Автор Тема: Турбонатор (завихрител на въздуха)  (Прочетена 130172 пъти)

tokist502

  • Гост
Re: Турбонатор (завихрител на въздуха)
« Отговор #120 -: Май 08, 2012, 09:58:12 pm »
Мрежичката ми се струва, че е метална. Не пречи ли на оргона, както металния филтър на горивото ?

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Турбонатор (завихрител на въздуха)
« Отговор #121 -: Май 09, 2012, 10:46:38 am »
tokist502
Може би пречи малко, ама нямах друга в момента, алуминиева е. Плюс това е здрава - пластмасова ми се вижда паянтова и при това засмукване от мотора е опасно да не я глътне  :)   

altium
Виж при Месмер, Райхенбах, Райх, Тесла, Ед Грей, Дон Смит и десетки други от тоя калибър........ Въпросът е разискван многократно и в различни теми, литература има за цял живот четене - практика и устройства също. Само мерак трябва

Поздрави 

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Турбонатор (завихрител на въздуха)
« Отговор #122 -: Май 11, 2012, 10:41:30 am »
До колкото разбирам от написаното и експериментираното до тук, действително трябва да оставим материалистичния подход към завихрителите и магнетизаторите, т.е. всички истории за "опъване" и "завъртане" на молекули и атоми не са валидни. Явно действително става въпрос за оргон. Защо?
1. При поставяне на по-силни магнити или по-големи (ефективни) турбонатори не се получава пропорционално намаляване на разхода на гориво, както би трябвало да се получи ако приемем обяснението на ефекта от гледище на известните ни физика и химия.
2. Разходът не пада линейно - да кажем имаме 10% икономия на гориво от магнити, поставени на горивозахранването и  добавяме турбонатор, който също дава 10%, (само с него). Не получаваме 20%. Т. е. енергията(оргона), която може да се "вкара" в колата е лимитирана(??), поне за сега.
Следва извода, че е нужен по - ефективен концентратор (клетката на Джо?)(Ринат Шаймуратов) на тази енергия (Гребенников??) и физическо устройство за измерването и (Гребенников).
 

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Турбонатор (завихрител на въздуха)
« Отговор #123 -: Май 11, 2012, 01:03:34 pm »
Оргонът също е материален /но е свързващо звено между вибрационните нива и трудно уловим със стандартни уреди/, така че няма лошо в материалистичния подход  :) Виж, опъването и завъртането на молекули наистина са бабини деветини. Да карам по същество:
1. Има граница на натрупване на тензорното /оргонното/ поле. Ако вземеш един магнит със 100 кг сила на привличане и един с 13 кг, оргонното натрупване е почти еднакво. Изследвано не само от мен.
2. Има граница на въздействието върху флуида /гориво, въздух, вода и др./ Той се насища и почва да излъчва навън горницата. Ти си вкарвай вътре колкото искаш оргон, той си го изпуска лъчисто. Като се наяде човек и продължи да се тъпче, почва да повръща  :)
3. Колите и горивните уредби са много различни. Електрониката също, трябва тотален контрол върху ДВГ за да се направи нещо повече от 30%. Не случайно дори със силни концентратори нещата не винаги стават - проблемната конверсия на съвременни коли с клетка на Джо е пример. С делко, карбуратори, съответно дупки и телове в жигльорите нещата са ОК
4. Нещата при Гребенников са мааалко по различни - там блок-панелите са едновременно концентратор и етерна леща  ;)
Поздрави



Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Турбонатор (завихрител на въздуха)
« Отговор #124 -: Май 11, 2012, 01:40:32 pm »
В събота и неделя смятам да направя уреда на Гребенников - с тънката нишка (паяджината) и сламката, но ще се опитам да направя друго окачване. Да видим дали ще хване въздействието на тауер бастера, който направих под твоето ръководство. С махало се хваща позитивна енергия над ТБ - то и една жена - екстрасенс усеща затопляне на ръката. С махалото не съм още на "ти" и като инженер от старата генерация се стремя да измисля някакъв прибор за да се ориентирам в обстановката.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Турбонатор (завихрител на въздуха)
« Отговор #125 -: Май 11, 2012, 07:03:48 pm »
Важно е клечката в буркана да е наклонена и да не е вързана точно по средата! Ако е хоризонтална, уредът няма да работи. Но много е тънка изработката, нишката трябва да е доста фина, сипи и малко вода на дъното да се изключи електростатиката. ТБ-то не е най-силен източник на насочен поток, съветвам те да опиташ с голям конус от картон или алуминиева ламарина. Най-добре на няколко пласта, както е "Большой конус" на ВСГ. Там има и фокусиращи лъча магнити, които в Матрикс още не са разбрали защо и как са наредени :) Ползвах такава компоновка при единия от моите кембъстъри, но дава много тънък лъч, който не е подходящ точно за кемтрейлс
Успех!

