Автор Тема: HHO клетка производство в България !  (Прочетена 40152 пъти)

The Phantom

  • Гост
HHO клетка производство в България !
« -: Ноември 21, 2012, 09:54:50 pm »
Попаднах на този сайт - http://www.hho-bulgaria.com/

По-напредналите с разработката на този тип клетки могат да разгледат. И моля ви, напишете тук своето мнение, на прав път ли са или грешат !

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: HHO клетка производство в България !
« Отговор #1 -: Ноември 22, 2012, 08:39:04 am »
На тази цена или малко повече си купуваш и монтираш газово устройство и постигаш икономия  към 40-50% :)
« Последна редакция: Ноември 26, 2012, 03:44:18 pm от Maistora52 »

N9301S

  • Гост
Re: HHO клетка производство в България !
« Отговор #2 -: Ноември 23, 2012, 01:00:45 am »
От позицията си на ужилен от Стефан Панайотов съветвам всички да се въздържат от взаимоотношения с него. Имах неблагоразумието да си похарча парите за нещо, което не работи.Те балъците няма да свършат естествено ; :D :D Ето как изглежда водородната клетка или както гръмко са я кръстили ГЕНЕРАТОР след 10 дни работа. Всъщност/ работа е неуместно да се каже тъй като производството на газ тук е не повече от 1л/мин. и поне половината излита в атмосферата.
КОНТРОЛЕРА, който виждате на видеото би могъл и да заработи ако се разходите до Варна, но по вероятно е това да не се случи защото видите ли всеки автомобил си има своята специфика, а най-вероятно точно вашият е пък най-кофтия!                                                                                                                                                Близо 3 месеца се разправяхме с въпросния Панайотов и резултатът беше, че той кандиса да ми смени Генератора с друг - нов и за мое учудване по-малко течащ. Категорично отказа да ми върне парите и като претеглих ЗА и ПРОТИВ реших да си спестя по-нататъшни главоболия.
Това е от мен! Посмейте ми се, но се надявам и да помогна !
« Последна редакция: Юни 20, 2014, 09:23:41 am от Maistora52 »

N9301S

  • Гост
Re: HHO клетка производство в България !
« Отговор #3 -: Ноември 23, 2012, 05:43:08 pm »
Стефан Панайотов е дебелият чичко от клипа, на сайта му. Нормално е да има ужилени. И много пъти съм предупреждавал за това.

Благодаря за разбирането! Бой и е**** по принцип не се признават, ама нейсе...  От цялата работа аз обаче спечелих. Как ли? Ами амбицирах се и си спретнах такава клетка , че чак аз си завиждам. ;D Над 30л?/мин. Не е за кола естествено. И за колата си направих де. Резултата - 35-40% икономия извънградско.
Благодаря на emm за съдействието                   
« Последна редакция: Юни 20, 2014, 09:26:58 am от Maistora52 »

Неактивен пламгаз

  • Експериментатор
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
  • Пол: Мъж
  • не взимай повече отколкото можеш да платиш!!!
    • plamgaz.com
Re: HHO клетка производство в България !
« Отговор #4 -: Ноември 24, 2012, 03:48:18 am »
 Това с "БДС"то ми е доста непонятно, да не би да става дума за ШПЕК-народен. Иначе на цена са го догодили, но като го гледам май са копирали от Мирчо Табаков. В BG измамниците няма да свършат защото е в сила поговорката: "Докато има Овце ще има и Вълци"
 
  Моля всички четящи, пазете се от такива продукти, защото никак не са безопасни!!! Преди да инвестирате в такова начинание питайте (пишете) все някой ще ви даде полезен съвет.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 396
Re: HHO клетка производство в България !
« Отговор #5 -: Ноември 24, 2012, 04:21:47 pm »
 Това е електролизер с мокри клетки, но е с много ниски утечки на ток ! Би трябвало да работи доста стабилно.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: HHO клетка производство в България !
« Отговор #6 -: Ноември 26, 2012, 03:56:44 pm »
Драги, N9301S, ще бъдем всички много удовлетворени, ако представиш своите лични изработки. Нали тези 30 л/мин не са измислени!? Всички искаме да си направим сериозен ННО генератор, но малцина знаят как точно на практика... Е, това е проблема - как стават нещата на практика?
« Последна редакция: Юни 20, 2014, 09:28:27 am от Maistora52 »

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 396
Re: HHO клетка производство в България !
« Отговор #7 -: Ноември 26, 2012, 06:28:26 pm »
 И на мен ми е много интересно това за 30-те литра в минута, какво захранване се използва и колко електроенергия консумира ! Мислех въпросните оплюти електролизери за много сполучливи понеже със собствените си очи съм ги виждал, че  не греят и бият по ефективност така наречените сухи клетки.

N9301S

  • Гост
Re: HHO клетка производство в България !
« Отговор #8 -: Декември 01, 2012, 07:46:53 pm »
Драги, N9301S, ще бъдем всички много удовлетворени, ако представиш своите лични изработки. Нали тези 30 л/мин не са измислени!? Всички искаме да си направим сериозен ННО генератор, но малцина знаят как точно на практика... Е, това е проблема - как стават нещата на практика?
120 пластини суха клетка.
Захранена директно от мрежата през грец и малко кондензатори-така няма загуби от трансформиране на тока. В зависимост от концентрацията на ел-лита достига до към 260-270V и при 20А представи си...

