Автор Тема: Репликации на Динатрон и Stivep  (Прочетена 10966 пъти)

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Репликации на Динатрон и Stivep
« -: Октомври 26, 2011, 10:34:06 am »
Да, това е радостно! Най - после малко светлина в тунела.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Репликации на Динатрон и Stivep
« Отговор #1 -: Ноември 29, 2011, 01:34:16 am »
Здравейте! Прегледах работата на Динатрон и искам да дам мнение по въпроса. В неговата схема  в първата част липсва най-важното нещо, а именно модулиращата част на схемата. При Дон Смит тази роля се изпълнява от автотрансформатора и така може да се регулира амплитудата на модулиращия сигнал. Енергията се предава чрез високочестотни вълни от първичната бобина, към вторичните и по този начин се постига отвързване на товара от источника, а това е правило номер едно, за да се получи СЕ. А щом има модулираща част, значи има и демодулираща. Втората част на схемата на Смит прилича на детекторен приемник, но не точно. Там кондензаторите след диодите се зареждат с високата честота, но се разреждат през товара с модулиращата честота, няма и не може да има тук импулси с честота 27MHz и амплитуда 8 киловолта. Поздрави!

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Репликации на Динатрон и Stivep
« Отговор #2 -: Ноември 29, 2011, 07:56:08 am »
Вчера гледах Динатрон и компания измериха 2,5 киловата изход http://www.youtube.com/watch?v=8nCz8PRFcb0&feature=player_embedded , аз преизчислих мощността според измерванията им и получих 3 киловата http://www.magtrol.com/support/motorpower_calc.html. Не мога да разбера какъв е проблема да го самозахранят  при положение , че имат КОП над 10 ....
Аз работя по същия експеримент , но за съжаление не мога да се похваля с подобни резултати все още. Струвами се, че не измерват правилно въртящия момент, не знам има нещо което, не е както трябва в цялата работа. Диаметъра на вала е 16 мм значи това са 0,016 м. С този "кантар" дето мерят мисля, че 3 килограма по 0,016/2 (силата по рамото) метра прави 0,024 кг.метър или 0,024*9,8 = 0,235Nm , което след изчисляване прави 25 вата , а не 2,5 киловата......Някой има опит в подобни сметки нека помогне с правилното изчисляване.
« Последна редакция: Ноември 29, 2011, 08:24:17 am от coke2k »

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Репликации на Динатрон и Stivep
« Отговор #3 -: Ноември 29, 2011, 10:37:48 am »
Вчера гледах Динатрон и компания измериха 2,5 киловата изход http://www.youtube.com/watch?v=8nCz8PRFcb0&feature=player_embedded , аз преизчислих мощността според измерванията им и получих 3 киловата http://www.magtrol.com/support/motorpower_calc.html. Не мога да разбера какъв е проблема да го самозахранят  при положение , че имат КОП над 10 ....
Аз работя по същия експеримент , но за съжаление не мога да се похваля с подобни резултати все още. Струвами се, че не измерват правилно въртящия момент, не знам има нещо което, не е както трябва в цялата работа. Диаметъра на вала е 16 мм значи това са 0,016 м. С този "кантар" дето мерят мисля, че 3 килограма по 0,016/2 (силата по рамото) метра прави 0,024 кг.метър или 0,024*9,8 = 0,235Nm , което след изчисляване прави 25 вата , а не 2,5 киловата......Някой има опит в подобни сметки нека помогне с правилното изчисляване.

Връзката между мощност и въртящ момент е следната: http://en.wikipedia.org/wiki/Torque#Machine_torque

P=M.2П.n     P-мощност[W], M-въртящ момент[Nm], n-обороти[об/S]

...като умножението с 2П идва от представянето на оборотите като преместване в радиани 1об/сек=6.28рад или казано по друг начин M е силата, а оборотите в радиани са рамото.

с данните на Динатрон се получава...

