Автор Тема: Книгите на Кеше  (Прочетена 13327 пъти)

Неактивен edor

  • Неактивен
  • Публикации: 7
Книгите на Кеше
« -: Октомври 29, 2012, 02:56:13 pm »
Здравейте,

Намерих 3 книги на Кеше на английски и искам да ги споделя с вас:

....

Успех!

Съдържанието е премахнато поради предявени авторски права!
« Последна редакция: Март 14, 2016, 12:04:58 pm от dymelsoft »

velstar

  • Гост
Re: Книгите на Кеше
« Отговор #1 -: Октомври 30, 2012, 12:12:36 am »
Благодаря!  :)

Неактивен wendala

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 37
Re: Книгите на Кеше
« Отговор #2 -: Май 07, 2013, 01:11:04 pm »
Нова технология: Безплатен ток и скоростно пътуване от  Кеше

http://www.vbox7.com/play:456d2bbf18

witrage

  • Гост
Re: Книгите на Кеше
« Отговор #3 -: Май 07, 2013, 01:51:17 pm »
Кажете за какво ново говори във Варна ако някой е бил там.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Книгите на Кеше
« Отговор #4 -: Май 07, 2013, 08:42:26 pm »
Лично не, но моя позната е била с приятеля си. Прегледах й записките... Пълни глупости, ако питате мен... кислородът в белите дробове се превръщал в хелий и въглерод, като от хелия идвала енергията на човека... Животът се основавал на 4 газа - водород, кислород, азот и... въглерод(?!). Кислородът обединявал, а азотът - разделял, и целият живот се дължал на баланса между двете.
Организацията била под всякаква критика, преводът - също. Скачал от тема на тема, като по всяка казвал по нещо "умно", след което прескачал на следващата. Съветвал ако сред публиката имали доктори, химици, физици и други учени да напуснат, понеже "нямало да го разберат" и че неговите "факти" изисквали "нов начин на мислене", за да бъдат разбрани, но ние "ако сме умни" - също сме могли да ги постигнем.
Не искал да му задават умни въпроси, понеже той самият не бил много умен човек... Искал да направи контакт със себеподобни, а не да показва кой е по-умен...
В какво се е състоял така описания контакт никой не могъл да разбере - нито е имало демонстрации (не можел да им покаже "огромните" съоръжения, в които правели опитите...), нито нищо, дори работещо моделче..., само голи приказки.
Оплаквал се, че страда от радиацията от опитите и бил много уморен (затова и избягвал или претупвал въпросите от публиката).

Лично на мен нито ми прилича на някакво събитие, организирано от ентусиасти и с много мерак, нито смятам, че някой от присъстващите е получил нещо конкретно като знание, приложимо на практика, дори и да става въпрос за прости принципи при храненето и самолечението.
Странно ми напомня за чуждестранните пастори, които в зората на демокрацията обикаляха страната, проповядвайки Словото Божие, и някои дори успяха да съберат доста парици, преди да си заминат по родните земи, използвайки умело преголемия духовен вакуум, който беше оставил социализмът... Успяха да основат и някои "църкви", които просъществуваха от местен ресурс някоя и друга годинка след тях...

Пак казвам - дано да греша, и да се лъжа, и да не разбирам!
« Последна редакция: Май 07, 2013, 08:45:14 pm от PyroVeso »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Книгите на Кеше
« Отговор #5 -: Май 08, 2013, 08:23:39 am »
От мнения в двата различни полюса си вадя средно заключение: Кеше е "барнал" Господ за крачола, обаче понеже...  нали... ?!
Били предложени технологии на разни държави с договор да не се използват във вреда на човека. Държавите обаче не се знаят, и естествено - ако се стигне до някакво производство на готови двигатели, генератори, реактори, апарати и прочие - средностатистическите 6,5 милиарда люде на Земята ще останат с пръст в устата. Всичко е обмислено отдавна - още по времето на цар Соломон - "Който владее парите и меча, той владее Земята!"
Пари от патенти и лицензи, той, Кеше, едва ли ще види, но пък поне не са му забранили да приказва и разнася теории срещу билетчета. Точно както казва колегата по-горе - в резултат "само парите ще си сменят собственика"!
Продължавам да мисля, че в книгите му - в най-добрия случай - е дадена подсказка за разработките му, но варианта е същият като с книгата от/на Стефан Найденов - "Водата гори" - трябва да си гений, за да барнеш и ти Господ за крачола.
Не забравям и варианта: Иран прави намек на САЩ, че ако нанесат удар срещу Иран, ще има "адски" ответен удар!
Предлагам да забравим шумотевицата около Кеше - няма заек зад неговото храстче!
- за нас! :( :( :( :(
« Последна редакция: Май 08, 2013, 08:25:31 am от Maistora52 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Книгите на Кеше
« Отговор #6 -: Май 08, 2013, 08:27:23 am »
Интуитивно предполагам, че всичко за което говори Кеше е вярно, въпреки, че все още не е демонстрирал нищо!
Дори не съм си го и помислял, че развитието на научака и техниката се е изчерпала до сегашното си ниво и по-нататък няма нищо. Виждаме, че всичко което се показва във фантастичните филми след кратко време става реалност. Дали Кеше ще е този, който ще даде на света тези фантастично звучащи технологии или някой друг, това не е от значение, рано или късно това ще се случи.

Появата на Кеше не ми се струва спонтанна, напротив появи се в определено време, свързано с някакво важно събитие. Мисля, че е свързана с политическа стратегия на Иран, относно заплахата за война от страна на САЩ. Това е нещо, като средство за защита. Предполагам е пределно известно на САЩ, че Кеше говори за реална технология, и че тази технология моментално ще се разбере и от най-бедните държави, които много бързо чрез нея ще ги догонят в технически и военно-технологичен аспект. Ще стопят около 50-100 год. разлика от раз. Тогава хегемонният план ще се окаже нататък невъзможен. Изконната цел е Русия и нейните богатства!

Щом Иран успяха тихо и кротко да "опитомят" най-модерният разузнавателен безпилотен самолет на САЩ, чийто разработка е струвала няколко милиарда долара, като го принудиха като с дистанционно управление да го приземят на свое летище, значи тези персийци имат нещо, което целенасочено демострираха. После Обама в изявление пред теле. канал, рева като малко дете да им върнат самолета, каза им, че това не е хубаво дето го правят  :D. Дори не му се е задйствала защитата на саморазрушение  ;D.

Това, че нашите централни теле. канали са яко цензурирани и не предават реалните външнополитически събития, манипулирайки общественото съзнание, че тоя или оня имал ядрено и химическо оръжие и всеки момент иска да го използва, не означава, че нещата стоят именно така. По руските канали дават други новини!

Агресията срещу Иран и въобще дестабилизацията на целия близкоизточен регион е провокирана единствено и само от агонията на една умираща империя, чрез краха на финансовата ѝ система и обезценката на долара - една хартийка, с която са наводнили целият свят, с невъзможност от страна на САЩ да бъде осребрена.

Та според мен, Кеше е в плана за защита. Не бързайте да заклеймявате, да анатемосвате. Да не се срамувате после, че погледът Ви не стига по-далече от носа. И не мислете, че с 30 евро ще се изхранва "ментеливата фондация". Тези събрани средства не стигат само за пътните разходи. Тази фондация, екипът, сградите, оборудването изискват сериозен донор, а не някакви билетчета от представления.

Ако САЩ се откажат от инвазията в Иран, Кеше нищо няма да покаже, ако ли не, видите ли, че Кеше вече прави демонстрации по света и по разни телевизии, очаквайте Ал Джазира да предава екшън на живо с не щастлив за никого край и голяма вероятност за използването на ядрено оръжие.
« Последна редакция: Май 08, 2013, 09:21:58 am от EDM electronics »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Книгите на Кеше
« Отговор #7 -: Май 08, 2013, 09:36:05 pm »
Ето какво ми пише един практик-експериментатор, който реално работи по генератор на СЕ, подобен на този на Кеше. Той е присъствал на кноференцията във Варна. Нека скептиците си правят изводи - предупреждавам човекът е технически грамотен и е от тия дето рядко "чешат клавиатурата". Не съобщавам името му, защото не съм го питал за това.