Ctah

  • Гост
Re: HHO клетка производство в България !
« Отговор #9 -: Декември 02, 2012, 02:20:26 am »
120 пластини суха клетка.
Захранена директно от мрежата през грец и малко кондензатори-така няма загуби от трансформиране на тока. В зависимост от концентрацията на ел-лита достига до към 260-270V и при 20А представи си...
   А, покажи я де!
Честно... съмнявам се в такива
« Последна редакция: Декември 02, 2012, 02:53:34 pm от Ctah »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: HHO клетка производство в България !
« Отговор #10 -: Декември 02, 2012, 07:39:40 am »
Хайде сега, някои да се извинят за обидните думи, които хвърлят безогледно по адрес на ближния. Защото изглежда грозно! Форумът е място за споделяне дори и на най-налудничави проекти и изпълнения, така че, МОЛЯ - не прекрачвайте границата на шегата и добрия тон, защото това ни сваля нивото. Теб визирам Ctah - дай го по-културно! Готин пич си, ама нещо си се изнервил!

Така, относно електролизера на N9301S, имам следните въпроси: За 30 (тридесет) литра газ в минута ли говориш или за 3,0 (три) литра? Греца с какви диоди го направи, или ти е готов - дай му обозначението и параметрите - за колко волта и обратен ток е предвиден? Какви кондензатори и как си вързал? Дай схемата. Едва ли е някаква тайна!
Тези 120 пластини с какви размери са, и на какво отстояние са една от друга при сглобката? Как ги свърза механично (шпилките къде минават?), и електрично - къде върза плюса и минуса? - или е през интервали на пластините? Прави ли им някаква предварителна подготовка - шкурене, престой в електролит и т.н.
С какъв размер гумени отделители ги изолира една от друга пластините, или с нещо друго.
С каква вода забърка електролита? С каква и колко основа - натриева или калиева, го забърка. Прави ли пяна като го пусна? Ако да, как я спираш да не отиде към бъблера?
Имаш ли някакъв начин за принудителна циркулация на електролита между пластините?
Чакам сериозен отговор, защото аз съм приготвил и мощните диоди и неръждавейката, точно като за описания от теб електролизер, но още не съм почнал сглобяване - все още обмислям кое-как, защото не съм специалист електричар.
Трябва ми този електролизер за работилницата - не за кола!
Поздрави!
« Последна редакция: Юни 20, 2014, 09:32:18 am от Maistora52 »

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: HHO клетка производство в България !
« Отговор #11 -: Декември 02, 2012, 10:30:58 am »
Ctah
Този път прекаляваш1
Ето нещо, което работи. Вади около 1.1 л. в минута.
Пластините са 8х11 см. захранжането е 5в. пулсиращо напрежение.
Имаш ли забележки?

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: HHO клетка производство в България !
« Отговор #12 -: Декември 02, 2012, 10:51:05 am »
Ksurnev, моят опит показа, че тези клетки имат изключително големи пробиви. Ако имаш време и мерак, пробвай да направиш суха клетка, като пластините имат само един отвор - в горния край. Клетката се пълни с електролит първоначално, после работи известно време само с електролита в клетките. По форума има сметки, но мисля, че от 1 литър вода се вадеха около 1800 литра газ. По този начин се преодоляват много важни проблеми:
1. Вътрешни пробиви.
2. Ефект на "дишане" на клетката.

@N9301S, горното се отнася и за теб, но ако е конструирана по този начин, значи вече си свършил каквото трябва.
@Ctah, в България има такива клетки, каквито не си и сънувал. И понеже хората искат да работят, нямат време да се занимават с глупости като твоите. Твой проблем си е, а аз лично знам какво съм видял  ::)

ПС: извинявам се на всички, че изказвам мнение без да са ме питали  :(

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: HHO клетка производство в България !
« Отговор #13 -: Декември 02, 2012, 11:05:07 am »
mzk
Имам суха клетка, която е с размери 40х 22 см., но не е около мен. 7 пластини за 24 волта. Не съм я пробвал с пулсиращо напрежение, но с право дава около 6 литра.
По-горния прекали за това пуснах мократа клетка.
Правя експерименти от близо 3 години, но не за добавка към петролни горива, а само на Браунгаз.
Стигнал съм до един решаващ експеримент и мисля, че съм готов за патент.
« Последна редакция: Юни 20, 2014, 09:34:27 am от Maistora52 »

N9301S

  • Гост
Re: HHO клетка производство в България !
« Отговор #14 -: Декември 02, 2012, 12:24:44 pm »
ДО МАЙСТОРА.
Почти година работя по въпроса, който дискутираме и съм горд от постигнатото, още повече, че всичко съм направил сам с едно единствено изключение.
Ако някой се съмнява във възможността да се постигнат такива резултати нека разгледа по-подробно работите на колегата ЕММ, когото дълбоко уважавам.
Към момента не съм готов да публикувам тук работата си, но те уверявам, че аз не съм открил топлата вода. Единствено частта със захранването е лично моя измишльотина - всичко останало го има тук.
Естествено не всичко е минало гладко - не случайно ми отне толкова време.
Ще се радвам да ти помогна, но не тук а на ЛС.
Не желая да влизам в конфликти с такива като Ctah.
Мисля, че ме разбираш - докато има такива облаци мисля да стоя под чадъра!
Поздрав!!
« Последна редакция: Юни 20, 2014, 09:36:05 am от Maistora52 »