Животът- начин на употреба! > Медицина, здравословно хранене

Лечение на рак със Сода - Натриев бикарбонат - др. Тулио Симончини

<< < (6/7) > >>

Ksurnev:
Съгласен съм с варенето, може и на по-висока температура, ама на водна баня. Не трябва да тръгва карамелизация!
За пиенето обаче, според мене трябва телесна температура, за да се избегне отделянето на сомашен сок, солна киселина и жлъчка.

EDM electronics:
Колеги, давате много ценно инфо за мен, любителя на природната и холистична медицина.
Ще помоля PyroVeso да уточни рецептата със содата и кленовия сироп. Как се загрява на 45-50 гр., с какво се мери температурата или как става? Дозата от 50 мл кленов сироп + 2 ч.л. сода еднократна ли е или за цял ден? Добре е това упражнение със содата да се прави профилактично, а не когато яйцето опре на г..за, за да не се стига въобще до това.

Колега Ksurnev, интересен е и твоя метод с водата и меда. Ами ако вместо вода се ползва чай+1 с.л. мед ефекта няма ли да е същия? - примерно сутрин на гладно и вечер преди лягане да се пие топъл чай с една лъжица мед...

За содата бях чел някъде, че може да се приема и с прясно мляко, но топло-горещо. Така тя се усвоявала добре през тънките черва, като лесно преодолява и минава през стомаха /без да се задържа/ и така попада в кръвта в по-голяма концентрация.

Ще Ви кажа и за моя опит от последната седмица със содата, без много приготовления:
Забелязах, че имам лек бял налеп на езика, което значи гъбички кандида в слаб или умерен растеж /всеки ги има/. 1-2 часа след всяко хранене вземам по малко от кафяна лъжичка сода заедно с една глъдка вода. Така жабуря устата и се старая по-дълго тя да остане в устата. След това остава леко солен и алкален вкус, около 30 мин. За една седмица езикът се изчисти съществено, стана почти розов.

PyroVeso:
Колега EDM, дозите сода които съм дал са за 24 часа, като това може да се разпредели на няколко приема.
50 ml кленов сироп поемат около 2 чаени лъжички сода, така че ако трябва да разтворим примерно половин лъжичка - намаляваме и сиропа пропорционално (~12 ml). Останалото до 50 ml можем да допълним с вода (щото пък да не стане съвсем малко и да не може да се изпие, а само да разкваси устата...)

Самото "варене" го правя на водна баня - топла вода от чешмата сипвам в по-широк съд, в който потапям дъното на стъклената 100-150 милилитрова чашка, в която забърквам комплекса. Температурата я меря с живачен термометър разграфен до 100'С, който ползвам и като бъркалка :), противно на всички правила за безопасност :) Ако температурата тръгне да се покачва над 50'С - леко издърпвам чашката от горещата вода. Като тръгне да пада я потапям пак. И така "термостатирам" 5 минути. После - на екс.

PyroVeso:
Ице, да не си слънчасал посред зима (-17'C) нейде по ски-курортите?
Щото глупостите, които постваш напоследък (горното, и особено това: http://mazeto.net/index.php/topic,9721.0/topicseen.html ) ми се струва, че не съответстват на интелектуалния ти потенциал... Виж да беше пишман-счетоводител или съдия - да те разбере човек, ама така...

Altium:
Доктор Хулда Кларк, която се водеше гуру в лекуването на рак с алтернативна медицина, е починала от рак! :)
В Wikipedia го пише: https://en.wikipedia.org/wiki/Hulda_Regehr_Clark
Така че всеки може да си направи изводите сам, преди да реши да пуска подобни теми.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия