Автор Тема: Механичен центробежен усилвател на мощност на Линевич  (Прочетена 7994 пъти)

Неактивен ddimitroov77

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 38
Някой интересува ли се сериозно от Линевич, т.е. да работи по конструкция. Ние направихме един опит. Резултатите са, че такъв двигател прави въртеливо движение. Сега търсим подходяща муфа. Варианта с бендикса не е много добър. И търсим зъбни колела и ел. мотор. Има ли предложение за ролки и назъбен ремък?
« Последна редакция: Октомври 24, 2013, 03:34:21 pm от Maistora52 »

Неактивен ddimitroov77

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 38
Това е подобна схема но всичко наобратно:
http://www.naturtechnik.de

съхранява кинетичната енергия

Неактивен ddimitroov77

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 38
Не знам защо пропускате да разглеждате този двигател. Той си е реално действащ. С добри показатели и лесен за направа. Може би повечето участници са запалени по електрониката... ?  ???

Ако някои разработва механични двигатели нека сподели, аз смятам че съм напреднал и е хубаво да обменя опит с други за да не повтаряме грешки....

Поздрави на всички
« Последна редакция: Март 29, 2011, 06:21:37 pm от altium »

wanderer

  • Гост
Нещо и аз се позапалих да реализирам едно такова генераторче, та имам някои питанки към колеги, които вече са запознати с темата :

1 Каква всъщност е разликата в принципа на работа между изпълнението на Линевич и това от немското клипче?
2 Как се реализира "двуполупериодното изправяне" всъщност?
3 Ако се поставят n (n>1) на брой двойки ексцентрици с подходящо дефазиране, сумата от тяхната работа ще доведе до по-плавен въртящ момент на изхода, или ще се самоунищожава?

Неактивен ddimitroov77

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 38
Нещо и аз се позапалих да реализирам едно такова генераторче, та имам някои питанки към колеги, които вече са запознати с темата :

1 Каква всъщност е разликата в принципа на работа между изпълнението на Линевич и това от немското клипче?
2 Как се реализира "двуполупериодното изправяне" всъщност?
3 Ако се поставят n (n>1) на брой двойки ексцентрици с подходящо дефазиране, сумата от тяхната работа ще доведе до по-плавен въртящ момент на изхода, или ще се самоунищожава?

При Линевич 50% от получената енергия "изтича" през еднопосочен съединител, при другия вариант имам известни съмнения - добре е да се симулира с някакъв софтуер за кинематика.
Няма изправяне - при 5000 мин-1 , се повтаря 2 пъти цикъла в секунда и не се отразява на движението на генератора.
Разликата между "връщане" и "подаване" (при 2 двойки) на енергия е малка. Ако имаш 2 двойки ще имаш въртене но много малък полезен момент. Линевич използва еднопосочен съединител за да спре нежелани сили т.е. да има само движение в една посока.

Добре разгледай сайта му!. Не експериментирай - няма ползва. Прави това което той е правил - здраво, надеждно и работещо...и много скъпо. Лагерите които той използва са скъпи (1 бр. около 500 лв., необходими 4 бр.) и т.н. Необходими са ми инвестиции в експерименти...
Аз не съм се предал.

Успех!
« Последна редакция: Октомври 24, 2013, 03:33:32 pm от Maistora52 »

spark

  • Гост
Предавката на Линевич е инерционен трансформатор на въртящ момент с импулсен механизъм на Чалмерс има доста писано по темата, имам прототип на такава предавка, съставен е механо-математичен модел на работата, както и е извършена динамична симулация в CAD/CAE софтуер, и трите метода, както и хората изследвали тези предавки преди мен постигат КПД 97-98%, реално каквото и да пише Линевич няма как да постигне КПД над 1.