Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Други нагревателни устройства

HHOHHU нагревателна система, ползваща горене на газ от електролиза на водата

(1/9) > >>

mzk:
До 200% мисля, че е напълно възможно да се направят с електролиза. Близките дни ще се постарая да направя нещо по клетките.

Азотните окиси, мисля, са само проблем при бързото изгаряне в цилиндъра, причина от големите температури и наляганията и ми се струва че при нормални условия не би трябвало да са проблем (пламъкът се превръща обратно на вода).

sheki:

--- Цитат ---The Complete HHOHHU Information Library - only $39.99
All the Information needed to construct your own HHO Home Heating Unit.  From detailed plans and schematics, Where and How to find each part, to detailed instructional video.  Build it the easy way, with The Complete HHOHHU Instructional Library
all offers have 30 day access to plans and video. Additional time available see details
--- Край на цитат ---

пълната документация е 40$ , ай да съберем пари и да видим за какво става дума :)

mzk:

--- Цитат на: NRG в Март 06, 2009, 03:47:08 pm ---С 200% не съм сигурен, но над единица задължително.

Ако, на електролизер с 99% КПД, му се сложи енергията, която акумулира в налягане причинено от производството на газ, съвсем научно оправдано сме потенциално над единицата.

Когато водорода гори, и други елементи от обкръжаващата го среда са повлияни в процеса и "изгарят" покрай него. Ако сложим топлината отделена и от тях в сметките, то отново сме съвсем оправдано над единицата, без да нарушаваме закона за запазване на енергията.

--- Край на цитат ---

NRG, много си прав. Само искам да допълня нещо.

Макар че аз нямам работеща клетка на 200% ефективност, дори на 100 не съм сглобявал все още, но е важно да знаем, че енергетичността на ортоводорода и параводорода е 2 пъти, т.е. параводородът е по- енергетичен 2 пъти и ако ви трябва един литър параводород, същата енергия с ортоводород ще постигнете с 2 литра.

Това е важно, тъй като ние (аз) съм се вглъбил в увеличаване на ефективността на електролизата чрез необичайни методи и често подминавам други интересни възможности.

При всичко положения знаем:
-водородът трябва да се гори с произведения от клетката кислород. В богата на кислород среда температурата е по- висока.
- при специални условия, чрез бобина или електростатично можем да преобразуваме ортоводород в параводород и с малко енергия да повишим енергетичността на водорода грубо 2 пъти.

Тони:
Азота се окислява при висока температура и налягане.
Няма да се получават азотни окиси при атмосферно горене. Тази система е проектирана доста елементарно по отношение на топлообмен /затворена система без зареждане на вода/
Защо? При 12В 37.5А, явно имаме електролизер с дирекно подаване на прав ток. Продават планове, защото няма как да продават друго.

Петър:
Ако приемем всичко на доверие, сметките говорят следното:

450 вата по цени на ел енергията в България за 30 дни непрекъсната работа излизат общо 50,90 лв.

Отопляват се 90 кв.м - за стандарта в България това си е 4 стайно жилище (апартамент).

Цената за САЩ е 600$ - 1000 лв. Скоро не съм се интересувал, но качествено котле (за масовите горива) под тази цена не може да се намери.

Допълнително ако се инсталира и слънчев панел 400 - 500 вата, какво става с ЧЕЗ, ЕОН, топлофикациите ......

А относно плановете, Тони го е написал точно. Нямат друг избор освен да ги продават (да спечелят нещо) - Big Oil командва парада. :(

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия