Автор Тема: Контакти и срещи с Капанадзе  (Прочетена 30683 пъти)

Seeker

  • Гост
Re: Контакти и срещи с Капанадзе
« Отговор #15 -: Юли 27, 2011, 08:22:07 pm »
В интервюто си Gia vs DL (админ MATRI-X.RU) се спомена, че дома на Капанадзе захранвали от техен генератор 20kW без проблеми в продължение на 3 месеца. После дошли на проверка от енергото, защото се усъмнили, като видяли 0-левите(сметки) показания на електромера и ги глобили $300USD за кражба на ток, въпреки че Капанадзе и Гия им били обяснили как се захранвали с техния генератор. Понеже сумата не била голяма решили да я платят и да не спорят повече, демонтирали генератора и го разглобили.
Извинете ме, но това са пълни глупости!!!
Ако някой има независима енергийна установка, едва ли ще стои на електромер, особенно ако системата е работила 3 месеца без проблем. Най-вече ми харесва завършека - разглобили генератора!  Всъщност нищо не се случило-доказателствата ги няма. Това е класически пример за създаване на градски легенди.

vitan

  • Гост
Re: Контакти и срещи с Капанадзе
« Отговор #16 -: Юли 28, 2011, 09:57:43 pm »
Времето ще покаже, но патента му не знам как го е прокарал. Накрая си е голяма глупост.... в мястото, където се снема предполагаемата СЕ. Тьомна е мъгла паднала.....

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Контакти и срещи с Капанадзе
« Отговор #17 -: Юли 28, 2011, 11:05:47 pm »
Значи в зелената кутия има яка батерия и нищо друго...Инвертор за кола 12-220 от най-евтините също
« Последна редакция: Юли 28, 2011, 11:17:01 pm от gotiniq7 »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Контакти и срещи с Капанадзе
« Отговор #18 -: Юли 29, 2011, 03:09:37 am »
Ами, администратора щом така мисли, да заключи темата и да свърши комедията. Само на този въпрос ми отговорете, къде в аквариума на Капанадзе и в 100квт установка видяхте батерий? А в зелената кутия има друга бобина - резонансната на генериращия контур, ако може  да се нарече контур, защото това е някакъв хибрид, неизползван до сега и не проучван. На колбаса, който се вижда е товарната бобина, която така е направена, че да няма индуктивна връзка с възбуждащата резонанса бобина и има още нещо, което се явява, като буфер, което нещо предава енергия от възбуждащата бобина на резонансната, без да влияе по никакъв начин на товарната, въпреки,че не са навити на една тръба възбуждащата и резонансната бобини. А пък товарната бобина приема енергията от резонансната бобина, които също не са навити на една тръба. В зелената кутия също е блока кондензатори на генериращия контур и двата генератора вч и на 50 херца.  И най - важното нещо, контура, който генерира енергията е ОТВОРЕН. ПОЗДРАВИ!

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Контакти и срещи с Капанадзе
« Отговор #19 -: Юли 12, 2012, 10:13:07 am »
Тази история започва да ми прилича на историята на нашия изобретател Стефан Найденов, човекът, които палеше водата, добавяйки няколко капки зеленикава течност. Всичко работи, "енергия да те убие, бензин да те удави" както казваме когато колата не върви, а резултат = 0. Същото се повтаря и с друг наш човек - Чуканов. Все някой ги "съпресира", все някой дебне зад ъгъла да ги убива и т.н. Нека да направим паралел с историята " Андрея Росси", италианецът, който се занимава с "cold fusion". Него никой не иска да го убива, никой не му пречи да богатее. Работи си човечецът и си усъвършенства технологията. И заинтересованите фирми му снасят парици. Самият той казва, че няма никакви проблеми със "световньiй кретинизм" и "мафиоизм".Например, нашият човек Чуканов, вместо да вземе да стопли една кофа вода със технологията си и да докаже, че действително работи, си губи времето да пише, че технологията на Роси и ред други разработки са фалшиви и неговата технология, и само неговата е дадена от бога за да спаси света... Като гледам  недодяланите клипове на Капанадзе и сие, си мисля, че или е голям мозък, или е голям кретен и хитрец. Стана вече - 4 - 5 години от както технологията е "тук" а нищо не става. И защо "интернационалната мафия" още спи - Капанадзе е жив и здрав, никой не го трови, никой не купува "нещото"(нещата), никой не го е интернирал на необитаем остров или изпратил в Сибир.   

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Контакти и срещи с Капанадзе
« Отговор #20 -: Юли 12, 2012, 12:48:20 pm »
  И преди съм го казвал и сега го казвам - проблема за излизането на технология на свободна енергия на открито пред света, и като търговски продукт не е някаква световна мафия или конспирация ако и преди двадесет години това да е имало някакво значение. Винаги проблема е в самите изобретатели и това са алчност, жажда за слава,  извратен морал(да не би изобретенията им да навредят на човечеството), перфекционализма и стремежа всичко да се патентова и узакони юридически, страх да не ги убият (и то докато никой не им е и намеквал за това, и други от този род.  Нежеланието на разпостранителите на традиционни енерго източници технологията на СЕ да е общодостъпна е на най-последно място пък  и не виждаме тези супербогаташи да проявяват някакъв страх в това отношение.
  По отношение на срещата ми с Капанадзе миналата година през февруари то резултата е отрицателен. За да не се повтарям ще цитирам собствения ми отговор, който дадох на Алтиум, и който той цитира в най-горния пост:
Цитат
При срещата ми с Капанадзе за около 20 минути беше демонстрацията и беше единствено на самозахранване. Товара на изхода бе около 6КВт лампи. Стартира със 9 волтова батерия за десетина секунди и я махна след това и със копче стартира, като веднага тръгна на пълна мощност. Гледал съм и съм заснел под генератора и там няма никакви кабели. 

Условията на демонстрацията са такива, че е невъзможно на индуктивен принцип да предава енергия от евентуален електромагнит под почвата. Това е абсолютно изключено.

Частично съм заснел отвътре и това, което се вижда е основно хидравличен мотор на преден план, а в дълбочина електродвигател и корпус като на електродвигател, но без оребренията, които имат почти всички електродвигатели. Вътре има електроника, по думите му която взима около 40-тина вата от генератора и ги прави на 1КВт, който захранва мотора на хидравличната помпа, която вече създава огромно налягане от порядъка на около 350-400 бара, задвижващо хидравличния мотор на който е ремъка, задвижващ 20КВт електрогенератор, който виждаме отвън.

Секретът според Капанадзе е електрониката и хидравличната помпа, която е свърхефективна.  Единствения вариант за да има някаква измама е вътре в металната част да има скрити акумулатори директно задвижващи електродвигател на по ниско напрежение но с голям ток, който посредством ремъка задвижва генератора.  И все пак нямам такова убеждение а че това, което показва е реално и истинско.

Според мен причината  технологията му да не е още реализирана е собствената му алчност и липса на дипломатични способности, но това е само повърхностна причина.  Възможно е вече да е продал технологията на фирма или организация, която няма за цел да я разкрива пред света. Той самият ми каза, че би го направил за достатъчно пари. 
   
    Приятели! Нека имаме взаимно уважение и не се хапеме за дреболии а да се концентрираме върху целта на този форум, която е взаимно да си бъдем полезни по всеки възможен начин така, че кулминацията е да имаме на разположение тук в България действаща технология на свободна енергия и информацията за нея да се разпространява свободно така, че нашия и на света около нас живот да бъде променен към  по-добро в това отношение!

   Мнението ми, е че само свободен човек(евентуално изобретател) може да даде Свободна Енергия на човечеството. Свободен от алчност, извратен морал, предубеждения, предрасъдъци, ограничения на съзнанието и духа, свободен от желание за слава и признание. Онзи, който робува на тези и други негативизми, и бивайки роб не може да освободи никого и по-скоро ако направи добро след това съжалява, че го е направил.  Само свободния духом човек носи и дава свобода на другите хора а най-голямата му награда не се измерва в пари, признание и слава а съзнанието и удовлетворението, че е оставил нещо добро след себе си и е направил света малко по-добър или приятен за живеене.

