Автор Тема: HHOHHU нагревателна система, ползваща горене на газ от електролиза на водата  (Прочетена 38948 пъти)

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
До 200% мисля, че е напълно възможно да се направят с електролиза. Близките дни ще се постарая да направя нещо по клетките.

Азотните окиси, мисля, са само проблем при бързото изгаряне в цилиндъра, причина от големите температури и наляганията и ми се струва че при нормални условия не би трябвало да са проблем (пламъкът се превръща обратно на вода).

sheki

  • Гост
Цитат
The Complete HHOHHU Information Library - only $39.99
All the Information needed to construct your own HHO Home Heating Unit.  From detailed plans and schematics, Where and How to find each part, to detailed instructional video.  Build it the easy way, with The Complete HHOHHU Instructional Library
all offers have 30 day access to plans and video. Additional time available see details

пълната документация е 40$ , ай да съберем пари и да видим за какво става дума :)

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
С 200% не съм сигурен, но над единица задължително.

Ако, на електролизер с 99% КПД, му се сложи енергията, която акумулира в налягане причинено от производството на газ, съвсем научно оправдано сме потенциално над единицата.

Когато водорода гори, и други елементи от обкръжаващата го среда са повлияни в процеса и "изгарят" покрай него. Ако сложим топлината отделена и от тях в сметките, то отново сме съвсем оправдано над единицата, без да нарушаваме закона за запазване на енергията.

NRG, много си прав. Само искам да допълня нещо.

Макар че аз нямам работеща клетка на 200% ефективност, дори на 100 не съм сглобявал все още, но е важно да знаем, че енергетичността на ортоводорода и параводорода е 2 пъти, т.е. параводородът е по- енергетичен 2 пъти и ако ви трябва един литър параводород, същата енергия с ортоводород ще постигнете с 2 литра.

Това е важно, тъй като ние (аз) съм се вглъбил в увеличаване на ефективността на електролизата чрез необичайни методи и често подминавам други интересни възможности.

При всичко положения знаем:
-водородът трябва да се гори с произведения от клетката кислород. В богата на кислород среда температурата е по- висока.
- при специални условия, чрез бобина или електростатично можем да преобразуваме ортоводород в параводород и с малко енергия да повишим енергетичността на водорода грубо 2 пъти.

Тони

  • Гост
Азота се окислява при висока температура и налягане.
Няма да се получават азотни окиси при атмосферно горене. Тази система е проектирана доста елементарно по отношение на топлообмен /затворена система без зареждане на вода/
Защо? При 12В 37.5А, явно имаме електролизер с дирекно подаване на прав ток. Продават планове, защото няма как да продават друго.
« Последна редакция: Март 08, 2010, 11:39:32 pm от altium »

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
Ако приемем всичко на доверие, сметките говорят следното:

450 вата по цени на ел енергията в България за 30 дни непрекъсната работа излизат общо 50,90 лв.

Отопляват се 90 кв.м - за стандарта в България това си е 4 стайно жилище (апартамент).

Цената за САЩ е 600$ - 1000 лв. Скоро не съм се интересувал, но качествено котле (за масовите горива) под тази цена не може да се намери.

Допълнително ако се инсталира и слънчев панел 400 - 500 вата, какво става с ЧЕЗ, ЕОН, топлофикациите ......

А относно плановете, Тони го е написал точно. Нямат друг избор освен да ги продават (да спечелят нещо) - Big Oil командва парада. :(
« Последна редакция: Март 08, 2009, 10:50:47 am от Петър »

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Та за какво е тоя форум? Тук малко планове ли има? Аз наизуст ги знам вече
« Последна редакция: Март 08, 2009, 07:43:35 pm от gotiniq7 »

shtip

  • Гост
Ако събирате пари за пълната документация и аз ще дам.

момчо

  • Гост
така, колега majorche,

аз лично имам ... въпроса:

1. това са официалните планове от HHOHHU.ком ?
2. според инфото на страницата след като запалтиш 39.99$ за пълният пакет или 29.99$ за планове и схеми, имаш достъп до плановете и видеото за 30 дни. ако е така има ли каквтото и да било видео описващо конструкцията?

от това което предлагаш като инфо, на мен лично ми прилича много на набързо начертана картинка на ФотоШоп. Не искам да се засягаш, не си виновен ти.. разбира се.. НО АКО това са наистина нещата които "продават" от HHOHHU като Оупън-Сорс,... какво да кажа.. ако питаш всеки един колега тук от форума, може да ти покаже 100 пъти по- софистични планове... а аз си мислех да се ръсна с 40$ за достъп.. хехе.. Ебати Шарлатаните. Още една официално побликувана лъжа (имам предвди страницата). УВИ както излиза всеки ще трябва да открие истината сам за себе си. устрйството THE CELL има по-голяма продукция и т.н.. и ако имах парите щях да го купя, понеже изглежда доста по-реално във всякакъв аспект. както и да е.

лично аз ти благодаря за плановете. уважавам инициативата ти. поздрави.

majorche

  • Гост
това са всички планове които предлагат.Има видео клипове които ги гледам но не мога да изтегля , ще се опитам да заснема но и те не струват . Все пак ще ги кача когато са готови.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
това са всички планове които предлагат.Има видео клипове които ги гледам но не мога да изтегля , ще се опитам да заснема но и те не струват . Все пак ще ги кача когато са готови.

Видео може да се сваля с Orbit и добавката му за сваляне на видео (няма проблеми с youtube и пр. флашовски изпълнения). Ако е такъв случаят- можеш да пробваш.
Благодаря за споделената информация.

majorche

  • Гост
не се получиха качествени клиповете/то и на сйта не са кристални/ но това ми са техническите възможности :), качих ги на tranz.it-120h ще са там. http://tranz.it/load.php?id=hxxk6fi1TMIXWzFM273866

FreeEnergy

  • Гост
Те вече продават и готови печки, не само плановете. На всичкото отгоре и добре изглеждат.

Браво

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Здравейте колеги маниаци! :D
Пуснах водородната си клетка за колата да работи като горелка.
Клетката е с 31 плочи като между захранващите плочи има по 3 паразитни.
Размерите на плочите са 15 на 15см консумацията е 5А пламъка е голям около 1,5-2см.

След няколко дена ще модифицирам клетката и ще и поставя 60 пластини.
Клетката работи с захранване за PS.
Ето и албума ми.
http://emm69.snimka.bg/other/vodorod.414089.14382765

Успех на всички :D

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
 Колега да не си някой терорист!!!!
Предполагам си запознат с водорода, но все пак искам да ти кажа че това не е шега работа.
Такава клетка е истинска бомба.
Какво ще правиш с нея, за да ти кажа дали някой ще ти продаде такова чудовище.
В зависимост от амперите може да стигне до невероятни показатели.
0,2-0,3л за 2 сек но не знам колко ампера.


Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
това е горелка с водна защита.

http://media.snimka.bg/4104/014463509.jpg

успех ;D