Автор Тема: Bedini  (Прочетена 483498 пъти)

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Bedini
« -: Декември 03, 2007, 03:34:12 pm »
Ще съм ти много благодарен, ако напишеш в една табличка необходимите елементи и евентуално местата, от където да се намерят (пр. железарията, зоомагазина и т.н.)- с цел да не се губи време в търсене и замяна на материали, които така или иначе не знаем къде се продават.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Bedini
« Отговор #1 -: Май 20, 2008, 11:02:49 pm »
Здравейте!
През последната седмица експериментирам с двигателя на Бедини и имам сравнително добри резултати. С удоволствие желая да споделя, че днес постигнах изходна мощност с 0,3 W (300mW) ПОВЕЧЕ от входната (при входна 2,1W  и изходна 2,4~2,5W. Резултатът е наистина скромен, но е реален. Всички напрежения и токове са изправени и филтрирани, така че не можем да говорим за изкривявания и неточност на уредите. Освен това има и допълнителна механична мощност, която не е оползотворена.

Интересно е, че при включване на товар към изхода на двигател-генератора, входния ток намалява осезаемо, а оборотите на двигателя се повишават.

За сега не е възможно да го пусна в режим на самозахранване, тъй като съпротивлението на входа е различно от съпротивлението, при което съм включвал товар и имам описания резултат.  Мисля, че това е временен недостатък, който ще бъде решен с оптимизирането на устройството. 

Реално получената изходна мощност идва изцяло от самоиндукцията, а не се генерира от магнитите, които по-скоро служат за получаване на въртящ момент и импулсен режим на работа. 

Управлението на транзисторите става с датчик на Хол , което за мен е по-удобно и ефикасно от използването на бобина към базата.  Първо опитах с бобина спрямо базата, но се получи автогенерация и нулев резултат. При експериментиране с по-големи магнити имам доста голяма механична мощност, която в пъти превишава вложената, така че надявам се за не много време да имам действащ автономен образец.
« Последна редакция: Август 01, 2010, 04:53:57 pm от altium »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Bedini
« Отговор #2 -: Май 30, 2008, 08:25:54 pm »
Бобината е с около стотина навивки директно навити на подковообразен магнитопровод от малък трансформатор.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Bedini
« Отговор #3 -: Май 31, 2008, 02:39:27 pm »
Качих в yotube видео с експериментите ми с Бедини. Можете да ги видите тук: http://www.youtube.com/watch?v=GDydJnqB4jE
http://www.youtube.com/watch?v=BmY7aVirFuI&feature=related

Неактивен oniatam

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 106
Re: Bedini
« Отговор #4 -: Май 31, 2008, 05:15:03 pm »
@teofilius - Ако увеличиш товара, какво се получава?

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Bedini
« Отговор #5 -: Юни 01, 2008, 12:38:30 am »
При пълно късо съединение на изхода има определено натоварване на входа, но до определено съпротивление е обратното и има ускорение на двигателя. Все още нямам затворен цикъл, но просто експериментирам като имам определени идеи, които да тествам.
« Последна редакция: Юни 01, 2008, 11:17:25 am от altium »

trax

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #6 -: Юни 01, 2008, 10:06:23 pm »
teofilius, гледайки твоята картинка има нещо което не разбирам:
Защо северът (N) на управляващата намотка се получава около плюса, който подаваш и съотверно югът (S) около минуса? Не би ли трябвало да е обратното?

