Автор Тема: Експерименти за модулация и екраниране на гравитацията.  (Прочетена 17480 пъти)

velstar

  • Гост
Започвам нови експерименти, за модулация и екраниране на гравитацията.

В момента подготвям експеримент, за екраниране на гравитацията на електромагнитен принцип, с който ще докажа или опровергая "Принципа на подобието" написан от Васил Манев.  Ако "принципа на подобието" е верен, би трябвало да измеря загуба на тегло от няколко процента на експерименталния модел, както и приток на допълнителна енергия или спад в консумацията, когато системата изпадне в резонанс. Теориите на професор Акуино, както и на Ричард Виале потвърждават принципа. И двамата имат добро разяснение на теориите и експериментите си, но Васил Манев е фаворита!



« Последна редакция: Октомври 07, 2012, 08:34:02 pm от altium »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Според мен това е поредния грешен  ход, присъщ на тоталитарен режим. Не може всички да са по калъп! И според мен така се отчуждават хората от този форум. Комуникирайки с някои от тях,  често получавам негативни отзиви, именно по повод тези действия, който определят като цензура. А някой отказват да пишат тука....
Всеки има право да вярва в каквото си иска, а пък "НЛО" си е факт и още от ВСВ се използва в секретни проекти във всичките му технически разновидности.
« Последна редакция: Октомври 09, 2012, 05:30:10 pm от Maistora52 »

velstar

  • Гост
Не съм съгласен, че раздела за антигравитация влиза в сферата на мистиката. Все пак там имаше теми за реални резултати от експерименти, като например ефект Хътчисън! В проект "Камелот" бяха представени чертежи на летателен апарат по схемите на Тесла, много подходящи за експериментиране. Имаше и друга полезна информация, която вече е непоправимо изгубена.
Не знам, ама на мен ли ми се струва или наистина всичко свързано с антигравитацията се покрива или се добавя дезинформация. Така става, очевадно е. Жалко е, че тази конспирация обхвана и този форум.
 
Вижте в най големия руския форум за свободна енергия, колко раздела и теми има за антигравитация. Там администраторите не търкат теми и не разделят хората на категории, НЛО-маняци и тем подобни!

Все пак, Вие сте администраторите и е ваше право да решавате кои теми да останат и кои не, във форума! Ние сме потребители и наше право е да решаваме каква информация да публикуваме и каква не!
Ще напиша резултатите от експериментите си, но ако не кача чертежи и подробности как да си го направите, няма да ми се сърдите...
   :)
 

gkmihov

  • Гост
 ЗА ЕКРАНИРАНЕ НА ГРАВИТАЦИЯТА.
Общото при всичики енергийни потоци/полета/, в това число и при гравитацията е произведение от маса и скорост, без което наяма и неможе да има енергия  и сила.
  На тази всеобща база всичики енергийни потоци/полета/ си взаимодействуват, като увеличават или намаляват силовите си въздействия взаимоно. От общата същност на енергийните полета и от това правило не може да прави изключение и гравитацията. На тази база, в светливата на общата теория за базовата същност на Вечността могат  да се проведат,  при поредици от конкретни реаолни усровия реални опити. Ако, при тях се установи и минимално екраниране,  минимална промяна в големината на гравитационната сила  това автоматично решава проблема за НЛО и не само това, но нов директен достъп до гравитационната енерегия с нови неограничени възможности за използуване на гравтацонната енергия.
   Ако се екранира гравитационното излъчване на земята под едно тяло , неговото кръгово движение с въртенето на земята, в съответстви с инертността на материята и проитичащият от нея/инертността/ първи принцип на Нютон това движението на това тяло, от кръгово ще стане инериялно, праволинейно и ще се издигне над земята, ще се отдалечи от земята, както, ако въртим един камък на въже и отрежем въжето , камъкът престава да се се върти около ръката ни и тръгва по прав път с което се отдалечива от ръката ни.
 

