Автор Тема: Muller  (Прочетена 5439 пъти)

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Muller
« -: Август 01, 2011, 09:21:34 pm »
Здравейте, реших да споделя резултатите от опититите си с мотор-генератора тип Мюлер (Ромеро)

Доста страници се изписаха по overunity.com по темата с генератора на Ромеро реших и аз да пробвам това онова, но  за съжаление резултатите от опитите ми с нищо ново не ме изненадаха.

Направих 2 модела: единият е доста груб и мощен, а вторият е точно копие на оригиналния "УЖ"  самозахранващ се и генериращ в повече мотор-генератор, който според потребителя RomeroUK е OU.

http://www.youtube.com/watch?v=o3YqCp84IOE - free energy device self running powering lightbulb - RomeroUK Muller Motor - Generator, видео от RomeroUK

Правих опити в продължение на около 2 месеца, като съм проиграл абсолютно всички стандартни и това за което се сетих като нестандартни схеми на включване на намотките, управление на транзисторите, промяна в геометрията, обороти, обратни ЕДН, къси дълги и всякакъв вид съединения добавяне на магнити смяна на полюси работа в режим отблъскване, режим привличане и какво ли не друго.

Всички резултати са отчайващи. Успях да го настроя точно до началните параметри на оригиналния: 12В/1А  консум. на празен ход и 15 волта на изхода на празен ход - точно като оригиналния на Ромеро, оборотите от 700 до  към 4000  и нищо. Винаги има Ленц или ако няма, няма и ток - т.е. нищо ново. След  всичко това  мисля, че мотора на Ромеро е измама и няма нищо което да си заслужава труда, времето и средствата.

Моля, ако някой е правил опити по темата да сподели резултати. За мен лично темата приключи, но все пак...
« Последна редакция: Август 02, 2011, 05:42:38 pm от altium »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Muller
« Отговор #1 -: Август 01, 2011, 10:02:21 pm »
   Без да съм се запознал с подробностите, само да вметна, че при "оригиналния" мотор-генератор видях над статорните бобини нещо като цилиндрични неодимови магнити, които липсват на чертежа със статорните бобини. Между другото, такава комбинация (неподвижни магнит и бобина във взаимодействие с подвижен магнит) съм я виждал и в друга free energy машина.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Muller
« Отговор #2 -: Август 02, 2011, 08:29:41 am »
Пробвал съм с допълнителни магнити, но променят индуктираното напрежение на празен ход само. Под товар почти няма разлика т.е примерно се подобрява изходната мощност, но за сметка на по-голяма реакция на ленц или обратното - много слаба реакция, но и много малка генерирана мощност.  В общи линии не е това, което търсим...
« Последна редакция: Август 02, 2011, 05:43:32 pm от altium »