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Bedini
« Отговор #7 -: Юни 02, 2008, 08:04:24 pm »
Изхождам от позицията че полюсът на изходящите магнитни силови линии трябва да се означава с плюс а входящите с минус.  В практическата ми работа тези означения са само условни без по дълбоко значение сами по себе си . Реално , магнитните силови линии са вихрови нишки около оста на електрона и посоката им е в съответствие спрямо посоката на движение на електрона, тъй като той се движи в собственото си електрическо поле. Електрическото поле на електрона съвпада и е паралелно с оста му на въртене. Магнитното поле или по-точно силовите линии са паралелни на електрическото му поле. По принцип, по правилно  е  електрическият ток да е еднозначен по посока с електрическия ток , понеже реално електрическия ток е поток от електрони (електронен поток) и е от - към + . Минуса на извода на един електрически източник(батерия или друго) съответства на позицията с излишък на електрони. Нямаме положителен ток (поток от електрически-атомни ядра) освен йонния ток при електролитите и газовете.
« Последна редакция: Ноември 30, 2013, 02:54:12 pm от Maistora52 »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Bedini
« Отговор #8 -: Юни 02, 2008, 08:21:26 pm »
Правилото на дясната ръка важи само доколкото приемаме че електрическият ток се движи от + към - . Правилото на лявата ръка е по реално защото показва посоката на магнитните силови линии спрямо посоката на електронния поток. Установен факт е че не съществува електрон в покой. Той се движи в пространството удрян от фотони и различни електромагнитни вълни и частици , но ако средата в която се намира бъде свръх охладена - тоест лишена от каквито и да било лъчения и частици които да взаимодействат с електрона, тя става свръхпроводима и електрона се движи в собственото си електрическо поле взаимодействащо с пространството. Посоката на движение на електрона в пространството се определя от правилото на лявата ръка, като посоката на силовите линии е посоката на въртене около собствената му ос. Следва ясно в каква посока имаме движение на електрона ако знаем посоката на магнитните му силови линии. Електрон може да се задържи в "почти" неподвижно състояние в пространството единствено чрез подлагане и въздействие с мощно електрическо поле което изисква допълнително влагане на много енергия за целта. Следва че  е по-лесно да вземем енергия от електрона отколкото да го застопорим в една точка в пространството. Мога да кажа че електрона е буфера между свободната вакуумна енергия и нашия свят, така че това което трябва да се научим да правим е да насочваме  и контролираме неговите иначе "хаотични" движения в пространството и тогава ще разполагаме с реални устройства на свободна енергия...
« Последна редакция: Ноември 30, 2013, 02:57:16 pm от Maistora52 »

trax

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #9 -: Юни 03, 2008, 09:09:59 am »
до "altium" и "teofilius":
1. Взимам най-обикновен компас и постоянен магнит.
2. От едната страна компасът показва север (N) (маркирам я).
3. Взимам някакво желязо и навивам една намотка кабел отгоре.
4. Подавам напрежение (да речем от батерия).
5. Взимам компаса и пак меря - при страната на която "подавам" минуса на батерията се формира север (N)
6. Двата севера се отблъскват един от друг.

Защо си усложнявате живота да означавате нещата извън общоприетия начин не знам.
В случая изобщо не ми се налага да слизам на ниво електрони, потоци, "приета" и "правилна" посока.
Правилото на дясната ръка важи с пълна сила altium - благодаря, че ми го напомни.
Бъдете живи и здрави!


http://science.howstuffworks.com/electromagnet4.htm
« Последна редакция: Ноември 30, 2013, 02:58:50 pm от Maistora52 »

trax

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #10 -: Юни 03, 2008, 07:03:26 pm »
Мдааа, след по-продължително вглеждане наистина се съгласих, че картинката на теофил е правилна. Не знам защо винаги си представях намотката обратно навита. Моля да бъда извинен.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Bedini
« Отговор #11 -: Юни 03, 2008, 07:59:44 pm »
Няма проблеми Тракс! Всички ние се учим и аз,  и Ти, и вярвам че ще има добър плод от това...

goshko

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #12 -: Юли 16, 2008, 12:38:12 pm »
Здравейте,

интересува ме дали някой е правил solid state версията на Bedini energizer-а? За който не знае какво е това ще кажа, че това е общо взето monopole motor-a но без мотор. Няма движещи се елементи. При мен се получават странни ефекти, и бих искал да си "сверя часовника" с някой, който има опит. Един от тези ефекти е че схемата няма изключване :) И без захранване продължава да си работи и да зарежда кондезатора (макар и много бавно), но за повече от 24 часа напрежението в него не спира да нараства и достигна 80волта. И в тази връзка някой има ли книгата на Бедини - Free energy generation?