doctora

  • Гост
Антигравитация няма, никога не е имало и никога няма да има. Същия абсурд като думи е да кажеш, че има антиматерия и антипространство. Реално имаме само гравитация, само движение, само материя и само пространство... Другите неща са си жива заблуда и пречат истинските гравитационни технологии да навлязат в нашия свят. Колкото до екранирането на гравитацията, независимо, че най-неуловимото нещо е тя, със системите за едностранна центробежна сила и особено с комбинации от тях, това нещо мисля, че може да стане. Между другото на тази тема Доктор Михов може да се изкаже доста по-професионално от мен. И пак между другото - ОТРИЦАТЕЛЕН И ПОЛОЖИТЕЛЕН ПОЛЮС НЯМА, НИКОГА НЕ Е ИМАЛО И НИКОГА НЯМА ДА ИМА, но и за това може да попитате Доктор Михов.
« Последна редакция: Октомври 09, 2012, 05:36:19 pm от Maistora52 »

gkmihov

  • Гост
доктора,
  Когато се срещнем напомни ми да ти покажа две схеми за прости опити за доказване на наличие на вътрешноподемна сила, които за в бъдеще би могъл да направиш и да видиш каксви резултти ще получиш, незовисимо от това, че условията , при които трябва да се проведе опита са на орбита, при космонавтите, при липса на опора. При липса на опора магат да се направет опти  ина земята, но те са по трудни и изсква съответна база и технически специалисти, които да ги направят.

velstar

  • Гост
Грешно сте ме разбрали, явно. Ще се поясня...

Антигравитация е само понятие, описващо ефекта на екраниране или контрол над гравитацията. Именно за това заглавието на темата не е "антигравитация" а съм го написал:
 
Цитат
Експерименти за модулация и екраниране на гравитацията.

Когато човек чуе "антигравитация" веднага му става ясно за какво става дума. Ако кажа модулация на гравитацията, малко хора ще разберат за какво говоря. Антигравитация реално няма, това е все едно да кажем че има антилюбов или антимагнитно поле. На всички е ясно, че думата  "антигравитацията" е само понятие за лесно възприемане на ефекти които описах по горе.

По въпроса за НЛО, да има НЛО, има си и отделни теми и форуми за това. В раздела който изтрихте, имаше една или две теми за НЛО до колкото си спомням. Останалите теми бяха много ценни! Като не сте искали да има теми за НЛО в този форум, защо не ги спряхте в самото начало, а едва сега, когато много хора са отделяли от личното си време да пишат в полза на другите?
 Аз лично се засегнах, защото най много време съм отделял да пиша по темите в този раздел.
Как ще ми възстановите  изгубеното време? Разбира се няма как! Това е проява на неуважение към нас!
Каква гаранция има, че няма да изтриете и някой друг раздел с ценна информация, върху която хора са работили?  Както и да е, това си е Ваше право и няма да споря!
Това че изтрихте темите, няма да ми се отрази по никакъв начин на мен, но говори лошо за Вас!

За конспирация няма какво да говорим, има я на всякъде, дори в ежедневието ни. Запитайте се, защо вече почти никой не публикува експериментите си във форума, както беше преди време, а само се обсъждат общи неща. Когато си отговорите на този въпрос, всичко ще си дойде на мястото!

Ще покажа резултати от експериментите, когато съм готов, каквито и да са те!  Ще бъдат от полза, на хората които решат да повторят експеримента.

Цитат
Чакаме резултатите на колегата Velstar.

Е това е, вместо да чакате, заемете се и направете някой експеримент и  публикувайте резултатите, за да може следващия който реши да го прави, да знае дали си струва да се занимава или ще си изгуби времето. Така се работи, за пример: руския форум за Капанадзе и този http://x-faq.ru
И аз мога да чакам, някой на готово да ми покаже как се прави всичко, да ми даде чертежи и описание, да си направя генератор на free energy, без да съм дал нужния принос за това. И ако покаже че има нещо реално и ми откаже да ми даде информация за него, да го сложа в категория мошеник...
Така не се работи!

Ето защо, вместо да пишем сега тези безполезни неща във форума, които не са по темата и заемат излишно място, не е ли по добре да спрем да се упрекваме и да се заемем да работим, в полза на нас самите и на всички хора.  :) Това може да стане само, като спрете с тази конспирация, кой бил мошеник, кои раздел бил излишен и да разделяте хората на категории.  И не да "чакате" а да работите, да експериментирате и да публикувате резултатите, за да са в полза на всички нас.

С най добри чувства...  :)







« Последна редакция: Октомври 11, 2012, 01:45:38 am от velstar »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Колега velstar, напълно те подкрепям. Администраторите скоро време ще прогонят всички от форума, натрапвайки своя мироглед и считайки го за правилен.
Аз отдавна взех решение да не споделям и представям нищо, макар че за последните 2 год. имам доста добри разработки, които иначе бих споделил.

