Автор Тема: Bedini  (Прочетена 488589 пъти)

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
Re: Bedini
« Отговор #60 -: Юни 09, 2009, 10:02:01 pm »
Моля :)
пак заповядай.Ще се радвам ако мога да помогна с нещо ;)

smsi-h

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #61 -: Юни 16, 2009, 10:04:18 pm »
Текстът е руски превод. Има доста схеми.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #62 -: Август 11, 2009, 03:06:23 pm »
Здравейте, и от мен, направих си моторчето на Бедини работи идеално. Използвал съм 4 бр магнити неодим. -  глава от видео -  ел. магнит от старо реле 36 в. и рид ампула за включване на магнита. Оборотите са около 2000 min-1 може би толкова е физическата възможност на самата рид ампула , а в  предвид 4 -те магнита ампулата включва 8000 пъти тъй като на един оборот през нея минават 4 магнита. Консумацията на ток е 80 mA U = 12 в. Оборотите са мерени с осцилоскоп , като съм броил прекъсването на самата рид ампула. Направих следните измервания: на примерна бобина 5 навивки се индуктираха 300mV, в режим на късо на самата бобина тока през нея беше около 30 mA, ф= 0,35мм мед, което означава според мен, че 250 навивки и 9 броя бобини ще генерират 15в 270mA. Теоретично оборотите могат да се вдигнат с хол и увеличаване броя на магнитите и феритен магнитопровод вместо силициева ламарина (все пак ще надхвърля 10 kHz). Като това ще увеличи само тока в бобините (напрежението не се влияе толкова от оборотите, а от бр навивки). Ще намалее консумацията на ток и сигурно ще падне под 50 mA. Това според електротехниката означава намаляване на мощността на моторчето, а според механиката увеличаване на механичната мощност. Оборотите все пак са работа извършена за единица време. т.е. мощност ... възможно ли е Ленц да неутрализира по-голямата мех. мощност?
« Последна редакция: Юни 23, 2014, 03:10:52 pm от Maistora52 »

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Bedini
« Отговор #63 -: Август 11, 2009, 06:42:33 pm »
Здрасти coke2k,

Дай подробности като ел.схема, осцилограми, снимки и др. подобни (ако не е проблем, де... ;)). Най-интересно е какво става с Ленцовата реакция, затова вържи товар на бобината през резистор 1ом да речем и дай осцилограми на тока и напрежението. Реакцията ще я има според мен и затова говори малкият ток на к.с., който цитираш. Не е лошо също да пробваш дали има някакъв полезен въртящ момент върху вала или да му снемеш товарната характеристика, обороти във функция от натоварване(механично).

Поздрави...

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #64 -: Август 12, 2009, 12:06:09 am »
За сега мога  да му измеря само оборотите , не знам как да измеря въртящия момент.... от оборотите  може ъгловата скорост знам диаметъра и ако измеря масата на маховика + мгнитите може да речем точно силата и рамото в N.m..иначе с ръка като го спирам усеща се че бута добре, повече е от 80 mA x 12V сравнявам го с моторче от вентилатор на PC захранване което е 1,5 вата и спира много по лесно с ръка , а това като консумация е по-малко от PC моторчето.... а днес не се сетих да снимам показанията на осцилоскопа. Интересно е също и ,че не се нуждае от първоначално развъртане с ръка - само си тръгва да се върти дори и при напрежение от 2 волта, направо е като четков ел мотор.  Автоиндукцията може би също може да се оползотвори  не съм мерил колко волта е , но когато хвана рид ампулата с ръка и ме бие ток. То това се получава след като рида изключи т.е. след спиране на захранването на ел магнита, магнитното поле се свива и индуктира обратно в същия магнитопровод ЕДН, което е неизползваемо, а на практика също ми идва безплатно да го наречем. Има доста неизвестни за сега обещаващо е , но ще продължавам да меря и да видим какво ше стане на края като му навия и деветте бубини и като го натоваря

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #65 -: Август 12, 2009, 12:32:25 am »
"GMG" беше правил подобна установка  и беше на прага на самозадвижване , ама не знам какво стана по нататък. Има ли развитие там???

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Bedini
« Отговор #66 -: Август 12, 2009, 10:19:36 am »
Ууу, браво колега, добре е станало... ;D
За измерване на момента може да използуваш лост, като в единия край трие по вала, а другия край натискаш със сила, която мериш с подходящ уред, като везна. Най-добре е при застопорен вал да се мери, но при теб едва ли ше стане. Връщането на енергията от самоиндукция е възможно на 80-90%, но иска усложняване на схемата с електронни ключове и тяхното управление. Не знам как си и електрониката, но не е лошо тази РИД ампула да я смениш с едно транзисторче, управлявано от нея или датчик на Хол или оптодатчик или и т.н. Така ще се вдигне още малко ефективността. Освен това в бобината би трябвало да се индуктира допълнително е.д.н. при минаването на ПМ край нея. Каква ще бъде полярносттта му обаче ?.. Затова дай осцилограми, да видим какво става, нещата са интересни... ;)
Погледни това http://forum.mazeto.net/index.php?action=dlattach;topic=265.0;attach=494;image, схема на работещ модел от колегата teofilius и коментара му...http://forum.mazeto.net/index.php?topic=265.75

Здравейте!
През последната седмица експериментирам с двигателя на Бедини и имам сравнително добри резултати. С удоволствие желая да споделя, че Днес постигнах изходна мощност с 0,3 W (300mW) ПОВЕЧЕ от входната (при входна 2,1W  и изходна 2,4~2,5W). Резултатът е наистина скромен, но е реален. Всички напрежения и токове са изправени и филтрирани, така че не можем да говорим за изкривявания и неточност на уредите. Освен това има и допълнителна механична мощност, която не е оползотворена.

Интересно е, че при включване на товар към изхода на двигател-генератора, входния ток намалява осезаемо, а оборотите на двигателя се повишават.

За сега не е възможно да го пусна в режим на самозахранване, тъй като съпротивлението на входа е различно от съпротивлението, при което съм включвал товар и имам описания резултат.  Мисля, че това е временен недостатък, който ще бъде решен с оптимизирането на устройството.

Реално получената изходна мощност идва изцяло от самоиндукцията, а не се генерира от магнитите, които по-скоро служат за получаване на въртящ момент и импулсен режим на работа.


Поздрави...
« Последна редакция: Август 12, 2009, 10:21:53 am от getca »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #67 -: Август 12, 2009, 12:24:04 pm »
Аз между другото започнах с вариянта  с транзистори , но нещо не се получи много добре , това което teofilius показва е напрежение точно от самоиндукцията , то си е в обратна посока на захранващото като гледам по схемата му и другото което ми прави впечатление е , че използва само един диод на изхода , което му дава само 0,7 по добре е да изпозва грец за да умножи по 1,41 както направих аз, освен това аз направих грец от бързи диоди защото при 2000 min-1 диодите ще работят на 8kHz въпреки това проблемите се получават когато започнах да извличам напрежение и ток от външна намотка , мисля да поработя върху схемата на teofilius като ше ползвам само един Darlington транзистор и бързи диоди и рид-а ще го сменя с Хол все пак се надявам  поне да удвоя оборотите , което ще ми даде повече ток, при първа възможност ще пусна и осцилограми. Иначе напрежението не е проблем и 220 в може да се изкарат
Има надежда , а и успокоява ме факта , че в сравнение с вентилатор от комп 1,5 вата очевидно е , че мощността на бедини-то е повече при по малка консумация просто трябва да се усвои добре
Поздрави

lazy

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #68 -: Август 12, 2009, 07:27:45 pm »
    Здравейте,
  Поздравления за опитите! Смятам, че използването на главата има сввоите преимущества:
     1. Тук са сложени лагери, а не втулки, което намалява триенето.
     2. Вентилатора всепак "гребе" бъздух, което увеличава загубите.
     3. Струва ми се, че масата на ротора има значение.
 При опитите си ползвах оптронна двойка за да мога да регулирам ширината на импулса. Оказа се, че е най-добре да е минимална. Благодаря на getca, че ме подсети за С-образната сърцевина на  teofilius. Бях решил да пробвам варианта да е намагнетизирана в обратната посока на електроманита, за да има ефект на привличане преди да се включи тока през бобината. Ако има ефект ще пиша. Успех на всички!