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Турбонатор (завихрител на въздуха)
« Отговор #126 -: Май 12, 2012, 09:40:42 am »
...Ползвах такава компоновка при единия от моите кембъстъри, но дава много тънък лъч, който не е подходящ точно за кемтрейлс...
Насочи 10-ина такива към някои кемтрейлс-аероплан, да видиш имплозия тогава!  ;D
Даже може да назначим отряд, подобно на тези за борба с градушките...

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Турбонатор (завихрител на въздуха)
« Отговор #127 -: Май 12, 2012, 10:56:04 am »
И после ще трябва да си преместя местоживеенето в Папуа-Нова Гвинея или северните територии на Австралия като Мик Дънди Крокодила  ;D

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Турбонатор (завихрител на въздуха)
« Отговор #128 -: Май 18, 2012, 03:52:35 pm »
Направих първия експеримент с магнитна подвеска. Схемата изглежда така: Използвам пластмасова бирена чаша, обърната с дъното нагоре. За лагеруващо устройство използвам метална съчма от лагер. На горната страна на дъното се поставя малък магнит  (не трябва да е много силен и се подбира експериментално, както и разстоянието между него и съчмата). От долната страна на съчмата се окачва игла за шиене, която под действие на теглото си виси свободно, като контактът между съчмата и върха на иглата е достатъчно прецизен ( минимално триене). В ухото на иглата вкарвам клечка за зъби (наклонена). За сега не реагира на кварцов кристал, нито на ТБ. Пластмасата изкривява измерването, защото лесно се наелектризира. Ще продължа изследванията като изчистя тези влияния и направя по - мощен концентратор на оргон - вероятно с използване на опаковка от яйца или пластмасови фунии, вложени една в друга.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Турбонатор (завихрител на въздуха)
« Отговор #129 -: Май 20, 2012, 05:50:01 pm »
Колеги, нека да се върнем на турбонаторите - каквато е и темата. Лично аз на база различни експерименти стигнах до извода, че на практика не ни трябва такъв в колата при наличие на достатъчно мощен оптимизатор. Защо:
1. Винаги има известно намаляване на сечението на изчисления въздуховод, което пречи в някаква степен на свободното преминаване на въздух - особено при високи обороти
2. Вкарвате нещо материално във тръбата, което пряко нарушава гаранцията на новите коли - за разлика от оптимизатора, който е външно устройство
3. При достатъчно силен друг фактор, насищащ двигателя с оргон не ви трябват допълнителни устойства - въздухът практически се зарежда мигновено при постъпването му в ДВГ и смесообразуването. Двигателят има силно вторично излъчване /алуминиев е/ от изгореното заредено гориво, минало през оптимизатор. Ако пък се захранва директно блока с оргон, също не ви трябва турбонатор - нещата стават като при първия случай.
4. Винаги има риск да изпадне нещо от турбонатора, влезе в двигателя и направи поразии. Мрежи и т.н. предпазни средства водят до допълнително запушване на тръбата.

Оргонизиращо устройство на въздуха е оправдано според мен само в случай на липса на гориво и съответно невъзможност за зареждането му с оптимизатор. Това е например автотермията на Андреев, когато се работи предимно на въздух и много малко гориво, че дори и без него. Този въздушен катализатор обаче не е турбонатор, а съвсем друга бира и няма да го разисквам, защото си има тема за него във форума. Същото се отнася за прякото зареждане на двигателя с оргон.

Така че - на база тези разсъждения аз лично оставих турбонаторите и продължавам да експериментирам с нови модели на горивния ми оптимизатор, като се стремя да го направя по-мощен и малък, както и да става за монтаж при двигателя. За крайни резултати обаче още е рано, ще пиша в темата като има такива.