Причината е една - много ме дразнят администраторите с техния скептицизъм, особено напоследък altium.

altium, какви доказателства все търсиш?
Знаеш ли колко му е било трудно на Джордано Бруно да покаже на простия народ, дето го замерял на кладата с камъни, че земята е кръгла, особено като не е разполагал със спътник, за да им направи специално за тях снимки? Първо се ограмоти по темите, които презираш, пък после се прави на компетентен, защото тези теми за някой са любими и съществени. Малко ли ти бяха забележките от колеги за крайното ти и неприсъщо за млад човек авторитарно отношение?

Колегата velstar е прав, триенето на темите и постовете, които не ти допадат и не са ограничени с условията е крайно неуважение към труда на участниците във форума. В правилата за участие във форума няма ограничения за теми, като антигравитация, НЛО и конспирация, дори и за политика, стига тя да не е с остър политически характер!

Познавам колегата velstar. Освен, че е на "ти" с електрониката, мисля, че тук именно той е провел най-много експерименти и по различни направления в търсене на СЕ.

Нека позная: Следва админ. консилиум, за разрешаване въпроса с ограничаването на достъпа ми! Ако това бъде сторено, ще означава, че не търпят критика и всеки който им противоречи - вън.

Очаквам и онова кречетало - психоаналитика "да наръси мирудия", да направи анализ на съзнанието и егото, че гледам думите му станали заразни за употреба.





Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Стоян Съргойчев доколкото знам работи доста усилино по гравитационния проблем. Ня съм запознат в детайли с неговата "Супергравитационна Обединена Теория" но това което той презентира ми допада като концепция.
Той експериментира с плазмени разряди, като твърди че ако се постигнат правилните "праметри" /т.е. амплитуда, честота, фаза според мен/  и т.н. би могъл да се получи мощен гравитационен момент, което е свързано със времепроствранствено изкривяване. Той смята че тези трите неща са свързани, което според мен си е самата истина.
А сега малко конспирация, според мен в нея се крие доста истина, стига да се отсее. Все пак това си е легалния канал за изтичане на информация. И един ден като кажат "имамахме сътрудничество с извънземни" хората да не полудеят.
В писаното за "експеримента Филаделфия" бях чел че са постигнали изкривяване на времепространството без да искат. Започнали да се проявяват резултати от експеримента 1-2ч преди да е проведен. Използвали старите флотски радарни антени на базата от ВСВ, за различни честотни модулации и излъчване с цел мозъчен контрол. Като експерименталните мишки били хората от градчето и почивната военна станция, където военни ходели със семействата си.

П.С. И аз мисля като doctora, вместо "антигравитация" по-коректно е да се каже "гравитационен момент", и вече зависи в какво направление е приложен.
СЪщо така смятам че черни дупки и антиматерия са нереални, и скоро ще бъдат опровергани.....
« Последна редакция: Октомври 12, 2012, 11:00:51 am от Радeв »

velstar

  • Гост
Колеги, Благодаря ви за подкрепата!
Надявам се администраторите да са си взели поука!


Радев, теорията на Стоян Съргойчев е революционна, ако се докаже напълно!

Теорията му се основава на математическия модел на Максуел и експерименталните разкрития на Стефан Маринов.
Той разкрива един нов поглед върху физичния вакум (етера), като структура, свойства и взаимодействия на енергиите в него с материята. На мен също ми допада теорията на Съргойчев, поради факта че е много ясно написана и изцяло практически насочена, предоставяйки ни възможности за много експерименти. Като цяло, ни разкрива една нова концепция за структурата на етера, в която доминира взаимно свързани и вибриращи в синхрон, енергийни нишки, наречена Космическа Решетка (КР). Изследвайки структурата на КР, автора сътворява революционната теория БСМ - Базова Структура на Материята. Теорията БСМ обхваща всички области на науката, като извежда нова концепция за строежа на атомните ядра и елементарните частици, а също така предлага модернизация на таблицата с химичните елементи на Менделеев. Предоставя ни  Атлас на  Ядрените Структури АЯС, който е един от главните приноси на  БСМ, базирана на алтернативна концепция на пространството. БСМ е обединена теория засягаща микро и макро света, като един много важен аспект от нея е извеждането на Супер-гравитационна обединена теория. Всичко това ни предоставя потенциални приложения в различни области на науките.

Теорията БСМ е особено полезна за изследователи в следните области:  скрита енергия на вакуума, гравитация и инерция. Един от най-важните изводи на БСМ са следните: 
Доказателство за съществуване на Супер-гравитационния Закон като най-фундаменталния закон в природата. Той стои в основата на всички физични явления и е директно свързан със скритата енергия на физичния вакуум, която се оказва, че е първичен източник на ядрената енергия.


Ето и част от възможностите за практически приложения:

1. Алтернативни методи за извличане на енергия от пространството.
2. Контрол над гравитацията и инерционната маса на твърдо тяло.
3. Как енергията от етера е досегаема чрез ядрени реакции...
4. Космически кораб, базиран на нов механизъм за предвижване.
5. Разкрива се принципа за  Супер-комуникация
6. Възможност за междупланетни и междузвездни космически полети.
7. АЯС предоставя възможности за развитие на химията, нанотехнологиите и биомолекулите
8. Разкрива се структурата на надлъжните електромагнитни вълни, как се генерират и разпространяват.
9. Разгадава се механизма на складираната енергия при биомолекулите и информационния обмен  между клетките на живия организъм, при който ДНК молекулите са директно въвлечени.
10. Използване на БСМ моделите на атомите в областта на нанотехнологиите.
11.Постигане на ядрен синтез и транс мутация на елементи, чрез подходящо манипулиране параметрите на физичния вакуум
12. Разгадаване на физичния механизъм на природни явления, като торнадо и циклони, на базата на асиметрична модулация на клетките на КР в голям пространствен обем.
13. Студения Ядрен Синтез, като следствие на Супер гравитационния закон.
14. Създаване на компютърен модел - програма за суперкомпютри, с помощта на която ще могат да се правят изследвания във всички области на науката, базирайки се на Супер гравитационния закон и симулации на генератори извличащи енергия от вакуума, както и на принципно нови ядрени реактори. 


Това са основните области на приложение на теорията БСМ на Стоян Съргойчев.
Преди години в Британска лаборатория беше постигната квантова телепортация на фотони, на разстояние един метър. Две години след това, в същата лаборатория направиха успешен експеримент на телепортация на атом на разстояние 150км. Аз, имах достъп до част от изчисленията на устройството и принципа му на работа, благодарение на един близък приятел от Лондон, който ми ги изпрати. По късно имах контакт с български професор от Пловдив, който работи в Канада в областта на квантовата механика и аз го изненадах много приятно, като му заговорих за квантова телепортация, а когато му дадох документите да ги разгледа, той остана цяла нощ буден и не се откъсна от тях.  Подарих му ги, понеже на мен няма как да ми свършат работа. Прекалено сложни са и нищо не разбрах! Но той ги разбра и каза, че е напълно възможно! Интересното е, че квантовата телепортация е открита случайно с помощта на експеримент и до ден днешен никой учен не можа да намери теоретично обяснение на факта.
За пръв път, БСМ предсказва и разяснява принципа на квантовата телепортация, като резултат от появата на микро дупки в КР.

Да видим сега, как можем да използваме теорията на Съргойчев, за да постигнем модулиране на гравитацията и извличане на енергия от физичния вакуум...

Първо трябва да знаем, че физичния вакуум е първичния източник на енергия, който е алтернативен на ядрената и електромагнитната енергия. КР на вакуума съдържа в себе си два вида енергия: динамична и статична. Динамичния тип енергия може да бъде директно достигната, докато основния източник на енергия - статичния тип, може да бъде само индиректно достигната. Динамичната енергия в КР е пряко отговорна за магнитната проницаемост и диелектричната константа на вакуума. Следователно тя може да бъде достигната по електромагнитен път. Нормалните стойности на енергия от динамичен тип, се поддържат автоматично от "вълни от нулев порядък". Това са вълни на само синхронизация на клетките в КР. Именно от това свойство  на пространството да се само-синхронизира в енергийно отношение, създава огромната трудност да извличаме енергия от квантовия вакуум. Тяхната дължина на вълната е кратна на Комптъновата дължина, докато тяхната непрекъсната рекомбинация определя пространствено времевите характеристики на физичния вакуум.  От тук следва, че най достъпния метод за извличане на енергия от Вакуума и за модулация на гравитацията (понеже и двете неща са пряко свързани със синхронизацията на енергиите в КР), е като използваме компонент, който може да генерира честоти кратни на Комптъновата честота. БСМ доказва експериментално, че електроните осцилират с Комптъновата честота. Следователно най-подходящ начин за извличане на енергия от КР на квантовия вакуум е като използваме осцилираща плазма. Чрез правилно конструиране на плазмоиди, осцилиращи с Комптъновата честота, можем да модулираме гравитацията и да създадем област в пространството - асиметрично изкривена, която  да предизвика приток на електромагнитна енергия, ядрена енергия или предвижване в пространството.
Бързата ядрена реакция е вид физичен механизъм за извличане на енергия от етера. Съргойчев ни разкрива как и от къде идва огромната енергия на ядрените експлозии, както и енергията при ядрен синтез. Той формулира и принципа на Студения Ядрен Синтез, като следствие от БСМ.

