Автор Тема: Контакти и срещи с Капанадзе  (Прочетена 30677 пъти)

Неактивен gaco

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 42
Контакти и срещи с Капанадзе
« -: Март 30, 2010, 11:54:06 pm »
Ако ще се събират пари за самолетни билети за представител на форума - готов съм да се включа с някаква сума.
За целта моля уточнете начина на събиране на средства - банкова сметка или друг начин.

gogotosam

  • Гост
Re: Контакти и срещи с Капанадзе
« Отговор #1 -: Април 02, 2010, 09:29:00 am »
                Здравей altium !
    Ако питаш мен - отвори си една банкова  сметка. Реално тук момчетата дават много повече пари за опити, които не се знае дали изобщо не са заблуда, та едва ли двайсетина лева или повечко, за една такава кауза ще бъдат много разходи.  Аз подкрепям тази иниациатива, призовавам и другите да дадът своето мнение. Никак не е е лошо да се изпрати една делегация от двама- трима да видят с очите си и да чуят с ушите си. Все пак прякия контакт с устройството може да породи по - правилно неговото разбиране. Пък и дручко си е да стисне човек ръката на изобретател- нали :)
    АЗ СЪМ ЗА А ВИЕ ;)

gogotosam

  • Гост
Re: Контакти и срещи с Капанадзе
« Отговор #2 -: Април 11, 2010, 08:52:03 pm »
    Здравете отново!
До къде стигна идеята за пътуването да изобретателя, ще я бъде ли? Колко човека ще ходят?

AlchemyAsterix

  • Гост
Re: Контакти и срещи с Капанадзе
« Отговор #3 -: Май 05, 2010, 08:41:11 pm »
  Здравейте.
Если бы были бы известны хоть какие-то  контакты (хотя бы мейл) Капанадзе, то можно было бы что-то организовать. На свою страничку в ютубе он уже 3 месяца не заходит.

Извиняюсь, что по-русски.

demirevs

  • Гост
Re: Контакти и срещи с Капанадзе
« Отговор #4 -: Юни 23, 2010, 04:17:09 am »
Стартовият билет за разговори с Доналд Смит, както стана ясно от публикувания Тесла симпозиум беше 500 милиона. Колко ще е за разговори с Капанадзе?

velstar

  • Гост
Re: Контакти и срещи с Капанадзе
« Отговор #5 -: Юни 23, 2010, 03:58:09 pm »
Аз мисля, че Капанадзе търси начин да откаже инвеститорите, за това променя цената. Явно го притискат институции, чийто интереси са засегнати от неговото изобретение. Да не забравяме какво се случи със Стефан Маринов, когато се опитваше да разпрострни тестатика. Паричния монопол от тогава до сега не се е променил много.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Контакти и срещи с Капанадзе
« Отговор #6 -: Юни 23, 2010, 04:19:08 pm »
По скоро проблема на Капанадзе и на много изобретатели, като него е алчността. Второто нещо е че такива хора много бързо биват заобикаляни от алчни протежета, които им стават съветници и партньори (един вид най-близки приятели) диктуващи им как да постъпват. На всички е виден резултата. ...

FreeEnergy

  • Гост
Re: Контакти и срещи с Капанадзе
« Отговор #7 -: Юни 23, 2010, 08:24:56 pm »
По-скоро инвеститорите усещат що за птица е Капанадзе, с неговия несигурен подход, с незнанието какво да поиска или пък с искането на пари предварително, за да покаже нещо. Много неща говорят против него. Инвеститорите обикновено преценят риска, според всички данни които имат за съответното предложение. В неговия случай всичко е лишено от бизнес смисъл, дали от алчност или защото е измамник. Освен това той доста е и захитрял. Едва ли едно ходене там ще означава, че ще поиска нещо лесно изпълнимо, при условие че иска милиони.

Както казва теофилиус - резултата е налице и достатъчно красноречив. Нека не забравяме какво се случи с великия Перендев. Достатъчно хора са ходили при него и са инвестирали пари и в пътни и в мечтата, която им се е продавала.

