Автор Тема: Йонизатор за двигател  (Прочетена 107492 пъти)

spirit1

  • Гост
Re: Йонизатор за двигател
« Отговор #75 -: Август 16, 2013, 10:43:22 am »
И двамата сте прави - не трябват неутрони, а частици (+). Също е вярно и това, че ако навиете една бобина около лампата (ежектора) полето ще оказва налягане и ще увеличава шанса да заработи по-ефективно. Полето ще ускори допълнително частиците  - само трябва да съобразите посоката за отклонение на + частици. Да не вземе да се блъскат настрани в стените. Отпред пред изхода може да се монтира екран с иницииращ химичен елемент - слабо алфа разпадане.

@praktik

  • Гост
Re: Йонизатор за двигател
« Отговор #76 -: Август 16, 2013, 12:55:05 pm »
Не може да стане, този процес не е ядрена реакция.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Йонизатор за двигател
« Отговор #77 -: Август 16, 2013, 04:59:41 pm »
Колеги, не знам как си ги представяте нещата, но имам чувството, че тук царуват някакви дълбоки заблуждения... Енергията необходима за, и отделяща се при ядрена реакция e стотици хиляди пъти (или 5 порядъка) по-голяма, отколкото при нормална химична реакция, каквато е горенето например. Повярвайте ми - ако успеете да постигнете устойчива ядрена реакция (която тук наричате "трансмутация"), това дали ще горите водорода и въглерода, получени при нея, ще ви е последна грижа... Това е все едно да предизвикате ядрен взрив, и да се интересувате дали той ще успее да запали купчинката съчки, която сте събрали на 5 километра от епицентъра му...
Ако ставаше толкова лесно - със запалка, с оргон и с на баба ти хвърчилото, хората нямаше да строят такива големи и скъпи съоръжения, със съответните мерки за безопасност, за да провеждат и изследват подобни реакции. Дори и да успеете с подръчни средства, в което много дълбоко се съмнявам...,  скоро така ще се облъчите (ако не вземете съответните адекватни мерки), че по-добре изобщо да не сте се захващали...
Попрочетете малко повечко за ядрените реакции, за йонизиращите лъчения и т.н. и си преценете сами доколко е възможно в една кутийка от бира и при съответното високо напрежение да постигнете реакции, които и в ядрата на атомните реактори са невъзможни...

@praktik

  • Гост
Re: Йонизатор за двигател
« Отговор #78 -: Август 16, 2013, 06:30:23 pm »
Напълно сте прав, ами нали аз това исках да кажа .

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Йонизатор за двигател
« Отговор #79 -: Август 16, 2013, 07:06:57 pm »
Боже, боже... Все едно Флайшман и Понс, проф. Стефан Найденов, проф. Е.И.Андреев, акад. Борис Болотов и всички останали учени от подобна величина /далеч по-висока от тази на пишещите в темата/, които са доказали студените ядрени реакции и трансмутацията на практика, въобще не са съществували...  Затова не пиша вече тук - нивото, приятели, нивото... И не е зле по нещо да попрочитвате от време на време - по-ново от това в учебниците отпреди 30 години или алманасите на БАН

@praktik

  • Гост
Re: Йонизатор за двигател
« Отговор #80 -: Август 16, 2013, 07:41:37 pm »
Студените ядрени реакции , или известни като още , ядрени трансмутации, нямат нищо сходно с тук изложеният експеримент който експеримент не е нужно да се прави, поради изначалната му глупост . А ти кадуцеус, със твоят ненаучно още доказан оргон, накъде си тръгнал  :P

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Йонизатор за двигател
« Отговор #81 -: Август 16, 2013, 09:17:13 pm »
Да, колеги се изказват без да са изкълвали с кориците материала, който представям.
Там има четиримерен жироскоп, механична аналогия. При него сумата на въртенето и постъпателното движение е константа. Движението е на тласъци (кванти). При изменение на въртенето (спина) се получава постъпателно движение. Източник на въртене са Черни дупки, Звезди и прочие космически обекти. За сега няма "въртомери " да отчитат колко въртене ще превърна в кинетична енергия (постъпателно движение).
Фактите са ясни, трудното е кой път ще се вземе. Дискусията за сега е не ползотворна и не помага!
« Последна редакция: Август 17, 2013, 04:49:43 am от Maistora52 »

spirit1

  • Гост
Re: Йонизатор за двигател
« Отговор #82 -: Септември 13, 2013, 10:13:05 am »
Представям ви една система на един руснак, който прави нещо като високоволтов инжектор за директно обработване на водата преди впръскването й в двигателя. Авторът твърди, че има патенти и е правил над 20 модела.
Според мен трябва да се работи в тази посока и да стигне до продукт, който да се продава свободно. И Стенли Майер има подобни инжектори в проекта си.
Аз лично се интересувам и развивам собствена схема, опростена и според мен по-ефективна, но това е бизнес въпрос и само на лични контакти.
« Последна редакция: Септември 13, 2013, 02:02:08 pm от Maistora52 »

newage

  • Гост
Re: Йонизатор за двигател
« Отговор #83 -: Юни 08, 2016, 10:13:05 pm »
ето моя вариант: https://goo.gl/photos/VCVjCbPy9ZxtXVeGA

gomi

  • Гост
Re: Йонизатор за двигател
« Отговор #84 -: Юли 06, 2016, 08:24:50 pm »
Браво, и резултатите са?