Алтернативни енергоизточници > MEG, INKOMP, комутатори на магнитни потоци, магнитни усилватели

Joseph Flynn Parallel Path Magnetic Technology (PPMT)

(1/6) > >>

coke2k:
Здравейте , с цел да поддържам духа на всички борещи се  за СЕ и на всички наблюдатели и коментатори, качвам 2 снимки само за да се види , че нещо се прави макар и бавно. Това е бъдещият статор на БГ моторът Флин, ще работи на два "цилиндъра" т.е два полюса дефазирани на 60 градуса като всеки от полюсите   включва 3 електромагнита  стоящи един от друг на 120 градуса. Ротора все още се обработва , за съжаление  доста средства и време ми отне  все пак искам да стане максимално точно , но надявам се в най кратки срокове  да започна тестовете.
Поздрави

coke2k:
След първите проби, съм крайно недоволен от резултата. Много ниски обороти , товара влияе на токопотреблението, ниска мощност.....и трите резултата които установих са неприсъщи за този мотор. Вероятно има нужда от много точна настройка, а и аз в еуфорията доста бързах да го пусна и може би съм допуснал грешки при свързването. Иначе управлението е с 2 оптодвойки , които включват 2 мосфета, като захранването на оптодвойките е отделно от транзисторите , с цел да променям захранващото напрежение в широки граници. Оптодвойките четат диск който е от роторния пакет т.е. включването и изключването на намотките става точно по контура на ротора (предполагам , че тук е едната от грешките, може би трябва диск с правоъгълни прорези).
Прилагам линк с видео, който иска да си го свали, линка ще е активен 5 дни.
 http://tranz.it/load.php?id=yt1WUH5Z8tEDrY3t610334


Продължавам с пробите , очаквам идеи....

Поздрави 

coke2k:
Готово  :)  тръгна. При увеличаване на товара върху мотора няма повишаване на токопотреблението, все още оборотите са малко (46 волта около 600 об/мин) и от обратна индукция свети лампа  150 мА 70 волта   (това е консумацията на лампата след грец и кондензатор ) , която  не влияе на общтата консумация. Мотора консумира 0,8 А при 46 волта  от които напълно безплатно свети и лампа с  10 вата   :) започва да заприличва на мотора Флин. Остана само да измеря и механичната мощност.....

mzk:
Поздравления coke2k! С нетърпение очакваме резултатите за механичната мощност!
Браво още един път  ::)

coke2k:
Ето няколко снимки след втория почти успешен тест.
Консумираният ток  не се променя независимо от спирачния момент , т.е. I=const.; Съответно и напрежението не мърда .....единствено при напълно спиране има съвсем малко завишаване на тока  от 0,75 скача на 0,85 mA. Все още не мога да си обясня голямата мощност от обратна индукция - предполагам , че back EMF се смесва и съвпада по момент с промяната на пътя на потока на постоянните магнити които допълнително помпят ток наобратно. Оборотите все още са проблем - много са ниски, ще променя тока през транзистора на оптрона и така мисля да увелича отпушването на мосфетите  - па ще видим какво ще стане.....

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия