Автор Тема: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев  (Прочетена 84218 пъти)

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 220
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #15 -: Ноември 18, 2012, 08:20:59 pm »
Не разбрах от статията ма money.bg, как от въглерод(C) и кислород(O) се образува Браунов газ? Явно журналистика е стигнала до нови висоти в химията, ако след това от тези 2 хим. елемента се образува вода.

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #16 -: Ноември 18, 2012, 08:37:12 pm »
Да, в пъти по-грамотно интервю е на TV+! Благодаря!
Определено има някакъв електролит! При мен имаше добро запалване на дъгата единствено чрез добавяне на метални електроди...
Аз мисля да си направя следния макет, захранен от трансформатора за микровълнова и изправител и кондензатор:
Две стъклени тръбички, със заоблени ръбове по който ще се изпомпва електролита. Вътре в тръбичките ще има поставени електроди от неръждавейка. Горните краища на тръбичките ще са доближени. Така ще има само дъга без сливане на струите.
П.С. Интересен ми е ефекта на плазмен разряд м/у "водни електроди" и искам напълно да го изолирам....
За водна помпа не знам каква да ползвам, виждал съм интересни в проявителните машини на рентгенови плаки, където са куплирани две помпи посредством магнитен съединител.
Какъв би могъл да е електролита, така че да бъде най-безвреден и неагресивен?
« Последна редакция: Ноември 27, 2012, 11:53:06 am от Maistora52 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #17 -: Ноември 18, 2012, 09:13:28 pm »
Ползвай помпи от автоматична пералня. Евтини са. Слагаш по един кран на изхода и регулираш струята. Със симисторен регулатор може направо от двигателя.
Ако искаш по-малък дебит, може да ползваш и помпи от чистачки на кола.

И двата вида помпи се намират на отпадъци в изобилие!

velstar

  • Гост
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #18 -: Ноември 18, 2012, 09:41:17 pm »
 :) Гледах видеото с интерес и се изненадах, като видях нещо старо и добре познато!
Плазма  във вода не е нищо ново! Във френската лаборатория на Наудин  има много подробна информация от многобройните им експерименти. Като гледам изобретението представено от Тренчев, виждам само едно малко изменение във формата на конструкцията на добре познатия плазмен реактор с вода.
http://bingofuel.online.fr/bingofuel/html/bfr10.htm
Това не е Браунов газ! Това е водород и кислород, като в по-малко количество газовете са в атомно състояние. Ако се използват алуминиеви електроди, на изхода ще излиза чист водород, с малко примеси от кислород и водни пари.
Високата температура се дължи на буйната реакция на газовете в атомно състояние, което дава допълнителна енергия при обединяването им в молекули.
Когато видях експеримента с плазмен реактор на вода за пръв път, реших веднага да го повторя.
Експеримента ми се състоеше в еднолитров буркан с пластмасова капачка, през която пъхнах два алуминиеви проводника. В буркана сложих чиста вода от чешмата. Взех един кабел и отрязах единия проводник като запоих диод на него. При включване в мрежата подавах 110V прав ток, като водата започна да ври като при електролиза. После намествах електродите по-близо, докато се запали плазма или дъга между тях. Дъгата беше малка и много ярка. Сложих много малко сол във водата и плазмата обхвана целия буркан. Много ярка светлина се излъчваше. На капачката на буркана, през отвор с диаметър около 5мм щракнах със запалка и се появи пламък с височина около 15см, който започна да топи капачката. Тока, който замерих с ампер клещите, варираше между 4.5 и 6А. Не след дълго замириса на изгорял кабел и изключих кабела от контакта. Диода пареше много, не знам как не изгоря.
След това съм си играл още няколко пъти с този експеримент, но сметнах, че е много опасно и го зарязах.
Не мисля, че това е някакво ново откритие. По скоро, нова конструкция на реактор, използващ добре изучен процес от страна на френската лаборатория.
« Последна редакция: Ноември 27, 2012, 11:59:16 am от Maistora52 »

blackartist

  • Гост
Здравейте, миналата седмица в сградата на Подкрепа беше направено представяне на много интересен плазмен генератор. Въпреки че в официалната част откривателите не се ангажираха с КПД в неофициални разговори посочиха че при процеса, който много прилича на производството на горенето на браунов газ се отделя топлина около 8 пъти повече от вложената ел. енергия.
Ето линк към видеото:
http://vimeo.com/54007246
Извинявам се за слабия звук. Ако на някой му се занимава може да го пообработи и да го усили. Опитал съм се да снимам максимално подробно установката, а също така и резултатите от изпарените материали - керамика, волфрам и т.н.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Стига си пускал излишни теми.
Колега, темата се обсъжда тук: http://mazeto.net/index.php?topic=7267.0
Търсачката на форума се намира на адрес: http://mazeto.net/s   Използвайте я!

blackartist

  • Гост
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #21 -: Ноември 22, 2012, 11:55:50 am »
Ето още един клип от събитието:
http://vimeo.com/54007246
Извинявам се за слабия звук. Ако на някой му се занимава може да го пообработи и да го усили. Опитал съм се да снимам максимално подробно установката, а също така и резултатите от изпарените материали - керамика, волфрам и т.н.
Имам още няколко от събитието, но за съжаление Vimeo има ограничение от 500 МБ на седмица. В началото на другата ще кача и тях.
Поздрави.
П. С. Не се използва електролит, а чиста вода - в суматохата успях да направя един бърз тест и поне на вкус не усетих да са добавяли нещо... :)
« Последна редакция: Ноември 27, 2012, 12:00:22 pm от Maistora52 »

blackartist

  • Гост
Извинявам се. Моля модераторите да изтрият тази тема. Сложил съм линка в посочената по-горе дискусия. Поздрави.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника

Ctah

  • Гост
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #24 -: Ноември 27, 2012, 09:10:06 am »
 
Цитат
П. С. Не се използва електролит, а чиста вода - в суматохата успях да направя един бърз тест и поне на вкус не усетих да са добавяли нещо... :)

 Не си усетил, защото е сода!

Неактивен oneman

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Направи го за да го разбереш
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #25 -: Ноември 27, 2012, 10:03:48 am »
И аз си мислех за сода, но химиците твърдят, че при електролиза се получава опасния CO (въглероден окис).
В репортажа по НОВА ТВ (линка на valex), Тренчев разказва, че котките много обичали да обикалят установката и да пият от водата.
Който има котка, да пробва.  ;)

Неактивен fever_wits

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 74
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #26 -: Ноември 27, 2012, 11:20:14 am »
Точно в репортажа на Нова се казва, че има добавка, която е няколко лева на голямо количество вода. И се слага много малко.
« Последна редакция: Ноември 27, 2012, 12:01:26 pm от Maistora52 »

Ctah

  • Гост
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #27 -: Ноември 27, 2012, 11:21:33 am »
Цитат
котките много обичали да обикалят установката и да пият от водата.

  Котките обикалят, щото им е топло, ама чак да пият ;D

Неактивен oneman

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Направи го за да го разбереш
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #28 -: Ноември 27, 2012, 12:15:29 pm »
Виж на видеото след 3 мин. и 20 сек. http://play.novatv.bg/play/290541/?autostart=true

Ctah

  • Гост
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #29 -: Ноември 27, 2012, 01:17:21 pm »
Виж на видеото след 3 мин. и 20 сек. http://play.novatv.bg/play/290541/?autostart=true

  Да... така е, не съм догледъл :-[
Цитат
Който има котка, да пробва.
Е, аз имам, ама нямам установка, така, че се залавям за работа!
Ако някой работи вече по това, нека сподели (вече разглобих една пералня) ;D