Поздрави
« Последна редакция: Май 20, 2012, 05:51:49 pm от caduceus »

koce93

  • Гост
Re: Турбонатор (завихрител на въздуха)
« Отговор #130 -: Май 20, 2012, 06:31:12 pm »
Колега caduceus не смятам, че този турбонатор ще намали притока на въздух нито, че ще се разпаднат части от него. Карам го вече 2 години и съм доволен има по-добро смесване на горивото и по-пълно изгаряне. Поставен е под карбуратора и има подгънато ръбче за да не влезе навътре. Направен е от неръждавейка.  Диаметъра му е 34 мм., а диаметъра над него във дефузиора на карбуратова е 28 мм. където става смесването на горивото с въздуха.
  По точка втора не смятам, че в този форум има много нови коли в гаранция. Те няма да правят опити за 10% икономия.
  Желая ти успех с активатора.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Турбонатор (завихрител на въздуха)
« Отговор #131 -: Май 20, 2012, 11:04:05 pm »
koce93
Просто изказах моето лично мнение на база практическия ми опит със споменатите технологии. За мен вече въпросът е решен и не ангажирам никого с тази си позиция. Естествено, всеки има право да огъва каквито си иска ламарини и да си ги слага по колата. В конкретния случай с картинката, ако направиш турбонатора от медно парче, мисля че ще има по-добър ефект. Желая ти успех!
Поздрави 

mars79

  • Гост
Re: Турбонатор (завихрител на въздуха)
« Отговор #132 -: Юни 06, 2012, 01:42:02 pm »
Здравейте колеги. Това е моят първи опит с турбонаторите. Пробвах да направя нещо подобно на тръбата на Шаубергер. Ползвах тръба с диаметър 54 мм и дължина 120мм. Лопатките са 9 бр. Мисля че последните лопатки станаха малко по-големи от колкото трябва, но ако има някакъв ефект от цялата работа ще ги променя. След това ще пиша за резултатите. Поздрави!
« Последна редакция: Юни 07, 2012, 06:58:32 pm от mars79 »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Турбонатор (завихрител на въздуха)
« Отговор #133 -: Юни 06, 2012, 01:59:54 pm »
Добре изглежда, но няма как да се провери от снимка какво ще излезе като заряд на въздуха след него. Вероятно ще има ефект, кажи впечатления като поработи колата.

Навих на един приятел от пластмасови маркучета и медни ламаринки един трислоен турбонатор нато последния ми, вчера се видяхме и каза, че имал забележим позитивен ефект върху разхода - но първо му се увеличила мощността и обогатила сместа, та се наложило да я обеднява /Лада с обикн.  газова уредба и ламбда контрол/. Все пак леко се задръстила тръбата откъм достъп на въздух за мотора, особено при високи обороти - това, заради което се отказах от по-нататъшни експерименти с турбонатори.

Успехи на всички!

mars79

  • Гост
Re: Турбонатор (завихрител на въздуха)
« Отговор #134 -: Юни 06, 2012, 06:15:51 pm »
Току що споих турбонатора, но за жалост се стече малко припой по вътрешната част на тръбата. Надявам се да не е фатално за експеримента. По късно ще кача и снимки.
За резултатите ще пиша непременно. Турбонатора ще го монтирам на колата ми която е пълен инжекцион с 1 кислороден датчик, МАП сензор и сама си променя ъгъла на запалването /няма механично делко/. Предполагам че ако има ефект сама ще се напасне системата. Смятам предварително да сваля стойностите от някой от датчиците при работа на двигателя на място /тъй като в движение сам ще ми е малко трудно/. Ще запиша стойностите на MAP сензора, ъгъла на запалване, времето за впръскване на дюзите, стойностите на кислородният датчик и моментният разход на гориво при оборотите на празен ход на двигателя и примерно при 1500, 3000, 4500 об./мин. След като мина известен пробег, примерно 50-60 км. ще замеря отново стойностите от ЕКУ-то. Предполагам че ако има ефект върху мощността на колата ще се отрази и по някакъв начин и при диагностиката. Като цяло не очаквам кой знае какви резултати тъй като това ми е първият проект и подхождам доста аматьорски. Поздрави!
« Последна редакция: Юни 06, 2012, 06:21:22 pm от mars79 »