  От моя страна аз работя  по темата Капанадзе и вярвам, че наближава да се изпълни времето и да имам работещо устройство. Може би и нещо оригинално ще предложа но принципа ми е "Свободна Енергия-Свободна Информация!" Същия девиз  и на някои от братушките.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Контакти и срещи с Капанадзе
« Отговор #21 -: Юли 12, 2012, 09:45:20 pm »
Генератора на Капанадзе съществува на 100 %. Вие сте, като шопа, гледа жирафа пред него и вика, такова животно нема. Какви измервания, какви глупости, човека го стартира с батерия от 9 волта и на изхода получава 5 киловата, няма нужда от измервания, за да се докаже,че работи. Това, че още никой не е успял да го повтори, не означава, че генератора не съществува.
     А що се касае до внедряването на такъв генератор за масово използване, човек реши ли да го внедри, нищо и никой не може да го спре, защото зад него ще застанат обикновенните и угнетени хора, които са 99%, срещу 1% чифутски гадове и познайте, кой ще спечели. Никой не е устоял пред масите в световната история.
     Аз вярвам, че до 2020 г. ще бъде забранено да се използват петролни продукти, като гориво и технологията на свободната енергия ще се внедрява масово по целия свят.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Контакти и срещи с Капанадзе
« Отговор #22 -: Юли 12, 2012, 11:52:45 pm »
Абсолютно съгласен с теб  Мито-Купона  8) ;)

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Контакти и срещи с Капанадзе
« Отговор #23 -: Юли 13, 2012, 02:05:33 pm »
Здравей Алтиум!  Аз предложих на Капанадзе да произвеждам генераторите му и той да получава процент върху печалбата -32%. Той се съгласи и не е имал никакви претенции за пари освен условието, като производител за начало генераторите, които изкарам на пазара да са с 1МВт. мощност. Договор щеше да има ако на по късен етап се бяхме чули с него и той дойдеше тук в България. Всичко се провали поради скандал възникнал между него и Гия, който му беше посредник.  Потенциално бих могъл да намеря начин да се свържа с Капанадзе но се отказах да разчитам на това а на това, че имам потенциала да разбера и възпроизведа лично технологията му.
  Инвеститорите са приятели с които имам връзка и са готови да платят за реална технология на Свободна Енергия.

velstar

  • Гост
Re: Контакти и срещи с Капанадзе
« Отговор #24 -: Юли 14, 2012, 03:04:50 pm »
Каква ирония! До преди няколко месеца никой не се съмняваше в Капанадзе и генераторите му, а сега се дълбае и търси измама във всеки генератор на свободна енергия. От години наблюдавам интернет пространството и виждам, как след всяка появила се технология в областта на свободната енергия и антигравитация, много скоро след това се появяват лъжливи клипове и изобретатели, с цел дезинформация. Някой силно желае, хората да повярват че всичко това е една лъжа и измама и наистина успяват да убедят дори най силните привърженици на свободната енергия. Вижте Стан Дейо, колко добре разказва в презентацията си за "прикритията". Убеден съм че конспирацията работи в пълна сила, особено в тази област на науката. Сашо Николов е направил необходимото за да се убеди лично, в реалността на тази технология. Той е честен човек, отворен към обществото, лишен от алчност и завист, които са основна пречка за разпространението на тези технологии.
« Последна редакция: Юли 14, 2012, 05:08:39 pm от velstar »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Контакти и срещи с Капанадзе
« Отговор #25 -: Юли 14, 2012, 03:15:02 pm »
много скоро след това се появяват лъжливи клипове и изобретатели, с цел дезинформация

Припомни си кой от авторите на коментарите по-горе отговаря на това условие!!!

