Автор Тема: Bedini  (Прочетена 484545 пъти)

gomi

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #30 -: Януари 18, 2009, 10:40:18 am »
Тази схема я споменават в глава 6 на PJkbook , като са постигнали добри резултати с слагане на допълнително реле последователно(използва се само намотката му).

Там дават и схема на паралелно зареждане на кондензатори, които след това се вързват последователно и зареждат акумулатор.
« Последна редакция: Януари 18, 2009, 10:47:52 am от gomi »

gomi

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #31 -: Февруари 25, 2009, 08:26:34 pm »
Пробвах схемата с релето, доста шуми и колонките на компа свирят  ;D
 Жалко че нямам изправен акумулатор да пробвам има ли ефект.
  Иначе с настройка на пружинката на релето се донастройва глимката да увеличи яркоста си - вижда се и искренето на контактите и на моменти даже ми изтръпва пръста  :o
 консумация 60 милиА
« Последна редакция: Юни 19, 2014, 02:07:43 pm от Maistora52 »

gomi

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #32 -: Март 08, 2009, 05:45:49 pm »
Пробвах схемата с 2 глимки свързани последователно- светят си  ::)
 
 Вместо диод и втори акумулатор вързах дросел( останки от трансформатор без сърцевина) и клетка ( 2 пластини в вода на разстояние 2-3 см и малко сол  :P )  .... глимките светнаха 2 пъти по ярко  ::)
   
  Паралелно на клетката и дросела вързах глимка, другите 2 изгаснаха , глимката светна ярко ... на моменти се отделя ярко синьо- виолетово ... кълбо от горния край на глимката и отлита нанякаде  ;D
    Клетката явно бая се зарежда щото ми изпъна ръката на моменти  ::)

Nicolov

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #33 -: Март 14, 2009, 11:11:34 pm »
А някой пробвал ли е "сандвич" постановка на Бедини? С няколко диска наредени на една ос роторен/бобинов/роторен/бобинов и.т.н като са подредени, така че всеки диск е само или бобинов или магнитен и от двете си страни? И няма ли да е по-ефективен от единичния?

ppankov

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #34 -: Март 15, 2009, 03:18:50 am »
@Nikolov
**~Imhotep~** е провел подобен тест.
Каскадно свързване на няколко електромоторчета по схема "Bedini", изхода е свързан към автотрансформатор на 110 волта. Отчита колебания между 90 и 115 волта на изхода на трансформатора - само толкова споделя. Не се казва колко електромоторчета са свързани, нито колко вата е автотрансформатора, нито с какъв товар е натоварил изхода.
Споменава се само, че не е успял стабилно да синхронизира постановката, както и  при накъсо свързан изход на трафа постановката продължава да работи.
 
« Последна редакция: Септември 25, 2012, 10:11:42 am от Maistora52 »

ppankov

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #35 -: Март 15, 2009, 12:08:11 pm »
altium,
представената от теб схема е много интересна,
другата седмица колеги обещаха да ме снабдят със такъв електромотор,
веднага щом го получа ще тествам схемата представена от теб.

За съжаление, каскадното свързване на няколко електромотора не е представено нито със
схема, нито със снимки, само параметри.
Ако това е така, нещата май вървят към подобрения и патент.
« Последна редакция: Септември 25, 2012, 10:12:25 am от Maistora52 »

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
Re: Bedini
« Отговор #36 -: Март 30, 2009, 03:17:35 pm »
altium ето ти схемичката (само че диодите са BYW27  :) )

velstar

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #37 -: Април 21, 2009, 10:30:20 pm »
Привет на всички във форума! Ще ви представя моята изработка на  експериментален генератор, оптимизиран с микропроцесорно управление. https://www.vbox7.com/play:04f53cf6

GMG

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #38 -: Април 22, 2009, 12:29:59 am »
   Привет velstar !
 Кажи за входно-изходните параметри и т.н.
 Какво постигаш с процесорното управление ?
 С видео-главата при мен е по-зле, но с другия
вариант е на прага да се само-захрани !!!
« Последна редакция: Септември 25, 2012, 10:14:32 am от Maistora52 »

velstar

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #39 -: Април 22, 2009, 07:31:39 pm »
Здравейте GMG!
Реално и при мен, с глава от видео не може да се само-захрани.  В случая с помощта на микро контролера  разреждам последователно заредените кондензатори, като по този начин постигам голям импулсен ток на изхода. При товар в определени граници постигам постоянно захранване, тъй като импулсите се само-настройват, от микро контролера, чрез обратна връзка. Без товар достигам 100V  на изхода, а с товар може да се настройва. Аз съм избрал да поддържа 14-15V  с включен товар, тъй като ще го използвам за зареждане на акумулатори. Импулсния ток на изхода е достатъчно голям, за да стопи предпазител от 5А.
   При включване на товар, не се променя консумацията на входа, но оборотите намаляват. Разбира се, този факт може да се използва, за да се само-захрани, като се конструира генератор с голям брой бобини и диск с радиално разположени магнити,  с по голям диаметър, за постигане на по голяма ъглова скорост. Точно това е направил и Бедини.
« Последна редакция: Септември 25, 2012, 10:17:18 am от Maistora52 »

GMG

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #40 -: Април 22, 2009, 11:54:01 pm »
    Здравей, velstar !
Извинявам се, че, пиша по късни доби, но работата ми в момента
е такава...сутрин тръгвам по тъмно и се прибирам по тъмно...
нямам време за подробни експерименти !

