Автор Тема: Bedini  (Прочетена 492317 пъти)

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Bedini
« Отговор #315 -: Октомври 27, 2015, 08:25:00 pm »
Пускам няколко картинки от филма за Бедини.
Може да са полезни за някой.
А да: и няма микро или нано импулси.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #316 -: Октомври 27, 2015, 08:33:36 pm »
Опа  :)

Вече ги поставям на колите както са заредени от генератора и ефекта е още по голям.

А какво ли значи?Работещо устройство....
Хм, и ти ли се питаш същото? Много интересно. Барем едно реле за време нямаш ли и 2 релета с по 4 контактни групи да врътнеш налявоо после надясноо и след 1 час да си отговориш на въпроса щом и ти не  знаеш отговора.  100 човека очакват от теб конкретика а ти само шикалкавиш. Май обърка форума ми се струва....

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #317 -: Октомври 27, 2015, 08:45:48 pm »
Не си ли разбрал,че Бедини с тези лекции си прави реклама на генератора?
Направи го както обяснява и ще останеш разочарован от ефекта като много други.Купи си от него и ще се убедиш, че не е направен така.
Моя работи защото не копирах.

coke2k ако искаш да видиш работещ генератор ела и ще го видиш.
Пиши ми на лични за подробности.Ако искаш де.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Bedini
« Отговор #318 -: Октомври 27, 2015, 09:05:57 pm »
"Бедини" е съкращение (като при Линукса) от "Води ни към беди, бедни Бедини"... :)
Отдавна сме го отрекли... Нещата, които той се опитва "да хване", дори и да ги има, са на много порядъци по-бързи от връткането на неговото смешно колело. Руслан (Акула, Капанадзе, Тесла...) такива неща ги предизвиква и ги лови със скорост 1,5 - 1,8 MHz. Бедини с някакви си 3000 оборота в минута (~50Hz), и дори да го умножим по 5 или по 8, колкото са му бобините, пак е умрял на мъка... Дори и да хваща нещо, то то е толкова "разредено" във времето, че нищо чудно дето са му необходими огромни акумулатори и часове връцкане, за да хване нещичко. Да не говорим колко е непрактично и антиизносоустойчиво! :)

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #319 -: Октомври 27, 2015, 09:36:17 pm »
Линукса е доказано, работеща система, докато при Бедини съмненията не са просто съмнения.

Неактивен gvg

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Скайп: gogopopo5
Re: Bedini
« Отговор #320 -: Октомври 27, 2015, 09:44:12 pm »
По какво се различава генератора на Жоро от този на Бедини.Като гледам схемите те са индиетични,принципа до колкото схващам е един и същи.Разликата къде се явява че да бъде генератора по ефективен и да няма общо почти нищо с генератора на Бедини.Може би начина в навиването на макарите или в сърцевината която се поставя в тях или пък има специално подреждане на магнитите.Единствена разлика която разбрах ако не се лъжа е разположението на бобините които са разположени във вид на пентаграм а оттам и магнитите.Жоро може да каже разликите защото доста хора са правили генератора по метода наБедини и са наясно как работи.Ако каже какво да се допълни или премахне за да се подобри работата му ще бъде от полза за всички.Затова може би хората не го правят за да не повтарят опитите от преди време.Благодаря.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Bedini
« Отговор #321 -: Октомври 27, 2015, 11:46:19 pm »
Здравейте, днес се видях лично с Жоро. Още осмислям видяно :). Това, което мога да кажа е, че съм мотивиран да си направя тази машинка :).  Теста който направих и за мен няма обяснение. Взех със себе си два малки тягови акумулатора 12V/5Ah, които са на повече от 5 години с много намален капацитет, но без прецакани клетки. Това което ме впечатли е именно скоростта, с която се заредиха и двата акумулатора (в паралел). Това на което станах свидетел е, че за по-малко от 5 мин. (една цигара време :) ) напълно разредени акумулатори (10V при товар 2А) се заредиха до 15.6V и повече. След това с товар от 5А, приложен към същите акумулатори за повече от 15 мин. спадът на напрежение стигна едва 11.5V и не ми се чакаше пълен разряд. За мен това е повече от удивително. Друго, което за мен е меко казано странно, е зареждането на акумулатора с приложен товар, без това да променя консумацията от източника а напрежението на акумулатора вместо да пада продължава да расте. Това накратко от срещата. Моето виждане е в никакъв случай да не се пренебрегва този "генератор" или както искате да се нарича.
 