Поздрави,
Гошо

goshko

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #13 -: Юли 17, 2008, 09:09:19 am »
Схемата е ето тази, но няма ротор:


Тук има дискусия на тази тема:
http://www.energeticforum.com/renewable-energy/366-bedini-solid-state-oscillators.html

Tук можете да видите какво прави схемата (не по-различно нещо от останалите схеми на Бедини):
http://www.r-charge.com/

Ето още един вариант на схемата (втория пост от горе на долу):
http://waterfuel.t35.com/zpe_bedini_solid.html - тук оптрона е обърнат и по този начин не работи. В книгата на Бедини изхода на оптрона също е обърнат, и гори ако се включи така.

Принципно аз съм опитал да дупликирам схемата от книгата на Бедини, която има съвсем малки разлики от горната (в стойностите на някои от елементите). Не искам да я публикувам, но можете да я намерите в emule като напишете "bedini solid state". Сигурен съм обаче че схемата ще работи по същия начин и с горните стойности. Аз лично не съм използвал същите елементи, защото някои се намират трудно в България. Не искам да пиша какво точно съм използвал, защото не искам да насърчавам някой да следва моите грешки. Споделям мнението на Бедини, че хората трябва да спазват неговите инструкции дословно преди наистина да разбират какво се случва. Та принципа е много прост, въпреки че не разбирам от електроника или от radiant energy, но най-общо е това: лявата част на схемата кара бобината да вибрира, това генерира radiant energy spikes, които се събират в кондезатора от дясно (зарежда се над 100 волта за по-малко секунда). Таймера пулсира и през определено време отпушва пътя на кондезатора да се разреди в батериите. Честно казано не знам ротора каква роля играе, но явно работи и без него. Аз не мога да се похваля с някакви резултати, но все пак се случват забавни неща и затова би било интересно, ако още някой е правил/направи схемата да споделим опит. Както вече написах най-интересно при мен е, че дори когато махна захранването бобината продължава да си работи и да зарежда (много бавно но без да спира) кондезатора (не съм го чакал повече от 80волта, но предполагам че ще стигне над 100). Веднъж залях единия транзистор с вода и на изхода премерих 40волта без захранване, но не знам как да го повторя :) Освен това, до колкото знам, Тесла е използвал тази radiant energy за захранва някакви мотори и други неща. Ако някой знае нещо по-въпроса ще е интересно да се пробва.

P.S. Схемата е много лесна за направа, но понякога се налага debug. Съветвам всички да проверят отделните блокове предварително - таймера, оптрона и тиристора - без да е включена бобината. Това може да спести много чудене и изгорели елементи. Съвета разбира е за аматьори като мен. Единствено бобината е по-трудна за направа, но може да се поръча.

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Bedini
« Отговор #14 -: Юли 17, 2008, 01:17:48 pm »
Здравейте...Интересен е този мотор, но мисля, че не е трудно да се обясни повишаването на оборотите при натоварване. Никъде не видях мнение какво става при преминаване на магнитите покрай изключената намотка или по-точно магнитопровода й. Цитира се само енергията от самоиндукция, а къде отива енергията генерирана от въртенето на ротора с магнити... ???
При включване на товар протича ток през намотката, който създава магнитно поле с полюси, обратно на управляващите и това предизвиква допълнителен въртящ момент. Фактически ротора се отблъсква от два полюса N (по схемата на teofilius) и получава по-голямо ускорение. Та...в крайна сметка не съм убеден, че това е АнтиЛенц ефект. Естествено, че ще има граница на натоварване, зависеща от активно, реактивно съпротивление на намотката, сила на магнитите...Е, това е...Ако съм прав, добре - ако ли не, пак не е лошо, щото и това помага понякога... ;) :)
« Последна редакция: Юни 19, 2014, 01:25:47 pm от Maistora52 »