Автор Тема: Йонизатор за двигател  (Прочетена 107457 пъти)

Неактивен rider777

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 44
Re: Йонизатор за двигател
« Отговор #45 -: Август 03, 2013, 08:46:50 am »
Струва ми се, че само Кадуцеус прави нещо с което да се намали разхода на гориво, аз съм само пасивен читател в този форум но темата с разхода ме е вълнувала винаги, мисля, че мноооого повече се коментираше темата когато горивата бяха доста по-евтини,,,, сега никой нищо. Айде мислете и творете !!!!

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Йонизатор за двигател
« Отговор #46 -: Август 03, 2013, 09:25:15 am »
Здрасти rider777,
Как е новия дизел  ;) Като си дойдеш, ще го ъпгрейдваме и него, щото ти караш доста и си пич  :)
Работим и напредваме по оргонизирането на двигателите и горивната смес - слава Богу вече не съм сам, група от няколко колеги сме. Амбицията в момента е да докараме софийските таксита на под 5 лева/100 км метан, те карат по 200 км на ден. Близо сме, сега рекордът е между 6 и 7 лв. при стандарт около 10 лв. В момента правя две нови изделия и се надявам да мина 50-те процента с тяхна помощ. При метана сме на експерименти и не се знае още, но при пропана разумната граница е около 2% гориво в сместа, т.е. ако таралясникът гори 10 литра/100 газ да стане на 2-2,5 литра най-много  :), на границата на обедняване на сместа /когато теоретично още може да гори/. Естествено, всичко това не за сметка на мощността, а напротив.  Т.е. гоним частична автотермия - и ще я стигнем, сигурен съм.   

Поздрави!
« Последна редакция: Август 03, 2013, 09:27:56 am от caduceus »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Йонизатор за двигател
« Отговор #47 -: Август 03, 2013, 11:20:59 am »
Здравейте. Когато преди няколко години започнах да се интересувам от водорода като добавка в ГВС, основната идея беше обедняване на сместа, т.е. добавката цели предотвратяването на детонации, предварително изгаряне и въобще нормален горивен процес.

Освен добавка, други методи са директно впръскване- смеси до 60:1 (бензин), запалване с повишена енергия на разряда, многоискрово запалване, комбинации и т.н.

Скопяването на мотора по един или друг начин неминуемо ще доведе до икономии.

Разбира се, работата по повишаването на КПД, напр. нова конструкция на КММ, са директна печалба за сметка на изхвърлената през ауспуха топлина.

Образно казано това означава да сменим мотора с такъв от мотопед в първия случай или да му сменим електрониката и/или конструкцията във  втория. За съжаление източника на първичния ресурс винаги остава един и същ, и докато той може да повишава  цената безкрайно, консумацията на гориво не търпи безкрайно понижение. Можем да разчитаме на водородна икономика и общество, ако има изградена газопреносна мрежа и гарантирана сигурност, но няма изгледи това да се случи, дори в развитите страни.

С този пост казвам, че са ни необходими фундаментално нови методи и енергийни източници, макар да не подценявам желанието и работата на колегите за усъвършенстване на вече съществуващите такива.

На пасивните пожелавам да не са до болка искрени, не говори добре.

Поздрави на всички.
« Последна редакция: Август 03, 2013, 02:27:35 pm от Maistora52 »

Неактивен rider777

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 44
Re: Йонизатор за двигател
« Отговор #48 -: Август 03, 2013, 10:29:41 pm »
Асене, радвам се за резултатите постигнати от теб и екипа ти в реализирането на реално намаляване на разхода, очаквам с нетърпение да се срещнем и да помислим как можем да намалим и моя разход  ;)  Преди да стана пасивен читател бях активен експериментатор,,, ако има от участниците в този форум учили във Вилхелм Пик 69ти набор ще се сетят кой съм ,,, още 85-86та година имах едно Пежо 403, което гореше вода и му се чудеха и учители и ученици,,,,,,,    Успех на всички експериментатори.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Йонизатор за двигател
« Отговор #49 -: Август 04, 2013, 06:58:44 am »
Райдър, като видях кога си учил във Вилхелм Пик (сега Хенри Форд) си мисля, че с теб сме почти набори... и ще те агитирам да се позавърнеш към експериментите... Сина ми (навремето) го записах там (автомобили и кари), че и съвсем наблизо ни беше ...
Пежото, Райдър, кажи с пежото какво стана, и как стана? Отвори отделна тема... много ще й се зарадваме!
Поздрави!

Неактивен rider777

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 44
Re: Йонизатор за двигател
« Отговор #50 -: Август 04, 2013, 09:25:52 am »
За жалост Пежото ми го откраднаха няколко месеца след падането на комунизма, все едно потъна вдън земя а бяха само няколко такива в България и с повечето от собствениците им се познавахме лично, много си я обичах тази кола но,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,   Майсторе, аз съм набор 69, да не си помисли, че тогава съм учил  ;)

@praktik

  • Гост
Re: Йонизатор за двигател
« Отговор #51 -: Август 04, 2013, 12:17:47 pm »
Аз търся йонизатор и озонатор , но да е на шест волта .

