Автор Тема: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев  (Прочетена 84221 пъти)

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #45 -: Ноември 28, 2012, 05:39:33 pm »
Даже мисля, че може да се пробва с портативен електрожен от тези с електронното преобразуване. Електролита има достатъчно голямо съпротивление и няма да направи късо през резервоара помпата и маркучите. Гъстотата при БРАУН генератора е 20%. При нашия случай може да е достс по-малко, например 5%.

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #46 -: Ноември 28, 2012, 08:44:03 pm »
Ctah, използвам трансформатор от микровълнова. Мисля че няма да ти се получи, понеже имаш електролитна връзка която шунтира искрището.
Определено водата има електролит... чистата вода се държи по-скоро като диелектрик.

Ctah

  • Гост
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #47 -: Ноември 29, 2012, 07:55:15 am »
   Е, там е хватката...без електролит щото ще излезеш прав
Нещо май не сме на една вълна :(, аз посочвам ЧЕСТОТИ, а ти прав ток!
То при твоя вариант ще се получи чиста електролиза, а гоним ПЛАЗМА, значи В.Ч и В.Н

   Аз сега си чупя ръцете да навивам и ще увидем до няколко дни

Ctah

  • Гост
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #48 -: Ноември 29, 2012, 08:03:37 am »
Ksurnev!
Ако имаш такъв инвертор под ръка (може да е скапан), би ли го дарил за КАУЗАТА?
Нямам излишни стотинки да инвестирам, така че... ???

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #49 -: Ноември 29, 2012, 10:48:26 am »
Ctah
Тока на този тип електрожени е пулсиащ ток с честота близка на тази заради, която убиха Стенли Майер - около 400kHc.
Ако електролита е слаб, съпротивлението му е достатъчно голямо при тази дължина на маркучите за да не шунтира.
Отгоре на всичко мисля, че там плазма няма, няма и такова високо напрежение, иначе нямя да могат да държат  волфрамовата пръчка с РЪКА! Ако сте виждали какво прави 20 киловолта висока честота при подаване на такава пръчка в зоната на разряда, сигурно нямя да опитвате!

Ctah

  • Гост
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #50 -: Ноември 29, 2012, 09:43:45 pm »
Ctah
Тока на този тип електрожени е пулсиащ ток с честота близка на тази заради, която убиха Стенли Майер - около 400kHc.
Ако електролита е слаб, съпротивлението му е достатъчно голямо при тази дължина на маркучите за да не шунтира.
Отгоре на всичко мисля, че там плазма няма, няма и такова високо напрежение, иначе нямя да могат да държат  волфрамовата пръчка с РЪКА! Ако сте виждали какво прави 20 киловолта висока честота при подаване на такава пръчка в зоната на разряда, сигурно нямя да опитвате!

  Ksurnev!
Ти с кво се занимаваш?   Питах дали има инвертор за проба, а не да ми даваш уроци!
    Знам какво правя!!!

   

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #51 -: Ноември 30, 2012, 08:57:31 am »
Ctah
Грешно си ме разбрал. НЕ ТИ ДАВАМ УРОЦИ.
Такъв добър електрожен струва около 6000лв. Имам достъп до него, но не мога да го даря.
На 60 години съм и от 4г. правя експерименти с такива неща. Завършил съм ДВГ, но от 20 години се занимавам с компютри, а от 50 с радиотехника и електроника включително с мощни предаватели.
С 5 пластини 8х11см. и 5 волта пулсиращ ток имам около 1.1л. добив на БРАУН ГАЗ.
Това горене, което се наблюдава при Тренев е на БРАУН ГАЗ, не мога да го сбъркам.
« Последна редакция: Ноември 30, 2012, 03:15:10 pm от Maistora52 »

blackartist

  • Гост
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #52 -: Ноември 30, 2012, 12:47:34 pm »
Колеги, както писах по-горе на вкус поне водата нямаше добавки. Разбира се това е много далече от какъвто и да е сериозен тест, но по очевидни причини нямаше как да взема проба за по-сериозно изследване или да й меря проводимостта. Това което мога да твърдя със сигурност е, че нямаше добавка на готварска или друга сол в забележими количества (абсолютно никаква соленост или горчивина), сода бикарбонат (знам какъв е вкусът) или някаква основа (нямаше "лугавост" - този, който е имал допир с основи знае) или киселина (кисело). Водата беше абсолютно безвкусна - като чиста вода. Тренчев също така при разговорите спомена, че ползват вода от Горна Баня без да дава абсолютно никакви допълнителни подробности. Надявам се да съм полезен с тия наблюдения.
« Последна редакция: Ноември 30, 2012, 03:17:41 pm от Maistora52 »