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 396
Re: Контакти и срещи с Капанадзе
« Отговор #26 -: Юли 14, 2012, 05:23:49 pm »
 Това, ще се случи тогава когато някой открие и публикува своето откритие без да спечели от него дори стотинка. Всички други откриватели  са вредни, защото сам виждаш какво се получава.

velstar

  • Гост
Re: Контакти и срещи с Капанадзе
« Отговор #27 -: Юли 14, 2012, 05:39:12 pm »
Да, спомням си клипа на teofilius, в който показва само-захранващ се генератор на Капанадзе. Той си призна, че целта му е била да провокира Капанадзе, за да му привлече вниманието и да си уговори среща с него. Доста дръзко решение, но човек когато е решен да постигне нещо понякога използва нестандартни методи. Аз го разбирам, но не одобрявам тези методи!

Все пак, да не забравяме че Сашо е първия човек в Българя, който направи сайт за свободната енергия и отвори очите на много хора, за което имам дълбоко уважение към него!

 По важно в случая е да подкрепяме хората, които работят, експериментират и търсят начини да разберат принципа. Аз не се съмнявам, че генератора на Капанадзе е реален и работи. Ако има някаква измама, то трябва да има наистина сериозна причина за това. Може би заинтересовани компании да са му платили добре, за да направи фалшификация и да поеме натиска на много хора, като единствената цел която мога да си представя за подобно нещо, може да е именно това:
Провокиране на маса хора да работят и да търсят начини, да се открият нови методи за генериране на енергия, имайки в предвид настъпващата световна енергийна криза. Както Стан Дейо представи, в презентацията си и накара хората да работят и търсят начини да създадат антигравитацията. Помислете, маса хора от цял свят, имат повече идеи от екип учени, като работят безплатно и предоставят идеите си в интернет пространството, които учените на готово ще вземат и ще разработят нова енергийна технология, много по бързо от нас, защото имат средствата и оборудването. Разбира се, това е само хипотеза!
Аз по скоро съм склонен да вярвам, в реалността на генератора на Капанадзе, като пресях много други. Мисля че достойните неща за експериментиране са  генератора на Капанадзе, ТПУ, генератор на Серл, Бедини генератор, клетка на Джо, Тестатика и повечето познати методи в областта на антигравитационните технологии. Всичко останало, като Перендев двигател и др. подобни са доста съмнителни.
« Последна редакция: Юли 16, 2012, 03:03:54 pm от velstar »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Контакти и срещи с Капанадзе
« Отговор #28 -: Юли 16, 2012, 10:17:44 am »
Напълно съм съгласен с тебе Алтиум - аз поддържах някаква връзка с Капанадзе  или поне този който се представяше за него и когато казах , че съм си организирал транспорт до грузия с цел да видя с очите си т.нар. генератор на капанадзе връзката нещо се развали вече не се появява в скайпа - това беше началото на месец май. Всеки да си направи изводите. Аз за себе си съм ги направил. Всеки избира сам за себе си в какво да вярва. Аз на фокусници не вярвам.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Контакти и срещи с Капанадзе
« Отговор #29 -: Юли 16, 2012, 02:00:19 pm »
altium, поне трима човека от този форум, са виждали с очите си и са се докосвали до генератора на Капанадзе. Това, че ти не си се срещал с Капанадзе и не си виждал генератора  и не си направил твойте измервания, не значи, че той е менте и не работи. Капанадзе има подадена молба за патент, а това е много сериозно нещо и никой няма да тръгне да се излага с ментета. Човека чака да му бъде издаден патента и след това ще продава или произвежда продукта, което е нормално. Слабия интерес на Капанадзе към български инвеститори е обясним, защото тук става въпрос за много, много пари, които тези инвеститори нямат.
       Ако трябва нещо да се трие из темите за Капанадзе, изтрии постовете на гения, сещаш се кой, защото, ако случаен човек, за пръв път влезе и чете тези теми и тези постове, ще си помисли, че ние в този форум сме от кръжока по електротехника на Карлуковската лудница. Това е недопустимо за един сериозен форум.