Автор Тема: Кавитационни роторни топлогенератори  (Прочетена 124357 пъти)

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
http://www.youtube.com/watch?v=gR0YBAhY2PQ&feature=related <- ефектът на кавитацията.

PET3

  • Гост
Re: Кавитационни роторни топлогенератори
« Отговор #1 -: Юли 15, 2008, 08:50:27 pm »
За какви температури говорим? Защото в радиолокационен завод "Електрон" бившия "Черно море" много отдавна беше направено утразвуково изпаряване на вода за инхалатори и поглъщане на лекарства чрез студена пара. За астматици.
Тук за какви температури става дума? До колко е достигано?
« Последна редакция: Юли 15, 2008, 08:52:39 pm от PET3 »

Тони

  • Гост
Re: Кавитационни роторни топлогенератори
« Отговор #2 -: Юли 16, 2008, 10:12:01 am »
 Ултразвуковото изпаряване на водата не я загрява. Това е пластина от бариевтитанит, която
при захранване с ултразвукова честота раздробява водата на молейкулярно ниво. Тези молей
кули са тежки и затова тази пара тече гравитационно. Продават такива устройства в Бриколажа.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Кавитационни роторни топлогенератори
« Отговор #3 -: Октомври 22, 2008, 01:31:52 am »
Някои се интересуват но не и тук в България. Трябва някой българин с пари да инвестира в това тук за си разрабтим такава торсионна технология и знам че със сигурност можем да надминем руснаците и другите в това направление. Торсионния нагревател лесно и ефективно може да се направи със перфорирани дискове въртящи се във водна среда. Знам и как може най-малко да се удвои изходната топлинна мощност но някой трябва да се бръкне да инвестира в такова нещо за да се изработи. Идеални са също за пречистване на вода на басейни и дори за придаване на лечебни свойства  и др.  Кавитацията напълно убива разните бактерии...водата която е по чешмите ако минава през торсионни инсталации няма да има нужда от хлориране а да не говорим че дори ще е по евтино и здравословно...

илко илиев

  • Гост
Re: Кавитационни роторни топлогенератори
« Отговор #4 -: Октомври 25, 2008, 08:13:59 pm »
тия дискове или каквото е там вътре дупките под какъв ъгъл трябва да са и дали са хванати на оста или се въртят от енерцията.какъв трябва да бъде цилиндара и дали може да се използва мотор примерно 1,1кл.идали ще се получи нещо.аз търся някакъв ефективен и ефтин начин да си топля апартамента

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Кавитационни роторни топлогенератори
« Отговор #5 -: Октомври 25, 2008, 09:57:16 pm »
Торсионния топлогенератор е най-подходящ за централно жилищно отопление тъй като тогава се поставя на място където е достатъчно звукоизолирано и топли цялата сграда. Ако го поставиш един 2-3Квт двигател в апартамента и ако е достатъчно ефективен за да го затопли целия например тристаен. Проблема ти ще е в шума. Украинските топлогенератори на www.akoil.ru някои от тях ги поставят във водни кожуси и звукоизолиращи кожуси но водата също е проводник на звука и по търбите ще се предава на радиаторите и прочее. Личното ми мнение е че ще се чува работата му, особено нощем което ще е непритно дори и да е сравнително малошумен. Въпрос на експериментиране в тази област е да знаем със сигурност как ще е в това отношение.
   Топлогенератора на снимката е с цилиндър който се върти като на него има вдлъбнатини а също и на вътрешната страна на периферната страна също има вдлъбнатини които са под прав ъгъл.  Дисковите варианти повече наподобяват водна помпа като диска е с прави вдълбнатини а не под ъгъл. Вдълбнатините може да са правоъгълни или заоблени отвътре - това е без особено значение. Торсионния топлогенератор работи едновременно и като помпа, в зависимост от конструктивното изпълнение . Личното ми виждане е че диска трябва да е перфориран напълно а не само с вдълбнатини. В последствие откъм мотора може да има още един вход за вода така ефективността ще се повиши но това все още не е  предела. Стандартната скорост на двигателя е стандартна ~ 3600 об.мин. или по-малко дори. При по голяма скорост на въртене и при голям диаметър на диска или цилиндъра те се разпадат от центробежните сили и това е голямо ограничение. Ясно е и се знае че по-голямата скорост ще вдигне ефективността в пъти но проблема си стои нерешен. Няма материал издържащ на големите центробежни разкъсващи сили. Но това не значи че няма оргинално решение - имам го  и то ще вдигне ефективността дори повече от два пъти. Малко по сложно е за изпълнение но не е невъзможно. Въпрос на инвестиране  и изпълнение е.  Но както казах - доколкото се използват електродвигатели трябва да се прецени наличието на шум. Лично си мисля че добрата звукова изолация на една такава система е по сложна от самия топлогенератор.  Аз лично предпочитам климатика или керамична електрическа духалка при съчетаниие с добра изолация на стените с полистирол(полипропилен).

Тони

  • Гост
Re: Кавитационни роторни топлогенератори
« Отговор #6 -: Октомври 26, 2008, 07:49:54 am »
 Торсионния топлогенератор, се произвежда и в България от Деметрея-трейд. Коефицент на топлопредаване 1.2-3,
тоест 1кВ ел. мощност 1.3кВ еквивалент топлинна мощмост. Използва се секционна помпа високо налягане за да се изкриви молейкулата на водата в торсионната глава. Помпата е с нисък живот а висока цена, 30кВ машина преди 6-7г. струваше 10000лв.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Кавитационни роторни топлогенератори
« Отговор #7 -: Октомври 26, 2008, 02:36:17 pm »
Зная за тази фирма и съм бил офиса им където ме и запознаха с това което предлагат. Видял съм и са пускали пред мен 20Квт. торсионен топлогенератор. По думите на представителя с който разговарях КПД на устройството е 1,4 но допускам че е и по-малко. Принципа е че чрез обикновена водна помпа се нагнетява вода във спирална търба откъм периферията а в центъра излиза завихрена във цилиндричен съд. При самото завихряне в центъра на вихъра се създава частичен вакуум (кавитационни каверни-мехурчета) които бързо се свиват със свърхзвукова скорост при което се отделя топлина. Разтягането на водните молекули също способства за отделяне на топлина но по-високото от 1 КПД е на основата на торсионни полета и черпене на енергия от вакуума а не от кавитацията и триенето само по себе си. Украинските топлогенератори предлагани от Акойл имат по-голяма ефективност - 1,9 на топлоотдаване спрямо влаганата електрическа и са много по издържливи. Може би на место няма да са толкова скъпи но ще имаме голямо оскъпяване докато пристигне такава машина в България. Доколкото си спомням ясно при българските топлогенератори (които за взаимствани от руснаците) 2-3 Квт. мощност я предлагат на цена около 5000лв. така че 10 000лв. за 30Квт . е доста евтина цена.  При всички случаи ако желая да се топля някога с торсионен топлогенератор то ще си го направя сам и ще е по-добър и от руските(украинските). ...

Тони

  • Гост
Re: Кавитационни роторни топлогенератори
« Отговор #8 -: Октомври 27, 2008, 08:58:01 am »
 Да има отделна тема, но тук е мястото да отговоря за да няма заблуда. Топлогенератора е разработен от украински
професор и помпата не е обикновенна а многостепенна високо налягане /доста скъпа/. Щях да си купувам този генератор. А Акойл бяха разпространили, че продават и МЕГ 30кВ струваше 10000 евро и строяха 1Мв. От доста време мълчание.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Кавитационни роторни топлогенератори
« Отговор #9 -: Октомври 27, 2008, 09:56:06 am »
ефективността също е малка

Неактивен kkrasi1967

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 44
Re: Кавитационни роторни топлогенератори
« Отговор #10 -: Декември 22, 2008, 01:21:21 pm »
имам питане! Товари ли се ел.двигателя като върти кавитатора и колко?

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Кавитационни роторни топлогенератори
« Отговор #11 -: Декември 22, 2008, 03:45:56 pm »
товаренето е като на обикновен аводна помпа. Казвал съм го и преди - за предпочитане е обикновения климатик.

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
Re: Кавитационни роторни топлогенератори
« Отговор #12 -: Декември 27, 2008, 06:17:49 pm »
1.Работи с малки хлабини - 1.5 мм е голяма.
2.Внимавай с центробежните сили - 3000 мин-1 са достатъчни.
3.Материалите за ротора и статора трябва да са магнитни-стомана или чугун. Не работи с цветни метали! Неръждавейката не е добро решение също.
4.Има значение работната течност - не ползвай вода от чешмата.

И още нещо-120 мм за ротора е малко. Мисля че минимума беше около 200. Но пък можеш да компенсираш с обороти.
« Последна редакция: Февруари 10, 2010, 02:54:06 pm от altium »

БаткоМи

  • Гост
Re: Кавитационни роторни топлогенератори
« Отговор #13 -: Декември 29, 2008, 03:48:28 pm »
Някои се интересуват но не и тук в България. Трябва някой българин с пари да инвестира в това тук за си разрабтим такава торсионна технология и знам че със сигурност можем да надминем руснаците и другите в това направление. Торсионния нагревател лесно и ефективно може да се направи със перфорирани дискове въртящи се във водна среда. Знам и как може най-малко да се удвои изходната топлинна мощност но някой трябва да се бръкне да инвестира в такова нещо за да се изработи. Идеални са също за пречистване на вода на басейни и дори за придаване на лечебни свойства  и др.  Кавитацията напълно убива разните бактерии...водата която е по чешмите ако минава през торсионни инсталации няма да има нужда от хлориране а да не говорим че дори ще е по евтино и здравословно...
Какво точно разбираш под инвестиция като сума? Дай си домашен телефон на batkomiki@yahoo.fr . Мога да ти звънна на подвижния, но няма да можем да си поговорим!

Неактивен kkrasi1967

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 44
Re: Кавитационни роторни топлогенератори
« Отговор #14 -: Януари 10, 2009, 10:17:01 pm »
Питам дали се товари щото смятам да ползвам ел.мотор от прахосмучка!Нъл се сещате на какви обороти върти!
При таквизи обороти ротора може и да е с малък диаметър,за чий...ми е да ползвам ел.двг.
20кв.А? ;D