Друг интересен факт е че Супер гравитационния закон разкрива принцип за промяна на инерционната маса на телата чрез модулиране на силно електромагнитно или електростатично поле, обхващащо материално тяло, с помощта на надлъжни електромагнитни вълни.
За експериментално доказателство Съргойчев посочва ефект Хътчисън!
Съргойчев многократно е посещавал лабораторията на Хътчисън и е добре запознат с експериментите му. Да не забравяме, че и двамата живеят в Канада.

Ето и един от многобройните експерименти на Съргойчев, показващ модулиране на гравитацията с помощта на осцилираща плазма:

http://www.youtube.com/watch?v=TL4SG3LxWho  SARG -effect!

Макар, че експериментът прилича на електрогравитация, това да не ви заблуждава! Ясно се вижда на тъмно, плазмата, която обхваща намотките и се чува честотата на осцилатора. При електрогравитацията се използва високоволтово статично напрежение, а при SARG effect  е променливо!

Има и неща в теорията му, които не ми се връзват много.
Това са: предсказването от БСМ че Вселената не се разширява, понеже червеното отместване е причинено от доплеров ефект. Следователно сингуларност не съществува и е нямало Голям взрив.
 Всички други изследвания, теории и космически наблюдения казват точно обратното. 
 Друго твърдение на теорията му, е че не може да се произведе материя от енергия и обратното, и материята не анихилира с антиматерията, а и двете образуват общи структури...
Странно, теорията на Кеше също твърди, че антиматерия, тъмна материя и материя образуват общи структури и не анихилират. Но също така, според теорията на Кеше, енергията може да премине в материя и обратно. Това го твърди и Том Берден в теорията си! Класическата наука казва, че материя с антиматерия анихилира и се получава чиста енергия от гама кванти.

Подробното разгадаване на закона на Айнщайн от Съргойчев за връзката между енергия, скоростта на светлината и масата ни показва, че гама квантите при взаимодействие на материя с антиматерия се излъчват от деформирането на КР, но не и от взаимното унищожение на материята с антиматерията.

БСМ е уникална теория!
Въпреки някой несъответствия с класическата физика. Струва си изучаването и развитието в тази посока на науките. Само експериментите ще покажат и докажат кое е вярно и кое трябва да се промени в теорията. За сега виждаме много голяма перспектива в развитие на науката и техниката с помощта на тази теория.

Трябва да се гордеем, че България е родила такъв велик учен!


« Последна редакция: Октомври 18, 2012, 06:51:33 am от Maistora52 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Аз никога не съм правил опити за постигане на анти гравитация, но достатъчно съм чел и виждал /под виждал нека се разбира антигравитационни летателни апарати/, за да преценя дали тя реално съществува. В езотеричната литература е описан методът, по който са били изградени египетските пирамиди от предните цивилизации - чрез левитация /книгите на Мулдашев и др./, като се ползвали звукови вълни или няколко звукови вълни на въздействие, чрез които се въздейства на материята и тя губи теглото си.

 "Научните изследвания" по Дискавъри ченъл за строежа на пирамидите е чиста форма на целенасочена заблуда, която цели да обезвери онези, които имат съмнения, че може и да има друг метод /окултен/, който да е различен от натрапения за лостовата система и робския труд.

Различната материя има и различна честота на звука, която я кара да левитира /подобно на теорията и практиката на д-р Райф с микроорганизмите/. Твърди се, че Лед Скалнин също изгражда сам, без чужда помощ,  каменния замък в САЩ - чрез левитация, за която разкрил тайната в някакви стари книги от библиотеката.