П.П. Съществените разлики, според мен спрямо "Бедини" са бобините, броя магнити, самите магнити, размерите и т.н. Или казано просто, конструктивни решения до които Жоро е стигнал след доста проби. (Жоро е на мнение, че самия Бедини прави своите "машини" по един начин, но в описанията си дава други конструктивни решения, далеч по неефективни. Може би с цел хората да нямат успех при репликациите или по скоро същите да бъдат ниско ефективни)
За тези които са скептични, моля не пълнете форума с писания. Посетете Жоро. Правете своите тестове, изводи и сами решете за себе си, какво ще пишете и говорите след това, ако ли не по добре не обръщайте внимание на това, което се пише в тази тема  ;).
Ще напомня на всички, че идеята на форума е споделяне на практически опит.
Поздрави.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Bedini
« Отговор #322 -: Октомври 28, 2015, 01:57:50 am »
Жоро сигурно е мислил по въпроса, но не може ли да се постигне самозахранване на генератора след като зарежда толкова бързо и ефективно акумулатори?

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #323 -: Октомври 28, 2015, 07:41:45 am »
Значи започва да се избистря картината. Yoro, направи ако не те затруднява няколко снимки на генератора си и покажи някои важни конструктивни разлики спрямо Бедини. Напиши също какви транзистори използваш, какви са ти диодите и дай точни параметри на бобините и ротора.
@ Dymelsoft -  каква е консумацията от мрежата на ганeратора на Yoro

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Bedini
« Отговор #324 -: Октомври 28, 2015, 08:44:35 am »
coke2k, Консумацията от мрежата не съм я мерил по простата причина, че Жоро използва за пробите си стар захранващ модул със стандартен мрежов трансформатор и линеен стабилизатор, който е с много ниско КПД. Захранващия блок е с аналогови(стрелкови) волт и ампер метри. Консумацията на "генератора" е 150W +- 5W, без значение колко акумулатора са включени за заряд. Интересното за мен е, че и при включване на товар с ток 13А консумацията не мръдна а напрежението на акумулатора продължи да се покачва.  :o . Простите сметки сочат, че има добавка . 13А*13.8V= 179W плюс фактът, че акумулатора 75Ah продължава да се зарежда.Видях и какъв инвертор си е поръчал за доставка 5KW и ще прави самозахранка. Завиждам му :P , че си е намерил четири тягови акумулатора по 100Ah за без пари. Поздрави.
П.П. направата на този генератор никак не е евтина (само в едната бобина има 2.5 кг. медна тел.), но според мен си заслужава. Ето и една-две снимки.

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Re: Bedini
« Отговор #325 -: Октомври 28, 2015, 09:16:19 am »
И според мен в Бедини има нещо но по скоро в този вариант:
https://www.youtube.com/watch?v=ztRr-dUs6EU