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #69 -: Август 13, 2009, 10:36:07 am »
Главата от видео я сменям със стругован маховик от алуминий и радиални 8 шлица в които ще залепя неодимите. Това в момента се прави на фреза с координат... целата е да си направя достатъчно прецизна опитна установка , така , че да намаля максимално грешките от механични неточности вибрации и дисбаланс за да съм сигурен , че меря точно какво вкарвам и точно какво изкарвам (ЕДН) Иска ми се това което измерих преди малко да е вярно(все още на глава от видео), но докато не го измеря с осцилоскопа на работа  си оставам Тома неверни ... Uin=12.8 v Iin=0,1A; Uout=10,9 v, Iout = 0.25 A това получих ....видях го , но не му вярвам....

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #70 -: Август 30, 2009, 11:54:32 am »
Ето малко инфо от последните "два " теста :
1. Схема с рид ключ - периода на генерациите е 0,0015 сек. което прави 666,7 Hz, 8 бр. магнити , т.е.666,7/8*60 = 5000min-1... много високи обороти без вибрации стабилно работи консумира 0.28А U=12V въртящия момент не знам как да го измеря все ощо но от 0 до 5000 об/мин развърта за около 10 сек масата на маховика + магнитите е около 250 гр.
От от самоиндукция около 75 волта които не знам защо след грец и филтриращ кондензатор 330 мф нарастват плавно до над 250 волта право напр. за няколко секунди. Самоиндукцията захранва 2 лампи от автомобилно табло (от километраж) консумацията им е 20mA, а напрежението пада на 9 волта. След вкарване на външна намотка с 300 навивки с въздушна сърцевина след греца и филтрирано излизат 6 волта в режим на почти късо т.е. направо в ампермера 0,3А и точно тогава всичко рухва оборотите започват да падат консумацията нараства до 700mA . След този тест стигам до следния извод - при този тест , както и при предходния с маховик от глава на видео се оказва , че енергията за задвижване на два ралични по маса маховика при еднакви обороти  е една и съща  или поне съизмерима и всички опити за снемане на ЕДН по индуктивен път (аз друг не знам ) водят до увеличаване на консумацията, механично въздействие върху маховика също води до нарасване на консумацията. Въпроса е какво може да се направи с 5000 оборота...
2. Клсасическо изпълнение с с две намотки бифилярно на силициева сърцевина с един транзистор и т.н.  - обороти много ниски не повече от 200 в минута не съм ги измервал на осцилоскоп консумация при 12V -0,2A за самоиндукция и дума не може да става , работи стабилно и има добър въртящ момент. След настойка на тример на базата на транзистора консумацията падна под нивото с което мери цифров мултимер и не мога да го измеря , а нямам под ръка стрлкови милиампермер, оборотите също намаляха може би двойно , но за ралика от рид ключа когато въздействам механично като спирачка на маховика не се покачва консумацията. Има евентуално шанс за самозадвижване, но при тези ниски обороти не знам колко напрежение и ток може да се генерира. Извод - щом спирането на маховика на води до покачване на консумацията може би има начин за ползване на външна намотка за генериране на ЕДН и то при нищожна консумация под 0,01А (токоизправителя ми е с аналогов волт и ампермер и също не отчита консумация). Продължавам в тази посока  ще експериментирам с по мало мощни транзистори докато не измисля какво може да се прави с високите обороти ... ако има нужда ще кача снимки с показанията на уредите или видео.
Поздрави на всички очаквам критики и коментери
П.С. все още не съм пробвал модификацията на "Майк" с трите транзистора ...и до там ще стигна

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #72 -: Септември 19, 2009, 02:37:49 pm »
Модификацията на Майк с трите транзистора работи най-зле от всички останали вариянти и изобщо не знам как е могъл да го самозадвижи това нещо или по скоро как е могъл да убеди всички , че го е самозадвижил... истината е може би малко по на друго място... схемата му я правих няколко пъти с хол и с релета и с рид и с незнам какво си но не става.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #73 -: Септември 25, 2009, 06:07:59 pm »
Ето последни резултати от мод на Бедини и то в неподвижен режим без ротор. Какво се случва ? Лошото е , че има завишена консумация някъде към 0,7 А на 12 волта и магнитопровода започва да грее въпреки , че честотата е само 100 Hz

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #74 -: Септември 25, 2009, 06:20:55 pm »
загряването може де е от медта , но не мого да я бутна с ръка(нямам директен достъп) , така че бутам ламелите....това не е важно ,  въпроса ми е от какво евентуално  се възбужда това?