Автор Тема: Igors Switcher (EMF recycler)  (Прочетена 12340 пъти)

MarioBros

  • Гост
Igors Switcher (EMF recycler)
« -: Декември 20, 2008, 05:52:46 am »
Включвам се и аз.
Повече ме бива в електрониката и затова ще пробвам тази схема. http://www.overunity.com/index.php?topic=1942.170
Някакви надежди за нея?
Харесва ми това че е на по-висока честота, което означава ферити, по малко загуби и по малки кондензатори, с изключение на кондензатора 100 000 микрофарада.
Смятам да заменя управляващите трансформатори с един, който е с една първична намотка и 6 вторични.
« Последна редакция: Декември 20, 2008, 03:07:09 pm от MarioBros »

plamil

  • Гост
Re: Igors Switcher (EMF recycler)
« Отговор #1 -: Декември 20, 2008, 09:51:29 am »
Защо си мисля че има грешка в схемата ???
Погледни по-внимателно свързването на Д 18 - според мен каквото и напрежение да изкараш на изхода, диода веднага ще го разреди през R 3 (10 Ома).  :(
Това първо. Второ, за да тръгне цялата система трябва да имаш някакъв първоначален заряд в С 3 (100 000 мкф). Но тогава пък Д 13 и Д18 ще го разредят този заряд до около 1,2V :-\ (напрежението на отпушване на диод в права посока - 0,6 - 0,7V, х2=1,2 - 1,4V).
Значи Д 18 не трябва да е обикновен диод а ценеров диод  с напрежение на отпушване така избрано че да не се издъни С 3 :D + обикновен диод свързани противопосочно

« Последна редакция: Декември 20, 2008, 10:24:46 am от plamil »

MarioBros

  • Гост
Re: Igors Switcher (EMF recycler)
« Отговор #2 -: Декември 20, 2008, 02:43:12 pm »
plamil: Има логика има и някаква уловка, руснаците ползват някой номера още от комунизма, правят умишлени грешки по схемите, така че да ги реализират само хора който ги разбират и ги коригират.
Направих тази схема


и не тръгна :(
Някой пробвал ли е, да реализира схемата, получил ли ерезултати?
Cега търся къде е уловката, а може и аз да съм допуснал грешка която не мога да я открия.
Ползвал съм транзистори IRF640 вместо посочените, може това да е грешката имат някакъв вграден диод между дрейна и сорса, но се съмнявам да пречи на схемата проследих токовете и по моята логика този диод не пречи.
Не съм спал снощи и я въртях суках, но явно умората ми замъгли разсъдъка и затова съм сложил и мнението в друга тема, бях отворил и друг прозорец с на форума с този експеримент с релетата и съм объркал мястото.

lazy

  • Гост
Re: Igors Switcher (EMF recycler)
« Отговор #3 -: Декември 20, 2008, 03:08:56 pm »
C3 e с (+) отляво респ. D13 и D18 са в обратна посока.

MarioBros

  • Гост
Re: Igors Switcher (EMF recycler)
« Отговор #4 -: Декември 20, 2008, 03:51:58 pm »
C3 e с (+) отляво респ. D13 и D18 са в обратна посока.
Ако Д18 е в обратна посока, директно ще шунтира върнатото напрежение.
Сега мъча предната схема, изглежда има някакви надежди, но не мога да балансирам товара.
Ако пробвам да сложа още 3 транзистора и направя схемата симетрична, ще изкарам по голяма мощност.
« Последна редакция: Декември 20, 2008, 03:55:08 pm от MarioBros »

MarioBros

  • Гост
Re: Igors Switcher (EMF recycler)
« Отговор #5 -: Декември 20, 2008, 04:40:13 pm »
Аз не виждам грешка в схемата EMF recycler v3.0.
Виж даташийт на транзисторите www.alldatasheet.com
Например изводите на повечето мосфети са разположени така: GDS отляво надясно, транзистора е изправен срещу теб.
Например в схемата дрейна на Q3 е свързан с + на С5. Гейта му е в точката B.

Схемата би трябвало да работи и то добре.
Плюсовете на С2 и С3 са към R3 и R4 ако кондензаторите са електролитни. В противен случай гърмят здраво. Може да не слагаш ценерите D4 и D1. Просто контролирай напрежението постоянно.

Не казвам че има грешка, ползвах един тороидален ферит с готови навивки от импулсно захранване, на око навивките са по 10 за всяка секция на първичната намотка. Съмнявам се дали е от значение индуктивността и трябва да търся някаква резонансна честота при която да получа резултати специално за моята бобина.
Иначе меря с осцилоскопа има генерации навсякъде но напрежението не се качва над 6 Волта.

И вместо да седна да пренавия, се мъча да ги нагодя с другите елементи или се разсейвам да чета за различните енергии във форума, много сте писали и трябва да наваксам.
Много интересно, пусната през анализатор на електронни схеми, показва че работи в автономен режим.
http://www.youtube.com/watch?v=nHiGDo47ibw


Тук при тази схема и графиката на тока в точката, не мога да си обясня, как протича тока на обратно при условие че има диод последователно?
« Последна редакция: Декември 20, 2008, 10:19:50 pm от MarioBros »

plamil

  • Гост
Re: Igors Switcher (EMF recycler)
« Отговор #6 -: Декември 21, 2008, 09:13:15 am »
Като се вгледах по-внимателно в схемата на EMF recycler v3.0. и възникна един въпрос в мен.
Какво ще попречи на кондензаторите когато се свържат последователно (т.е. със удвоено напрежение) да не се разредят във С4?
Според мен трябва да се добави един ценеров диод във веригата на +, атози който е към маса, трябва да се премахне.

Освен това е малко неразумно според мен да се използват симулатори за проверка на теориите от свободната енергия - просто хората които са писали програмата не са я предвидили да се използва в такива вериги ;D
« Последна редакция: Декември 21, 2008, 09:16:31 am от plamil »

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
Re: Igors Switcher (EMF recycler)
« Отговор #7 -: Февруари 02, 2009, 02:46:53 pm »
Този вариант мисля че е по-добър :)