Автор Тема: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев  (Прочетена 84215 пъти)

Voter

  • Гост
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #60 -: Декември 17, 2012, 12:10:00 pm »
Поздравления за всички участващи по темата!
Според мен пътят, по който опитвате да получите брауновият газ е неправилен.
1 Не трябва да има загряване на водата, както е при Стенли Майер.
2 В едно от филмчетата дъщерята на Юл Браун казва, че докато нейният баща не е започнал да използва ток на Никола Тесла процесът не е бил ефективен.
« Последна редакция: Декември 17, 2012, 12:38:22 pm от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #61 -: Декември 17, 2012, 01:01:05 pm »
А сега де
Цитат
ток на Никола Тесла
Vоter  Прости ми невежеството, ама какво е това животно. Пасе ли хапе ли. Къде другаде освен в зоопарка на Тесла живее.
« Последна редакция: Декември 17, 2012, 03:55:37 pm от Maistora52 »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #62 -: Декември 17, 2012, 09:16:08 pm »
Очевидно говори за студено електричество. Според мен това са игловидни еднополярни импулси. За това имам и афинитет към тях, това е и причината да предпочитам изправено напрежение. Забелязвам доста по-различно поведение на искрището при изправено напрежение. Дъгата е бяла и няма такова стопяване на електродите на искрището.

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #63 -: Декември 21, 2012, 01:16:33 am »
Днес пак си поиграх. Само че този път за съд използвах кен от бира. Като добавих едно малко електромоторче с перка, така се получи равномерно затопляне на целия обем вода.  И отделяне на съвсем малко пара. Като ефективност отделената топлина може би се равнява на конвенционален нагревател.

Но при липсата на циркулация и интензивното отделяне на пара /повърхностно загряване на водата/, пламъка става по хубав и искрящо бял, не мога да си задържа ръката на 10см над него....
Парата може да се отведе през радиатор и отново кондензирана да се върне обратно в процеса.
Смятам да пробвам този вариант, за целта ще ползвам автомобилен радиатор и компютърен вентилатор.
Интересно е също, че след първоначално поставяне на електрода, образува много устойчива капка от шлака на върха, която дори и нагрята до бяло не се разпада или разтопява повече ....

П.С. Мисля че си осветих очите .... все едно съм гледал към слънцето :D
« Последна редакция: Декември 21, 2012, 03:53:03 am от Maistora52 »

Voter

  • Гост
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #64 -: Януари 01, 2013, 06:43:58 pm »
Драги ми РАДИКО, за да разбереш какво е това ЖИВОТНО, първо трябва да се запознаеш с изобретенията на Никола Тесла, а не да спамиш.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #65 -: Януари 10, 2013, 12:50:31 pm »
Радeв ,
Май ще има проблем тази система. От изгарянето на азота ще се образуват азотни окиси и други съединения, които може да образуват киселини с водата. Това ще повиши проводимостта на водата и ще увеличи корозията.
Според мен трябва да гори в затворен обем така, че веднъж да изгори азота и да няма нов приток.
Нещо такова като на картинката ми.
Базата е обикновен стандартен бойлер. 'ob' е автоматичен обезвъздушителен клапан за поддържане на постоянно ниво на водата. Ако е ефективно няма смисъл по-вече от 2-3 KW, а на 2000-3000V  тока е 1А. Има добри силиконови високоволтови кабели  на 4-3А. Парата кондензира на серпентините в които влиза 'хладната' вода. Съответно парата поема и излъчванията от газовия разряд. Веднаж като 'изгори' азота остава постоянна атмосфера в обема. Може да се остави стандартния регулатор на температурата на 70-80 градуса.
Идеята има естествено кусури (уплътнения, закрепявания,  и т.н.) :)
« Последна редакция: Януари 22, 2013, 08:49:38 am от Maistora52 »

Ctah

  • Гост
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #66 -: Януари 21, 2013, 09:49:59 pm »
  Ами... това е за сега ;D

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #67 -: Януари 21, 2013, 09:56:33 pm »
Ctah
Много красиво !!!
Остава и да е ефективно :)

Ctah

  • Гост
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #68 -: Януари 22, 2013, 11:48:54 am »
http://www.youtube.com/watch?v=bpFdnQ8fPYc&feature=youtu.be
 
  Тук се вижда малко по-добре :D

N9301S

  • Гост
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #69 -: Януари 22, 2013, 04:43:59 pm »
Добре, браво! Май трябва още малко ток, а?
« Последна редакция: Януари 23, 2013, 07:42:15 am от Maistora52 »

N9301S

  • Гост
Ето мъничко и от мен! То не било никак трудно! ;)
Отваря се с VLC  примерно.....
« Последна редакция: Март 01, 2013, 08:19:25 pm от N9301S »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Ами да!!!!!!!!! Чудех се защо никой не се намери там на тази пресконференция да попита Тренчев. Какъв е газът който той прави на плазма? То не било Браун газ ами нещо такова! Мислех че може да се е изхитрил и да пуска нещо по тръбите но след като видях мехура въздух по лявата тръба който спира пламъка за малко на твоето видео ми стана ясно! Дали съм прав обаче ти ще кажеш! Остава да кажеш това пламъче с каква енергия се получава за да се оформи картината! Тренчев показваше 2.34 kw. което ми се виждаше много за пламъка който се виждаше!

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
N9301S
Измерил ли си елелктрическата и топлинната мощност?

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Valex, Здр! Ако имаш идея за мерене на топлинна мощност дай идея! Аз нещо боксувам тук.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Измерването може да стане като се затвори системата в някаква изолационна кутия (стиропорна - като чантите за плаж). Идеята е да има по-малко загуби. Измерва се температурата на водата и въздуха в кутията. Трябва да се знае обема на въздуха и количеството вода. Пуска се да работи системата, да кажем 1 мин. или 5 мин. и се засича с колко се е повишила температурата на водата и на въздуха. Оттам по формула (която някъде из постовете бях побликувал, а сега не мога да я открия :) ) се изчислява директно мощността във ватове. Така няколко пъти, за да се избегнат грешки от измервания. Накрая получените резултати се сумират и се делят на броя опити, за да се намери средната енергия изразходвана за нагряване. Тази енергия понеже е за време 1 или 5 мин. се прехвърля към 1 час и се получава в kW/h. Добре е докато траят опитите да се засича и електрическата мощност която се изразходва. От съотношението на топлинната и електрическата мощности се съди за ефективността на отоплението.

Тест на ефективната изходната мощност на микровълновата печка
1. Наливаме в стъклен съд точно 1L студена вода от чешмата.
2. Измерваме температурата й - T1, при поставяне в микровълновата фурна.
3. Включваме загряване на водата на пълна мощност за точно 63 секунди (по часовник, не по таймера на фурната)
4. В края на цикъла, след разбъркване, измерваме температурата T2 при изваждане на водата от микровълновата печка
5. Температурната разлика T2 - T1 , умножена с коефициента 70 показва със задоволителна точност изходната мощност, изразходена за загряване от магнетрона

От тук се извежда формулата за енергията отделена във водата:
Е=(Т2-Т1)*70*Q*(Time/63)
Q е обема на водата в литри
Тime/63 е времето кратно на 63 сек.

За съжаление не знам отношението на топлоемкостта на водата и въздуха, за да се определи коефициента и да се сметне и енергията отделена във въздуха.

« Последна редакция: Март 03, 2013, 05:21:17 am от Maistora52 »