Достатъчно е човек да положи малко труд с дясната си ръка и мишката, за да намери доказателства за този факт /стига да иска/: http://www.youtube.com/watch?v=669AcEBpdsY&feature=relmfu

Във видеото: Акустична левитация на немагнитни материали
« Последна редакция: Октомври 18, 2012, 06:57:37 am от Maistora52 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Въпреки не вярата си в антигравитацията, а убедеността си в нея /по-крайно от това няма накъде/, то съм убеден /да не кажа сигурен/, че абсолютно никой в този форум не би могъл да представи реален експеримент, доказващ антигравитацията. Причината е проста: Тук общуват аматьори, а не учени. Но дори и да бяха учени, да докажат подобна теория би се отдало на 2-3-ма в света, тъй като си мисля не е проста работа /не се е случвало случайно/ и не се постига с подръчни материали и оборудване. Изисква се определено ниво на развитие /интелектуално/, за да се овладее подобна технология.

Стан Дейо в лекцията си излъга, че хора от правителството  провокирали учените в САЩ и така ги накарали да се замислят, та открили антигравитацията на практика - тогава! Днес биха могли, но тогава - едва ли.

Подобна технология разбира се съществува, но тя е дошла /взета, като ловен трофей/ от космоса, като повечето неща, вкл. и живота на земята /възможен единствено при строго специални условия/ - типична "панспермия".

На мен ми е любопитно, щом вече американците обявиха, че се отказват да летят в космоса със совалки, с к'во възнамеряват да го правят? - Ракети  ;D? Вече гъмжи от снимков материал на американски летящи чинии, трудно се удържа тайната. Все по-често в новините по телевизиите в САЩ се говори за това.

В крайна сметка не е важно кой в какво вярва, разочарованието ще дойде тогава, когато скептично настроените се убедят сами /скоро/, че дъъъъълги години са били заблуждавани, че са ги накарали да мислят така, както са искали  :D. Причината е проста - да се осигури и поддържа технологична дистанция с "раята", това гарантира господството на технократското общество - особено когато се касае за завладяването на космоса /нека не забравяме надпреварата между СССР и САЩ/.

За сега, оня който търси доказателства за антигравитацията, ще трябва да се задоволи само с доказателствени факти /те са изключително много/, а не с пряк експеримент доказващ съществуването ѝ.

« Последна редакция: Октомври 15, 2012, 10:52:47 am от EDM electronics »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
@EDM Electronics,

Ти направо уби кефа на velstar, чиято тема е "Експерименти за модулация и екраниране на гравитацията".

Цитат
За сега, оня който търси доказателства за антигравитацията, ще трябва да се задоволи само с доказателствени факти /те са изключително много/, а не с пряк експеримент доказващ съществуването ѝ.

 ;D :o

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
@EDM Electronics,

Ти направо уби кефа на velstar, чиято тема е "Експерименти за модулация и екраниране на гравитацията".

 ;D :o

 :D  ;D mzk, сигурен съм, че си радостен за което /наясно съм с нагласата ти по подобен род теми/, но аз не мога да не бъда откровен със себе си. Виж, ако Кеше подхвърли нещо, може и velstar да материализира темата си с антигравитацията - аз на него разчитам.

Сигурен съм и обаче, че velstar няма да ми се разсърди, тъй като нито се е смятал някога за учен, нито пък съм му забранил да си говори и прави каквито и да било експерименти. Хайде да не му убиваме желанието за работа и споделяне, че не виждам кой друг от тук би имал смелостта и желанието да търси онова, в което повечето не вярват. На някой пречи ли му това?

Аз се опитвах не веднъж да убия кефа и на mi68, но не съм забелязал от теб подобни изказвания относно него. А разликата е, че единият говори глупости, създал компилация от никому неизвестни понятия, които се въртят на Replay, а другият държи реално поялника в ръка и чете - много чете.
« Последна редакция: Октомври 15, 2012, 12:33:03 pm от EDM electronics »

Strashimir

  • Гост
Не съм сигурен дали тука е мястото, но понеже няма под форум за "гравитация" (може би трябва да се създаде) задавам въпроса си тука:

През цялото време и в този форум, и където съм попадал на статии за анти гравитация/гравитация се говори само за "екраниране" на гравитацията или по-популярно като "анти гравитация". Никъде обаче не видях да се говори за създаване на изкуствена (насочена?) гравитация. Не знам дали са две отделни теми, или "другата страна на медала", но приложението на изкуствената гравитация е много по-видимо - в космическите кораби и станции. Не става въпрос за използване на центробежни сили или магнитни, а за реална "изкуствена гравитация" - такава каквото я пишат по фантастиките и я виждаме във филмите :-)

Има ли такива идеи, статии, мнения и опити?
« Последна редакция: Октомври 18, 2012, 06:13:53 am от Maistora52 »