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #326 -: Октомври 28, 2015, 09:50:02 am »
coke2k, Консумацията от мрежата не съм я мерил по простата причина, че Жоро използва за пробите си стар захранващ модул със стандартен мрежов трансформатор и линеен стабилизатор, който е с много ниско КПД. Захранващия блок е с аналогови(стрелкови) волт и ампер метри. Консумацията на "генератора" е 150W +- 5W, без значение колко акумулатора са включени за заряд. Интересното за мен е, че и при включване на товар с ток 13А консумацията не мръдна а напрежението на акумулатора продължи да се покачва.  :o . Простите сметки сочат, че има добавка . 13А*13.8V= 179W плюс фактът, че акумулатора 75Ah продължава да се зарежда.Видях и какъв инвертор си е поръчал за доставка 5KW и ще прави самозахранка. Завиждам му :P , че си е намерил четири тягови акумулатора по 100Ah за без пари. Поздрави.
П.П. направата на този генератор никак не е евтина (само в едната бобина има 2.5 кг. медна тел.), но според мен си заслужава. Ето и една-две снимки.
ОК, значи има светлина в тунела. Всички тук имаха нужда от едно такова изказване и чакаха точно този резултат. В неделя и аз ще отида до Пловдив стига да ме приеме Yoro, имам възможност за построяването на такъв генератор - не е проблем и ако постигна неговите резултати т.е. получи се успешна реплика смятам да обобщим цялата информация ще я съберем на едно място с чертежи схеми и каквото е необходимо и ако Yoro  каже ДА, ще си помагаме да се разпространи и внедри на повече места. 
« Последна редакция: Октомври 28, 2015, 11:03:16 am от atos »

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Bedini
« Отговор #327 -: Октомври 28, 2015, 10:21:18 am »
Честно казано бях приготвил почти всичко за едно "бедини". Беше ми останало да навия бобините, когато се разрових в нета и видях доста отрицателни отзиви и то от хора, които са си купили устройството от Бедини  (този хитрец не казва всичко!) и сега прашасва. Вместо това пробвах твърдотелен вариант с генератор на високоволтни импулси и имаше резултати, което отдадох на десулфатизация на батерията. Това, което показва Yoro e истина и не един човек го е видял и го е проверил. Както се изразяваше един мой професор " Когато желязото говори и професорите мълчат".
Приканвам всички, които могат и с каквото могат да подкрепят Yoro в неговата работа. Нека за сега да оставим "теорията" на устройството на мира! Това, че колите подобряват качеството на изгаряне на горивото!? говори, че устройството наистина не е толкова просто, колкото изглежда. Въобще - има място за размисъл и за работа. Най - напред може би трябва да се постигнат резултатите на Yoro и от там да се тръгне.   
« Последна редакция: Октомври 28, 2015, 11:02:11 am от atos »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 544
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #328 -: Октомври 28, 2015, 11:10:27 am »
Радвам се, че тонът се промени от нападателен в конструктивен. Дано няма повече съмнения и нападки.Твърдените от Yoro странни явления се потвърждават от компетентни колеги.  Аз също възнамерявам да го посетя, да видя какво що и да направя репликация. Мисля на прима виста, че ефекта се получава от голямата индуктивност, съпоставена с ниската честота и краткия импулс с който се атакува тя и вероятно начинът на навиване на бобината. По тази аналогия ще може да се ползва бобина с по-малка индуктивност но с по-висока честота. Ако открием причината /кайнака на СЕ/ ще е много лесно да премахнем механиката, да се вдигне честотата и да се намалят размерите.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Bedini
« Отговор #329 -: Октомври 28, 2015, 11:50:53 am »
Най-после... Това, което ви говори и показва Жоро, има пряка връзка с една купчина явления които изследвам и аз, от над седем години. Браво на Димелсофт и Кузмов, че видяха и написаха това, което си е!
А като минете, скъпи учени колеги през катарзиса, в който осъзнавате че почти нищо не знаете за тези неща, може би ще се сетите че някой вече е доста наясно - та ще прескочите и до Ловеч с няколко подходящи коли /без софтуерен блокаж/ с борд компове, за да ви покажа как работят и моите изделия /въпрос на един час, максимум - за да видите с очите си/. А дано тогава да се спре хейтърството и празните приказки в тоя форум. Чувствайте се поканени!
Относно генератора на Жоро - има път за сериозно усъвършенстване, който изследваме в момента с малък екип. Надяваме се до месец-два да имаме прототип с поне 2 пъти по-малки размери и доста по-висока ефективност, с цел да се прилага при електромобили и електроскутери. Системата е модулна и позволява наслагване при по-големи консуматори.
Поздрави!