Автор Тема: Браун газ за отопление  (Прочетена 79800 пъти)

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Браун газ за отопление
« Отговор #45 -: Декември 16, 2012, 09:09:22 am »
Добре дошъл, Калине! С доста сериозни устройства (ННО) си се захванал. Ще се радваме да споделяш своя опит. Имаш ли направен ННО генератор? Ако да, опиши го. Ако не - питай!

kalin

  • Гост
Re: Браун газ за отопление
« Отговор #46 -: Декември 16, 2012, 06:30:36 pm »
Имаш ли направен ННО генератор? Ако да, опиши го. Ако не - питай!
Да, имам :)ама експериментален.
Ще кача клип в ЮТАИБ скоро,
а линк в вашите експерименти.

FreeEnergy

  • Гост
Re: Браун газ за отопление
« Отговор #47 -: Декември 20, 2012, 12:19:45 pm »
Здравейте приятели,

Едно нещо много ме смущава и не мога сам да намеря отговора, та реших да го поставя тук в пространството.

Мисля си следното: Виждал съм Браунови горелки как правят чудесата на които са способни, включително истинската горелка на Юл (поне корейския модел) демонстриран пред мен тук в Лондон и затова не разбирам как е възможно да имаме една и съща входна енергия (енергията да се разложи водата), но на изхода пламъка да нагрява различните материали до различна температура - някои до 1500 градуса, други до повече. Как тогава няма да можем да говорим за възможност за произвеждане на повече енергия от вложената.

Теоретически не би трябвало да има ограничения в постигането на изходната мощност при една и съща вложена енергия. Тогава защо е невъзможно да 'впрегнем' тази изключителна топлина с подходящия материал да работи за нас и да прави повече отколкото й е нужно да се произведе. Реално изходната топлина не зависи от вложената енергия, а от материала, който нагрява, нали така? Виждал съм как пламъка за секунди нажежава въглища или стопява стомана или стопява стъкло или стопява тухла и то говорим за едно и също време - няколко секунди. В същото време обаче изброените материали имат все различни точки на топене.

Няма ли да е достатъчно тогава да вземем материал, който издържа на супер високи темрератури и той да служи за нагряването на водата, за образуване на пара да върти парната турбина или пък Стърлинг машина, или пък каквато и да е система използвана за преобразуването на енергията? Моля само дръжте под внимание че влаганата енергия е една и съща.

Аз ли пропускам нещо? Помогнете моля ви да го разбера добре. ЕММ, ти поне имаш доста практически опит, как мислиш за това?

Благодаря предварително.

ФЕ

fadams

  • Гост
Re: Браун газ за отопление
« Отговор #48 -: Януари 09, 2013, 09:08:03 pm »
emm БРАВО!
Знаех си, че трябва да може да се нагрее керамична пита. Явно при мен количеството на газа е недостатъчно защото до сега не съм успял да я запаля, а само успях да взривя няколко бъблера след около минута работа на горелката (самоделна). Това, ако не се лъжа е пита от 5KW. Ако можеш да постигнеш топлоотдаване колкото с пропан-бутан при по-малко вложена енергия за захранване (спрямо стойността на пропана) си решил проблема с домашното отопление и с АЕЦ-а. Ще съм много благодарен, ако дадеш повече инфо за генератора
« Последна редакция: Януари 10, 2013, 10:36:14 am от Maistora52 »

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Браун газ за отопление
« Отговор #49 -: Януари 10, 2013, 10:01:07 am »
Здравейте на всички. Не може да се сгреете с ННО,  най-много да стопите нещо. Използвайте окси-водорода за друго не за ОТОПЛЕНИЕ
Дори да нагрявате керамика на 3000 гр. енергията която ще вложите е голяма, а с тази енергия по друг начин ще отдадете повече топлина на 50гр. 
Много хора пишат и говорят без да са направили елементарни измервания.
Нека да си казваме истината за това кой какво е направил, за да не подвеждаме бъдещите изобретатели.
Не е въпроса да нагрявате на висока температура, а колко енергия сте похарчили когато говорим а отопление

« Последна редакция: Януари 10, 2013, 10:34:45 am от Maistora52 »

fadams

  • Гост
Re: Браун газ за отопление
« Отговор #50 -: Януари 10, 2013, 12:20:23 pm »
Здравейте колеги.
emm мисля, че на всички е ясно, че е по-добре 300 градуса на 20-30 см2 отколкото 3000 градуса в точка. За това ми харесаха експериментите с питата и устройството за "горене на ръкавици". Има и начини за оползотворяване на енергията при висока температура, но още не съм стигнал до там по описаните по-горе причини. Благодаря за вниманието.
« Последна редакция: Март 25, 2013, 09:40:00 am от Maistora52 »