Pyramid

  • Гост
Re: Контакти и срещи с Капанадзе
« Отговор #8 -: Юли 25, 2011, 08:54:48 pm »
Ами, дочух нейде, че този знаменит генератор всъщност бил източник на приходи, не точно генератор на безплатна енергия...

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Контакти и срещи с Капанадзе
« Отговор #9 -: Юли 25, 2011, 10:43:11 pm »
Ами като си дочул можеш ли да си по конкретен и да кажеш от къде точно си го дочул или просто така ....нямаш какво да си правиш. Питам защото има хора дето дават пари и време за опити , та ако това дето си го дочул е вярно да спрем да даваме пари и да си губим времето. Ще съм ти благодарен , предполагам и много други съфорумници също.

Pyramid

  • Гост
Re: Контакти и срещи с Капанадзе
« Отговор #10 -: Юли 25, 2011, 10:46:48 pm »
От колеги, с които се знаем от над 20 години и живеят там наблизо, да речем. Само не ме издавайте, por favor

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Контакти и срещи с Капанадзе
« Отговор #11 -: Юли 25, 2011, 11:52:14 pm »
Интересно? Колкото и да изглежда обезсърчаващо положението с Капанадзе то надеждата трае най-дълго.   Споделих в един руски форум, каквото знам по темата за хидравличния генератор. Също наблюдения, като низкочестотни звуци, снимки, принципна схема. Какъв е резултата ли - ами един от хората се справи и то много добре. 500Вт на входа за хидравличната помпа, около 3КВт. изходна мощност върху това. При самозахранване е работил около 40 секунди и двигателя на помпата се претоварил с напрежение и изгорял. Сега прави помощна и стабилна система.
  Тук можете да видите с нужната информация по темата: http://realstrannik.ru/forum/39-kapanadze/20913-gidrogenerator-kapanadze.html?limit=18&start=342 с ясно и схематично описание на принципа. Факт е че работи и надявам се скоро ще има по-подробна и ясна представена с видео информация.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Контакти и срещи с Капанадзе
« Отговор #12 -: Юли 26, 2011, 10:56:20 am »
При мен честотата е около 19 kHz и с подбор на кондензатора може да бъде и 15,625 kHz, затова при аквариума на Капи се виждат платки от хоризонтална развивка на лампов телевизор, които според мен работят, а не са камуфлаж, това е високочестотния генератор и всичко в тази кутия работи.. Намерих начин да зареждам кондензатора на вория контур без проблем, както и начин да снемам енергия от него, без да нарушавам резонанса, но за по-добра ефективност бобините трябва да, са две, както е при Капанадзе вклюително и при зелената кутия, там втората бобина е в кутията, а на другите установки се виждат, че са по две. Н 100квт установка, високата бобина е резонансната, а от от другата се снема енергията. Принципа отдавна ми е ясен, но проблема беше, как ефективно да се зарежда кондензатора, за да се преодолеят загубите в контура и той да започне да генерира енергия. 50 херца ще ги мисля после, но първо трябва да съумея да сваля по- голямата част от енергията във втория контур. За мен генератора на Капанадзе е реално съществуващ и няма никакво съмнение в това, така, че не се отказвайте от опитите. А аз колко пари и време съм посветил на това, просто ви е бедна фантазията.ПОЗДРАВИ!!!

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Re: Контакти и срещи с Капанадзе
« Отговор #13 -: Юли 27, 2011, 05:38:33 pm »
Мен ме притеснява относно генератора че на всички опити резултата е как пали крушки прилича по-скоро на фокус от колкото на нещо практическо.
Аз ако измисля такъв генератор по скоро бих си го монтирал в къщата и да не плащам сметки за ел. енергия. Не се връзва да плащаш след като имаш машина за безплатен ток. Има нещо гнило в Дания както се казва но ще видим.

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Контакти и срещи с Капанадзе
« Отговор #14 -: Юли 27, 2011, 07:44:07 pm »
Това са глупости. Как ще те глобят за кражба на ток без да те хванат? Това е много нереално оправдание, направо смешно. Ами ако си сложи слънчеви колектори отзад в двора, пак ли ще го глобят за кражба на ток?