Автор Тема: Браун газ за отопление  (Прочетена 79821 пъти)

N9301S

  • Гост
Re: Браун газ за отопление
« Отговор #15 -: Декември 09, 2012, 12:07:52 am »
За производството на Браунов газ се изисква електроенергия, която идва от АЕЦ, а не от етера.


Именно за това става дума , приятелю-загрява се вода, която става на пара и върти турбина.
Може да звучи налудничаво, но теорията ми е,че Браунгаза има потенциал да загрее водата по-ефективно от ядреното гориво.
 Моля те, не започвай сега да ми обясняваш разни физични закони. Нали?

sheki

  • Гост
Re: Браун газ за отопление
« Отговор #16 -: Декември 09, 2012, 05:32:37 pm »
И за да е пълен цикъла след преминаване на парата през турбините да се използва за локално парно отопление :) във всеки град по един Браун-ЕЦ .

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Браун газ за отопление
« Отговор #17 -: Декември 09, 2012, 07:08:28 pm »
N9301S няма да ти обяснявам физ. закони. Исках само да кажа, че един климатик или една термо помпа също преобразуват елктрическия ток в топлина с около 3-5 пъти ефективност.
Ако ще е такава и на брауновия газ, то какъв е смисъла от толкова сложна с трудно обслужване, скъпа, опасна и т.н. технология.
« Последна редакция: Декември 09, 2012, 08:10:50 pm от EDM electronics »

Активен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Браун газ за отопление
« Отговор #18 -: Декември 09, 2012, 07:23:34 pm »
Винаги ми е било интересно защо няма един експериментатор да вземе да изгори определено количество браунов газ с една горелка като затопли 1 л. вода. Да измери разликата на температурите в началото и края на затоплянето. Да сметне колко КCal е това. Да го превърне във KW/h и да го ставни  с мощността която е изразходвал за производството.
Мисля че не много сложно. Защо никой не го прави, а само се приказва колко е ефектиен брауновия газ?
Ако някой го е правил да се обади :)

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Браун газ за отопление
« Отговор #19 -: Декември 09, 2012, 07:58:04 pm »
Ами никой не го прави това замерване поради една проста - не може да се направи топлообменник. Просто газа реже всичко което на пътя му. И точно поради същата причина освен за резачка за друго не става.

Активен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Браун газ за отопление
« Отговор #20 -: Декември 09, 2012, 08:24:34 pm »
Няма токова нещо. Един българин го правеше като газа гори върху керамика и беше направил котлон.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Браун газ за отопление
« Отговор #21 -: Декември 09, 2012, 08:39:02 pm »
Искаш ли да ти покажа как реже тухла.... а пък ти си прецени дали тухлата загрява ...

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Браун газ за отопление
« Отговор #22 -: Декември 09, 2012, 10:15:00 pm »
Винаги ми е било интересно защо няма един експериментатор да вземе да изгори определено количество браунов газ с една горелка като затопли 1 л. вода. Да измери разликата на температурите в началото и края на затоплянето. Да сметне колко КCal е това. Да го превърне във KW/h и да го ставни  с мощността която е изразходвал за производството.
Мисля че не много сложно. Защо никой не го прави, а само се приказва колко е ефектиен брауновия газ?
Ако някой го е правил да се обади :)

Южна Кореа ги произвежда отдавна, дали няма да са ефективни?
http://browngas.en.ec21.com/
http://www.youtube.com/watch?v=0ItyiJ1uBUY

Ctah

  • Гост
Re: Браун газ за отопление
« Отговор #23 -: Декември 09, 2012, 10:53:25 pm »
Именно за това става дума , приятелю-загрява се вода, която става на пара и върти турбина.
Може да звучи налудничаво, но теорията ми е,че Браунгаза има потенциал да загрее водата по-ефективно от ядреното гориво.
 Моля те, не започвай сега да ми обясняваш разни физични закони. Нали?

« Последна редакция: Декември 10, 2012, 08:24:50 am от Ctah »

sheki

  • Гост
Re: Браун газ за отопление
« Отговор #24 -: Декември 09, 2012, 10:55:27 pm »
Искаш ли да ти покажа как реже тухла.... а пък ти си прецени дали тухлата загрява ...

