Автор Тема: Схеми "Water4gas"  (Прочетена 8251 пъти)

svetlioboev

  • Гост
Схеми "Water4gas"
« -: Юли 18, 2008, 12:20:09 pm »
Колега, бях се запътил да си купувам тази схема Water4Gas. Все още не съм сигурен дали има смисъл или е някаква американска зарибявка. Иначе изглежда много просто. Търсих тук там и попаднах на този сайт. Не мога да отворя линка, който си дал. Имаш ли плановете? Пробвал ли си по тях?
« Последна редакция: Юли 18, 2008, 12:22:41 pm от svetlioboev »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Схеми "Water4gas"
« Отговор #1 -: Юли 18, 2008, 12:43:20 pm »
Не се занимавай с тези схеми. Ако искаш истински работеш електролизер следвай указанията за направа на серийна клетка.

Много е важно първо да се осъзнае принципът на работа на електролизният процес- нужни напрежения, нужен ток (за каква площ), електролити, разстояния на плочите, изолация между тях и т.н.

Съветвам те да прегледаш схемите на Bob Boyce.

svetlioboev

  • Гост
Re: Схеми "Water4gas"
« Отговор #2 -: Юли 18, 2008, 05:05:15 pm »
Мерси за бързия отговор. Стори ми се, че там изпълнението с бурканите е по-лесно със спирали, а те също предлагат свързано 6-ца изпълнение, а също и някаква ел. платка, но наистина малко е профанизирана и американизирана хавата. Докато тука Вие момчета работите строго аргументирано - няма 6-5. Интересно за Hidrostar кавкво ще кажеш? Заслужава ли си или е прекалено сложно и невъзможно? Значи най-важно е водата да се разбие на водород и кислород. Интересно дали има някакво значение изхдното състояние на водата или по-точно нейната структура. Има един много интересен филм на група руски учени за паметта на водата и структурата на водата как тя образува клъстери в зависимост от психическото ни взаимодействие. Може би ако и се помолим и тя ще се жертва за нас и ще се разпадне! Ще го пробвам като си направя първата най-обикновена клетка със обикновена и специално за целта структурирана вода.
« Последна редакция: Юли 18, 2008, 05:08:43 pm от svetlioboev »

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Схеми "Water4gas"
« Отговор #3 -: Юли 18, 2008, 11:10:50 pm »
Господа,помислете и върху варианта за повишаване на енергийното ниво на електроните в ковалентната връзка на водата посредством лазер-което ще доведе до разрушаване на тези връзки.
При намаляване на енергийното състояние на електроните се излъчват фотони(по елементарни частици от електрона в квантовия смисъл).
Обратния вариант също е възможен - подаваме фотони които повишават енергийното състояние на електроните в молекулата на водата.Лазера позволява високи честоти и е важно да са кратни на резонансната на водата.
Това е само принципна идея и си струва да се обмисли.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Схеми "Water4gas"
« Отговор #4 -: Юли 18, 2008, 11:41:41 pm »
@svetlioboev

Въпреки, че хидростара е захвърлен като система по чуждестранните форуми и мейлинг листи, тороида в горната част е интересен от тази гледна точка, че се твърди за параводород и ортоводород.

От тук натам нещата обаче могат да станат изключително заплетени и в общия случай се стремя да се занимавам с неща, за които има повече експериментатори. Това според мен не е случайно.  ;)

За съжаление не всеки може да се помоли истински, а и аз дори да успея да се помоля не знам дали ще мога всеки път да накарам водата да благоволи да се разпадне заради мен, така че... тук търсим все пак някакви технически решения, които да решат поне основните проблеми в нашето общество- транспорт и отопление.

@RUS

Лазерите са интересни, но за мен това е цяла нова област, в която трябва да навлизам. Затова сме в този форум- за да се занимаваме кой с каквото може и колкото по- добре го правим, толкова по- добри резултати ще имаме :)

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Схеми "Water4gas"
« Отговор #5 -: Юли 19, 2008, 12:09:57 am »
Тороида не е случаен,вероятно става въпрос за трета векторна сила вкарана в уравнението на електролизата.
Да си представим че разпъваме водната молекула между анод и катод - имаме 2 сили в една равнина.
Нека си представим че добавим и магнитно поле в това векторно уравнение - тороидната намотка.
Получаваме още 2 сили в друга равнина.Един вид разпъваме водната молекула в 4 посоки...
А ако напомпим и енергия с лазер - дори и полупроводников ще върши работа мисля че става интересна картинката.Не забравяйте че водата е и своеобразен кондензатор...
Това е доста опростенческо наистина... подробностите оставям на вас.

Тони

  • Гост
Re: Схеми "Water4gas"
« Отговор #6 -: Юли 19, 2008, 10:16:25 am »
Точно там е проблема. Диполът се ориентира, големият ток го разтяга и къса. Тороидът създава магнитен поток, който кара диполът да трепти и блъска един в друг. Монохроматичната
светлина също бомбардира енергийно дипола и му понижава енергийно нивото на разпад.
Стенли Маер, пакети с нарастваща амплитуда цели същия ефект.

« Последна редакция: Октомври 03, 2008, 10:33:22 am от altium »

gustav

  • Гост
Re: Схеми "Water4gas"
« Отговор #7 -: Март 25, 2009, 02:45:43 pm »
Господа,помислете и върху варианта за повишаване на енергийното ниво на електроните в ковалентната връзка на водата посредством лазер-което ще доведе до разрушаване на тези връзки.
При намаляване на енергийното състояние на електроните се излъчват фотони(по елементарни частици от електрона в квантовия смисъл).
Обратния вариант също е възможен - подаваме фотони които повишават енергийното състояние на електроните в молекулата на водата.Лазера позволява високи честоти и е важно да са кратни на резонансната на водата.
Това е само принципна идея и си струва да се обмисли.

Здравейте RUS, интересна ми е информацията за лазера. Може ли някакви подробности? От къде може в София да се купят подходящи лазери или светодиоди?

gomi

  • Гост
Re: Схеми "Water4gas"
« Отговор #8 -: Март 25, 2009, 04:01:37 pm »
Лазар от китай  200mW :
  http://dealextreme.com/details.dx/sku.11315
« Последна редакция: Март 25, 2009, 07:23:49 pm от gomi »

gustav

  • Гост
Re: Схеми "Water4gas"
« Отговор #9 -: Март 25, 2009, 07:48:26 pm »
Лазар от китай  200mW :
  http://dealextreme.com/details.dx/sku.11315
Благодаря на gomi това прилича на оръжие вече - при 1 W не ми се мисли какво ще се случи.
А да знаете ултравиолетови лазери или диоди 300 - 400 nm да се продават?

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Схеми "Water4gas"
« Отговор #10 -: Март 25, 2009, 10:10:41 pm »
Ако някой от вас има желание, може да помисли за лазер от CD записвачка. Мисля, че с тях успяват да прогарят хартия. Не знам колко са мощни.