 До колкото разбирам, стремиш се да докараш постоянно
напрежение, за да зареждаш акумулаторите...
Това не е съвсем така... напротив... при зареждане е
необходим само импулс, т.е. без филтрация
( капацитета го играе самата батерия ) 
Колкото по-големи обороти, толкова по-добре.
Помисли за това. Има и други важни подробности, но по-нататък...
размишлявай ! :)

   Поздрави !

velstar

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #41 -: Април 23, 2009, 12:43:21 am »
Привет GMG!
Идеята ми беше да изкарам на изхода постоянно напрежение с голям ток, т.е. КПД>1. Но тъй като това  не се получи, реших да променя програмата на микро контролера така, че да зарежда акумулатори, в ускорен импулсен режим. Сега между отделните импулси има интервали и напрежението е малко завишено. Скоро ще направя тест, за да проверя за какво време ще зареди един акумулатор и колко ще консумира за същото време.
« Последна редакция: Септември 25, 2012, 10:19:16 am от Maistora52 »

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Bedini
« Отговор #42 -: Юни 01, 2009, 08:23:55 pm »
Здравейте, искам да споделя с вас един начин за вдигане КПД на Бедини-мотора.
За момента използвам тази схема, за да захраня мотора.

С генератора променяте напрежението на мотора, като внимавате да не изгорите крайния транзистор, защото той започва да работи при по високи напрежения!
Аз използвам рид ампула за мотора, а не датчик на Хол.
Идеята ми е, да натрупам максимална енергия в кондензатор и да възпроизведа мощен ел-магнитен разряд. Проблема за сега ми е, че не мога да го направя с тиристор на 100%
Ако някой има идея как с тиристор на право напрежение да се управлява бобина, нека сподели. Искам да използвам този максимален ел-магнитен разряд в газовия двигател върху който работя в момента.
Успех  ;D ;D
« Последна редакция: Септември 25, 2012, 10:23:31 am от Maistora52 »

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Bedini
« Отговор #43 -: Юни 02, 2009, 11:46:16 am »
Здравейте ,искам да споделя с вас един начин за вдигане КПД на Бедини мотор.

Идеята ми е да натрупам максимална енергия в кондензатор и да възпроизведа мощен ел.магнитен разряд. Проблема за сега ми е, че не мога да го направя с тиристор на 100%
Ако някой има идея как със тиристор ,на право напрежение да се управлява бобина ,нека сподели. Искам да използвам този максимален ел.магнитен разряд във газовият двигател върху който работя във момента.
Успех  ;D ;D

Здрасти...нямаш проблем, погледни схемата на кондензаторно запалване, същото е. Натрупващ кондензатор се зарежда до 300-400в и после през тиристор се разрежда върху бобината. Имаме две възможности - периодичен и апериодичен разряд. Първият е с колебания, определени от ЛЦ-кръга, а при втория цялата енергия се прехвърля в бобината, включва се шунтиращ диод/и и разряд има до изчерпването й. Проблем ще бъдат високите енергии, щото тоците ще са огромни и бобината ще си замине. Според мен много по-удачен е първият вариант с колебателно разреждане, макар че при голям капацитет честотата ще бъде ниска и тоците пак ще хвръкнат. 10мкФ/400в да се разреди директно няма да стане, тоците ще са огромни. Затова може да се зареждат 5х2мкФ по отделни вериги и да се разреждат един след друг, само управлението малко ще се усложни.
Е, има и трети вариант, по-модерен, със схема като в енергоспестяващите лампи. Кондензаторът 10мкФ ще бъде захранващ на схемата, която ще го разрежда резонансно с някаква честота през бобината за запалване. Недостатък е, че схемата ще работи до някакво минимално напрежение или няма да се използува цялата натрупана енергия, но това може да се компенсира с по-голям капацитет, да речем... ;)

Поздрави... ;D
« Последна редакция: Юни 19, 2014, 02:40:33 pm от Maistora52 »

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Bedini
« Отговор #44 -: Юни 02, 2009, 12:19:16 pm »
getca благодаря за бързият отговор.
Проблема със повишаващият обратен преобразувател е ,че променливото напрежение не е със 50% коефициент на запълване което не позволява на тиристора да се запуши.Аз използвам  470мф 450в и тиристор за 160А. Малките тиристори направо излитат... :o
Ако захраня С1 със двутактен преобразувател става но е слаб и не може да зареди толкова бързо С1, а трафа е 2 по 12в 20А.
Обратният преобразувател има голямо КПД което го слага на първо място в моите опити.
Ел.магнитният разряд е страхотен.Ако подкарам бракмата на Бедини със този разряд направо ще се разлети. Не че сега не се разлитат магнити ама  като залегнеш е добре... ;D ;D