P=(0.235Nm).(6.28).(1000/60об/S)=24.597W~25W

...абсолютно вярно coke2k. Мдаа, лошо...хубавото е, че хората го споделят и така лесно се откриват грешки и заблуди. За пореден път се оказва, че измерванията са от критична важност при доказване ефективността на някакво устройство. В случая юнаците малко са омешали порядъците, но се случва... ;)
« Последна редакция: Декември 04, 2011, 04:52:03 pm от Altium »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Репликации на Динатрон и Stivep
« Отговор #4 -: Ноември 29, 2011, 12:43:00 pm »
Най-сигурно се доказва наличието на СЕ, когато системата се самозахранва, макар и да няма някакъв голям товар на изхода. Динатрон твърди, че разработва девайса на Дон Смит, но неговата схема няма нищо общо с това. Вярно е, че в публикуваните схеми на Смит има грешки и неточности, но според мен се вижда принципа. Имаме предавател и приемник, модулиране и демодулиране на сигнала. Какво означава това? Предавателната бобина или излъчващата,  и една от вторичните трябва да са настроени в резонанс на една и съща честота и то много точно, не е ли направено това, няма да се получи нищо. Вижте на снимките с каква прецизност са направени бобините. Честотата на втората вторична намотка не е критична, може да бъде 15, 20, 25 MHz, но е избрана да е 27 MHz, защото това е свободна честота или гражданска, както се казва в цял свят. Има и друго нещо, от къде се получава тази висока честота на втората вторична намотка, когато от неоновия траф, сигнала е с честота в рамките на 30 - 40 kHz? Имам предположения и за това, но не съм сигурен и не искам да пиша глупости във форума. Само ще кажа засега, че разрядника спомага за получаването на тази висока честота. И другия въпрос, откъде идва СЕ? Според мен една малка част идва от резонанса и по-голямата част от разликата във времето при зареждането на изходните кондензатори с виоката честота 27MHz и разреждането им през товара с ниската 50Hz, модулираща честота.
    Дали няма накрая да се окаже, че и установката на Капанадзе, работи на подобен принцип????;)

giunal

  • Гост
Re: Репликации на Динатрон и Stivep
« Отговор #5 -: Ноември 29, 2011, 08:50:22 pm »
Наистина ще се съглася с по-горните коментари!!! Защо така мерят  полезната мощност?????????
Защо не направят замерване с Амперклещите дето ги рекламираха!!!!!!!! Или с запомнящ осцилоскоп.!!!! Или -холодной токи - не позволява такова замерване. :) :) :)
Дори и да нямат такъв прибор или да не могат да вземат от някъде. То биха направили нещо много по-просто и много по-достоверно. С този ел.двигател да натоварят един ел. генератор !!!!! Както го е направил Капанадзе!!!!!!!
« Последна редакция: Ноември 29, 2011, 08:53:23 pm от giunal »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Репликации на Динатрон и Stivep
« Отговор #6 -: Декември 12, 2011, 02:03:52 am »
Altium, смятам, че две теми по въпроса за Капанадзе, са абсолютно излишни. Когато някой нов потребител на форума отвори темата за Капанадзе, за да я чете и, ако тя е само една,много по-добре ще се ориентира на къде тече мисълта, отколкото, ако са две теми по този въпрос и няма да се качват клипове, които ги има във форума и сме ги гледали преди две години. С други думи, човек по-лесно ще може да проследи развитието на темата.                                                                                                                                                                          Към колегата Velektra , един от проблемите, за да не можем да се сдобием със СЕ, е че все още не знаем, какво е електрически ток. Дали е движение на електрони, дали е трептение, още никой не знае. Изписани са тонове книги по този въпрос, но категоричен отговор няма, всичко, са само предположения и догатки. Просто от много години вървим в грешна посока и то не случайно. Един прост пример, хора, като Тесла и други, още в края на 19-ти век, без апаратура, като днешната, са знаели, че скоростта на светлината не е константа и, че е различна в различни среди и, че има частици, които се движат много по-бързо от светлината и,са го доказали. А на днешните учени им трябваха повече от сто години и колайдера, струващ няколко десетки милиарда долара, за да проумеят откритията на Тесла и неговите съвременници. Просто смешници.... Винаги, когато се навиват някакви бобини, има някаква идея и тя се преследва, никой не навива, защото си няма работа. Принципа на генератора на Капанадзе, го няма в нито една книга и затова първо трябва да се направи, на принципа проба-грешка и след това да се мисли, как и защо работи. Първо кокошката и после яйцето..... ;)

The Phantom

  • Гост
Re: Репликации на Динатрон и Stivep
« Отговор #7 -: Януари 14, 2012, 02:26:52 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=_YPVwfnvqw0 - TARIEL KAPANADZE EVERYTHING .. WE KNOW FOR NOW..swf

« Последна редакция: Януари 15, 2012, 10:44:29 am от altium »

Davi

  • Гост
Re: Репликации на Динатрон и Stivep
« Отговор #8 -: Май 07, 2012, 05:51:52 pm »
http://tarielkapanadze.ru/practice.htm - Практическая теслатехника, сайт-интервю с Dynatron, със схеми
« Последна редакция: Май 08, 2012, 09:29:48 pm от altium »