Автор Тема: практическо ползване на дълги линии за 50Хц  (Прочетена 16191 пъти)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Кратка теория:
При обикновените резонасни системи индуктивността и капацитетът на трептящия кръг са определящи фактори за резонансната честота.
При резонасни системи от дълги линини, основните параметри са характеристично/вълново/ съпротивление и дължина на линията.
Елекромагнитната вълна може да се представи във вид на две вълни:
-вълна на напрежението, отговаряща на електрическата енергия
-вълна на тока, отговаряща на магнитната енергия
Количестното съотношение между тези вълни се определя с характеристичното съпротивление.
При резонасните линии са в сила следните основни правила:
-капацитет, включен в максимума на напрежението, или индуктивност включена в максимум на тока, скъсяват изискванията за резонанс на геометричната дължина на линията;
-капацитет, включен в максимума на тока, или индуктивност включена в максимума на напрежението, увеличават изискването за резонас на геометричната дължина на линията/тя се удължава/.
За 50Хц дължина на вълната е 6 000км. За скъсяване на геометричната дължина ползвам първи случей.
Трудно се определя вълновото съпротивление, не се знае скоростта на разпространение на електромагнитната вълна. От това положение излизам като следя напрежението на индуктивностите и капацитетите, трябва да са еднакви/напрежителен резонас/.
« Последна редакция: Ноември 23, 2012, 07:01:26 pm от mi68 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: практическо ползване на дълги линии за 50Хц
« Отговор #1 -: Ноември 23, 2012, 08:49:04 pm »
Каква е идеята на поста точно?

Не на поста, а на постовете му въобще - повсеместно.

Идеята аз я разбирам така:
Търсим трибуна за изява и показ на знания, които ни липсват, но ни се иска да ги имаме. За мен несъмнено е така. В тези постове се бръщолевят компилации общо взето от десетина термина от физиката и електротехниката /не и от електрониката/, много измислени термини свързани в невъзможни теории, граничещи с пълна простотия. Ясно личи, че няма никакъв практически опит. За толкова години, освен никому ненужни и неразбираеми теории, не видяхме някаква практическа разработка по-сложна от вързани на кръст 2-3, забележи - пасивни елемента!

Продължават да се създават безмислени теми, само защото някой иска да се докаже.

Изгоненият колега VITAN беше на светлинни години итлектуално разстояние в сравнение с този, но беше изгонен, защото коментираше наистина важни теми, които повечето в този форум ще осъзнаят едва след години, а някой никога.

Колегата caduceus също беше доста интелигентен човек и ценен кадър на този форум. Много ме кефеше начинът му на изразяване. Никога не е говорил глупости в постовете си. Личеше, че е ерудиран. Защо беше изгонен - така и не разбрах.

MZK, крайно време е да свиеш тоя чадър. Струва ми се, че е от сантименти на съжаление.

Добре е да знаеш, че форумът тръгна надолу, когато VITAN и caduceus бяха изгонени от тук!
« Последна редакция: Ноември 23, 2012, 09:47:10 pm от EDM electronics »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: практическо ползване на дълги линии за 50Хц
« Отговор #2 -: Ноември 23, 2012, 08:51:48 pm »
Здравей altium,
Използвам теорията на дълги линии и система от дросели и кондензатори да имам явлението стояща вълна, насрещни токове /напрежения/, намаляване на входната мощност/енергия/, съответно усилване на енергията. Тук няма електромери и реални абонати. Просто опити и настройки. Ако опита е сполочлив то може да се повтори на произволна честота. Всичкото това е вдъхновено от 5кВт - вия генератор на Капанадзе.
П.П. Ако изскате изтрите писаното, специалисти има достатъчно ще гледам на къде водят.
« Последна редакция: Ноември 23, 2012, 08:59:40 pm от mi68 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: практическо ползване на дълги линии за 50Хц
« Отговор #3 -: Ноември 23, 2012, 09:37:11 pm »

П.П. Ако изскате изтрите писаното, специалисти има достатъчно ще гледам на къде водят.

Това е от малкото смислени неща написани от теб.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: практическо ползване на дълги линии за 50Хц
« Отговор #4 -: Ноември 24, 2012, 09:09:22 am »
Здравей EDM electrfnics,
Не страдам, че ми трият постове, само протестирам от тесни специалисти водачи, сглобяват електроника за 20мин до два дена, която не се самозахранва. Няма обеснителна записка, за какво може да се използва и какво се прави по-нататък?