А какво ще се случи ако горящия газ се насочи директно върху водата? Дали водата няма да тръгне директно да се изпарява, ако е така ефективността ще е доста голяма.

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Браун газ за отопление
« Отговор #25 -: Декември 09, 2012, 11:44:44 pm »
Директното нагряване на вода с Браун газ пламъка е най-ефективно споре мен. Дори може да се получи и термигно разлагане на водата и така да се отдели допълниърлно HHO + пара.
Но за да не навлизам в голословие, ще коментирам когато завърша горелката на К. Тренчев и направя реални опити.

N9301S

  • Гост
Re: Браун газ за отопление
« Отговор #26 -: Декември 10, 2012, 12:02:37 am »
Както казва колегата sbk1 -Раздвижиха се нещата!
 
Нашият форум е за това- за да споделяме и спорим  (надявам се  без злоба) защото в спорът се раждат и хубави неща!

 Отговарям по отделно.

 EDM electronics
Термопомпата е изключително скъпо и сложно съоръжение. Климатикът е ефективен до известна нам степен   а освен това има странични ефекти. които не са за пренебрегване.
 Ефективността на Браунгаза, при отопление, кято АЗ съм постигнал до момента е да кажем 1/3- сиреч при изразходван 1КВ ток получавам 3 КВ отопление.
 Да те запитам- какъв горчив опит имаш с Браунгаз генератори та им лепваш
N9301S  толкова сложна с трудно обслужване, скъпа, опасна и т.н. технология.
  Посветих стотици часове в експериментиране със сухи клетки и не съм забелязал такова нещо.
 
 valex
 От известо време само това правя- замервания и съпоставки. Не точно по начина, който описваш (все пак идеята ми е не да варим чай, а да се отопляваме ) Резултатите са съвсем обнадеждаващи при положение .че говорим за електролиза със стандартна ефективност, а именно Фарадеева или близо да нея.
 Много е изписано за повишаване на тази ефективност посредством манипулиране на тока (грубо казано)
 Дори и не мечтая за нещо от рода на Стенли Майер , но представяте ли си Какво би се получило ако ефективността на електролизата се повиши със 100 или повече процента!?
 За съжаление моите знания не стигат за постигане на такъв резултат.

Ами никой не го прави това замерване поради една проста - не може да се направи топлообменник. Просто газа реже всичко което на пътя му. И точно поради същата причина освен за резачка за друго не става.
coke2k
 
 Специално внимание обръщам на твоето прозрение!
Ами точно тук е разковничето- топлообменника. Според мен ако някой успее да овладее горенето и да разсее примерно 4000 гр. значи всичко е готово!
 Въпросният Българин, за когото споменава valex познавам лично и смея да кажа, че той се е докоснал до същината на проблема, но поради някаква причина (Хм-каква ли?) към момента е спрял да се занимава.
 
 Наистина Корейците много отдавна произвеждат оригинални Браунгаз генератори и са изобретили доста ефективен начин за отопляване.  За съжаление, обаче опитите ми да се свържа с тях останаха без успех, но още не съм се отказал.
 
 В заключение - Нищо не нагрява така както газа на Браун (светла му памет!).От тук натам .......просто има още малко работа!!

Неактивен oneman

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Направи го за да го разбереш
Re: Браун газ за отопление
« Отговор #27 -: Декември 10, 2012, 03:57:28 am »
В някое от интервютата си, Мирчо Табаков споменаваше, че насочва пламъка към вдлъбната 'огледална' повърхност
и така успява да запази материала от разтопяване, отнемайки топлината. Порових, но не можах да откиря това видео.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Браун газ за отопление
« Отговор #28 -: Декември 10, 2012, 08:50:45 am »
Момци, някъде в RUTUBE.RU има клип на Стенли Майер, в който са дадени много подробнисти за неговите опити придружени с формули и постановки. За съжаление бледухите са го нацепили някак на много парчета и не можах да го сваля.

N9301S

  • Гост
Re: Браун газ за отопление
« Отговор #29 -: Декември 10, 2012, 09:13:50 am »
Ksurnev,
 Всичко , което има в нета за Стан е само и единствено ДЕЗИНФОРМАЦИЯ!
 Мисля, че си чел историята.  Загуба на време е да се опитваме  да черпим опит от тук.
 Повярвай ми! Аз вече се "опарих"!