Автор Тема: Проект - Етерен вихър (тетраедърно TPU)  (Прочетена 177373 пъти)

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Проект - Етерен вихър (тетраедърно TPU)
« -: Декември 23, 2008, 11:41:32 pm »
Здравейте отново, завърнах се по-силен и настървен от всякога!

Ето кратка теория на това с което започнах да се занимавам:
Оригинален текст

В прикаченият файл в края на поста се намира последния и най-пълен БГ превод

URL на източника: Цък.
(според някой хора това е СМ под прикритие  ;D).

Така ето какво имам аз:

1. Направих конструкция с формата на равностранна триъгълна пирамида (19см страни).
2. За бобини ползвам вторични намотки от 9V 500mA адаптерчета.
3. Колектора е навит около ролка от лекопласт с 23 AWG от SFTP LAN кабел.
Цък
 Цък
 Цък

Ето малко видео:
Онагледяване работата на генератора (осцилоскопа ми е еднолъчев :()
магнитен пръстен като компас(Южния полюс на магнита се насочва на север, а северния му на Юг)
опитно опредеделяне на полюсите на бобините(отбележете си при какъв поляритет на изводите)


За генератор ползвам генертор на правоъгълни импулси с тригери на шмит, който се подава като тактова честота на брочи 4017. Единия генерира 3 импулса със запълване 30% и иходите му са свързани към драйвърни транзистори, които клатят 3 мосфета irf840. Втория брояч 4017 брои на 2 и го ползвам за захранване на вертикалната бобина (понеже тактовия сигнал е с два пъти по-висока честота)

За сега опитите ги провеждам на 25V. Според теорията са ми необходими над 300V. С двуполупериодно изправяне на 220V от мрежата и LC филтриране постигнах 310V. (да знаете как плющят 150uF заредени на 300V като електрожен е :P)
Все още ме е страх да пробвам с толкова високо напрежение, въпреки че транзисторите ги дават о 500V.

Навих и още два вида бобини, около ролки от картон, като едните са навити с тел от вторични намотки на гореспоменатите адаптерчета (на работа са в изобилие) а другите са от SFTP кабел  23AWG. Тях мисля да ги сложа на тетръедър наптавен от клечки за шишчета забити в коркова тапа, така ще могат да се местят по осите си.
Според мен индуктивността на бобините трябва да е малка и намотките да са навити с дебел проводник или шина за да се намали действието от скин ефекта. При високи честоти бобините имат безкрайно голямо съпротивление за високите честоти.
Тези дни като се науча да работя с Мултисим ще ви начертая и схемата ми за генератора.

Това е от мен за сега. Ако има някакви идеи, предложения или съвети смело пишете!
« Последна редакция: Януари 30, 2010, 09:45:01 pm от Radko »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Проект - Етерен вихър (тетраедърно TPU)
« Отговор #1 -: Декември 24, 2008, 06:41:56 pm »
Ето малко снимки на по-правдоподобната конструкция според мене:
Цък Цък Цък Цък

ВЕСЕЛА КОЛЕДА НА ВСИЧКИ  ;D

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Проект - Етерен вихър (тетраедърно TPU)
« Отговор #2 -: Декември 24, 2008, 11:05:59 pm »
Не е ясно дали трябва да са двойни намотки, една от която е със закъснителна група или са стандартни единични намотки. Първият прикачен файл показва двойната бобина, едната й намотка е със забавяща група.

Друг проблем в превода е колекторната намотка. Тя трябва да си е тороид. Т.е. не широк соленоид под формата на тороид, а чист тороид. На графиката с емулацията на магнитните полета (втората и третата по ред картинки) е посочен напречен разрез на конструкцията. На третата картина е начертан и тороидът на колекторната намотка - точно около магнитния вакуум (на третата картина по средата с наситено червено). Горният соленоид е най- високата точка. Т.е. това не е поглед отгоре, а отстрани. Едната от долните три спусъчни намотки е махната за прегледност. Ще видите, че в средата между трите намотки се образува "магнитен вакуум" и точно там трябва да се постави колекторната тороидална намотка (можете да видите също защо трябва да е тороидална).