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Йонизатор за двигател
« Отговор #52 -: Август 04, 2013, 01:40:22 pm »
Как бе ,братле ?как гореше вода вместо гориво ?!? Дай повече инфо . тва си е чисто energy-free

@praktik

  • Гост
Re: Йонизатор за двигател
« Отговор #53 -: Август 04, 2013, 03:04:51 pm »
Как бе ,братле ?как гореше вода вместо гориво ?!? Дай повече инфо . тва си е чисто energy-free
Ако  въпроса  е  към  мен , никога  не  съм  го  правил . Само  правих  разни  емулсии  на  бензин  и  вода . Но  имам  идея , но  още  не  съм  я  изпробвал .

koce93

  • Гост
Re: Йонизатор за двигател
« Отговор #54 -: Август 04, 2013, 04:25:53 pm »
Не е за теб, а за rider777. И аз правех какво ли не и бензина изгаря в сместа с вода и, като остане водата изгасва. Има и други начини, но няма ефект, поне от моите опити.
http://water-power.us./
http://www.meanders.ru/meiers.shtml
http://aivanov66.blog.bg/biznes/2010/06/26/hydroxmobile.567967
http://www.hho-plus.com/
Успех на колегите.

@praktik

  • Гост
Re: Йонизатор за двигател
« Отговор #55 -: Август 04, 2013, 05:37:18 pm »
Това  е  за  друга  тема , но само да вметна , ако спрей  от  бензино  водна  смес , се  подпали , и  се  подаде  към  железни  стружки , ще  се  редуцира  водата  до ,  железен  окис  и  чист  водород ,  последният  гори  :)

Неактивен rider777

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 44
Re: Йонизатор за двигател
« Отговор #56 -: Август 05, 2013, 05:29:27 am »
Вектор, не беше чиста вода ( и бензин се слагаше, нямам вече спомен в какво съотношение) ама факт, че си я гореше водата без това да се отразява на работата на двигателя,,,,

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Йонизатор за двигател
« Отговор #57 -: Август 05, 2013, 02:18:25 pm »
MZK
Ние пък докато чакаме електромобилите по 30-40 хил евра да поевтинеят и водородните горивни клетки да станат ежедневие, продължаваме си човъркаме колите за по 2-3 хил. лв. Щом Форд Ескорт, Шевролет Камаро и Мустанг могат да тръгнат с клетка на Джо без никакво гориво, при Андреев пък Лада 2105 и 2106 с по един литър бензин/100 км, защо да не могат и нашите трошки да ги последват - с малко видоизменения разбира се поради алуминиевите блокове. Така че  - работим, макар че понякога е залудо.
rider777
Благодаря! Виж ако ти е интересно, темата тук за горивото на Юрий Краснов и как няколко души от форума запалихме пределно бедни водогоривни смеси /моята беше 95 % вода и 5% бензин/. Проблемът е, че получената млечнобяла субстанция се разслоява след 15-20 минути и дотогава трябва да е оползотворена. Т.е. има два пътя - стабилизиране на емулсията, което имам визия как ще стане, но не съм го направил на практика още /поради по-долу изброени причини/, а второто е натоварване на цялата водосмесваща система в багажника + втори резервоар и помпа на 12 волта, за да се джурка пътьом и да не се разлага. Освен това ако стане фал и таралясникът спре, стандартния резервоар и бенз. помпа си стоят и може да се ползват. Не е ясно и как ще се отрази /в по-дългосрочен план/ това упражнение на двигателя, трябва разглобяване и инспекция - пък аз нито мога, нито имам желание, нито пък евентуално излишен мотор за изхвърляне.
Това не съм го правил и защото тръгнах по пътя към свръхобеднените горивни смеси без вода, само със въздух. Просто е по-лесно и неглавоболно, а крайните резултати трябва да са същите - частична автотермия /говорим предимно за газови горива, където има начин лесно да регулираме горивото в сместа/. Пълната такава при алуминиев блок на мотора е невъзможна, поради изтичането на оргона през него - все едно сипваш вода в едро сито. Така че ще трябва при настоящите ни коли да се задоволим с по 2-2,5 л газ максимум - което не е хич лошо, нали  :)
Поздрави     

ПП
Колеги - извинявам се, че оспамих малко темата, но йонизаторът като страничен продукт също произвежда /събира от околната среда/ жизнена енергия /оргон/, поради което се наблюдава подобрение на работата на мотора - не поради повишеното окисление, както се казва в дебелите и много учени книги  :) Ако беше както пише в тях, трябваше да е възможно 50-70% намаление на горивото в сместа при същата мощност, защото озонът произвеждан от йонизатора, е доколкото си спомням около три пъти по-активен окислител от кислорода във въздуха. Да, ама не  ;D
« Последна редакция: Август 05, 2013, 02:30:15 pm от caduceus »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Йонизатор за двигател
« Отговор #58 -: Август 06, 2013, 07:32:46 pm »
Здравейте,
 Оргонът е студено електричество, и е патент на живата материя. Нощни пеперуди се ориентират на 12км., пчели на 50км. търсят храна.
 Колега Caduceus, в твоите разработки кой принцип е водещ, идейно-медитационния или теоретико-математическия относно Оргона? Ако си развил втория подход имаш ли формули за изчисление?
« Последна редакция: Август 07, 2013, 08:09:10 am от Maistora52 »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Йонизатор за двигател
« Отговор #59 -: Август 07, 2013, 11:51:54 am »
Здрасти mi68,
така е - студено, живо електричество. Не ползвам формули, работя практически подобно на Тесла, Райх и Гребенников. Като прочета нещо по темата, го проверявам лично и чрез няколко такива като мен колеги /радиестезично, чрез пряко "виждане" и т.н./, след което го правя на практика във вид на прототип, подобрявам го максимално и после го тествам. Понякога последните две неща са наобратно  ;D  Ако е за кола - директно на пътя при различни горива и уредби, а ако е здравословно - на поне десет човека доброволци, които обикновено са пробвали и други мои неща, знаят че работят и са доволни. Това е - бачкане и по-малко разсъждения  :)
Поздрави