Автор Тема: Проект - Етерен вихър (тетраедърно TPU)  (Прочетена 180817 пъти)

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Проект - Етерен вихър (тетраедърно TPU)
« Отговор #90 -: Януари 04, 2010, 09:17:59 pm »
Ами с полупроводник не може да направи такъв пик. Поне аз не успявам. Трябва наистина за много кратко да се отпуши, но при тези сериозни напрежения  и въздушната бобина....
Виж при Бойс където има ферит може и да стане но тука с въздушните бобини незнам как.

Неактивен sbk1

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 198
    • sgcar.hit.bg
Re: Проект - Етерен вихър (тетраедърно TPU)
« Отговор #91 -: Януари 06, 2010, 12:47:56 pm »
попаднах на доста интересно нещо явно работещо...
Генератор потоков космической энергии Вильгельма Мохорна
http://www.youtube.com/watch?v=Ruw6t6YVhgU

Бележка от администратора: Генераторът изсушава влагата от всякакви помещения, особено тези от камък.
« Последна редакция: Януари 11, 2010, 01:22:30 am от altium »

Неактивен sbk1

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 198
    • sgcar.hit.bg
Re: Проект - Етерен вихър (тетраедърно TPU)
« Отговор #92 -: Януари 11, 2010, 12:47:24 am »
обръща поляритета на  водната молекула и по този начин я отпраща към земята....
като черпи енергия от етера...поне това разбрах....
http://www.youtube.com/watch?v=Dt_S76O1qk4

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Проект - Етерен вихър (тетраедърно TPU)
« Отговор #93 -: Януари 18, 2010, 12:54:28 pm »
Здравейе.
Някой може ли да ми намери информация където стъпка по стъпка е дадено и се изчислява и оразмерява работещ Тесла Траф?
Стигнах до извода че първичните на тпу-то са като първичната на Тесла траф-а, т.е. с малко навивки и голям импулсен ток. Очевидно при тесла трафа това е достатъчно зада направи мощен електромагнитен импулс, който да пулсира етера.

Благодаря предварително.

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Проект - Етерен вихър (тетраедърно TPU)
« Отговор #94 -: Януари 30, 2010, 05:44:29 pm »
Здравейте!
Качера ми работеше идеално с руския транзистор, но го издумках и сложих друг пак 15 амперов 3MHz-ов, само че дарлингтон. С него така и не успях да го пусна. Добавях съпротивления, кондензатори и ... неще.
Снощи един познат ми подхвърли идеята за лавинен режим на биполярните транзистори (avalanche transistors).
Това с което си блъскам главата от няколко седмици е, да сътворя схема пулсираща с индуктивен товар с голям токов импулс за нано/мили секунди. Чрез ООВ която да държи транзистора на границите на възможностите му. Единственото за което се сещам е похода на Боровин с качер-а.
Ако схемата се справя с пулсирането на ТТ (това като тест дали върши работа), веднага я клонирам и правя ТПУ с няколко първични на ТТ. Като за начало си мисля за кръгово ТПУ, но и на тетръедъра ще го пробвам. Свързвайки кондензатор в 2-ра края на колектора, собствената му резонанстна честота ще падне в нормални граници и ще мога да се въртя около нея. Това би трябвало да е идеален ускорител.
Ако имете някакви работещи идеи, свиркайте!
Признавам си в тази област схемотехниката ми куца /както и в многодруги :D/.

EDIT: Някой хора като Vitan можеби грешно ме разбират. Просто питам за някакво ефективно решение с което сте се зблъсквали или ви е хрумнало. Нямам намерение да ангажирам никого да проектира и оразмерява схемата за моите ескперименти.
« Последна редакция: Януари 30, 2010, 09:49:51 pm от Radko »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Проект - Етерен вихър (тетраедърно TPU)
« Отговор #95 -: Февруари 03, 2010, 01:28:32 am »
Здравейте!
EDM electronics@ е използвал си много добър вариант на One Shot. Тези мултивибратори са много по бързи от кирливия 555!
Мислих по въпроса. Според, мене най-удачно е както каза EDM - да ползвам 4 мултивибратора с обща задаваща RC група. Симулирах схемата само с 1 разрешаващ мултивибратор за всичките фази, но на по-високи тактови чести вече имаше разминаване ... Не смятам да използвам високи честоти, но когато става дума за много кратки импулси синхрона е от голямо значение, защото може да изяде част от импулса. Проблема идва от това че сигнала изминава различен път, и всяко звено има различно време на реакция => трябват много буфери - което е излишно усложняване.
Наистина EDM, прав си! TTL по-бързи са и стабилни, за сметка на по-голма консумация (и шумна работа), но по магазините не се намират вече TTL-и.
При наличие на мултивибратори, прескачането на разряди става излишно.

