще са за точния сорт, а и въпросните семена биха били за посев (не очаквай торба от 2-3 кг.)А доколкото разбирам - времето също е от значение.

П.П.Да ме поправи някой по-компетентен, ако греша ;)