kalcho_k

  • Гост
Re: Браун газ за отопление
« Отговор #51 -: Март 25, 2013, 02:01:50 am »
Здравейте! Искам да кажа на всички които мислят да си правят ННО генератор за някакви стандартни употреби първо да погледнат това:
http://nrg.blog.bg/technology/2008/11/18/avtomobil-na-voda-chast-2-kpd-na-vodoroden-generator.256127
Всеки да си направи сам сметката  дали може да го подобри (в което съм сигурен че може). Всеки може да експериментира и колкото са повече хората толкова по-добри резултати могат да се постигнат. Ето един българин който казва че е постигнал много добри резултати Мирчо Табаков. И след като той самият се отоплява с браунов газ значи все пак може да има енергийна ефективност от такъв тип генератор.  http://www.youtube.com/watch?v=BRTZ1r-BsFU
EMM, ти си човека с голям опит с генератора какво би казал за този наш български изобретател. И да попитам колко дебело желязо трябва да е, за да направи дупка и да не може да го пробие и тогава да се замери каква е температурата от другата страна и след час каква ще е. Или друг топлопроводим метал
Аз си мисля че всичко това може многократно да се подобри, и част от тази потенциално огромна енергия да се възвръща за да се  самозахранва. https://www.youtube.com/watch?v=VFnMh8AOjPc Тогава наистина ще плащаме по 5 лв. за отопление през зимата.
Аз нямам възможността да опитам и познанията за да го  осъществя. Ако има някой който е заинтересован от тази ми идея може да опита, и да сподели какви са резултатите.
« Последна редакция: Март 25, 2013, 09:43:51 am от Maistora52 »

Неактивен Сашо

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 67
Re: Браун газ за отопление
« Отговор #52 -: Април 09, 2013, 11:39:28 pm »
Здравейте приятели,

Едно нещо много ме смущава и не мога сам да намеря отговора, та реших да го поставя тук в пространството.

Мисля си следното: Виждал съм Браунови горелки как правят чудесата на които са способни, включително истинската горелка на Юл (поне корейския модел) демонстриран пред мен тук в Лондон и затова не разбирам как е възможно да имаме една и съща входна енергия (енергията да се разложи водата), но на изхода пламъка да нагрява различните материали до различна температура - някои до 1500 градуса, други до повече. Как тогава няма да можем да говорим за възможност за произвеждане на повече енергия от вложената.

Теоретически не би трябвало да има ограничения в постигането на изходната мощност при една и съща вложена енергия. Тогава защо е невъзможно да 'впрегнем' тази изключителна топлина с подходящия материал да работи за нас и да прави повече отколкото й е нужно да се произведе. Реално изходната топлина не зависи от вложената енергия, а от материала, който нагрява, нали така? Виждал съм как пламъка за секунди нажежава въглища или стопява стомана или стопява стъкло или стопява тухла и то говорим за едно и също време - няколко секунди. В същото време обаче изброените материали имат все различни точки на топене.

Няма ли да е достатъчно тогава да вземем материал, който издържа на супер високи температури и той да служи за нагряването на водата, за образуване на пара да върти парната турбина или пък Стърлинг машина, или пък каквато и да е система използвана за преобразуването на енергията? Моля само дръжте под внимание че влаганата енергия е една и съща.

Аз ли пропускам нещо? Помогнете моля ви да го разбера добре. ЕММ, ти поне имаш доста практически опит, как мислиш за това?

Благодаря предварително.

ФЕ
Здравейте, досега не съм се включвал в дебата ,но понеже колегата пита ще му отговоря, няма земен материал който да издържа на 6000 градуса по Целзий ,но доколкото знам Мирчо Табаков използва ефекта на лъчеизпускане от пламъка на горелката,тоест атомите и йоните на нагрятата плазма излъчват във няколко дължини на вълната и той използва това лъчене да загрява топлоносителя без да разтопи  стените на съда ,ако атомите на плазмата удрят директно в стените на съда неминуемо ще го разтопят.
« Последна редакция: Април 10, 2013, 02:59:57 pm от Maistora52 »

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Re: Браун газ за отопление
« Отговор #53 -: Април 10, 2013, 08:30:47 am »
Здравейте, досега не съм се включвал в дебата ,но понеже колегата пита ще му отговоря, няма земен материал който да издържа на 6000 градуса по Целзий ,но доколкото знам Минчо Табаков използва ефекта на лъчеизпускане от пламъка на горелката,тоест атомите и йоните на нагрятата плазма излъчват във няколко дължини на вълната и той използва това лъчене да загрява топлоносителя без да разтопи  стените на съда ,ако атомите на плазмата удрят директно в стените на съда неминуемо ще го разтопят.
Според мен фри енерджи има пред вид следното да се нагряването на метал с окси водород за получаване на топлина или пара например както в следния клип:
http://www.youtube.com/watch?v=Z-GmH2sOzls
« Последна редакция: Април 10, 2013, 03:00:25 pm от Maistora52 »

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Браун газ за отопление
« Отговор #54 -: Април 15, 2014, 11:04:47 am »
Опитвал ли е някой това?
http://www.peswiki.com/index.php/OS:Justin_Church's_H-Cat. Стърлинг Алан е направил някои измервания, но според мене постановката за измерване на получената и изразходваната енергия не е коректна. Не е отчетено топлоотдаването от стените на легена и водната повърхност.
Не забравяйте, че зимата пак ще дойде ;)