Това с високите напрежения (300V) което е писано като изискване във оригиналния документ го приемам като условие при работа с лампи.

Като тест за ефективност на схемата ще пулсирам тесла трафчето ми на 1 канал. Ако успее да пулсира добе тесла траф => вече няма основание за провал!

Залагам на нискоомни мосфети(IRFZ44N 0.017mOhm), ниски напрежения (30-35V) и големи  импулсни токове.

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re:Проект - Етерен вихър (тетраедърно TPU)
« Отговор #96 -: Март 30, 2010, 11:37:50 pm »
Здравейте!
Много вода изтече от последните ми постове, надявам се да съм си научил уроците за да пусна най-послетова устройство. /ако е писано/
На схемата съм драснал приблизително на каква концепция смятам да заложа. Главната идея е да ползвам енергията натрупана в кондензаторите за пулса + ограничаването на продължителността му чрез чакащи мултивибратори. В компютърните захранвания се ползват корави дарлингтони => мисля да пробвам нещо такова. Но сосбенно ми допада идеята да управлявам биполярния транзистор с mosfet т.е. по подобие на IGBT /мисля че ще се подобри стръмността на импулса по този начин/. Имам голямо желание да сложа галванично разделение /бързи  оптрони /6n137/ или импулсни трансформатори/ но ме притеснява че може да се внесе дефазиране понеже се натрупват доста асинхронни звена.
За бобините 2 думи - те са навити от медна тел 4мм^2,  около 2 метра тел навита на 2см тръба.
Изравнение са по-между си до 0.1 грама чрез електронна везна /смятам че е много важно/.
Конструкцията на тетраедъра не съм решил още от какво да я направя. Мисля да е от някакви пръчки на които да струговам ролки от фибран и на тях плътно да нанижа бобините.
Това е за сега.
Очаквам критики и предложения.
Благодаря!

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Проект - Етерен вихър (тетраедърно TPU)
« Отговор #97 -: Юни 15, 2010, 02:02:23 am »
Здравейте!

Попаднах преди време на най-различни решения за драйвене на пиезокерамика за ултразвукови изпълнения, но там товара е капацитивен. Приготвил съм irf840 за ключове, стигам до извода че е безумие да се помпат големи токове през дебели мосфети.... губи се елегантността.

Работя по нова концепция. Поради техническите трудности за пулсиране на въздушни бобини с посочените напрежения в момента работя по макет при който спусъчните бобини са под формата на въздушни трансформатори подобни на Тесла трансформатор.
Телсла трансформаторът работи и при честоти различни от резонанстната на 2-ричната, но не с пълна ефективност.

Според описаното - колабиращият етерен вихър отдава енергия в следствие и е следствие от въртящото магнитно поле и магнитния вакуум създаден от дефазирането м/у двете съставни бобини на спусъчната. /едната се пуска през закъснителна бобина от желязна тел/
Технически е по-лесно да направя първичните "спусъчни" т.е. бифилярно навити 2 бобини като едната минава през закъснителна верига. Но според мен вероятно няма да се получи "магнитен вакуум" при вторичната.... /така и съм започнал макета, почти е готов/
Някакви идеи и предложения?

А пък във краен случай ще навия 2-ричните бифилярно и през закъснителна верига, но това сякаш усложнява доста ..... най-вече защото ще възникнат  пробиви м/у навивките на вторичните.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Проект - Етерен вихър (тетраедърно TPU)
« Отговор #98 -: Юни 15, 2010, 11:00:06 am »
По отношение на ТТ (тесла трансформатор) има мнгоо да се говори, така че няма да го коментирам в момента. Ще споделя, че се изготвя специална тема, в която ще опишем нещата.

Цитат
Поради техническите трудности за пулсиране на въздушни бобини с посочените напрежения в момента работя по макет при който спусъчните бобини са под формата на въздушни трансформатори подобни на Тесла трансформатор.

Преди време с velstar обсъждахме какво може да се направи по въпроса. Има два варианта:
1. бърз мосфет, наносекунди импулс и голям пик. Мощните мосфети са с малко D-S съпротивление, но пък не издържат високи напрежения.
2. BU508 - 1500 волта, но пък по-бавен.

Рових се, стигнах до някакво средно решение - IRFBG30, 1000 волта, но 5 ома D-S. Според мен това е най-удачният вариант.

Въпрос на вкус, според мен си заслужава да се опита и да се пулсира само намотката, все пак това е въздушна намотка и няма голяма самоиндукция.

Според мен е най-добре да оставиш бифилярки за накрая, тъй като там е малко неясна историята.