Активен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #53 -: Ноември 30, 2012, 03:22:29 pm »
Чудех се защо разряда не е в долната част на струите където разстоянието помежду им е по-малко. Проводимостта на водата не е голяма иначе разряда щеше да е през двете струи. На забавен кадър се вижда как двете струи се разделят, между тях прехвърчат искри, гасят се, после пак се палят и след това разряда се вдига нагоре. Ето го отговора защо е в горния край разряда:
http://www.youtube.com/watch?v=jdGXpDWAU18
« Последна редакция: Ноември 30, 2012, 04:03:51 pm от valex »

doctora

  • Гост
За обективната истина: Нещо странично от темата. Сега препрочетох книгата на великия български учен доктор Стефан Найденов "И все пак водата гори" и какво ми направи впечатление. Доктор Тренчев е човека който е разрушил в буквалния смисъл на тези думи лабораторията на доктор Найденов - Биоелектроника и тази лаборатория никога повече не е просъществувала, въпреки че доктор Найденов след съдебна битка си я върнал. Странни съвпадения и студения полъх на търсещите в подмола. Но нищо в този бял свят не остава незабелязано и нищо нито добро, нито зло не-отблагодарено.
« Последна редакция: Декември 15, 2012, 09:40:37 am от Maistora52 »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #55 -: Декември 14, 2012, 09:52:35 pm »
Още не съм намерил помпички за чистачки, един приятел каза че ще види по моргите като ходи, но явно ме е вързал ....
Та не е сдържах и пробвах да поставя електрод в буркан с вода. Като електрода е на милиметри от водната повърхност. Ефекта е горе долу същия. Накрая започна да се образува много пара а от там и пламъка стана много бял и буркана се пукна.....

http://www.youtube.com/watch?v=l5ySx8e5aLI
http://www.youtube.com/watch?v=Ow5ZRzLi7WM

П.С. Интересно ще е ефекта да се изследва в затворен обем и повишено налягане....
« Последна редакция: Декември 14, 2012, 10:43:19 pm от Радeв »

Активен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #56 -: Декември 15, 2012, 09:30:23 am »
Браво Радeв !
Най-после някой да пробва. Ще споделиш ли дали си сложил електролит?
Пукането на буркана е или от рязко прегряване или от подводен високоволтов разряд (или от резонанс - бел. на Модератор).
Предполагам, че само с трансформатора без диодите нищо не става?
А вместо помпи ползвай бутилка от минерална вода качена на високо с два маркуча. Ако става разряд то ще е в струята или долу където пада струята.
« Последна редакция: Декември 15, 2012, 09:43:56 am от Maistora52 »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #57 -: Декември 15, 2012, 10:09:23 am »
Не ползвам електролит. Водата пожълтя от "неръждавейката".... Това е оригиналното свързване на микровълновия траф. Не съм пробвал с променливо напрежение. А и едва ли е от значение, просто трябва да се осигури мощен разряд м/у електродите, веднъж запали ли се дъгата може електрода да се отдалечи, тъй като образуваната пара помага за поддържането на дъга.
Буркана почерня над водолинията, и в един момент като плисна малко вълничка, се чу ЦЪК и се сцепи.... Като угасих, после видях че е ужасно горещ в горната си част.....
С едно парче дурафон го покривах опитвайки  се да задържа парата вътре, но парчето се стопи .... :D
Колкото обема на разряда е насител с повече пара, толкова и пламъка става по-бял.

П.С. Пробвах и с променливо напрежение. Поради по-ниското напрежение по-трудно пали, трудно поддържа пламъка защото електрода е стапя за секунди....
С разменен поляритет, като чели също няма разлика....
Проблема е че дъгата се пали на импулси .... в максимумите на напрежението. Ако е с импулсно захранване ще поддържа постоянен разряд и ще има постоянен пламък вмето бели експлодиращи кълбета.....
« Последна редакция: Декември 15, 2012, 12:01:07 pm от Радeв »

Активен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #58 -: Декември 15, 2012, 01:06:41 pm »
А каква е консумацията от мрежата?
Явно електродите трябва да са "водни" като се пресичат струите. Да има по-висока честота и напрежение към 2000-3000 волта.

koce93

  • Гост
Re: Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев
« Отговор #59 -: Декември 15, 2012, 04:43:24 pm »
Вие се отклонихте от темата ми се струва и обсъждате това:
http://www.macmep.ru/main_gaz.htm
http://bingofuel.online.fr/bingofuel/html/bfr10.htm
« Последна редакция: Декември 15, 2012, 04:56:56 pm от Maistora52 »