Автор Тема: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев  (Прочетена 84234 пъти)

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #30 -: Ноември 27, 2012, 01:34:47 pm »
Котките се привличат от миризмата на валериян. Не съм забелязал да ходят при миризма на сода :)

Неактивен fever_wits

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 74
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #31 -: Ноември 27, 2012, 01:40:00 pm »
То не една а две перални ти трябват ако ще ползваш помпите им. Но не знам колко дълго ще изкара без да прегрее и да изгори. Много е вероятно да има добавка чиято рола е да увеличи проводимостта на водата.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #32 -: Ноември 27, 2012, 01:42:03 pm »
Привличат се от топлинното лъчение, а обичат да ближат сол. Така че добавката може да е обикновен NaCl.

Ctah

  • Гост
Вариант 1
« Отговор #33 -: Ноември 27, 2012, 02:15:38 pm »
То не една а две перални ти трябват ако ще ползваш помпите им. Но не знам колко дълго ще изкара без да прегрее и да изгори. Много е вероятно да има добавка чиято рола е да увеличи проводимостта на водата.

   Вариант 1:
Пералните работят до около 90 градуса, а и за проби ще издържи
А маркучите ще са свързани чрез ТЕТКА към помпата

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #34 -: Ноември 27, 2012, 06:48:52 pm »
Това, което Д-р Тренчев показва е горене на BRAUNGAS. Разлага го доста енергоемко - има по-добри начини.
Относно затварянето на пламъка е възможно, защото резултата от горенето е вода и то достатъчно малко количество.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 396
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #35 -: Ноември 27, 2012, 07:16:47 pm »
 Ефективността на високоволтовата електролиза е много лоша - нищожна, но това не означава, че топлинната енергия отделена от пламъка е по-малко от вложената в процеса. Не е ясно колко пъти се умножава енергията от изгарянето на водород в атомарно състояние, защото несъмнено има такова в този пламък - водорода изгаря веднага след като се отдели и със сигурност е атомарен. Мога само да адмирирам техния труд и изобретение !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Последна редакция: Ноември 28, 2012, 04:16:08 am от Maistora52 »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #36 -: Ноември 27, 2012, 08:36:38 pm »
Мисля, че е много несериозно като казват: нямаме апаратура да измерим точно параметрите. Това им е уреда за измерване на мощност: http://www.powerlogic.com/literature/3000HO1005_DM6200_PM1200TechDataSht.pdf
За две години да не измислиш начин да измериш ефективност !!!
« Последна редакция: Ноември 28, 2012, 04:16:49 am от Maistora52 »

Неактивен fever_wits

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 74
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #37 -: Ноември 27, 2012, 09:45:35 pm »
Има няколко интересни момента поне за мен.
1. Той използва за проводници водата, същата тази, която разлага. Така няма замърсяване на електролита. Отделно няма и разрушаване на повърхността на електрода. Отделно, че вероятно може би се получава и атомен водород в следствие високото напрежение и присъствието на плазма.
2. Не могат да сметнат ефективност (ако е вярно) вероятно защото не са намерили начин как да измерят колко е максималната  температура, която може да се оползотвори. Все пак топи волфрам.
3. Много интересно пак в интервюто, той не казва, че това не е браунов газ, а много подобно. От което следва въпроса кое е много подобно на браунов газ, той даже и обяснява каква е разликата при получаване на браунов газ.
4. Имам смътното усещане, че са си играли с генератор на оксиводород и така са попаднали на този ефект. Все пак се каза в интервюто, че случайно са попаднали на този ефект. От което следва, че честота с която работят може и да е от полза за нашите цели на разлагане на вода.
« Последна редакция: Ноември 28, 2012, 04:20:53 am от Maistora52 »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #38 -: Ноември 27, 2012, 11:13:45 pm »
Ctah, дори и с две помпи от пералня няма да стане понеже са включени в общо захранване и ще избият м/у намотките от високото напрежение.....
Като имам време ще направя установката, която съм скицирал. Помпите ще ги захраня от вторични намотки с дебел изолатор. Нужен е съвсем малък дебит. Ще направя помпите с електромоторчета и подръчни материали.
До тук предложенията за електролит са Сол или Сода? :)
« Последна редакция: Ноември 28, 2012, 04:22:40 am от Maistora52 »

Неактивен fever_wits

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 74
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #39 -: Ноември 27, 2012, 11:53:39 pm »
Добавката е малкия проблем, 3 киловолта + някаква честота дето не и знаеш импулса какъв е, това мисля 4е е проблема :)
Другото което си мисля е че са 2 резервоара, в смисъл - следвам следната логика - ако във водата има добавка следва тя да е електролит, в случая не се сещам за нещо дето ще я направи изолатор. Като цяло това прилича на разлагане на вода, така че да предположим че е електролит. Ако към водните потоци подадеш напрежение с определен ток, той ще мине през водата, защото въздуха е с по-голямо съпротивление. Следвам логиката тока се движи по най-малкото съпротивление.
Другото което ми направи голямо впечатление е това, което подава напрежението, видяхте ли колко е голямо. Еле е възможно да има част от знанията на Тесла, и това с водата да е, мисля че му казвате "искрище" или нещо такова???
« Последна редакция: Ноември 28, 2012, 04:25:50 am от Maistora52 »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #40 -: Ноември 28, 2012, 12:37:46 am »
За честотите не вярвам, тези са готованковци.... Като ги гледам с какви генератори и уреди разполагат а ми сложили два маркуча там, единия нагорял, явно доближили прекално и се запалила дъга .... /както и при мен стана .../

Ctah

  • Гост
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #41 -: Ноември 28, 2012, 12:52:04 am »
 Ами  честотата е в Khz обхват.
Сякаш ще стане и без добавки, а що се отнася до пробив, няма как да стане (мотора няма общо с корпуса)
Обаче май ще трябва нещо от сорта Тесла-траф.
Радко, ти кво ползваш за захранване?
« Последна редакция: Ноември 28, 2012, 01:57:28 am от Ctah »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #42 -: Ноември 28, 2012, 08:07:08 am »
http://zoomall.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8/%D0%92%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%B8-310
тук има помпи :)
Водата ако е дестилирана (а никой не каза това) е изолатор. За да има ток трябва да има някаква сол разтворена.
« Последна редакция: Ноември 28, 2012, 10:14:16 am от Maistora52 »

Неактивен fever_wits

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 74
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #43 -: Ноември 28, 2012, 09:36:28 am »
Водата сама по себе си е изолатор до колкото знам само в 2 варианта:
- ако е дестилирана
- ако е в твърдо агрегатно състояние (демек лед)
По принцип говорех за добавка, която да повиши съпротивлението на водата :)
Но почвам да си мисля, че във всичките предавания не всичко е истина, което ме навежда на идеята да изчакам и да видя какво ще стане с патента, все пак д-р Тренчев обеща, че като излезе патента ще сподели за съставката, а и се надявам и за честота също да подхвърли.
« Последна редакция: Ноември 28, 2012, 10:15:36 am от Maistora52 »

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #44 -: Ноември 28, 2012, 05:21:43 pm »
Момчета, добавката е калиева основа!!