ПС: Тетраедърното ТПУ въвлича два принципа: импулсен и вихров. И двата са "вихрови" реално, тъй като първият (импулсният) създава надлъжни вълни. Вторият е ясно защо е вихров. Трябва да се отбележи, че е много по-опасен. :)

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Проект - Етерен вихър (тетраедърно TPU)
« Отговор #99 -: Юни 21, 2010, 10:33:59 pm »
Днес се наканих да завърша макета.

EDIT: Сега видях че тороида е малко накривен на една страна, ще го коригирам.
« Последна редакция: Юни 21, 2010, 10:36:03 pm от Radko »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Проект - Етерен вихър (тетраедърно TPU)
« Отговор #100 -: Юли 16, 2010, 08:15:16 pm »
След като снощи сглобих окончателно установката (със съответните закъснителни вериги, спусъчни намотки, заземен минус и т.н.), току що направих първата серия експерименти.

От колектора излязоха 5 волта при 403875Hz  (NMR на желязото е 8-ти хармоник на тази честота).
Единственото, което не съм спазил е захранващото напрежение, при мен е 45 волта. При това напрежение и импулси 80-100nS консмацията е около 1.5A. До тук нищо аномално!

Изходът го меря с аналогов волтметър през грец от 1N4149.
Това до тук беше просто от любопитство, като имам време ще трябва да навия някакви вторични намотки (т.е. да се получат 4 тесла трафа, като първичната ще са сегашните спусъчни) и тогава вече ще видим какво ще става.
« Последна редакция: Август 11, 2010, 02:59:21 pm от Radko »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Проект - Етерен вихър (тетраедърно TPU)
« Отговор #101 -: Август 04, 2010, 08:35:38 pm »
Трудна работа е да се навият абсолютно еднакви бобини когато стане дума за много навивки, а бифилярното навиване осложнява още. Но най-големия проблем според мен са дефектите в кристалната решетка.
Навил съм 4 еднакви бифилярни бобини от по 200 навивки с проводник 0.2мм / с еднакъв брой навивки и еднакъв проводник/, но м/у тях съпротивлението варира с 2 ома ....
Намотките на бифилярните бобини са свързани към земя, като едната минава през закъснителна желязна бобина. /за да се получи магнитния вакуум за който говори сферикс/

EDIT: Добавих схимките.

Утре сигурно ще пускам установката, да видим какво ще става.
« Последна редакция: Август 05, 2010, 12:33:44 am от Radko »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Проект - Етерен вихър (тетраедърно TPU)
« Отговор #102 -: Август 06, 2010, 12:53:52 am »
Резултати:
Изходно напрежение около 25V след грец-а, ток ~0, на цифровия показва 150-160 /100% откача/.
Играх си с честоти м/у 100kHz и 400kHz.
Има много силни RF смущения /телевизора и радиото се смущават/, при разкачен един кабел от колектора волтметъра почва да откача /аналогов е/ и отива на края на обхвата. Първичните ги пулсирам със 45V със 100nS импулси.
И така, утре ше опитам и разни други неща, м/у другото съм намислил да приложа нещо от магвид-а на Стефан Маринов.

Неактивен lz1ico

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 91
  • Пол: Мъж
Re: Проект - Етерен вихър (тетраедърно TPU)
« Отговор #103 -: Август 06, 2010, 08:21:26 am »
Браво доста си си поиграл!
Между другото това чудо ще трупа огормна статика.
Поне при мен на такива площи с теслова бобина статиката се усещаше на около 0.5 - 1м.
Твоито е 3 пъти по голямо от това при мен и ако нещо се обърка имаи го навпредвид. Удряха ме искри дълги от порядъка на 10-20см но с нищожен ток.

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Проект - Етерен вихър (тетраедърно TPU)
« Отговор #104 -: Август 06, 2010, 02:39:57 pm »
lz1ico, здравей приятелю! ;)
Благодаря за загрижеността, но това е една смешна купчина телове. ;)
До сега си играх с макета, и 4-те бобини искрят от върховете си като поднесох едно парче тел. Мисля че проблема е се състои в това че породеното магнитно после от първичната неутрализира това на вторичната и така няма достатъчно силен електромагнитен импулст за завихри етера и да създаде магнитеен вакуум => колабиращ етерен вихър.
Ще пробвам да екранирам първичните, но сякаш и това може да не се окаже решение на проблема, защото те винаги ще си останат магнитно свързани. Явно ще трябва да мисля за друг подход. /Това решение ми се виждаше толкова елегантно, а егати грозната недомислица допуснах ...../
« Последна редакция: Август 06, 2010, 02:43:26 pm от Radko »