Моят въпрос: Кво стана с тоя Кеше, ще летим ли с летящи чинии?  :D

Цитат:
Да, ще летим и то по скоро от колкото очакваме.  Жалко че не разрешаваха да се снима по време на конференцията, който беше там и трите дни видя за какво става въпрос.
Общо взето, Кеше е толкова напред с материала, че докторите там не смееха да се обадят. Накратко нещата стоят така:
Беше регистрирана официално и с нотариус фондация Кеше България. Сега се сформират научните екипи, предоставят се помещения и се прави списъци с нужните материали за започване на работа по реакторите.
Днес беше лудница. Постоянно ми звънят и разговарям по скайпа. Доста хора ще помагат. Всички които бяха на срещата с Кеше подават по две ръце за всичко с което могат да помогнат. Това е чудесно, но изисква време. Смятам че след около 6 месеца ще имаме всички условия да строим плазма реактори. Вече се подготвят работни помещения за лаборатории в три града в България. Подготвя се и производствен център, където ще се сглобяват, каккто и медицински център за лечение на много заболявания.
Да те питам завода за .............??? работи ли още. Ще имаме нужда от тяхната помощ. Те би трбвало да имат нужните машини.
След срещата с Кеше се очаква, проява на три групи хора.
Първата група са тези които вярват в технологията и каузата и я подкрепят. Вярват тези които разбират! Това най малката група.
Втората група са тези които не вярват защото не я разбират. Това е средната група по численост хора.
Третата група са тези хора които плюят по фондация Кеше и тяхната кауза. Разбира се тази група е ще е най многочислена, защото включва всички тези, които имат личен интерес да го правят, други които го правят от завист и трети които го правят от простотия.
Така че може да се очакват много негативни мнения по темата, но знай че ние бяхаме там и видяхме че намеренията на Кеше са чисти, а технологиите са реални. Макар, че ги показа само на видео (по обясними причини), ние разбрахме за какво иде реч и вярваме че всичко това е реално и постижимо!  Това е като сбъдната мечта, но да не бързаме да се радваме, защото има много технически проблеми за решаване които ни очакват, а от друга страна ще са нужни инвестиции, без които ще ударим на камък. Пиша в множествено число защото ме поканиха да се включа в науния им екип и аз приех. До преди малко обсъждахме по скайп в конферентна връзка нужните материали които ще трябва да се закупят и техническите проблеми с които неизбежно ще се сблъскаме. Аз ще помагам с каквото мога, но главно ще си работя по моя проект, понеже е почти завършен и смятам че до месец два ще имам реални резултати.
Очаква ни много интересно и вълнуващо бъдеще...  :D

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Книгите на Кеше
« Отговор #8 -: Май 08, 2013, 09:50:11 pm »
Еми супер тогава! От неговата уста (клавиатура) -> в Божиите уши!  ;D
И след 2 месеца - всичко ще ни е на 6 (точно както и преди 6 месеца...)
Аз пък, кой знае защо, бих подкрепил българските изобретатели...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Книгите на Кеше
« Отговор #9 -: Май 08, 2013, 09:54:41 pm »
PyroVeso, радвам се че си искрен. :D

Благодаря!

Tomika

  • Гост
Re: Книгите на Кеше
« Отговор #10 -: Май 10, 2013, 09:19:38 am »
 Аз също бях там. И не съм много обнадежден. Гн. Кеш в момента е като емисар, подготвя почвата. Може би за плавен преход или се разбраха. Обърнах се към фондация Кеш в България, и обясних намеренията ни и възможностите ни. Започна едно прехвърляне, като волейболна топка и напътствия от сорта "прочетете патентите". И изпратете запитване ще го препратим на гн. Кеш. 
« Последна редакция: Юни 20, 2013, 10:42:21 pm от Maistora52 »