В част от превода е описана и техника, при която на голяма намотка се пуска прав ток, който създава постоянно магнитно поле, с цел фина настройка на контролните намотки.
Цитат
Установи се, че голям соленоид, захранен с прав ток за да установи постоянно магнитно поле около всички спусъчни намотки, позволява спусъеничте намотки да се настройват с намотките със желязна сърцевина с голяма точност.

Т.е. тороидът на Боб Бойс е подобно изпълнение, само че трите спусъчни намотки не са на различни точки в 3Д пространството, а са в една равнина. Освен това четвъртата (горната) намотка в тороида на Боб Бойс е изпълнена чрез една обща навивка около трите спусъчни намотки, на която се пуска прав ток.

Ето и едно филмче, което ще е полезно: http://video.google.com/videoplay?docid=-1233513171344143154&hl=en
« Последна редакция: Декември 25, 2008, 12:06:35 am от mzk »

MarioBros

  • Гост
Re: Проект - Етерен вихър (тетраедърно TPU)
« Отговор #3 -: Декември 25, 2008, 01:13:33 am »
Дайте някакво инфо за импулсите.
Мога да направя схемата за управление.
Има ли някой от Варна, който иска да работи по този проект?
Весели празници.

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Проект - Етерен вихър (тетраедърно TPU)
« Отговор #4 -: Декември 25, 2008, 01:12:58 pm »
MarioBros: вече направих схема която мисля че ще свърши работа. Единственното което ме дразни в нея са два брояча които трябва да работят параллно в синхрон. Тъй като няма от къде та взема честотата на вертикалната бобина (clock честотата в 2 пъти по-висока) се наложи да сложа и 2-ри брояч който прои на 2.

mi68

  • Гост
Re: Проект - Етерен вихър (тетраедърно TPU)
« Отговор #5 -: Декември 26, 2008, 10:17:43 pm »
Имаме три вида резонанс:
- обикновен
- параметричен най-добре е Fr=2F
- импулсен (ударен) - теслова измишльотина, при него възникваникват свободни затихващи осцилации (вибрации). За да имаме незатихващи вибрации трябва да имаме ЕДНОПОСОЧНИ импулси. Преобразуването от време в честота и обратно става, чрез тригонометрични редове на Фурие. Най-добре е единична (моно) ф-ция но и правоъгълна поредица върши великолепна работа.

Методи за получаване:
- перпендикулярно поставяне на постоянен магнит на искрището (виж статия студено електричество)
- поставяне на блокиращ диод(виж. Стени Мар)
- смесване на постоянен ток и променлив (виж. случая), чрез настройки мoже да се получи ШИРОКОлентов резонанс и постигане на добър резултат.
« Последна редакция: Януари 02, 2009, 01:53:20 pm от mzk »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Проект - Етерен вихър (тетраедърно TPU)
« Отговор #6 -: Декември 26, 2008, 11:11:34 pm »
Редове на фуеие (да изсъхнат дано!!!) ..... абе какво ви става бе хора .....
Мисля утре да пробвам без спусъчна намотка, ако няма резултат, ще ги пренавия. После мисля да ползвам парчета от феритна антена за дефазираща "закъснителна" бобина.
Относно вредното влияние според мен лесно може да се реши със екран от ситна мрежа (за да улавя и по-високочестотните вълни). Попринцип в нашия живот трудно можем да говорим за  вредно влияние, понеже ядем нитрати, консерванти, дишаме замърсен въздух, изложени сме на радиовълни близки до микровълновите, напрежение и стрес и не на последно място мен са гоепатогенното въздействие на земята (има цяла наука за това, и доста книги са изписани, баща ми като подчитател на здравословния живот ме е откренал че се неутрализират с медна мрежа или медно фолио по земята).

mi68

  • Гост
Re: Проект - Етерен вихър (тетраедърно TPU)
« Отговор #7 -: Декември 26, 2008, 11:39:51 pm »
Ако интуицията те води - така е. Вкараш ли разум нещата не вървят.
Просто споделям, че ВРЕМЕТО е еднопосочно и е основен енергетичен източник следствие от това е вибрацията (енергия, маса). Споделям методи за управление на ВРЕМЕТО.
« Последна редакция: Януари 02, 2009, 01:57:05 pm от mzk »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Проект - Етерен вихър (тетраедърно TPU)
« Отговор #8 -: Декември 27, 2008, 08:28:23 pm »
Дайте идея за силовата част на схемата, че транзистора (irf840) на 4-тата честота кляка при над 700kHz:
видео
На 2uS/дел. е осцилоскопа

С лампи как би могло да стане?

П.С. Отивам да празнувам, утре като изтрезнея хващам поялника!!!

EDIT: Извинявам се 700kHz e честотата а не мегаерци.
« Последна редакция: Декември 28, 2008, 11:14:28 am от Radko »

ppg

  • Гост
Re: Проект - Етерен вихър (тетраедърно TPU)
« Отговор #9 -: Декември 27, 2008, 09:07:20 pm »
Спокойно, разбрахме те  :), кажи докъде я докара и защо искаш с лампи да си усложняваш поне засега проекта. Евентуално ползвай за проба друг, но високочестотен транзистор.
« Последна редакция: Декември 28, 2008, 02:04:47 pm от ppg »

vitan

  • Гост
Re: Проект - Етерен вихър (тетраедърно TPU)
« Отговор #10 -: Декември 28, 2008, 08:23:04 pm »
@mi68 - онова не е Тесла измишльотина, а електростатичен резонанс и той е друга материя (различна от електромагнитния) и се подчинява на други закони. С 2 думи: това е друга бира :)

@Radko - ако разглеждаш нещата като аналогични на всичко което конвенционалната сервилна на монополите наука е наливала в училище и университет, далече няма да стигнеш. Нямаш аналогия с ВЧ електромагнитни вълни!!! Факт. Иначе фрии енерджи няма откъде да дойде. Говорим за Етер, който електромагнитните вълни не го вълнуват. Единия полупериод прави нещо, а другия - прецаква това, което първия е постигнал.


Ако ти се тровиш с нещата с които описваш да се тровят всички, приеми че има и изключения. Нещата са много по-сериозни от това което си представяш! Лъчението може да се екранира отчасти, но направиш ли го вихрово - почти нямам идея как става. Ако не ми вярваш - направи си тесла-трансформатор и виж как енергията прониква през всякакви фарадееви кафези. Мога много дълго да пиша по темата, но над 650 страници книга за фрии енерджи да ви преразкажа... много е труд а, а повечето от вас не са се потрудили за най-елементраното: форума поддържа книгата на Джери Василатос: "Изгубените открития". Прочетете главата за Тесла. Ако я осмислите изцяло, тогава вече имате представа за какво става дума. Колкото до постановката- трябват повечко кинти и време, но не е китайско писмо. Споменавам и пари, защото 300 волта импулси по 2 пъти, по едиколко си ток + ВЧ.... прави ВЧ мощност, която иска инвестиции, много различни от таймер 555 + някоя жица. Имам добра представа за какво говоря.

Много от прочелите няма да повярват за евентуалната вреда от вихровите полета, защото мислят въз основа на това което "науката" и медиите налагат като начин на мислене. Според последните, ако не гръмне, съвременната ядрена централа е абсолютно безведна на 1 км. от нея. Да, ама не. До 25 километра от централата плодовитостта на хора и животни пада! Факт. Защо ли? Ако пък си мислите, че между 2-те неща няма нищо общо - точно в това ще ви е грешката.

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Проект - Етерен вихър (тетраедърно TPU)
« Отговор #11 -: Декември 29, 2008, 03:43:36 pm »
vitan@, бравос! Mного чел - много знае. ;)
С какво мога да премина едномегахерцовата граница на мосфетите?
Това е главния проблем, иначе TTL логиката по каталог я дават до 12MHz да държи, аз лично на 5-6 съм я пробвал (10MHz ми е осцилоскопа). Ползвам тригери на шмит и броячи и това е цялата ралта.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Проект - Етерен вихър (тетраедърно TPU)
« Отговор #12 -: Декември 29, 2008, 11:01:41 pm »
vitan, направо ме изкефи, приятелю!!!
Поддръжка от мен на 100 % имаш! Трябва да се чете, за да не се експериментира без знание откъде идва фрий енергията, нещата са написани черно на бяло при Василатос - Тесла и Райхенбах, отчасти Стъбълфийлд, в материалите за клетката на Джо, генератора на Велц и къде ли още не.... Малко познания за радиантната енергия няма да навредят никому - за радиониката и оргонните концентратори също. Щото само със ел. схеми и проби си е блъскане в стената до отворената врата  :)
Само едно допълнение - има начин да се екранира лъчението макар и да е скаларно, съществува компонента която се екранира от ситен фарадеев кафез, зареден с висок електростатичен заряд - това става в кръга на майтапа и за капан за духове, те са от подобен материал все пак  :)
Относно екранирането има интересни преки наблюдения и от Робърт Монро в книгите му за астралните пътувания. Човекът е провел доста изследвания на феномена в технически аспект.
Поздрави

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Проект - Етерен вихър (тетраедърно TPU)
« Отговор #13 -: Декември 29, 2008, 11:45:13 pm »
Ето схемата на генератора:
картинки на схемата
картинка на осцилоскоп на ихода
мултисим 10
EDIT: Сложих по-хубава осцилограма.

Всички виждаме че сте много навътре в материята, защо не напишете в збит вариант всичко готово и асимилирано, ами ни карате да четем тука някакви дебели книги, докато планетата умира а онез тарикати на в горе са ни сложили чатала на врата?
« Последна редакция: Декември 31, 2008, 11:52:57 am от Radko »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Проект - Етерен вихър (тетраедърно TPU)
« Отговор #14 -: Декември 30, 2008, 06:44:07 pm »
vitan, само заземяване не върши работа... Просто етерните двойници, всички активирани етерни обекти - вихрови или вълнови образувания в процеса на развитието /движението/ си събират ел. заряд и това им пречи да преминават през електростатично зареден фарадеев кафез, отразяват се и дори резонират. Така че - това е защитата, Р. Монро специално е правил експерименти с етерното си тяло през какво може да се движи - например по жиците от ел. мрежа няма проблем, по-точно през възбудения етерен канал който създават около себе си, а през зареден кафез - не. Чувства се като еластична преграда. Понеже говорим за оргон или радиантна енергия, Тесла както и Райхенбах имат предвид че тя е с флуидна природа, но също и с лъчиста - така че се отразява от огледала - да, пречупва се през призми и т.н. Обаче не може да се хване на 100 % с тези методи - съгласен съм. Това за прозрачните пластмаси ме озадачава малко... Какво имаш предвид? Плексиглас ли? Той натрупва, но не може да спре потока... Многослоен картон - да! Виж при Райхенбах и Василатос, но вероятно и той се насища с времето, както керамичните микропорести прегради и всякакъв вид клетъчни затворени структури.
Вълните -  освен скаларни при руснаците се наричат продольные волны, получават се когато енергията от какъвто и да е вид пулсира в неподвижни устройства и възбужда променливи торсионни полета. Основен принцип на пси генераторите.
Иначе за другото с растенията и т.н. съм съгласен също, то си е обект на количествени измервания от време оно и няма "научно" обяснение. Също и възникването на зародиши в херметическа колба и т.н. трансмутационни явления от вида енергия - материя.
А за времето - и моето си е кът, ама да гледаме да помогнем с каквото можем на хората да направят нещо полезно, че това си е мисия... Пък ако ги и предпазим от вихровите патогенни полета - нашата работа си е ценна и не е само приказки, нали  :)
На Радко - успех!
Поздрави